Ankieta: Czy jesteś za całkowitym zakazem handlowania w święta?
tak
nie
trudno powiedzieć
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakaz handlowania w święta
Autor Wiadomość
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
tak sie akurat słada, że ja teraz pracuje na parkingu. w Wielkanoc byłem w pracy. czesto pracuje w niedziele, więc nie przesadzajmy..

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
12-04-2007 12:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Kyllyan napisał(a):tak sie akurat słada, że ja teraz pracuje na parkingu. w Wielkanoc byłem w pracy. czesto pracuje w niedziele, więc nie przesadzajmy..
Nie przesadzajmy, nie przesadzajmy, ok..... ale co na to nasi "klęcznikowi do potęgi" politycy..? Jeszcze gotowi taką ustawę uchwalić, że w niedzielę nie będzie można nawet naczyń po obiedzie umyć, bo będzie to "grzech"... Uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
12-04-2007 12:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
Helmutt napisał(a):Co z innymi zawodami? Policja? Straż? Służba zdrowia? Czy też zakażą im pracować w niedziele i święta?
Co na przykład mają mówić chocby moi koledzy z Dyspozytury Rejonowej PKP? Oni pracują 365 dni w roku, 24 godziny na dobę. Czy też popełniają "grzech"? Bo tak się składa, że niektórzy z nich "dnia świetego nie święcą", zmiana wypada w niedzielę to robią w niedzielę, pociągi nie mogą się zatrzymać na cały dzień bo ktos wymyśli "zakaz pracy w niedzielę"...
Halmutt to chyba normalne, że nie chodzi o te wszystkie służby, które pracować w niedziele muszą dla pożytku publicznego Uśmiech I w Kościele nawet tego nie kwestionują, więc nie wiem czemu tak to przejaskrawiasz.
Też byłam zmuszona pracować w niedzielę, bo przecież dzieciarnia z kolonii musiała coś żreć nawet w niedzielę Oczko Z tym, że miałam problem z chodzeniem na mszę, nie tyle z powodu godzin pracy, co z powodu tego, że kościół był daleko :/

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-04-2007 12:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #19
 
O ile te proponowane 12 dni mozna przebolec, bo faktycznie w nikogo to nie uderzy, to zakaz handlu w niedziele uderzylby przede wszystkim w ludzi, ktorych ma chronic - czyli pracownikow. Glownie chodzi tutaj o supermarkety, ktore jezeli beda mialy o 1/7 pracy mniej, to jest oczywiste, ze czesc pracownikow stanie sie zbedna i wyleci. To po pierwsze. Po drugie nie traktujmy pracownikow sklepow jak baranow, ktore robia co im sie kaze bez chwili namyslu i potrzeba ustaw zeby ich chronic. Kazdy czlowiek zatrudniajac sie gdzies poznaje warunki pracy i albo sie na nie zgadza, albo mowi dziekuje i szuka czegosc, co bedzie mu odpowiadac. Jest wielu ludzi, ktory nie maja nic przeciwko pracy w niedziele i wola w ten dzien zarabiac pieniadze zamiast robic cos innego. Jest wiec wolny wybor, nikt nikogo nie zmusza. Dlaczego wiec zakladac zakaz na wszystkich? Czy istnienie pewnej grupy niezadowolonych ludzi to usprawiedliwia? Moim zdaniem nie.
12-04-2007 12:50
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
kempes napisał(a):Kazdy czlowiek zatrudniajac sie gdzies poznaje warunki pracy i albo sie na nie zgadza, albo mowi dziekuje i szuka czegosc, co bedzie mu odpowiadac.
Kempes, w obecnych warunkach przebieranie sobie w ofertach pracy ile mi się podoba jest małoprawdopodobne i wielu ludzi niestety jest zmuszonych pracować nawet na takich warunkach i tam, gdzie im to za bardzo nie odpowiada, bo muszą utrzymać rodzinę, a nie mają odpowiedniego wykształcenia albo kwalifikacji żeby sobie nie wiem ile i jakiej pracy szukać. Biorą to, co im pierwsze wpadnie w ręce, nawet jeśli im ta robota nie za bardzo odpowiada. Tacy ludzie też chcieliby odpocząć.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-04-2007 12:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #21
 
Wez jednak pod uwage, ze jezeli sklep nie bedzie funkcjowal w niedziele to znajdzie w nim pracy mniej ludzi. Ludzi, ktorzy jak piszesz, bardzo pracy potrzebuja. Poza tym nie stawiaj sprawy tak, ze ludzi ci pracuja 24/7, bo to nie prawda. To, ze ktos pracuje w niedziele nie oznacza od razu, ze nie ma nigdy wolnego. Poza tym praca w weekend jest platna 150% z tego co pamietam (chyba, ze sie cos zmienilo), wiec pracownicy nie sa na takiej staraconej pozycji, jak ich przedstawiasz.
12-04-2007 13:06
Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
Aristojos napisał(a):Jestem przeciwny zakazowi.
A ja wysuwam sprzecie twojemu sprzeciwowi.
Kyllyan napisał(a):Ale przecież jest wiele zawodów, których to i tak nie dotyczy.
Dla przypomnienia: zakaz dotyczyć ma handlu, a nie pracy w te 12 dni.
Helmutt napisał(a):i to wyborców OKREŚLONEGO TYPU
Chcesz się bić :?: :twisted:
Helmutt napisał(a):Cóż, msza trwa około godziny, zostaje jeszcze jakieś 9 godzin czasu na "wszystko" - czemużby po wizycie w kościele nie pojechać sobie z rodziną do marketu?
Ja w niedzielę i tak siedzę "kołkiem" w domu, odpoczywam, ale zakazowi jestem przeciwny, co za dużo to niezdrowo.
Co z innymi zawodami? Policja? Straż? Służba zdrowia? Czy też zakażą im pracować w niedziele i święta?
Co na przykład mają mówić chocby moi koledzy z Dyspozytury Rejonowej PKP? Oni pracują 365 dni w roku, 24 godziny na dobę. Czy też popełniają "grzech"? Bo tak się składa, że niektórzy z nich "dnia świetego nie święcą", zmiana wypada w niedzielę to robią w niedzielę, pociągi nie mogą się zatrzymać na cały dzień bo ktos wymyśli "zakaz pracy w niedzielę"... A kto wie co tym kołtunom z ul.Wiejskiej do głowy wpadnie jeszcze?

Mówcie co chcecie, cały ten "zakaz handlu w niedzielę" jest poronionym pomysłem, w dodatku nieprzemyślanym. W dodatku sprzecznym z konstytucją, ale tak patrząc dzisiaj dookoła to nalezy zadać sobie pytanie - co JEST zgodne z konstytucją....?
Też masz widzę, problemy z czytaniem ze zrozumieniem: chodzi o zakaz handlu a nie pracy w ogóle. Jeśli idzie o handel: ci, którzy robią zakupy w niedziele przyczyniają sie do grzechu cudzego - zmuszając do pracy sprzedawców i kasjerki w marketach.
Co do pracy: istnieją zawody służebne w których i straż i policja i pogotowie, i twoja firma sie mieści, więc o co robisz wrzawę? Kto tu bije pianę?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
12-04-2007 13:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):i to wyborców OKREŚLONEGO TYPU
Chcesz się bić :?: :twisted:
Taaa. chodź na solo Uśmiech
Cytat:
Helmutt napisał(a):Cóż, msza trwa około godziny, zostaje jeszcze jakieś 9 godzin czasu na "wszystko" - czemużby po wizycie w kościele nie pojechać sobie z rodziną do marketu?
Ja w niedzielę i tak siedzę "kołkiem" w domu, odpoczywam, ale zakazowi jestem przeciwny, co za dużo to niezdrowo.
Co z innymi zawodami? Policja? Straż? Służba zdrowia? Czy też zakażą im pracować w niedziele i święta?
Też masz widzę, problemy z czytaniem ze zrozumieniem: chodzi o zakaz handlu a nie pracy w ogóle. Jeśli idzie o handel: ci, którzy robią zakupy w niedziele przyczyniają sie do grzechu cudzego - zmuszając do pracy sprzedawców i kasjerki w marketach.
Co do pracy: istnieją zawody służebne w których i straż i policja i pogotowie, i twoja firma sie mieści, więc o co robisz wrzawę? Kto tu bije pianę?
Ja wiem, ze chodzi TYLKO o handel, ale zacząłem sobie "gdybać". Obecnie u steru siedzą ludzie tak ciężko (jeśli w ogóle) myślący, że według mnie NIC JUŻ NIE JEST NIEMOŻLIWE - ostatnio gdzieś słyszałem, że Liga chce zakazać czytania Brzechwy bo jego wiersze dla dzieci propagują bezbożność. Opadają ręce i wszystko....

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
12-04-2007 13:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #24
 
Helmutt napisał(a):Liga chce zakazać czytania Brzechwy bo jego wiersze dla dzieci propagują bezbożność.
Brzechwa to satanista. Nie wiedziałeś? :hahaha:

Żarty żartami, ale masz rację. Przesada goni czasem przesadę. Ale wróćmy do handlu :mrgreen:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-04-2007 13:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
Wróćmy. Ja tylko podałem taki przykład piramidalnej głupoty, która może "stac się ciałem", że tak powiem.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
12-04-2007 13:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
Helmutt napisał(a):Ja wiem, ze chodzi TYLKO o handel, ale zacząłem sobie "gdybać". Obecnie u steru siedzą ludzie tak ciężko (jeśli w ogóle) myślący, że według mnie NIC JUŻ NIE JEST NIEMOŻLIWE - ostatnio gdzieś słyszałem, że Liga chce zakazać czytania Brzechwy bo jego wiersze dla dzieci propagują bezbożność. Opadają ręce i wszystko....
Za dramatyzowanie Remis :wink:
A ja słyszałem że ateistów zaczniemy wysyłać na Marsa, celem przekonania się, czy jest tam funkcjonująca zorganizowana obraza Boska. :mrgreen:

[ Komentarz dodany przez: Offca: Czw 12 Kwi, 2007 13:47 ]
Ma ktoś lupę? ;P

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
12-04-2007 13:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #27
 
Kempes !
Ja osobiście nie miał bym nic przeciwko temu, gdyby cała sprawa naprawdę uderzyła "w hipermarkety".
Chodzi o to, że z danych jakimi miałem się okazję zapoznać wynikałoby właśnie tam bardzo często łamane są prawa pracownika oraz że 1 miejsce pracy w hipermarkecie okupione jest UTRATĄ 5 - 7 miejsc pracy w handlu ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
12-04-2007 20:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Helmutt napisał(a):Nie przesadzajmy, nie przesadzajmy, ok..... ale co na to nasi "klęcznikowi do potęgi" politycy..? Jeszcze gotowi taką ustawę uchwalić, że w niedzielę nie będzie można nawet naczyń po obiedzie umyć, bo będzie to "grzech"...
Znów przerysowujesz, a mnie za to samo opierniczasz.
Kempes - zachowaj umiar, prosze cie bardzo. Nie mów o tym, czego nie ma. W tej chwili mówi się tylko o 12 dniach w ciągu roku.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
12-04-2007 23:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #29
 
Zaraz, a które to wyznanie z chrześcijańskich ma albo miało tak, że nie mogli dosłownie nic w niedziele robić? Nie kalwini przypadkiem? Pamiętam, że mnie to zszokowało na lekcji historii.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-04-2007 23:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #30
 
@ddv
To fakt, ze duze sklepy zawsze nie szanuja prawa pracownikow. Nie jest to jednak powod do ograniczania im mozliwosci handlowania. Mamy Panstwowa Inspekcje Pracy, ktora powinna dokladac staran, aby prawo bylo przestrzegane. Odnoscnie tej utraty miejsc pracy w handlu: na pewno duze sklepy wypieraja malych sprzedawcow, jednak jest to podyktowane wymaganiami klientow. Konsumenci wola isc do sklepu gdzie maja duzy wybor i nizsze ceny, niz isc do malego sklepiku, kupic byle co, dodatkowo drogo. To sklepy istnieja dla klientow, nie odwrotnie i klienci nie bedza robic czegos, co jest dla nich niekorzystne zeby zrobic jakiemus handlarzowi przyjemnosc. Na tym polega konkurencja i sklepy nie sa tutaj zadnym wyjatkiem.

@Ks.Marek
W pierszym moim poscie w tym temacie odnioslem sie do tych 12 dni, reszta to kontynuacja dyskusji "co by bylo gdyby", ktora nie ja rozpoczalem.
13-04-2007 07:32
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów