Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Proroctwo, jasnowidzenie, rozumienie Biblii (wydzielony)
Autor Wiadomość
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
Cytat:ks.
Gościu, czy ty się leczysz na jakąś maniakalną depresję? O czym ty do mnie rozmawiasz?
Tłumacze ci jak chłop krowie na rowie a ty z uporem muła zadajesz ciągle głupie pytania?
Jak masz ochotę, to jedz kaszanke, tatara, i wszystko na co masz ochotę całymi kilogramami. Niech ci wyjdzie na zdrowie.
_________________

oto człowiek po ,czy przed ?
a kto tu jest krowa?
[-X

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
16-03-2007 19:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
fopic napisał(a):Chodzi o to, że twierdząc iż wróżby są zakazane nie możesz powoływać się na Księgę Kapłańską albowiem będziesz musiał uznać również pozostałe zakazy i nakazy w niej zawarte. Na przykład zakaz golenia brody i zezwolenie na posiadanie niewolników. Nie możesz prymitywnie manipulować wybierając z Kpł. tylko to co ci pasuje bo zostaniesz uznany za prymitywnego manipulanta.
I zaiste, uznaję je. Ale też patrzę na nie z szerszej perspektywy, odwołując się do historii Izraela.

[ Dodano: Pią 16 Mar, 2007 20:19 ]
Oliwka napisał(a):oto człowiek po ,czy przed ?
a kto tu jest krowa?
A tej Pani o co chodzi?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-03-2007 21:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
fopic napisał(a):prymitywnego manipulanta.
licz sie ze słowami, spokojnie.

Nie tylko Ks. Kapłanska potępia wróżenie, a jak chcesz przejżeć zamysł Boży odnośnie jej i wszystkiego co tam napisane i po co... Nie uda Ci sie to jako człowiekowi. :wink:
Cytat:Jr 29, 8-9
Bo to mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Nie dajcie się wprowadzić w błąd przez waszych proroków, którzy są wśród was, i przez waszych wróżbitów; nie zwracajcie uwagi na wasze sny, jakie śnicie3. 9 Oni bowiem prorokują wam kłamstwo w moje imię. Nie posłałem ich - wyrocznia Pana.


Cytat:Pwt 18,9-12
"Gdy tedy wnijdziesz do ziemi, którą dawa Pan Bóg twój, tobie, nie ucz się czynić według OBRZYDLIWOŚCI TYCH NARODÓW. Niech się między wami nie znajduje ... WIESZCZEK, guślarz, i wróżek, i czarownik. I czarnoksiężnik, i ten, który ma sprawę z duchy złymi, i praktykarz, i wywiadujący się czego od umarłych. Albowiem jest obrzydliwością Panu każdy, któryby to czynił, bo dla tych obrzydliwości Pan, Bóg twój, wyrzuca te narody przed tobą"
Cytat:Pwt 18,10
"Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni. Z powodu tych obrzydliwości wypędza ich Pan, Bóg twój, sprzed twego oblicza. Dochowasz pełnej wierności Panu, Bogu swemu. Te narody bowiem, które ty wydziedziczysz, słuchały wróżbitów i wywołujących umarłych. Lecz tobie nie pozwala na to Pan, Bóg twój".

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
17-03-2007 20:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #34
 
fopic napisał(a):Chodzi o to, że twierdząc iż wróżby są zakazane nie możesz powoływać się na Księgę Kapłańską albowiem będziesz musiał uznać również pozostałe zakazy i nakazy w niej zawarte. Na przykład zakaz golenia brody i zezwolenie na posiadanie niewolników. Nie możesz prymitywnie manipulować wybierając z Kpł. tylko to co ci pasuje bo zostaniesz uznany za prymitywnego manipulanta.


Cytat:"Lecz to, co z ust wychodzi, pochodzi z serca, i to czyni człowieka nieczystym."
Mt 15:18
Polecam Mt 15, 7- 24 oraz Mt 5:17
Cytat: "Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić."

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
17-03-2007 21:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #35
 
"Kiedyśmy szli na miejsce modlitwy, zabiegła nam drogę jakaś niewolnica, opętana przez ducha, który wróżył.....Paweł mając dość tego, odwrócił się i powiedział do ducha: "Rozkazuję ci w imię Jezusa Chrystusa, abyś z niej wyszedł". I w tejże chwili wyszedł" (Dz 16,16-18).
Ta "niewinna" zdolnośc wróżenia ma swoje źródło, nie bierze się z niczego - naganne właśnie jest owo źródło.
17-03-2007 23:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
alus napisał(a):"Kiedyśmy szli na miejsce modlitwy, zabiegła nam drogę jakaś niewolnica, opętana przez ducha, który wróżył.....Paweł mając dość tego, odwrócił się i powiedział do ducha: "Rozkazuję ci w imię Jezusa Chrystusa, abyś z niej wyszedł". I w tejże chwili wyszedł" (Dz 16,16-18).
Ta "niewinna" zdolnośc wróżenia ma swoje źródło, nie bierze się z niczego - naganne właśnie jest owo źródło.

W jaki sposób Paweł poznał -rozróznił tego ducha PYTONA?
Rozpoznanie zajeło mu kilka dni ,a nie tak odrazu ,nad czym sie zastanawiał ,co mu pomogło
zadecydowac jaki to duch.?

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
18-03-2007 13:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #37
 
Zły duch od razu sam się ujawnił, zdekonspirował - dość często w Ewangelii jest opisane, że demon nie może znieść kontaktu z Bogiem i świętymi, dlatego wykrzykuje swoją nienawiść, np: Mk 1,23-24.
W opisywanym przypadku demon wykrzykiwał: "Ci ludzie są sługami Boga Najwyższego, oni wam głoszą drogę zbawienia" (Dz 16,17).
Czym naprzykrzał się apostołowi i ten pogonił demona.
18-03-2007 16:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #38
 
alus napisał(a):Zły duch od razu sam się ujawnił, zdekonspirował - dość często w Ewangelii jest opisane, że demon nie może znieść kontaktu z Bogiem i świętymi, dlatego wykrzykuje swoją nienawiść, np: Mk 1,23-24.
W opisywanym przypadku demon wykrzykiwał: "Ci ludzie są sługami Boga Najwyższego, oni wam głoszą drogę zbawienia" (Dz 16,17).
Czym naprzykrzał się apostołowi i ten pogonił demona.

A jednak demony brały udział w spotkaniach w synagogach czyli w jakis sposób słuchali Słowa
demony klekały przed Jahszua Mesjaszem i wołały ;wiemy KIM jesteś - świety Elohim
a dziewczyna o kórej mowa wołała; Ci ludzie są sługami Boga Największego i Głoszą wam Drogę Zbawienia ' - przeciez była to Prawda ,zatem w czym rzecz.
Moze sie okazać ,ze takicn duchów może być w kk mnóstwo :shock:

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
18-03-2007 17:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sylwia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 64
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #39
 
W temacie jest o rozumieniu Bibli,wiec mysle,ze moge tutaj pytac.Mam kilka watpliwosci po czytaniu Pisma,wiec podziele sie po kolei jak mi sie bedzie przypominalo.Bo ja moze czegos nie rozumiem,a ktos inny inaczej na to spojrzy i mi powie,hehe.JęzykUśmiech

Cytat:Kapłanom nie wolno pić wina podczas służby liturgicznej

8 Następnie Pan powiedział do Aarona: 9 «Kiedy będziecie wchodzić do Namiotu Spotkania, ty i synowie twoi, nie będziecie pić wina ani sycery, abyście nie pomarli! To jest ustawa wieczysta dla wszystkich waszych pokoleń, 10 abyście rozróżniali między tym, co święte, a tym, co świeckie, między tym, co nieczyste, a tym, co czyste, 11 abyście nauczali Izraelitów wszystkich ustaw, które Pan ogłosił wam przez Mojżesza».
To jest z Ksiegi Kapłanskiej 10 rozdział i tam jest wers 8.
To znaczy,ze kaplani nie powinni pic wina?To jest ze Starego Testamentu.
No ale w Nowym Pan Jezus powiedział takie cos:
Cytat:Ustanowienie Eucharystii7

22 A gdy jedli, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał i dał im mówiąc: «Bierzcie, to jest Ciało moje». 23 Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie dał im, i pili z niego wszyscy. 24 I rzekł do nich: «To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana. 25 Zaprawdę, powiadam wam: Odtąd nie będę już pił z owocu winnego krzewu aż do owego dnia, kiedy pić go będę nowy w królestwie Bożym».
I co teraz?Jak sie czyta Stary i Nowy Testament,to jest kilka własnie podobnych rzeczy.To co nalezy robic?

[Obrazek: 11698037913006ao0.jpg]
07-06-2007 17:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #40
 
Sylwia napisał(a):To znaczy,ze kaplani nie powinni pic wina?To jest ze Starego Testamentu.
Sylwia napisał(a):23 Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie dał im, i pili z niego wszyscy. 24 I rzekł do nich: «To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana.
Widac jasno i wyraziście, iż kapłani podczas Mszy wina nie pijają - no, chyba, że puryfikują puszkę... :mrgreen:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
07-06-2007 21:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sylwia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 64
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #41
 
Ks.Marek napisał(a):Widac jasno i wyraziście, iż kapłani podczas Mszy wina nie pijają - no, chyba, że puryfikują puszkę... :mrgreen:
Jak to nie piją?Moze chodzi o to,co raz mój brat mówił,ze ono nie ma procentów podobno?Niewiem czy ksiadz moze mowic na ten temat.Jezeli nie,to prosze nie mowic.

[Obrazek: 11698037913006ao0.jpg]
07-06-2007 22:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #42
 
Sylwia napisał(a):Jak to nie piją?
Oczywiście, że nie piją Uśmiech Toż to Krew Pańska, a nie wino. A czy procenty może w takim wypadku mieć, to nie wiem :mrgreen:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
07-06-2007 22:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #43
 
Na dodatek - po tej odrobince wina rozcieńczonego wodą z czysto ludzkiego punktu widzenia nikomu się na pewno w głowie nie zawróci ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
07-06-2007 23:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
Poza tym - pamietajmy o fakcie, że zakaz spożywania wina w ST dotyczy postawy ascezy czuwania i gotowości na objawienie się Bożej Chwały. Zakaz z Kpł 10,8-10 mówi tyle, że do Namiotu Spotkania mają przychodzić trzeźwi.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
07-06-2007 23:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Oliwka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #45
 
Dlatego napisano

Iz 28:7 Bw "Ale i ci chwieją się od wina i zataczają się od mocnego napoju; kapłan i prorok chwieją się od mocnego napoju, są zmożeni winem, zataczają się od mocnego napoju, chwieją się podczas prorokowania,zataczają się podczas wyrokowania."


Skoro pija krew to sa ,pijani krwia ?
o tym też napisano

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Pią 08 Cze, 2007 16:55 ]
Ta córka nasza była umarła a znów ożyła, zaginęła a znalazła się
I znów ma haluny Duży uśmiech

Jestem jak oliwka zielona w domu Elohim ;zaufałam łasce Jego
na wieki, wieków .
Ps.52/10
08-06-2007 15:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów