Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hipnoza w medycynie
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #31
 
Cytat:To o czym teraz napisałaś odnosi sie do tekstu o hipnozie w kryminalistyce a nie linku o medycznej.
Rozczaruję Cię, ale do medycznej też się to odnosi. Miałam trochę o tym na studiach.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
30-04-2007 14:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
Offca napisał(a):Cytat:
To o czym teraz napisałaś odnosi sie do tekstu o hipnozie w kryminalistyce a nie linku o medycznej.

Rozczaruję Cię, ale do medycznej też się to odnosi. Miałam trochę o tym na studiach.
pisałem o tekście nie ogóle. :wink:

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
30-04-2007 14:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #33
 
Czyli jeżeli jestem katoliczką to nie wolno mi poddać się hipnozie? Ja prawdę powiedziawszy chętnie bym z tego skorzystała, bo w ten sposób byłaby nadzieja m.in. na wyleczenie przyczyn choroby psychosomatycznej, zapewne nieuświadomionych po części, ale też takich, których "na trzeźwo" nikt by ze mnie nie wyciągnął.
28-05-2008 00:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
Ja kiedyś oglądałam film [niestety nie pamietam tytułu], i w tym filmie mężczyzna został poddany hipnozie. Wydawało się , że fajna była zabawa, tylko, że on po tej "zabawie" miał później wrażenie ciągłego zagrożenia , miał problemy zdrowotne. Więc raczej mu to na dobre nie wyszło.

aga napisał(a):Ja prawdę powiedziawszy chętnie bym z tego skorzystała, bo w ten sposób byłaby nadzieja m.in. na wyleczenie przyczyn choroby psychosomatycznej, zapewne nieuświadomionych po części, ale też takich, których "na trzeźwo" nikt by ze mnie nie wyciągnął.
Przecież Pan Bóg powoli doprowadza człowieka, pokazuje co jest nie tak , co blokuje człowieka i powodu też róznego rodzaju nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu.
Tutaj raczej jest potrzebne, zaufanie, cierpliwości i ciągłe pukanie do Boga w tej sprawie anizeli sięganie po cos co nie jest pewne.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
28-05-2008 01:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #35
 
A ktoś wie, jakie metody terapii stosuje się w leczeniu zaburzeń somatycznych i ich przyczyn? (często nieuświadomionych)
28-05-2008 10:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #36
 
aga napisał(a):Ja prawdę powiedziawszy chętnie bym z tego skorzystała, bo w ten sposób byłaby nadzieja m.in. na wyleczenie przyczyn choroby psychosomatycznej, zapewne nieuświadomionych po części, ale też takich, których "na trzeźwo" nikt by ze mnie nie wyciągnął.
Zrobisz co chcesz. Ekskomunika za to Ci nie grozi.
Zauważ tylko że hipnoza działa podobnych zasadach jak radiestezja czy "bioenergoterapia" - to też swoiste otwieranie własnej psychiki ("kanałów energetycznych") .
Wątpliwe że to Ci pomoże - a bardzo prawdopodobne że sobie zaszkodzisz.
Znam osobę która zaczęła się modlić podczas seansu - i musiała wyjść z gabinetu.
Uważam, ze szkoda ryzykować - za dużo możesz stracić.
Lepiej poszukaj dobrego lekarza. Szybciej pomoże.
Lepiej odłóż na pielgrzymkę do jakiegoś Sanktuarium idź do Spowiedzi zamiast do hipnotyzera :?

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
28-05-2008 17:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #37
 
Rzecz jasna nie zamierzam z tego korzystać. Tak chciałam się upewnić, czy i jakie są negatywne skutki duchowe.
28-05-2008 17:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #38
 
Aguniu, ten same efekt co terapii możesz uzyskać po modlitwie o uzdrowienie wspomnień Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
28-05-2008 20:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #39
 
Annnika napisał(a):Aguniu, ten same efekt co terapii możesz uzyskać po modlitwie o uzdrowienie wspomnień Uśmiech

Skutek raczej wątpliwy - tego drugiego...
28-05-2008 20:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #40
 
Wielu pomogło po rożnych traumach.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
28-05-2008 21:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #41
 
Annnika napisał(a):Wielu pomogło po rożnych traumach.


Jasne, zwłaszcza mnie :diabelek:
28-05-2008 21:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #42
 
Tak wogóle to polecam modlitwę wstawienniczą i prosty egzorcyzm połączony z postem ..
pomaga na wiele sposobów.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
28-05-2008 22:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #43
 
ddv napisał(a):Tak wogóle to polecam modlitwę wstawienniczą i prosty egzorcyzm połączony z postem ..
pomaga na wiele sposobów.

Modlitwa wsawiennicza już była u mnie.
28-05-2008 22:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #44
 
Cytat:Znam osobę która zaczęła się modlić podczas seansu - i musiała wyjść z gabinetu.

Rozwiniesz? Uśmiech Słyszałam o takich historiach w gabinach bioenergo, u hipnotyzera jeszcze nie Oczko

Cytat:Skutek raczej wątpliwy - tego drugiego...
Aga, jeśli nie wierzysz w moc modlitwy, to czemu wierzysz w czarodziejskie, pseudopsychologiczne sztuczki jakiegoś szarlatana?

W życiu nie poddałabym się hipnozie, bo nie po to dobry Bóg dał mi świadomość, żebym się jej w sztuczny sposób pozbawiała, dając sobą manipulować hipnotyzerowi i wyciągać z mojego wnętrza różne sprawy. Jednocześnie bałabym się, że otworzę się na kontakt z różnymi "energiami", które nazwę wprost: demonicznymi. Nie chcę, żeby demon miał do mnie ułatwioną drogę.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
28-05-2008 22:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #45
 
omyk napisał(a):Aga, jeśli nie wierzysz w moc modlitwy, to czemu wierzysz w czarodziejskie, pseudopsychologiczne sztuczki jakiegoś szarlatana?

O, bynajmniej, w czary tym bardziej nie wierzę i nie zamierzam się im poddawać Uśmiech
28-05-2008 22:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów