Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hipnoza w medycynie
Autor Wiadomość
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #61
 
Polonium napisał(a):A co sadzisz o kwestii autohipnozy, bez posrednictwa osob trzecich ? Oczywiscie w celu wyeliminowania np."kompleksu nizszosci" czy "kompleksu biedy".
Wiesz co, wole porozmawiać z Bogiem, rekolekcje a jeżeli byłoby to takie zakompleksienie, że dołowało by mnie na całego, to raczej wybiore psychologa który nie używa hipnozy.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
30-05-2008 12:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #62
 
A to nie lekarz - psychiatra zajmuje się hipnozą?
30-05-2008 13:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #63
 
aga napisał(a):A to nie lekarz - psychiatra zajmuje się hipnozą?
Kyllyan napisał(a):Hipnoza stosowana jest częściej przez lekarzy niz psychologów.

Jak na razie, nikt kogo znam i poszedł do psychiatry nie został poddany hipnozie.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
30-05-2008 13:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #64
 
Nie neguje roli wiary,gdyz stoi ona najwyzej w hierarchii, ale jednoczesnie nie negowalbym hipnozy stosowanej przez osoby wierzace i godne zaufania. Dano nam przeciez dusze i umysl. Umysl ludzki niewatpliwie ma wiele mozliwosci w granicach okreslonych przez Stworce. Czy zatem uwzgledniajac dusze, nie uwzglednic takze mozliwosci umyslu, ktory tez jest dzielem Stworcy ?

Rachel, rozumiem Twoje watpliwosci i domyslam sie, ze bierzesz pod uwage takze fakt iz autohipnoza moze wpedzic w egoizm i sam te obawy podzielam. Sam stwierdzam, ze takie ryzyko moze w przypadku autohipnozy realnie zaistniec. Czyli autohipnoza nie musi otwierac na zlo, ale moze uczynic czlowieka egoista, bo np. zakompleksiony wmawia do swej podswiadomosci slowa: "Sa w Tobie poklady dobra". Podswiadomosc z czasem utwierdza czlowieka w tym przekonaniu,ale czlowiek to przeciez istota grzeszna,wiec jest ryzyko,ze zajdzie za daleko w swoich przekonaniach.

Wychowanie to tez oddzialywanie tak czy inaczej na dusze i podswiadomosc ludzka. Wychowac mozna dobrze lub zle. Osoba pelnoletnia tez sie wychowuje przyjmujac okreslone poglady tudziez dobre lub zle.

Dusza jest najwazniejsza, ale co z podswiadomoscia i jej mozliwosciami ?
Czytalem ksiazki o potedze podswiadomosci i czytalem o tym, czego dokonuje wiara i modlitwa. I tu i tu jest mozliwe uzdrowienie zewnetrzne i wewnetrzne,ktore udokumentowano naukowo i to zaskakuje faktycznie. Czyli niech ateisci czytaja o potedze podswiadomosci, a my czytajmy o wierze. Wtedy bedzie sprawiedliwie. Dziekuje, Rachel.
30-05-2008 13:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #65
 
Przede wszystkim autohipnoza to próba ingerowania w świadomość i pojmowanie. Jak dla mnie za duże ryzyko, szczególne duchowe.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
30-05-2008 16:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #66
 
A jeżeli jest podejrzenie, że pewne problemy wynikają z ludzkiej podświadomości to - zamiast hipnozy - może jakąś modlitwę czy jak? O rozeznanie? Jak już inne ludzkie sposoby zawodzą i nijak wyleczyć się nie da umysłu...
11-06-2008 00:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Baptysta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 58
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #67
 
Ludzie, ja chyba oszaleje czytając to ...

przyznam się, że znam się na hipnozie (specjalistyczne szkolenia) i zajmowałem się kiedyś okultyzmem

i mówie Wam, jeśli jesteście tak oślepieni i niechcecie tego zaóważyć:

HIPNOZA JEST ZŁA - HIPNOZA TO OKULTYZM - HIPNOZA TO SZATAŃSTWO (najczęstsza technika szamanów, satanistów, okultystów, magów, itd, itp)

co za psycholog zajmuje się hipnozą ? jak znacie takiego to ja wam mówi, że to już nie jest psycholog tylko pseudopsycholog na usługach diabła

Dla ostrzeżenia powiem, że uczestniczenie w seansach hipnotycznych to element inicjacji satanistyczne/ okultystycznej/ NewAge ...

Św. o. Pio miał często do czynienia z okultystami, i np. jeden "lekarz" miał u siebie w gabinecie obraz ojca Pio którym reklamował sporządzane przez siebie mikstury, a wiecie co to było ? zioła, ale nie zwykłe bo "naeneretyzowane" (jak ktoś nie wie co to znaczy to wytłumacze najproście - przeklęte i nawiedzone przez demona)....

Jak ktoś wam kiedy kolwiek zaproponuje hipnoze to uciekajcie stamtąd (najlepiej oczywiście i jego próbując z tego wyciągnąć)

ja wiem, oni się tłumaczą, że w tym nie ma nic złego, że tym można ludziom pomóc itd itp. ale to są brednie. To tak samo jak jakiś znachor uleczy kogoś kto zachorował przez diabła i był przez niego sprowadzony do tego znachora (bo nieraz tak się zdarza)

Dodam, że uczestniczyłem w bardzo wielu seansach hipnotycznych i każdego jednego nawet najmniejszego żałuję
(pomijając fakt, że igrałem przez to ze złym)

Jeszcze powiem, że jak ktoś twierdzi, że jest wierzący a stosuje hipnoze to kłamie
Stosowanie hipnozy to bałwochwalstwo - podobnie jak stany pokrewne - medytacje wschodnie, świadome śnienie, projekcje astralne, tzw. wychodzenie z ciała (OOBE), medium, wizualizacje, sekret, stan alfa (alpha) to wszystko jest to element inicjacji, wymysł NewAge, stany pokrewne transu, i mimo, że ci którzy tym się zajmują udowadniają, że są to stany naturalne to nie wierzcie im - bo każdy nawet stan naturalny wywoływany sztucznie już nie jest naturalny tylko sztuczny (tutaj szatański)
Muszę też dodać, że wielu z tych którzy się tym zajmuje próbuje udowadniać, że wielu świętych się tym zajmowało - nie wierzcie im, nawet jeśli było coś podobnego to święci oddawali się Bogu, a ci oddają się tzw. "wyższemu ja" "wyższej inteligencji" "nadświadomości" "siłom wszechświata" "wyższym siłom" "wszechświatowi" ... i rózne inne określenia - co oznacza naprawdę - diabła !

Apel do moderacji forum - przenieść temat z działu nauka/filozofia do działu magia/okultyzm :forum: :ks: [-o< :mowie_do_ciebie: :aniol:

[ Dodano: Pon 01 Wrz, 2008 20:20 ]
Polonium napisał(a):Jeszcze zapytam,bo tego nie poruszono.Czy hipnoza może służyć dobru człowieka i w jakich sytuacjach? A jak hipnotyzer powie komuś niewierzącemu lub zamkniętemu w sobie:Twoim celem jest służba drugiemu człowiekowi.To czyniąc napełnisz się radością. Czy może być tzw.dobra hipnoza?

Nie, nie i jeszcze raz nie

za przykład weźmy np. satanistów - oni twierdzą, że działaja dla swego dobra - propagują obfitość, sławe, bogactwo, rozpuste - wszystko co związane z grzechami głównymi (bo te szczególnie ranią Boga)
no i cieszą się z tego, chlubią się tym ...
i co z tego ? czy to jest dobre ? Nie - kończą w piekle.

twoim celem jest służba drugiemu człowiekowi - zazwyczaj taki hipnotyzer w takim czymś ukrywa sugestie nawołujące do takiemu służeniu drugiemu człowiekowi - dogadzanie seksualne, kradzież dla pomocy komuś, zaniedbywanie Boga i świąt "bo szkoda czasu na głupoty", wzywanie diabła bo on jest "królem świata" i modlenie sie do niego o pomoc, o bogactwo, o zaszczyty ....

Dodam jeszcze, że obojętnie jaka by tam nazwa nie była - kliniczna, kryminalistyczna, psychoterapia ....
zawsze hipnoza jest zła.

[ Dodano: Pon 01 Wrz, 2008 20:26 ]
aga napisał(a):A jeżeli jest podejrzenie, że pewne problemy wynikają z ludzkiej podświadomości to - zamiast hipnozy - może jakąś modlitwę czy jak? O rozeznanie? Jak już inne ludzkie sposoby zawodzą i nijak wyleczyć się nie da umysłu...

tak - modlitwe - poprostu o uleczenie, zabranie lęków, danie takich a takich darów ....
Na ostatniej konferencji charyzmatycznej "Jezus Chrystus Zbawiciel Wszystkich Narodów" kapłan leczył wszystko modlitwą - wszystkie chorzenia ciała, psychiki, umysłu, ducha, duszy - wszystko modlitwą

i co ?
cudowne uzdrowienia, cudowne dzieła, nadzwyczjne cuda i jeszcze raz cuda

jako ciekawostke dodam, że homoseksualista został wyleczony i dostał łaskę zakochania się prawdziwą naturalną miłością do kobiety...

[ Dodano: Pon 01 Wrz, 2008 20:32 ]
aga napisał(a):Czyli jeżeli jestem katoliczką to nie wolno mi poddać się hipnozie? Ja prawdę powiedziawszy chętnie bym z tego skorzystała, bo w ten sposób byłaby nadzieja m.in. na wyleczenie przyczyn choroby psychosomatycznej, zapewne nieuświadomionych po części, ale też takich, których "na trzeźwo" nikt by ze mnie nie wyciągnął.
nikt ?
dla Boga nie ma rzeczy nie możliwych Uśmiech
wiara czyni cuda - proście a otrzymacie :o

[ Dodano: Pon 01 Wrz, 2008 20:53 ]
Można za pomoca hipnozy wyjść z różnych nałogów, ale nie łudzcie się - wtedy jest to jak wpadnięcie z rzeki do morza.
Żaden prawdziwy lekarz, psycholog ani naukowiec nie stosuje hipnozy.
W W. Brytanie kiedyś była ustwa w której stwiardzano, że hipnoza jest zła, szkodliwa i że nie istnieje - z tego ci szarlatani hipnotyzerzy się często wyśmiewają, obalając to twierdzenie, ze samo w sobie jest sprzeczne - tak hipnoza istnieje, ale to nie zmienia faktu że jest zła i szkodliwa podobnie jak diabeł choć wielu zaprzecza jego istnieniu.

Nierozumiem jak możecie miec jakiekolwiek nałogi ? charyzmatycy nałogi ?
co z was za charyzmatycy jak się pomodlić o uzdrowienie z grzechu niepotraficie.
czy myslicie, że Bóg ma tak mało miłości, żeby nie pomóc swoim dzieciom w wypełnianiu Jego przykazań ?

A była mowa o książce o potędze podświadomości - trzymaj się od tego zdaleka - to jest jakby wprowadzenie w okultyzm. Każdy kto wam będzie bredził o potędze podświadomości jest związany w jakiś sposób ze złem.
Jako katolik i człowiek wierzący masz czerpać swoją siłę od Boga a nie od człowieka. Sam z siebie niczego nie jesteś w stanie uczynić człowiecze. A Bóg jest wszechmocny, wszechpotężny, wszechwiedzący i wszechobecny.

Panie zniszcz wszelkie działanie zła w nas i napełnij nas Swoim Duchem Świętym, aby odnowił w nas Twe cudowne Oblicze o Panie!

[ Dodano: Pon 01 Wrz, 2008 20:54 ]
Można za pomoca hipnozy wyjść z różnych nałogów, ale nie łudzcie się - wtedy jest to jak wpadnięcie z rzeki do morza.
Żaden prawdziwy lekarz, psycholog ani naukowiec nie stosuje hipnozy.
W W. Brytanie kiedyś była ustwa w której stwiardzano, że hipnoza jest zła, szkodliwa i że nie istnieje - z tego ci szarlatani hipnotyzerzy się często wyśmiewają, obalając to twierdzenie, ze samo w sobie jest sprzeczne - tak hipnoza istnieje, ale to nie zmienia faktu że jest zła i szkodliwa podobnie jak diabeł choć wielu zaprzecza jego istnieniu.

Nierozumiem jak możecie miec jakiekolwiek nałogi ? charyzmatycy nałogi ?
co z was za charyzmatycy jak się pomodlić o uzdrowienie z grzechu niepotraficie.
czy myslicie, że Bóg ma tak mało miłości, żeby nie pomóc swoim dzieciom w wypełnianiu Jego przykazań ?

A była mowa o książce o potędze podświadomości - trzymaj się od tego zdaleka - to jest jakby wprowadzenie w okultyzm. Każdy kto wam będzie bredził o potędze podświadomości jest związany w jakiś sposób ze złem.
Jako katolik i człowiek wierzący masz czerpać swoją siłę od Boga a nie od człowieka. Sam z siebie niczego nie jesteś w stanie uczynić człowiecze. A Bóg jest wszechmocny, wszechpotężny, wszechwiedzący i wszechobecny.

Panie zniszcz wszelkie działanie zła w nas i napełnij nas Swoim Duchem Świętym, aby odnowił w nas Twe Podobieństwo i Oblicze o Panie!

Dla wi?kszej chwa?y Bo?ej, zbawienia dusz i zniszczenia grzechu!

Zachwyca mnie mój Bóg...
Bóg zawsze i we wszystkim mój Bóg
(?w. Wincenty Pallotti)
01-09-2008 19:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #68
 
Baptysta napisał(a):HIPNOZA JEST ZŁA - HIPNOZA TO OKULTYZM - HIPNOZA TO SZATAŃSTWO (najczęstsza technika szamanów, satanistów, okultystów, magów, itd, itp)
Baptysta napisał(a):Żaden prawdziwy lekarz, psycholog ani naukowiec nie stosuje hipnozy.
Demagogia bijąca z Twoich wypowiedzi jest wręcz porażająca.
***
Cytat:Historia hipnozy pokazuje, iż odkąd istnieli ludzie znający i wykorzystujący hipnozę, byli tacy, którzy starali się łączyć ją ze zjawiskami nadprzyrodzonymi, z kultami religijnymi, parapsychologią czy magią. Dziś, mimo rozwoju nauki oraz naukowych badań nad zjawiskiem hipnozy, tendencja ta wcale nie słabnie.
Z tego powodu, dla potrzeb niniejszej pracy stosuje się dychotomiczny podział podejść do hipnozy na podejście naukowe, oraz paranaukowe. Stanowisko naukowe rozumiane jest jako badanie, opisywanie lub stosowanie hipnozy oparte o rzetelną wiedzę naukową i możliwie doskonałą metodologię, przy czym wiedza naukowa powinna spełniać następujące kryteria: ogólność, ścisłość, wysoka zawartość informatywna, pewność, prostota (por. Brzeziński, 1999, s. 30 – 34).
Za stanowisko paranaukowe przyjmuje się każde podejście do hipnozy nie spełniające powyższych kryteriów. Będzie to między innymi podejście amatorskie, czy łączące hipnozę z parapsychologią, astrologią, okultyzmem lub bioenergoterapią, ewentualnie tworzące wokół hipnozy aurę tajemniczości, czy „magii”.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
02-09-2008 20:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Baptysta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 58
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #69
 
heysel napisał(a):
Baptysta napisał(a):HIPNOZA JEST ZŁA - HIPNOZA TO OKULTYZM - HIPNOZA TO SZATAŃSTWO (najczęstsza technika szamanów, satanistów, okultystów, magów, itd, itp)
Baptysta napisał(a):Żaden prawdziwy lekarz, psycholog ani naukowiec nie stosuje hipnozy.
Demagogia bijąca z Twoich wypowiedzi jest wręcz porażająca.
***
Cytat:Historia hipnozy pokazuje, iż odkąd istnieli ludzie znający i wykorzystujący hipnozę, byli tacy, którzy starali się łączyć ją ze zjawiskami nadprzyrodzonymi, z kultami religijnymi, parapsychologią czy magią. Dziś, mimo rozwoju nauki oraz naukowych badań nad zjawiskiem hipnozy, tendencja ta wcale nie słabnie.
Z tego powodu, dla potrzeb niniejszej pracy stosuje się dychotomiczny podział podejść do hipnozy na podejście naukowe, oraz paranaukowe. Stanowisko naukowe rozumiane jest jako badanie, opisywanie lub stosowanie hipnozy oparte o rzetelną wiedzę naukową i możliwie doskonałą metodologię, przy czym wiedza naukowa powinna spełniać następujące kryteria: ogólność, ścisłość, wysoka zawartość informatywna, pewność, prostota (por. Brzeziński, 1999, s. 30 – 34).
Za stanowisko paranaukowe przyjmuje się każde podejście do hipnozy nie spełniające powyższych kryteriów. Będzie to między innymi podejście amatorskie, czy łączące hipnozę z parapsychologią, astrologią, okultyzmem lub bioenergoterapią, ewentualnie tworzące wokół hipnozy aurę tajemniczości, czy „magii”.

tak właśnie tłumaczą się ci szarlatani, którzy ją stosują. ALe to brednie, zresztą jako świadek mogę wam powiedzieć, że każdy szarlatan - czego by on to nie stosował próbuje dowieść podstaw naukowych słuszności tego co robi (choć często są to manipulacje faktami tak sfingowane, że nawet naukowcy czasam się gubią w tym co oni to głoszą)

Podobnie homeopatia, energetyzacja, joga, akupunktura, bioenergoterapia, radiestezja (choć te 2 ostatnie naszczęscie jeszcze nie sa dopuszczane w publicznych ośrodkach leczniczych) itp. ...

Dla wi?kszej chwa?y Bo?ej, zbawienia dusz i zniszczenia grzechu!

Zachwyca mnie mój Bóg...
Bóg zawsze i we wszystkim mój Bóg
(?w. Wincenty Pallotti)
05-09-2008 23:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #70
 
Baptysta napisał(a):tak właśnie tłumaczą się ci szarlatani, którzy ją stosują.
Szczęśliwy Czyli także autorzy artykułów w prasie naukowej, takich jak np. ten to także dla Ciebie szarlatani ?
Reszta to znowu demagogia nie do ogarnięcia ...

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
05-09-2008 23:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #71
 
Hipnoza regresywna jest często jedyną metodą dotarcia do traumy z dzieciństwa... szczególnie u osób z amnezją pourazową. Ja osobiście pewnie bałabym się zaryzykować, ale wiem, że czasami to jedyna metoda...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
06-09-2008 00:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Baptysta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 58
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #72
 
heysel napisał(a):Czyli także autorzy artykułów w prasie naukowej, takich jak np. ten to także dla Ciebie szarlatani ?
tak, jeśli traktuje o żekomych zaletach hipnoterapii to tak, nie zależnie od tego jakie autor może mieć tytuły naukowe zdobyte przed zajęciem się hipnozą...

Annnika napisał(a):Hipnoza regresywna jest często jedyną metodą dotarcia do traumy z dzieciństwa... szczególnie u osób z amnezją pourazową. Ja osobiście pewnie bałabym się zaryzykować, ale wiem, że czasami to jedyna metoda...
Hipnoza regresywna to podwójny grzech... teraz postaram się wyjaśnić jak to jest z tymi regresami.
Jest sobie osoba z jakimis tam zaburzeniami psychicznymi (jak kolwiek były by one poważne), szuka różnych ludzkich sposobów leczenia i nie pomaga jej - w końcu trafia do hipnotyzera (a współcześnie gabinet hipnozy może teraz założyć każdy i wcale nie jest do tego wymagane prawnie bycie lekarzem, a nawet słyszałem o przypadkach, gdzie gabinet taki założył i "leczeniem" zajął się pacjent z zbaurzeniami psychicznymi, który rzekomo nauczył się hipnozy od swojego lekarza który go hipnotyzował - przyszło do niego wielu pacjentów i każdy odszedł z zaburzeniami psychicznymi zakorzenionymi głęboko w podświadomości. To jedna sprawa, a druga to taka, że na kurs hipnozy może pójśc każdy - nawet dzieci przyjmują - a najczęściej chodzą na takie kursy właśnie okultyści, sataniści itp.) dobra wracajac:
więc osoba chora trafia do hipnotyzera - a tam w hipnozie - hipnotyzer robi jej regresje do poprzedniego wcielenia (momentu urodzenia, czy dowolnego okresu w życiu...) i wynajduje zdarzenie jakies które wiąże z tym problemem psychicznym - następnie daje polecenie np. "spalenia" (usuniecia, zapomnienia) tego wspomnienia wraz z zaburzeniem psychicznym które powodował a następnie zastąpienie go jakimś miłym wspomnieniem (np. seks z wymarzoną kobietą, który spowodował wiele bardzoo (...) orgazmów - i prosze mi wierzyć podczas hipnozy spowodowanie orgazmu jest poprostu łatwizną...) Następnie może wydać inne polecenia (np. związane ze sobą) albo sugestie (także pohipnotyczne - gdzie człowiek bedzie miał zakodowane że po wyjściu z transu nie wiedzieć czemu w określonym momencie musi coś zrobić - np. znam sugestie pohipnotyczne takie - będąc w szkole podczas lekcji wejdziesz na ławkę i zaczniesz tańczyć (i robić różne rzeczy) i np. gdakać jak kura...
a później hipnotyzer daje polecenie - jak zrobie to i to (np. odlicze) obudzisz się (i np. zapomniesz o wszystkim co działo się podczas transu) przyjmując wszystkie polecenia i wykonując je (gdy nadejdzie czas - podobno były przypadki morderstwa które zostało polecone podczas transu, były przypadki że hipnotyzer wmówił dziewczynie że rodzice ja molestowali - ona ich oskarzyła i dopiero w sądzie dowody pokazały ze nic takiego nie miało miejsca a dziewczyna to sobie wymyśliła (zostało jej wmówione przez hipnotyzera))

A hipnoza wcale nie jest jedyną metodą.
Wszystko można w Bogu. Znam pełno przypadków osób, które zostały uzdrowione z różnych nawyków, schrzeń psychicznych czy emocjonalnych, czy nawet chorób neurologicznych itp. po modlitwie
Tak więc nierozumiem jak osoba związana z Odnową w Duchu Świętym zamiast polecić np. modlitwe wstawienniczą poleca okultyzm .... (poprostu skandal)

A przypomniał mi się właśnie pzypadek pewnej siostry zakonnej, która była bardzo chora (nie pamietam już na co) i próbowała róznych metod leczenia, także kilka razy modlitwy charyzmatyków i nic, więc jej matka przełożona zawiozła ją do znachora - zapłaciła mu mówiąc żądaj ile chcesz ale ona ma być zdrowa... - znachor dał jej mnusto ziół "pobłogosławionych" (nie powiem jak i przez co), różne herbatki też "pobłogosławione", proszki, mikstury, ciasteczka itp., zalecił codziennie ćwiczenia jogi, i różne inne techniki (poprostu okultystyczne). I siostra tak robiła. Za jakiś czas przyjeżdzają znowu do tego znachora, a ten im mówi, że siostra może być całkowicie wyleczona - tylko musi przestać spożywać ten "Biały Chleb" podczas Mszy (chyba nie musze mówić o Jaki Biały Chleb chodzi ?) no więc siostra przełożona dzwoni do księdza charyzmatyka i pyta sie czy kazać tej siostrze przestać spożywać "Ten Biały Chleb" bo tak jej znachor zalecił... - kapłan na to "pakuj się i wynoś z zakonu!"
Ksiądz później opowiada o tym przypadku podczas swoich rekolekcji i poucza zawsze
"wole cierpieć jakie kolwiek choroby ale nigdy nie poddam się leczeniu diabła ... nigdy, przenigdy !!!"

Więc proszę Was usilnie przestańcie opowiadać głupoty!
jak można głosić że coś z okultyzmu to jedyna metoda ...
a powtarzam raz jeszcze - hipnoza to okultyzm - znam ją na tyle, ze moge to stwierdzić z całą pewnością...

A swoją drogą - widze kolejnego masona na forum - to chyba z forum Odnowy w Duchu Świetym staje sie forum masońskie ...
więc nie ma się co dziwić, że mason przedstawia tu takie artykuły w prasie "naukowej"...

Oczywiście chyba nie muszę wspominać, o tym, ze osoby, które korzystały z hipnozy często muszą później korzystać z modlitw o uwolnienie (egzorcyzmów ...)

Dodam też, że tzw. medium (podczas transu mają swoje zdolności) tracą swoją moc po odprawieniu na nich egzorcyzmu Szczęśliwy (podobnie z innymi zdolnościami paranormalnymi objawiającymi się w odmiennych stanach świadomości)

A adminom, moderatorom i władzom forum polecam przypomnieć sobie cele Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej :patrzy: :forum: :ban: :rulez:

Dla wi?kszej chwa?y Bo?ej, zbawienia dusz i zniszczenia grzechu!

Zachwyca mnie mój Bóg...
Bóg zawsze i we wszystkim mój Bóg
(?w. Wincenty Pallotti)
06-09-2008 12:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #73
 
Baptysta napisał(a):A hipnoza wcale nie jest jedyną metodą.
Wszystko można w Bogu. Znam pełno przypadków osób, które zostały uzdrowione z różnych nawyków, schrzeń psychicznych czy emocjonalnych, czy nawet chorób neurologicznych itp. po modlitwie
Tak więc nierozumiem jak osoba związana z Odnową w Duchu Świętym zamiast polecić np. modlitwe wstawienniczą poleca okultyzm .... (poprostu skandal)

1) Poczytaj definicję okultyzmu. Hipnoza może być używana przez okultystów ale jest tylko narzędziem. Nie jest okultyzmem.

2) Też znam takie przypadki. Ale miałam namyśli chociażby... ateistów. Oni nie skorzystają z modlitwy o uzdrowienie wspomnień dajmy na to.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
06-09-2008 20:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #74
 
Baptysta napisał(a):tak, jeśli traktuje o żekomych zaletach hipnoterapii to tak, nie zależnie od tego jakie autor może mieć tytuły naukowe zdobyte przed zajęciem się hipnozą...
Po pierwsze to chyba rzekomych jeśli już. Po drugie z Twojej wypowiedzi wynika, że nawet nie zadałeś sobie trudu kliknięcia w odnośnik, który podałem ... Leń jesteś i tyle. Po trzecie nazwanie szarlatanem naukowca opierającego się w swej pracy na rzetelnych danych to trzeba mieć jednak tupet.
Baptysta napisał(a):A swoją drogą - widze kolejnego masona na forum - to chyba z forum Odnowy w Duchu Świetym staje sie forum masońskie ...
więc nie ma się co dziwić, że mason przedstawia tu takie artykuły w prasie "naukowej"...
Postanowiłem także się ujawnić, skoro PS'owi się upiekło ... ;P
Poza tym skoro dla Ciebie NewScientist jest "naukowy" to brak słów ... Zgroza ...

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
06-09-2008 22:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Baptysta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 58
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #75
 
Ok, w porządku, ale jedno dalej nie zostało przyswojone więc powtórze - hipnoza to okultyzm
nieważne jaka jest definicja hipnozy i nieważne jaka jest definicja okultyzmu.
Hipnoza jest zła i okultyzm jest zły.
Dodam, że są 2 rodzaje hipnozy - ericksonowska - czyli językowa i magnetyczna (niepamiętam nazwiska gościa). Co prawda okultyści i madzy i sataniści i szamani wolą stosować tą drugą - bo nie muszą za wiele mówić i mogą kogoś wprowadzić w trans bez słów - tylko samą myślą, a dopiero później po wprowadzeniu energetycznym przejśc do sugestii słownych. Jednak oba rodzaje hipnozy są groźne i każda hipnoza to okultyzm.
A teraz mała uwaga :!:
w trans można człowieka wprowadzić nawet bez jego wiedzy - o ile w przypadku wprowadzenia magnetycznego, ktoś kto się na tym nie zna, trudno mu będzie to dostrzec, to w przypadku wprowadzenia w trans przy pomocy języka można się zorientować - powiem teraz jak. No a jeszcze jedna sprawa - kurcza, no jak was ostrzec nie mówiąc na czym to polega :-k powiem tak - pierwsza sprawa - gdy ktoś na ulicy was zaczepia i robi coś dziwnego - niespotykanego to miejcie się na baczności - bo może was wprowadzać w trans (tak się ćwiczą - poprzez misje w terenie). Kurcza jeszcze wiele bym podał, ale nie chce wyjawiać szarlataństwa.
A elementy języka hipnozy często stosuje się w sprzedaży, reklamie, czy nawet "uwodzeniu"
UWAGA PANIE - gdy chłopak mówi wam coś typu "i czujesz to niesamowite podniecenie"; "wiesz jak to jest gdy spotykasz kogoś kogo bardzo lubisz/kim się interesujesz/ komu ufasz/ kto cię fascynuje" czy inne dziwne zwroty - to niewierzcie mu i uciekajcie od niego - a nawet niepozwalajcie się dotknąć (bo dotykiem czasami można np. wykorzystać hm, że tak porównam to do psów Pawłowa - taki mechanizm, ze gdy coś zostanie z czyms skojarzone to później wywołuje ten stan z tym skojarzony. I czasami gdyby się komuś zdarzyło - np. nagle podniecić się na widok mężczyzny - tak na samo spojrzenie - bez powodu, to uważajcie, bo bardzo możliwe, ze to na was zostało zastosowane. Albo np. nieznajomy facet podjeżdza do dziewczyny na przystanku, zaczepia dziewczyne na ulicy - pod byle pretekstem, podchodzi np. w sklepie rzekomo spytać o opinię, albo w barze - uważajcie i miejcie się na baczności. Są ludzie tak w tym wyszkoleni, że potrafią nieznajomą dziewczyne w ciągu kilku/kilkunastu minut zaciągnąć do łóżka (a jej się będzie wydawało że sama tego chce).
Albo wogóle wszyscy - np w sklepie - czy kiedykolwiek zdarzyło się wam pójśc do sklepu i kupić nie to co chcieliście, np. sprzedawca podchodzi i zaczyna gadać a wy coś nagle chcecie kupić ...
uważajcie - New Age jest tak rozpowszechnione w świecie, ze niemal w każdej dziedzinie można spotkać się z hipnozą - a wykorzystując to można bardzo sprawnie manipulować ludźmi.
A teraz jak rozpoznać stan hipnozy - czyli trans - będąc w hipnozie wcale nie trzeba być z zamkniętymi oczami (choć wtedy najłatwiej wydać sugestie i polecenia), jest to stan poprostu zmienionej świadomości - cos takiego jak np. - czy kiedykolwiek np. w szkole na jakiejś nudnej lekcji zdarzyło ci się przesiedzieć i nic nie wiedzieć z lekcji i ani się obejrzałeś a lekcja minęła/ czy np. ani się obejrzysz a cały dzień w szkole minał ? - to jest właśnie stan hipnotyczny, na który ludzie często spontanicznie sami wpadają, albo np. podczas oglądania interesującego filmu - kiedy wydaje się ze wszystko się nie liczy, nie myślicie o niczym tylko o tym co widzicie - tak jest w hipnozie, gdy cała twoja uwaga skupiona jest na tej osobie, która mówi, albo np. podczas czytanie interesującej ksiażki czy artykułu w gazecie, który wręcz wciąga ...
to wszystko to jest hipnoza. Więc naprawde - uważajcie!
jak mówi Pismo Święte - czuwajcie, bo nieprzyjaciel wasz jak wilk czai się i szuka sposobności jak by was pochwycić i porwać...

Zresztą mówie wam - okultyści wykorzystują niemal kazdy stan świadomości i uczą się jak go wywołac świadomie samemu by lepiej zwodzić ludzi. Uważajcie! Bóg ustalił zamierzony przez siebie porządek, więc gdy spotkacie się z technikami które uczą jak ten porządek obalić - np. jak usnąć na zawołanie, albo jak obudzić się wtedy kiedy się chce, albo jak "wyjść z ciała" albo właśnie jak wejść w trans, jak cofnąć się do dzieciństa, albo "poprzedniego wcielenia", albo jak rozbudzić w sobie zdolności paranormalne, jak być medium itp - to wszystko to jest nawet nietyle okultyzm, co poprostu satanizm - ludzie są wciągani do róznych okultystycznych spraw, a później ani się obejrzą a stają się satanistami...
hipnoza i to wszystko to jest czyste NewAge !!!
Zresztą nieraz w relacjach osob opętanych można się spotkać, że często wpadały w trans i wtedy zły duch ich wyprowadzał np o północy do ciemnego dalekiego wgłąb lasu, i tam biedna dziewczyna się budzi się i nie wie co się dzieje, przerażona nie wie jak wrócić, boi się w domu np. po ciemku chodzić, a tu znalazła się nagle w środku nocy w lesie ... - tego rodzaju transe są poprostu objawami opętania!!!
albo lunatykowanie - to samo...
Mówie Wam - wszystko zaczyna się od małej rzeczy, a poźniej ani się obejrzeć a człowiek dał się wciągnąć w bagno !!!

Dla wi?kszej chwa?y Bo?ej, zbawienia dusz i zniszczenia grzechu!

Zachwyca mnie mój Bóg...
Bóg zawsze i we wszystkim mój Bóg
(?w. Wincenty Pallotti)
06-09-2008 23:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów