Ankieta: Jakie zachowania seksualne dopuszczasz przed zawarciem malzenstwa?
Co najwyzej przytulanie i pocałunki.
Pieszczenie rączkami całego ciała.
Peeting.
Seks oralny.
Seks w najczystszej postaci, pelen ciepla i milosci.
Udziwniony seks na maxa, bez ograniczen.
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiara a sex
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #1
Wiara a sex
Seks pozamalzenski jest nieczysty - to wiemy.
Masturbacja jest nieczysta - to wiemy.
Seks oralny jest nieczysty - to tez wiemy.
Wszystko co prowadzi do orgazmu - jest nieczyste. - caly czas mowa oczywiscie poza malzenstwem.

Jednak czlowiek jest niedoskonaly i jakos musi sobie radzic z wlasna seksualnoscia. Ja, w duzej mierze dzieki modlitwie i samozaparaciu, poradzilem sobie w pewnej czesci z nieczystoscia. Zerwalem z przywiazaniem do masturbacji i unikam sytuacji prowadzacych do seksu. Ale ostatnio cos sie zmienilo! Znalazlem dziewczyne - fajna laska Uśmiech Mysle, ze sie kochamy.. Ale oboje nie chcemy zrywac przyjazni z Bogiem. Staramy sie znalezc jakies srodki zastepcze. Co nam proponujecie?
20-11-2004 20:23
Odpowiedz cytując ten post
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Wiesz jak chcesz trwac w czystosci z Panem Bogiem to nie ma czegos takiego jak srodki zastepcze.

<>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <><
21-11-2004 18:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #3
Re: Wiara a sex
Ciekawi mnie, jaki miałeś cel, umieszczając oprócz swojego problemu, ankietę. Czy Ty chcesz uzależnić od tej ankiety swoje postępowanie??? Wydaje mi się, że powinieneś postępować według swego sumienia, a jeśli nie wiesz co robić, to módl się. Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi się rozchodzi i wybacz, że tak trochę ofensywnie.

7days napisał(a):Znalazlem dziewczyne - fajna laska Uśmiech Mysle, ze sie kochamy..

Patrząc na tą wypowiedź czuję, że coś nie gra. Nazywasz swoją dziewczynę "fajną laską". Nie sądzisz, że takie stwierdzenie budzi negatywne odczucia (nie wiem jak u innych, ale mnie to drażni). A poza tym, co oznacza "Myślę, że się kochamy"? Chyba wiesz, czy ją kochasz, czy nie? Jeśli ją kochasz, to bardzo dobrze, więc napisz "kochamy się wzajemnie" (chyba, że ona Cię nie kocha, ale mam nadzieję, że tak nie jest). Ale jeśli jest dla ciebie tylko "fajną laską", to coś tu nie gra. Na Twoim miejscu zastanowiłbym się poważnie nad takim związkiem. Ale jeśli naprawdę ją kochasz i chcesz dla niej dobra, to Bóg będzie wam błogosławił.
Przepraszam, że napisałem takim jadącym tonem, ale po prostu poczułem taką potrzebę.
Trzymaj się!

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
21-11-2004 21:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Piszesz, że chyba ją kochasz. Albo kochasz albo nie. Nie ma, że chyba. Miłośc to nie jest, że tak czujesz teraz i ja kochasz a potem juz nie czujesz to nie kochasz. Miłośc to jest decyzja. Coś bardzo konkretnego.
Mam nadzieje, że u Ciebie jest to bardzo konkretne.
Lecz myślę, że w Twoim wypadku jest to tylko zauroczenie. Bo piszesz, że fajna z niej laska w ten sposób troche robisz z niej przedmiot.
Rozumiem, że lubisz jak Ci sie kobieta podoba. Ja też lubie jak mi się kobieta podoba, ale to nie oznacza zaraz, że ją kocham.
21-11-2004 22:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lubsia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 62
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Chłopcy co tak pojechaliscie kolege. Ja sie z wami nie zgodze. Bo czasem wydaje sie nam ze kogos bardzo kochamy albo ze ta druga osoba nas bardzo kocha, ale z biegiem czasu okazuje sie ze to wcale nie prawda. Mysle ze miłość może zaczać się właśnie od zwykłego zauroczenia a później przez pielęgnowanie tego uczucia staje się tym najpiękniejszym na cale życie.
A co do okreclenia "fajna laska" to zeczywiscie troszku mi się kojarzy z takim cwaniaczeniem no ale nie mnie to osądzać. Może ktoś ma taki styl.

Pozdrawiam

Chwy? mnie i nie?, niech niebo bli?ej b?dzie
Tak bardzo chc? w ramionech skry? si? Twych.
21-11-2004 23:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Podpisałabym się pod Futrzakiem. Mnie się też źle kojarzy okreslenie 'fajna laska'. Jakoś nie pasuje mi do postawy chrześcijanina. Brak w tym określeniu szacunku. Określenia kobiety jako 'fajna laska' przypisalabym raczej, brzydko mówiąc, prostakowi ( przepraszam jeśli użyłam zbyt dosadnie tego słowa),który myśli o kobiecie jak o przedmiocie do zaspokajania własnych przyjemności, a Ty 7days raczej nim nie jesteś...
Poza tym, co masz na mysli mówiąc 'środków zastępczych'? U Pana Boga nie ma środków zastępczych. Nie łudź się tym, że jeśli znajdziesz sobie środki zastępcze ( nie wiem w jakim sensie użyłeś tu tego słowa), to nie doprowadzi Cię ( lub Was oboje) to do stanu pożądania. Nie łudź się, bo to złudne myślenie!!! Wszelkie czynności: nawet zwykły pocałunek, może przeradzić się w coś głębszego, a z tego później bardzo trudno wyjść i powiedzieć NIE, starczy. Wiem, bo właśnie to obserwuję u swojej bliskiej przyjaciółki i jej chłopaka. Bardzo często żali mi się, że doszło u nich do czułego zbliżenia ( nie seksu, ale pieszczot, pocałunków) i nie mogła tego powstrzymać, chociaż wiedziała, że to złe, bo było jej tak przyjemnie. Wyrzuty sumienia przychodziły dopiero po fakcie, kiedy rozstawała sie z chłopakiem. Nie wierz w to, że i Wam uda się w pewnej chwili powiedzieć NIE, jak pójdzie za daleko. To bardzo, bardzo trudne. Szatan w takich chwilach działa na całego, żebyście i Wy poszli na całość! On tylko tego chce, więc radzę go nie prowokować. Życzę Wam, zebyście uniknęli wszelkiego egozimu i dążenia do zaspokajania wyłącznie własnych przyjemności i pożadań, ale żebyście uświęcali się w Bogu poprzez czystość i dobro. A środki zastępcze? Życzę, żeby jak najczęsciej była to wspólna modlitwa i Eucharystia. Nic bardziej nie może czlowieka umocnić w dobru.
Oczywiście nie mówię, żebyście zaprzestali całkowiie kontaktów cielesnych! Broń Boże! Pocałunki, okazywanie czułości, przytulenie drugiej osoby, ale bez egoistycznych podtekstów ( czyt. zaspokajania własnych żądz i przyjemności), nie są przecież czymś złym, jeśli nie mają tego właśnie złego podtekstu, ale są czyste same w sobie.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
22-11-2004 13:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Offca powiedziala tutaj jakby o mechanizmie kola.
Duze kolo w tym wypadku bedzie to nasza swera seksualna, uruchomiona jest bardzo ciezka do zatrzymania.
Tak własnie sie dzieje z nami. Kie4dy pozwolimy sobie na kontakt fizyczny z osoba druga to bardzo trudno potem zatrzymac nasz pociag seksualny.

<>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <><
22-11-2004 16:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
No jak taka osoba nie potrafi nazywac uczuc to niech rzeczywiscie tego nie robi. Bo nawet patrzac po niektorych opisach z GG " Kocham Cie...." a potem juz nie sa ze soba a opis zmienia, ze kocha juz kogo innego.

<>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <><
30-11-2004 08:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
No ten temat tego nie dotyczy co do milosci prosze pisac tutaj

:arrow: TUTAJ
30-11-2004 18:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Rasta bardzo słusznie miał na myśli tylko aby nasza semantyka była adekwatna do rzeczywistości: nie nadużywajmy słów. Swoja drogą współcześnie słowo miłość - można odnieść wraźenie - straciło znaczenie. Zbyt wiele osób wrzuca tutaj dosłownie wszystko. Przywołny przykład z gg jest bardzo trafny - mówmy o sympati a nie od razu kocham. Kochać mozna tylko zawsze nie w kratkę. Jednocześnie w tym miejscu odróżniam pojęcie miłości jako relacji pomiędzy kobietą i mężczyzną od miłości w ogólności. Żródłem, któe jest wzorem miłości to wiadomo Jezus.....

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
01-12-2004 01:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #11
 
Zawsze zanim do niej pojde, to bardzo chce, zeby do niczego nie doszlo.. Albo tylko tak mi sie wydaje.. Ale zawsze jak juz u niej jestem to [-X

Oboje 'przed' tego nie chcemy, 'tuż przed' bardzo chcemy, 'w trakcie' mamy wyrzuty sumienia (przez co nie zawsze udaje nam sie osiagnac radosc, a 'po' zalujemy oboje, ze obrazilismy Pana... Ale nie zalujemy, ze to sie stalo... Chyba jestesmy dla siebie wazniejsi niz On dla nas.. To mnie przeraza, zwlaszcza, gdy wypowiadam w modlitwie - Ty Boże jesteś dla mnie wszystkim!

Macie podobne problemy?
10-12-2004 17:59
Odpowiedz cytując ten post
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
Kolego to zabrzmialo troche jak maszyna.
Zakladam, ze w miesacu jest 30 dni. Zakladam rowniez, ze spotykacie sie codziennie. To wychodzi, ze masz monopol na kontakt fizyczny z kobieta.

Co polecam??
polecam Ci np przez pewnien czas nie przebywac sam na sam w pokoju z dziewczyna. To nie znaczy zebys nie spotykal sie znia. ale... no wspolne spacery, spotkania ze znajomymi aby nie doprowadzc do takich sytauacji.
Czy rozmawiacie o tym razem ?? O waszym popedzie pulciowym ?? Czy po zajsciu tego rozmawiacie o tym ?? Czy ukrywasz sie z tym ??
Modl sie do Matki Boskiej. Do Aniola Strorza.

Zycze CI :aniol:

<>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <><
11-12-2004 14:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
Jak już szatan nakręci tą "maszynkę" to ciężko ją zatrzymać, naprawdę Smutny
Musisz umieć współdziałać z łaską Bożą. Niestety nie znam doskonałego sposobu na to, ale myślę, że trzeba wytrwałej modlitwy i ufności. Módl się 7days razem ze swoją dziewczyną o czystość. Nie ma chyba nic piękniejszego niż wspólna i ufna modlitwa przed Bogiem dwojga narzeczonych... On może wszystko.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-12-2004 23:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
Myślę, że zycie w czystosci jest bardzo ale to bardzo ciezkie. Czasem wydaje mi sie to silniejsze od narkotykow.

<>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <><
18-12-2004 22:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
A co ma jedno do drugiego?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
18-12-2004 23:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów