Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hipnoza w medycynie
Autor Wiadomość
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #76
 
Baptysta napisał(a):hipnoza to okultyzm
nieważne jaka jest definicja hipnozy i nieważne jaka jest definicja okultyzmu.
Czy zdajesz sobie sprawę jaką straszliwą bzdurę napisałeś ? Jak może być nie ważna definicja pojęcia jakim się posługujesz ?!

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
06-09-2008 23:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #77
 
Baptysta napisał(a):hipnoza to okultyzm

Udowodnij.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
06-09-2008 23:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Baptysta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 58
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #78
 
zdaję sobie sprawę w pełni z tego co napisałem, a Ty jakim prawem nazywasz to bzdura ?

wiem jakimi pojęciami się posługuję a definicje nieoddają wcale całej prawdy tego o czym mowa.
Zresztą nie odpowiadaj - jesteś masonem więc byle bzdure wymyślisz, byle ludzi odciągnąć od prawdy ... :ban:
:forum:
A weźmy przykład inny np. Najświętszy Sakrament - czy jakakolwiek definicja jest w stanie oddać wszystko to czym jest Najświętszy Sakrament ? nie, a jeśli ktoś myśli, że tak to niech poczyta pisma świętych, którzy mieli zamiłowanie do Jezusa Eucharystycznego, np. Dzienniczek s. Faustyny ...

swoją drogą - s. Faustyna spowiadając się (spowiadała się często mimo, że przez całe życie (przynajmniej to w zakonie) nie popełniła żadnego grzechu ciężkiego, i dostała nieraz pokutę - odmówić "Chwała Ojcu ..." i wiecie co ? nie potrafiła - bo odmawijąc to zagłębiała się w Osobę Boga i nie potrafiał przejść dalej, to spowiednik musiał jej pomagać i pod posłuszeństwo kazał jej powtarzać za nim - a to nie było takie proste - bo zagłębiała się kolejno w wielki majestat Boga i wielbiła Go z głębi duszy, wręcz zapominając się trudno było jej wykonać tak wydawało by się nam prostą pokutę ...
ale w rzeczywistości, choć dla jej spowiedników to było trudne, to s. Faustyna tak naprawdę była przykładem jak powinno się traktować Boga...

a teraz tak często słyszy się nie umyśle wzywanie Imienia Bożego do czczych rzeczy... (a to jest grzech)

Dla wi?kszej chwa?y Bo?ej, zbawienia dusz i zniszczenia grzechu!

Zachwyca mnie mój Bóg...
Bóg zawsze i we wszystkim mój Bóg
(?w. Wincenty Pallotti)
06-09-2008 23:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #79
 
Ja tylko powiedziałam, żebyś się powołał na jakieś wiarygodne źródło oprócz twojego przekonania. Udowodnij, że twoja teza jest prawdziwa. I nie rozmydlaj tematu.

[ Dodano: Nie 07 Wrz, 2008 00:02 ]
Baptysta napisał(a):Zresztą nie odpowiadaj - jesteś masonem więc byle bzdure wymyślisz, byle ludzi odciągnąć od prawdy ... :ban:

Raczej tobie za wypady ad personam i zarzuty bezpodstawne. Definicja masonerii też u ciebie jakaś dziwna...

I skończ z offtopami :!: :!: :!:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
07-09-2008 00:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #80
 
Baptysta napisał(a):a Ty jakim prawem nazywasz to bzdura ?
Prawem nazwania bzdury po imieniu.
Baptysta napisał(a):a definicje nieoddają wcale całej prawdy tego o czym mowa
Tzn. że są to niepełne definicje (prawdopodobnie nie rozróżniasz nawet pojęcia od rzeczy, którą opisuje ...) . Poza tym to co teraz piszesz nie jest tożsame z tym co wcześniej napisałeś.
Baptysta napisał(a):jesteś masonem
To prawda ;P .
Baptysta napisał(a):więc byle bzdure wymyślisz, byle ludzi odciągnąć od prawdy ...
A to już bezczelne kłamstwo.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
07-09-2008 00:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #81
 
W dalszym ciągu nie wiem, czy mogę poddać się tej hipnozie. Ostatnio sprawdziłam, że w szpitalu jedną z form leczenia nerwicy jest hipnoterapia. Czy w związku z tym mogę czy nie mogę poddać się temu normalnie jako formie wykrycia źródeł choroby? Tylko nie wyjeżdżać z demonami, proszę. O modlitwie wstawienniczej też już było. Religia wcale mnie nie wyleczyła. Mnie nie chodzi teraz o widzimisię w korzystaniu z hipnozy, tylko o korzyści przeważające nad ewentualnym jakimś ryzykiem. Tylko proszę Was o racjonalne i konkretne argumenty. Może czy nie może lekarz stosować hipnozę jako formę leczenia?
12-12-2008 15:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Milky Way Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 359
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #82
 
Jeżeli to ma Ci pomóc Aga to nie pytaj się innych tylko wybierz to,co ma Tobie pomóc Uśmiech.

http://pl.youtube.com/watch?v=-k173d6TO9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=KBS4MQ1JS9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=mG0HCICxHj...re=related
12-12-2008 15:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #83
 
Milky Way napisał(a):Jeżeli to ma Ci pomóc Aga to nie pytaj się innych tylko wybierz to,co ma Tobie pomóc Uśmiech.

Wiesz, to nie o to chodzi. Ja pytam jako osoba wierząca, bo różne są opinie. A nie zamirzeam też z tego powodu się w coś wplątywać jeszcze.
12-12-2008 15:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #84
 
aga napisał(a):W dalszym ciągu nie wiem, czy mogę poddać się tej hipnozie. Ostatnio sprawdziłam, że w szpitalu jedną z form leczenia nerwicy jest hipnoterapia.
Pierwsze słyszę, że jedną z form leczenia jest hipnoterapia, w sensie że trzeba się temu obowiązkowo poddać. Moja koleżanka była w szpitalu niedawno i jakoś o tym nie wspominała. Oczywiście leki, no i praca z terapeutą oraz grupowe spotkania były.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
12-12-2008 19:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #85
 
Ale ja nie pytam, czy ktoś słyszał czy nie. Nie wiem, czy jest to obowiązkowe, ale na pewno bardzo pomaga w terapii. Podejrzewam, że w każdym szpitalu jest inaczej. Hipnoterapia to jest jedna z kilku form leczenia, a leków się nie bierze tam, gdzie ja chcę jechać.
Proszę o odpowiedź na moje pytanie.
12-12-2008 19:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #86
 
Hipnoza bywa często jedyną metodą dotarcia do źródeł nerwicy i jest - IMHO - całkowicie bezpieczna.
12-12-2008 20:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #87
 
Kyllyan napisał(a):Hipnoza bywa często jedyną metodą dotarcia do źródeł nerwicy i jest - IMHO - całkowicie bezpieczna.

Właśnie o to pytam. No zapytam chyba jeszcze jakiegoś księdza "sensownego". A mnie też się wydaje, że to jedyna metoda dotarcia do źródeł.
12-12-2008 20:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #88
 
o. widzę, że Annika juz to wcześniej napisała Oczko
Annnika napisał(a):Hipnoza regresywna jest często jedyną metodą dotarcia do traumy z dzieciństwa... szczególnie u osób z amnezją pourazową. Ja osobiście pewnie bałabym się zaryzykować, ale wiem, że czasami to jedyna metoda...
12-12-2008 20:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #89
 
Właśnie o to chodzi, że ja też się jakoś boję.
12-12-2008 20:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #90
 
Nocóż. Dorosła jesteś. Nikt za Ciebie decyzji nie podejmie. Oczko
12-12-2008 20:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów