Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prześladowania chrześcijan
Autor Wiadomość
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #61
 
Terebint napisał:
Cytat:Widziałem w Amsterdamie, w Centraal jeden kościół przerobiony na supermarket.

To smutne,że tak w Amsterdamie potraktowano kościół.Ale chyba musiał ktoś bronić tego kościoła w jakiś sposób.
Holandia kojarzy się niestety z aborcją i eutanazją.A co może być przyczyną tak katastrofalnej laicyzacji w Holandii ? To chyba jedyny kraj aż do tego stopnia zlaicyzowany w Europie.Holandia może być przestrogą przed tzw.letnim chrześcijaństwem.Jeśli nie będzie w nas pozytywnego radykalizmu w wierze to wówczas ateiści przejmą władzę i (miejmy nadzieję,że do tego nie dojdzie) podzielimy los Holandii. :roll:
16-04-2007 18:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #62
 
SEBASTIANO napisał(a):wówczas ateiści przejmą władzę i (miejmy nadzieję,że do tego nie dojdzie) podzielimy los Holandii. :roll:
Ci wredni ateiści ...

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
16-04-2007 19:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #63
 
Offca napisał(a):To jeszcze nic. U nas Jerzy Urban chciał zrobić ze starego kościoła dyskotekę
NIe potrzeba inicjatywy Urbana. W Wieldządzu już od szeregu lat funkcjonuje "The Cathedral"

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-04-2007 19:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #64
 
Czytałem artykuły odnośnie tego miejsca w Wieldządzu.Żadnych krytycznych uwag nie spotkałem,a przecięż jasno pisze że był tam kościół poewangelicki.Zastanawia mnie jak osądzać postawę tych osób i czy popełniają grzech ciężki urządzając tam imprezy.Budynek tak czy inaczej był kościołem.Nie szedł bym tam na disco,miałbym wyrzuty.
16-04-2007 20:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #65
 
Kiedyś zrobiono nawet film na ten temat "święty grzech" ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
20-04-2007 00:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #66
 
SEBASTIANO napisał(a):To chyba jedyny kraj aż do tego stopnia zlaicyzowany w Europie.Holandia może być przestrogą przed tzw.letnim chrześcijaństwem.Jeśli nie będzie w nas pozytywnego radykalizmu w wierze to wówczas ateiści przejmą władzę i (miejmy nadzieję,że do tego nie dojdzie) podzielimy los Holandii. :roll:
Czy wtedy przestanisz byc katolikiem lub ktos bedzie Ci stwarzal problemy z wyznawaniem Twojej wiary? Na pewno nie. Jaki to problem stanowi dla Ciebie osobiscie? Nikt nikogo sila od wiary nie oderwie. Natomiast slowo 'radykalizm' w Twojej wypowiedzi sugeruje, ze chcialbys, zeby bylo odwrotnie - chcialbys nawrocic wszystkich. Moje pytanie brzmi: czy katolik potrzebuje miec obok siebie innych katolikow, zeby mogl skutecznie wyznawac swoja wiare? Czy Twoja wiara slabnie tylko dlatego, ze inni jej nie podzielaja?
20-04-2007 09:52
Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #67
 
SEBASTIANO napisał(a):.Jeśli nie będzie w nas pozytywnego radykalizmu w wierze to wówczas ateiści przejmą władzę i (miejmy nadzieję,że do tego nie dojdzie) podzielimy los Holandii. :roll:
Sebastiano, z całym szacunkiem, ale wydaje mi się, że nie masz racji. Aż tylu jest w Polsce ateistów, że boisz się, że mogą przejąć władzę? Nie wydaje mi się to możliwe. Poza tym Holandia i Polska to tak różne kulturowo, historycznie etc kraje, że nie można ich porównywać w taki sposób jaki to czynisz.
Poza tym nie bardzo rozumiem co kryje się pod pojęciem "pozytywny radykalizm w wierze". Możesz napisać ciut więcej o tym?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
20-04-2007 09:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #68
 
To o co tu Sebastiano chodzi, o władzę czy wiarę?
Co z tego że władza będzie w rękach osoby o innym światopoglądzie, przecież władza do wiary się nie miesza co mamy w konstytucji zapisane i żadnemu katolikowi czy buddyście z głowy włos nie spadnie z powodu wyznania.
Władza ma obowiązek dbać o organizację społeczeństwa i materialny dobrobyt a każdy obywatel kraju ma prawo sobie wierzyć w co zechce, w skrajnym przypadku każdy w co innego. Ale podatki płacić musi każdy Uśmiech
20-04-2007 10:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #69
 
Zgadza się. Państwo powinno być ideowo świeckie. I nie ważne, że katolicy to 96 % społeczeństwa. Mieszanie się władzy i wiary może doprowadzić o nadużyć ( zresztą to już dzisiaj u nas jest ), prześladowań nie-katolików, narzucania własnego światopoglądu.
20-04-2007 10:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #70
 
Chodzi przede wszystkim o moralność która to jest notorycznie naruszana - ze szkoda dla wszystkich.
Ateizacja to nic dobrego - ja powiedziałbym że to życie na krótką metę i bez poważniejszego celu

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
20-04-2007 23:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #71
 
Współczuję ateistom.Życie bez Boga nie jest życiem.Życzyłbym raczej nawrócenia ateistom i tego,by odkryli,że Bóg nie chce ich potępienia lecz przemiany serca.Natomiast nie lubię tych ateistów,którzy usiłują niszczyć naszą wiarę i Kościół.Ale im też nawrócenia życzę.Od nas zależy czy uda się powstrzymać ateizację i laicyzację.Ale będąc "letnimi" niewiele zdziałamy.
21-04-2007 08:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #72
 
Dla ateistów życie bez Boga jest normalnym zyciem.

Cytat:Od nas zależy czy uda się powstrzymać ateizację i laicyzację

Mam nadzieję, ż się jednak nie uda.
21-04-2007 09:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #73
 
narbukil napisał(a):Mam nadzieję, ż się jednak nie uda.
Niestety,ale gdyby do tego doszło to oznaczałoby to tak naprawdę koniec cywilizacji opartej i rozwinietej na chrześcijaństwie ze wszystkim coz tego wynika ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
21-04-2007 10:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #74
 
religia, wiara byłaby wtedy indywidualną sprawą człowieka, bez narzucania komukolwiek niczego.
21-04-2007 10:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #75
 
Jak do tej pory Wiara "narzucała" czynnik spajający Społeczeństwo - czyli moralność - oraz "wymuszala" w ten sposób tworzenie prawa ludzkiego opartego na moralności wynikającej z nauczania Chrystusa.

Skutki zastosowania "ateizmu" są strasznie nieciekawe - piękne obietnice i miliony ludzi wymordowanych w imię pięknych idei, obozy koncentracyjne w XX wieku - nie mówiąc już o tym miliardzie (szac.) ludzi zamordowanym na całym świecie w imię "wolności osobistej" i "prawa do wyboru osobistego" (aborcja) a wymieniać by można o wiele więcej szalenie negatywych skutków ateizacji takich jak np. korupcja, wzrost przestępczości i tak dalej ...
Wszystkie te sprawy wynijają z łamania moralności i stanowienia moralności "ateizacyjnej" czy antyklerykalnej ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
21-04-2007 12:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów