Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pachnidło
Autor Wiadomość
Dunia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 184
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #16
 
Film mi się osobiście bardzo nie podobał, gdyż nie sądzie aby ktoś mógłby być aż tak pozbawiony uczuć – to jest nieludzkie...

Musisz wierzyć, że to może się zdarzyć, bo przecież gdzieś tam jest ktoś kto też w to wierzy... On Cię wybrał dawno temu, wymyślił Cię sobie... gdy spotkasz Go- powie Ci, że to TY...
02-09-2007 17:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
izas Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 112
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #17
 
własnie przed chwilą przeczytałam recenzję. Chyba się skuszę na obejrzenie tego filmu. Może trochę brutalny, ale trzeba wyrobić o nim swoje własne zdanie.
02-09-2007 21:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
Tak piszecie o tym "Pachnidle", to ja też w takim razie muszę obejrzeć, skoro taki kontrowersyjny.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
02-09-2007 22:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Terebint Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 360
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
Offca napisał(a):Tak piszecie o tym "Pachnidle", to ja też w takim razie muszę obejrzeć, skoro taki kontrowersyjny.
A czytałaś? Film nie odda tego, co w książce jest najważniejsze i zarazem najbardziej niezwykłe. :wink:

[center] [Obrazek: wilkpp9.png] [/center]
03-09-2007 19:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dunia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 184
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #20
 
Właśnie jeśli chodzi i książkę to słyszałam, że ciężko się ja czyta i dlatego obejrzałam film... A co do książki to prawda???
03-09-2007 22:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #21
 
Terebint napisał(a):A czytałaś? Film nie odda tego, co w książce jest najważniejsze i zarazem najbardziej niezwykłe. :wink:
Jeszcze nie, ale chyba nie omieszkam Oczko Jednak sądzę, że szybciej się za film wezmę.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
03-09-2007 22:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
izas Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 112
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #22
 
Ja chyba też, chociaż książka pewnie jest niezła.
03-09-2007 22:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ewangelizacjapl Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 13
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #23
 
polecam przeczytać książkę przed obejrzeniem filmu - wiele się wtedy wyjaśni, poza tym świetna książka

Wyszukiwarka religijna,Bezp?atne aukcje, T?umaczenia, biuro t?umacze?
05-09-2007 19:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #24
 
Dunia napisał(a):Film mi się osobiście bardzo nie podobał, gdyż nie sądzie aby ktoś mógłby być aż tak pozbawiony uczuć – to jest nieludzkie...
Ależ przecież książka nie była oparta na faktach, a przecież dobrze znając budowę tekstów epickich wiemy o fikcji literackiej. Oczko Poza tym na naszym świecie też są/byli ludzie określani jako nieludzcy.

Filmu nie oglądałam, bo okazja się nie nadarzyła. Ogólnie uważa się w wielu opiniach ten film jako kiepski.
Książkę kupiłam w Świecie Książki z jakiejś promocji chyba rok temu. I muszę przyznać, że jest bardzo ciekawą, intrygującą książką. Ktoś napisał, że jest napisana w sposób dość mroczny. Coś w tym jest. To specyficzna książka o specyficznym charakterze i o specyficznej tematyce. Może dlatego wydaje się taka intrygująca? Oczko Poza tym została napisana w genialny sposób. Suskind to chyba "magik" opisu zapachu - chwilami aż czułam je obok siebie i z powodu przesycenia zapachami, robiło mi się duszno Oczko. Zresztą tu nie chodzi tylko o te zapachy. Cała książka jest świetnie napisana. Nie czytałam innych pozycji Suskinda, ale wydaje mi się, że jest to pisarz z wyższej półki - zainteresował, zaintrygował, świetnie opisał - przepis na hit.

Pozdrawiam Oczko
09-11-2007 21:54
Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
Po przeczytaniu ksiażki odchciało mi się oglądć film.
Tego typu twórczość raczej mi nie pasuje.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
09-11-2007 22:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dunia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 184
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #26
 
joanna A czy ja napisałam, że ta książką była oparta na faktach... tylko powiedziałam co sadzę o filmie...

Musisz wierzyć, że to może się zdarzyć, bo przecież gdzieś tam jest ktoś kto też w to wierzy... On Cię wybrał dawno temu, wymyślił Cię sobie... gdy spotkasz Go- powie Ci, że to TY...
10-11-2007 00:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #27
 
Dunia napisał(a):joanna A czy ja napisałam, że ta książką była oparta na faktach... tylko powiedziałam co sadzę o filmie...
Bo napisałaś, że nie sądzisz, mógłby być ktoś tak nieludzki, więc może ja Cię źle zrozumiałam, ale wydało mi się, że odnosisz ten osąd do rzeczywistości, a książka to fikcja, a w fikcji może się wydarzyć wszystko. Oczko

Pozdrawiam. Uśmiech
10-11-2007 20:24
Odpowiedz cytując ten post
Dunia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 184
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #28
 
Po prostu źle mnie zrozumiałaś... Uśmiech następnym razem będę pisać bardziej szczegółowo na temat swoich odczuć... ;P Pozdrawiam

Musisz wierzyć, że to może się zdarzyć, bo przecież gdzieś tam jest ktoś kto też w to wierzy... On Cię wybrał dawno temu, wymyślił Cię sobie... gdy spotkasz Go- powie Ci, że to TY...
10-11-2007 20:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #29
 
Dla mnie książka i film stoją na tym samym, wysokim poziomie.
Głównie za wartści artystyczne - w książce opisy zapachu, w filmie obraz i dźwięk, którym ten zapach jest malowany.
12-11-2007 11:00
Odpowiedz cytując ten post
moruss Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 45
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #30
 
Szczerze polecam film jest trochę czeszący(tj. dający do myślenia na kilka dni).Dla niektórych to nawet film edukacyjny.Ja natomiast uważam ze to naprawdę wartościowy film.
Czekam na wrażenia;D
06-12-2007 16:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów