Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czarnobyl (wydzielony)
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #31
 
Ale to amerykański film Duży uśmiech Bardzo fajny, naprawdę polecam. Ruscy moim zdaniem w dość pozytywnym świetle są ukazani. Przynajmniej ci, co mieli właśnie awarię tej swojej łodzi i mało co nie zginęli przez swój własny rząd :krzywy: Dość często puszczają ten film w tv. Tak mi się przypomniało a propos energii jądrowej :mrgreen:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-04-2007 10:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
Ktoś napisał(a):Nikt nie wie dokładnie, ile osób zmarło w wyniku eksplozji reaktora w Czarnobylu. Nikt też nie wie, ile jeszcze umrze. Im dalej od katastrofy, tym bardziej rozbieżne są oceny. - Łączna liczba ofiar nie przekroczy 4 tys., będą to głównie chorzy na nowotwory tarczycy - stwierdzał raport opublikowany w zeszłym roku przez Forum Czarnobylskie przygotowany pod auspicjami ONZ z udziałem Rosji, Ukrainy i Białorusi. Jest on uważany za najbardziej wyważony, ale i on został podważony zarówno przez tych, którzy przewidują, że liczba ofiar ostatecznie przekroczy dziesiątki tysięcy osób (tak m.in. twierdzi Greenpeace oraz grupa niezależnych ekspertów z Wielkiej Brytanii), jak i przez tych, według których prognoza 4 tys. ofiar jest zawyżona. Za niewiarygodną uważają ją polscy uczeni z Instytutu Problemów Jądrowych w raporcie z marca tego roku. Ich zdaniem "minęło już dostatecznie wiele lat, aby nowotwory mogły się ujawnić", a jedyne śmiertelne ofiary katastrofy to 31 zmarłych w pierwszych miesiącach po eksplozji. To stwierdzenie kłóci się jednak z konkluzjami opublikowanego w tym samym czasie raportu Światowej Organizacji Zdrowia. Jej eksperci przestrzegają, że wiele przypadków nowotworów może się dopiero ujawnić, więc wyrokowanie dziś o liczbie ofiar Czarnobyla jest zdecydowanie przedwczesne.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
11-04-2007 10:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #33
 
Mój rocznik często określa się mianem dzieci Czarnobyla i wiele osób urodzonych w tym czasie przed i po katastrofie ma problemy z tarczycą, zwłaszcza kobiety. Ja zresztą też do nich należę.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-04-2007 10:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #34
 
Offca napisał(a):Mój rocznik często określa się mianem dzieci Czarnobyla i wiele osób urodzonych w tym czasie przed i po katastrofie ma problemy z tarczycą, zwłaszcza kobiety. Ja zresztą też do nich należę.
W dniu gdy wydarzyła się katastrofa miałem 9 lat, pamiętam do dziś opustoszałe place zabaw w tym dniu (a była piękna słoneczna pogoda), w przychodni lekarskiej wypiłem płyn Lugola podobnie jak setki tysięcy dzieci w Polsce. Problemów nie mam.
Skutkiem Czarnobyla jest też pewnie to, że rodzą się coraz słabsze i bardziej chorowite dzieci - z dzieci moich wielu znajomych nie było takiego szkraba, co nie spędziłby 3/4 wieku niemowlęcego (i nie tylko) w szpitalu z powodu coraz to nowych "powikłań" i "zaburzeń". Bezmyslność radzieckich konstruktorów i pracowników elektrowni będziemy pewnie odczuwac jeszcze przez lata.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
11-04-2007 10:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #35
 
Helmutt napisał(a):W dniu gdy wydarzyła się katastrofa miałem 9 lat,
A ja prawie 8 ( w czerwcu skończyłem). Pamiętam, jak trzeba było w szkole to świństwo pić.
Zaś z opowieści ludzi wiem, że w Polsce wiedzieli o tragedii Czarnobyla znacznie wcześniej, niż podali w mediach. Szczególnie ci, co mieli rodzinę pośród wojskowych, ci mieli szansę na pierwszeństwo w przyjęciu nie tylkol Lugola, ale też jakieś inne świństwo.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
11-04-2007 10:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #36
 
A ja nic nie pamiętam xD

Pamiętam tylko jak mi mama opowiadała, że była tego dnia właśnie bardzo ładna pogoda i że też w przychodni mi kazali Lugola pić.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-04-2007 10:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #37
 
Od lat pracuje wiele elektrowni a Czarnobyl byl jedynym wypadkiem.
Prosze zerknac na tabelke http://www.world-nuclear.org/info/reactors.html
Wynika z niej, ze obecnie na swiecie pracuje 435 reaktorow i wszystko jest w porzadku. Oczywiscie nikt nie gwarantuje, ze nie zdarzy sie jakis wypadek. Jednak po wypadku w '86 znacznie poprawiono bezpieczenstwo i stabilnosc reaktorow, szczegolnie w tych pracujacych we wschodniej Europie. Poza tym nawiazana zostala wspolpraca wschod-zachod, co dodatkowo pomoglo w rozwoju energetyki jadrowej. Byl to bardzo pouczajacy blad dla wszystkich, jednak niestety technologie trzeba sprawdzac w praktyce, nie mozna tego zrobic teoretycznie na papierze. Taka jest po prostu cena postepu technologicznego Smutny
11-04-2007 10:45
Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #38
 
kempes napisał(a):Od lat pracuje wiele elektrowni a Czarnobyl byl jedynym wypadkiem.
Prosze zerknac na tabelke http://www.world-nuclear.org/info/reactors.html
Wynika z niej, ze obecnie na swiecie pracuje 435 reaktorow i wszystko jest w porzadku.

Ale się pospieszyłem z tymi "kilkoma tysiącami elektrownii" :]

Cytat: Byl to bardzo pouczajacy blad dla wszystkich, jednak niestety technologie trzeba sprawdzac w praktyce, nie mozna tego zrobic teoretycznie na papierze. Taka jest po prostu cena postepu technologicznego Smutny

Gdyby człowiek nie ryzykował - nigdy nie zszedłby z drzewa....

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
11-04-2007 10:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #39
 
kempes napisał(a):niestety technologie trzeba sprawdzac w praktyce, nie mozna tego zrobic teoretycznie na papierze.
W Czarnobylu też sprawdzali. I tak gorliwie sprawdzali, że wszystko szlag trafił :krzywy:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-04-2007 10:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #40
 
Offca napisał(a):
kempes napisał(a):niestety technologie trzeba sprawdzac w praktyce, nie mozna tego zrobic teoretycznie na papierze.
W Czarnobylu też sprawdzali. I tak gorliwie sprawdzali, że wszystko szlag trafił :krzywy:
Ale oni nie testowali zabezpieczeń, tylko sam reaktor. W dodatku było to testowanie typu - "wysmaruje się miodem i wsadzę paluch w gniazdo szerszeni". Więc co się dziwisz, że "pierdaknęło"....?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
11-04-2007 10:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #41
 
Helmutt napisał(a):
Offca napisał(a):
kempes napisał(a):niestety technologie trzeba sprawdzac w praktyce, nie mozna tego zrobic teoretycznie na papierze.
W Czarnobylu też sprawdzali. I tak gorliwie sprawdzali, że wszystko szlag trafił :krzywy:
Ale oni nie testowali zabezpieczeń, tylko sam reaktor. W dodatku było to testowanie typu - "wysmaruje się miodem i wsadzę paluch w gniazdo szerszeni". Więc co się dziwisz, że "pierdaknęło"....?
No to co za matoł do tego dopuścił? :zmieszany:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-04-2007 10:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
Cytat:No to co za matoł do tego dopuścił?
Rosja to baaaardzo duży kraj, z baaaaaaaardzo duża liczną matołów :offtopic: :spam:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
11-04-2007 10:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #43
 
Radziecki matoł, a raczej matoły.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
11-04-2007 10:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #44
 
http://www.eksel.user.icpnet.pl/opowiada...nobyl5.php
Ten wywiad jest fajny.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-04-2007 11:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #45
 
Juwczenko powiedział a Bond napisał(a):Wiedzieliśmy, co robić w przypadku pożaru i innych problemów, ale nikt nas nie przygotował do tego!
He, radziecka precyzja z gatunku: gniotsa nie łamiotsa :mrgreen:
jak wyżej napisał(a):Okropnie było tam leżeć i słuchać, jak inni się męczyli i umierali. Na narrator.up.pl jest oryginał. Zastanawiałem się, kiedy będzie moja kolej. Nie jestem religijny i nie znam żadnych modlitw, ale prosiłem Boga, żebym obudził się następnego dnia.
Standard: jak trwoga to do Boga

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
11-04-2007 11:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów