Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prześladowania chrześcijan
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
rachel napisał(a):Helmutt, mi się wydaje że ogólnie innośc przyczynia się osoba lub grupa może być prześladowana. No jak równiez nadal żywym powodem waśni są kwestie historyczne :?
Ale rzymscy katolicy w Polsce to nie jest w żadnym wypadku "inność".

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
11-04-2007 09:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #32
 
Helmutt napisał(a):Ale rzymscy katolicy w Polsce to nie jest w żadnym wypadku "inność".
Zdziwiłbyś się. Katolicyzm w Polsce jest nie tyle prześladowany, co wyśmiewany i obrzucany błotem - o ironio, często przez samych katolików! I weź tylko bądź człowieku trochę bardziej religijny od reszty pustej "katolickiej" masy... Nie masz życia. Uwierz mi.

A samo prześladowanie chrześcijan owszem, istnieje nadal. I wcale nie jest rzadkością.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-04-2007 09:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
Obecnie chodziło mi tylko pod kątem Polski.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
11-04-2007 09:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
Helmutt napisał(a):Religia katolicka u nas w kraju będzie zawsze na wygranej pozycji - a kto mówi, że "chrześcijanie w Polsce są prześladowani" - nic mu nie ujmując, sam sie osmiesza...
Cóż, jeśli ty tego nie widzisz, to ja nic do ciebie nie mam - sam mówisz, żeś ateista, więc to ciebie ni ziębi, ni grzeje.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
11-04-2007 10:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #35
 
No tak, ale zrozum - widze co się dzieje naokoło iostatnie co mógłbym powiedzieć o religii w Polsce to to, że jest przesladowana, nie złość się...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
11-04-2007 10:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
Nie złoszczę sie. Ale widzę, że ty nie łapiesz w czym rzecz. Mi nie chodzi o czasy, jakie miały miejsce w wiekach I-IV - Koloseum, lwy, krzyże, etc.
Dziś prześladowanie chrześcijaństwa ma zupełnie inny wymiar. Tak jak pisałem wcześniej: zepchnięcie religii i Kościoła do zakrystii i murów świątyń. Dookoła tylko polityczna poprawność jest honorowana, Broń Boże powiedzieć coś niepopularnego

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
11-04-2007 10:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #37
 
A nie, no to już nie jest tylko sprawa samej religii, ja też odczuwam te fakty o których piszesz.
Nie jest to "prześladowanie chrześcijan" - raczej nagonka na ludzi (niekoniecznie związanych z kościołąm), którfzy osmielają się mieć inne zdanie niż "aktualnie obowiązujące". Taka dykatura tolerancji.

Co do "mieszania się księży do polityki" - nie razi fakt, że mówią oni głośno o moralności, uczciwości itp - no bo do licha - w końcu o tym powinni mówić najczęsciej. Ale jeśli kapłan na kazaniu mówi na przykład na kogo głosować wymieniajc konkretne nazwiska, jeśli taki jeden prałat z Gdańska w ekspozycje religijne takie jak "grób Jezusa" wplata akcentyi hasła polityczne - to jest już coś nie w porządku.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
11-04-2007 10:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #38
 
To najwyżej będziemy niepoprawni politycznie i nazwą nas staroświeckimi,ale jakoś to z pomocą wiary przetrwamy.Jedni zarzucą nam ultrakatolicyzm,czy nazwą fanatykami,ale coż znaczą słowa wrogów wiary - są raczej jak pył i proch.Jak wyczytałem na pewnym transparencie:"Wiara jest siłą życia."
11-04-2007 10:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
Helmutt napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):Religia katolicka u nas w kraju będzie zawsze na wygranej pozycji - a kto mówi, że "chrześcijanie w Polsce są prześladowani" - nic mu nie ujmując, sam sie osmiesza...
Cóż, jeśli ty tego nie widzisz, to ja nic do ciebie nie mam - sam mówisz, żeś ateista, więc to ciebie ni ziębi, ni grzeje.
No tak, ale zrozum - widze co się dzieje naokoło iostatnie co mógłbym powiedzieć o religii w Polsce to to, że jest przesladowana, nie złość się...
Nie złoszczę sie. Ale widzę, że ty nie łapiesz w czym rzecz. Mi nie chodzi o czasy, jakie miały miejsce w wiekach I-IV - Koloseum, lwy, krzyże, etc.
Dziś prześladowanie chrześcijaństwa ma zupełnie inny wymiar. Tak jak pisałem wcześniej: zepchnięcie religii i Kościoła do zakrystii i murów świątyń. Dookoła tylko polityczna poprawność jest honorowana, Broń Boże powiedzieć coś niepopularnego
A nie, no to już nie jest tylko sprawa samej religii, ja też odczuwam te fakty o których piszesz.
Co do "mieszania się księży do polityki" - nie razi fakt, że mówią oni głośno o moralności, uczciwości itp - no bo do licha - w końcu o tym powinni mówić najczęsciej. Ale jeśli kapłan na kazaniu mówi na przykład na kogo głosować wymieniajc konkretne nazwiska, jeśli taki jeden prałat z Gdańska w ekspozycje religijne takie jak "grób Jezusa" wplata akcentyi hasła polityczne - to jest już coś nie w porządku.
Dokładnie. Ale sam widzisz, jak prałat za to płaci: spadł z wysokiego konia i chyba jeszcze leci.
Co do polityki i księży w nią się angażujących: oczywiście - nie dyktując ludkom nazwiska i numery list na wyborach, ale poprzez formację do demokracji, do angażowania się w rzeczywistości ziemskie. Tu jest na tym polu mnóstwo nauczania społecznego Kościoła. Jest ono w większości wypadków zapomniane, odepchnięte wręcz. A szkoda to wielka, bo mozna za pomocą KNS uniknąć wiele problemów i nieporozumień.

PS: Koniec z tym makaronem. Już nie róbmy cytatów z cytatów

[ Komentarz dodany przez: Annnika: Sro 11 Kwi, 2007 20:42 ]
Kilka powyższych postów z "makaronu" wyczyściłam - tam gdzie odnosiły się do postu bezposrednio powyżej Oczko

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
11-04-2007 10:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Terebint Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 360
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #40
 
A oto jak wygląda wolność słowa w niby cywilizowanym Egipcie. :shock:

[center] [Obrazek: wilkpp9.png] [/center]
13-04-2007 20:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #41
 
Terebint napisał(a):A oto jak wygląda wolność słowa w niby cywilizowanym Egipcie



, cóż tak to już jest z Islamem.
نسجد لآلامك أيها المسيح فأرنا قيامتك المجيدة

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-04-2007 21:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Terebint Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 360
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
Ks.Marek napisał(a):, cóż tak to już jest z Islamem.
نسجد لآلامك أيها المسيح فأرنا قيامتك المجيدة
Ale chociaż budujące jest to, że Dobra Nowina o Chrystusie w dalszym ciągu dociera do najbardziej odległych zakątków świata. Nawet tam, gdzie serca bardzo ciężko się otwierają, na Chrystusa, jako Zbawiciela świata.
No i to, że szejk nie traci wiary, mimo prześladowań. Uśmiech

[center] [Obrazek: wilkpp9.png] [/center]
13-04-2007 21:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #43
 
Terebincie,a jak to wyglądało w Holandii.Chyba tam były puste kościoły,a może nie ?
14-04-2007 19:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aristojos Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 187
Dołączył: Mar 2007
Reputacja: 0
Post: #44
 
religia powinna być oddzielona od polityki, jeżeli uwazamy, że żyjemy w kraju świeckim. Wykorzystywanie religii w celach politycznych, np. LPR, uważam za nikczemność. Jest to granie na ludzkich uczuciach. Choćby ostatnio, gdy episkopat miesza się do parlamentu, ws. ochrony życia.
15-04-2007 10:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #45
 
Aristojos napisał(a):religia powinna być oddzielona od polityki
nie jest możliwe oddzielenie poltyki i religii, skoro obywatelami państwa są osoby wierzące

absolutny rozdział jest marzeniem ideologów liberalnych, którzy chcieliby zawłaszczyć politykę tylko dla siebie

figa z makiem :evil:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
15-04-2007 14:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów