Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy oglądanie, czytanie horrorów jest złe....?
Autor Wiadomość
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #76
 
Argument: Horrory to straszne bajki dla dorosłych. Powinni je oglądać wyłącznie dorośli. Horrory rozwijają wyobraźnię. Mogą powodować efekt katharsis...
Mo,żna przy nich się zrelaksować , jak przy innej twórczości...

[Obrazek: mysz4.gif]
28-03-2009 19:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
wloczykij88 Offline
agness
***

Liczba postów: 75
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 0
Post: #77
 
rozlew krwi i psychologiczne wyniszczanie pewnego osobnika...ahhhh \Duży uśmiech/ xD Duży uśmiech to się nazywa świetna zabawa Duży uśmiech

Powierzcie Bogu wszystkie wasze zmartwienia, a On zatroszczy si? o was.
MI?O??
28-03-2009 23:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #78
 
Ja przez to, że w dzieciństwie oglądałam horrory mam zjechaną psychikę... jakie mam czasem sny, albo jakie myśli mi przychodzą do głowy, to jest dopiero horror... Gdy nachodzi mnie ochota na widok krwi, na to żeby coś zdemolować, żeby siebie albo kogoś poćwiartować... może dalej nie będę opowiadała, bo mogą tu znaleźć się wrażliwe osoby. Ja jestem odwrażliwiona z wszelkiej obrzydliwości... (z jednym wyjątkiem)

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
29-03-2009 00:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
wloczykij88 Offline
agness
***

Liczba postów: 75
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 0
Post: #79
 
nieania napisał(a):Ja jestem odwrażliwiona z wszelkiej obrzydliwości... (z jednym wyjątkiem)
jakim?? Duży uśmiech
spoko, widze że siedzimy w tym razem Przytulanie
Uśmiech

Powierzcie Bogu wszystkie wasze zmartwienia, a On zatroszczy si? o was.
MI?O??
29-03-2009 12:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #80
 
Ja bym takich objawów nie uznała jedynie za zniszczoną psychikę. Gdyby to się powtarzało, udałabym się do egzorcysty. Porozmawiać nie zaszkodzi.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
29-03-2009 13:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #81
 
omyk napisał(a):Ja bym takich objawów nie uznała jedynie za zniszczoną psychikę. Gdyby to się powtarzało, udałabym się do egzorcysty.
Przesada.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
29-03-2009 14:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
wloczykij88 Offline
agness
***

Liczba postów: 75
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 0
Post: #82
 
nieania napisał(a):Przesada.
x 2
popieram
Duży uśmiech

Powierzcie Bogu wszystkie wasze zmartwienia, a On zatroszczy si? o was.
MI?O??
29-03-2009 14:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #83
 
Jeżeli wierzysz, że coś nie pochodzi od Pana Boga i jednocześnie po wejściu w to obserwujesz zmiany w swojej duchowości i psychice, to jest to powód, aby zainteresować się ich przyczynami.
Czy horrory są sprawą Bożą? Czy są dobre? Czy służą wzrostowi Królestwa Bożego?

Nieaniu... Pamiętam niektóre wydarzenia, które rozgrywały się tu, na forum, i zapewniam, że zwykła rozmowa z księdzem egz. nie jest przesadą. Egzorcysta nie gryzie. To kapłan pomagający ludziom, po prostu.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
29-03-2009 15:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #84
 
nieania napisał(a):Ja przez to, że w dzieciństwie oglądałam horrory mam zjechaną psychikę...
bo w dzieciństwie, co nie jest wskazane....bo psychika nieukształtowana ...
wrażliwość człowieka również ma znaczenie...
I byle nie przesadzać... jak z wszystkim...
dla wrażliwego powiedzmy jeden horror na rok :wink

[Obrazek: mysz4.gif]
29-03-2009 18:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nadinn Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 370
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #85
 
nieania napisał(a):Ja przez to, że w dzieciństwie oglądałam horrory mam zjechaną psychikę...

Nie wydaje mi sie aby przez horrory, moze one dopomogly, ale psychike moze
masz zjechana z innych przyczyn. Ja bym nie pozwolila dziecku w dziecinstwie ogladac horrorow, sa inne i lepsze filmy.
29-03-2009 22:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #86
 
Od 6 r. życia... przez kilka lat, po kilka razy w tygodniu... było tego sporo.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
30-03-2009 00:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #87
 
spioh napisał(a):Helmutt, jakie znów czytanie niewyrywkowe? napisałeś swoje cytując mnie. w swojej wypowiedzi nie zaznaczyłeś, że chodzi ci o filmy sensacyjne. a wypowiedź, w której cytowałeś mnie (mimo, że padło hasło o filmach sensacyjnych) chodziło mi o horrory i nic więcej.
Dobrze już, dobrze, niech Ci będzie - jestem niekonsekwentny w swoich wypowiedziach blah, blah, blah....

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
30-03-2009 13:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #88
 
nieania, wloczykij88, dlaczego odwrażliwienie poczytywać sobie za rzecz pozytywną i pożądany efekt rozrywki?

Myszkunia napisał(a):Argument: Horrory to straszne bajki dla dorosłych.
nie bajki skoro są demoniczne (nie mówię, że 100%, ale większość) zatem żadne porównanie do bajek tu nie pasuje. zresztą raz już rozmawialiśmy o bajeczkach Uśmiech

Myszkunia napisał(a):Powinni je oglądać wyłącznie dorośli. Horrory rozwijają wyobraźnię.
dlaczego powinni je oglądać dorośli a nie dzieci i młodzież skoro rozwijają wyobraźnię? sama sobie zaprzeczasz.
wyobraźnie rozwija się zasadniczo dzieciom i młodzieży potem to jest trudne a czasem niemożliwe.

Myszkunia napisał(a):Mogą powodować efekt katharsis...
Mo,żna przy nich się zrelaksować , jak przy innej twórczości...
jak mogą powodować efekt katharsis, czy rozwijać wyobraźnię? (chyba, że wyłącznie tę lekową lub związaną z przemocą, o czym pisze nieania) skoro odwrażliwiają co potwierdza wielu nawet fanów tej nierozrywki. jak tu mówić o relaksie skoro człowiek cały spięty (inaczej horror nie byłby horrorem) podczas oglądania i na każde ożywione wspomnienie wyobraźni o tym co widział (lub czego wyraźnie nie pokazano a miał się domyślić)? a do tego jak miewa koszmary?
aha - z góry uprzedzam: argument "ale ja nie mam koszmarów, więc horrory są dobre" nie jest żadnym argumentem. chyba, żeby ktoś chciał podkreślić znieczulicę zdobytą po jakimś czasie...

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
30-03-2009 20:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #89
 
spioh napisał(a):dlaczego odwrażliwienie poczytywać sobie za rzecz pozytywną i pożądany efekt rozrywki?
A skąd ten wniosek??? Ja tak na to nie patrzę...

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
30-03-2009 21:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #90
 
nieania, jak byłam mała wraz z rodzicami oglądałam horror, do tej pory pamiętam sceny. Faktycznie, mają one mocny oddźwięk w człowieku. Ale jak dorosłam to inaczej na to patrzę, ale jestem za bardzo wrażliwa na tego typu filmy.
W liceum obejrzałam thiller i spac nie mogłam. Jedni mają relaks, a inni po prostu wolą coś o dużo spokojniejszego Oczko

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
30-03-2009 23:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów