Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dopuszczone działanie zła.
Autor Wiadomość
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #76
 
heysel napisał(a):Nawet nie wiem czego mam słuchać. Bóg powinien umieć przemówić w taki sposób, abym nie miał wątpliwości.
Co chcesz iść na łatwizne? życie nigdy nie będzie pozbawione znaków zapytania.
Bóg zapewno mówi tylko widocznie Twoje otwarcie jest zamknięciem.

heysel napisał(a):Ależ właśnie tego oczekuję. Drzwi są otwarte ... Najwyraźniej jednak on nie chce spotkania.
Jestem przekonana że On chce ... On nie unika człowieka to jest odwrotnie...człowiek może z różnych powdów unikać spotkania z Nim.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
07-05-2007 00:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #77
 
heysel napisał(a):Na podstawie definicji pojęcia "bóg" jakie stosuję w tym momencie. A tego prawdziwego nie znam, bo nie wiem czy jest Bogiem miłości, Bogiem nienawiści, czy go w ogóle obchodzę, czy przypadkiem nie interesuje się on ludźmi w ogóle. Nie wiem czym jest, jaką ma osobowość, czy w ogóle jest osobą.
heysel napisał(a):Bóg powinien umieć przemówić w taki sposób, abym nie miał wątpliwości
znów przypisujesz Bogu cechy na podstawie definicji, co do której nie wiadomo czy jest prawdziwa...

heysel napisał(a):A to już nie moje.
a to sory

heysel napisał(a):Ciekawe tylko dlaczego tam gdzie Ty widzisz :aniol: ja widzę [Obrazek: vampire.gif]?
ciekawe
a tak konkretniej:
co ja widzę jako :aniol: a Ty jako [Obrazek: vampire.gif] ?

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
07-05-2007 07:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #78
 
M. Ink. * napisał(a):znów przypisujesz Bogu cechy na podstawie definicji, co do której nie wiadomo czy jest prawdziwa...
Bez tej definicji (która tak z kosmosu nie jest) pojęcie "bóg" jest bezsensowne, a to kończy wszelkie dywagacje i poszukiwania. Skoro mój rozum nie jest w stanie skorelować choćby części jego istoty, to nie ma o czym rozmawiać. Zatem Bóg jest niepoznawalny dla człowieka i to jest końcowy wniosek.
M. Ink. * napisał(a):a tak konkretniej:
Już pisałem, więcej nie mam zamiaru skoro bluźnierstwem jest sformułowanie "niespójna osobowość".

[ Dodano: Pon 07 Maj, 2007 09:36 ]
rachel napisał(a):Co chcesz iść na łatwizne?
Nie.
rachel napisał(a):życie nigdy nie będzie pozbawione znaków zapytania.
To my stawiamy pytania.
rachel napisał(a):Bóg zapewno mówi tylko widocznie Twoje otwarcie jest zamknięciem.
W otaczającym mnie szumie nie ma niczego co by przypominało "boską transmisję".
rachel napisał(a):Jestem przekonana że On chce ...
Na jakiej podstawie ? Znasz jego myśli ?
rachel napisał(a):człowiek może z różnych powdów unikać spotkania z Nim.
No to mówię wyraźnie : "Chcę się z nim spotkać". Z mojej strony jest to wiążące. Nie wiem czemu on tego tak nie traktuje.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
07-05-2007 09:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #79
 
heysel napisał(a):Na jakiej podstawie ? Znasz jego myśli ?
Piśmie Swięty jest o tym. Już w Księdze Rodzaju jest przedstawiona sytuacja że Bóg pragnie się spotkać z człowiekiem a człowiek się przed Nim ukrywa.


heysel napisał(a):W otaczającym mnie szumie nie ma niczego co by przypominało "boską transmisję".
Bóg mówi w różny sposób. Ale widocznie za dużo szumu jest w Tobie.

heysel napisał(a):No to mówię wyraźnie : "Chcę się z nim spotkać". Z mojej strony jest to wiążące. Nie wiem czemu on tego tak nie traktuje.
Wiele słów możesz powiedzieć od tak , tutaj również jest ważna[jeżeli nie najważniejsza] postawa serca.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
07-05-2007 10:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #80
 
rachel napisał(a):Piśmie Swięty jest o tym. Już w Księdze Rodzaju jest przedstawiona sytuacja że Bóg pragnie się spotkać z człowiekiem a człowiek się przed Nim ukrywa.
Tyle, że tam człowiek zna już Boga i to nie jest pierwsze spotkanie.
rachel napisał(a):Bóg mówi w różny sposób.
Wymień chociaż jeden.
rachel napisał(a):Ale widocznie za dużo szumu jest w Tobie.
To nie powinno być przeszkodą dla niego.
rachel napisał(a):Wiele słów możesz powiedzieć od tak , tutaj również jest ważna[jeżeli nie najważniejsza] postawa serca.
Cóż, jeśli szczere intencje są przez niego uważane za nieszczere to cóż ...

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
07-05-2007 10:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #81
 
heysel napisał(a):Już pisałem, więcej nie mam zamiaru skoro bluźnierstwem jest sformułowanie "niespójna osobowość".
cóż... :krzywy: odczytuję to jako kolejny Twój unik

heysel napisał(a):Bóg jest niepoznawalny dla człowieka i to jest końcowy wniosek
heysel napisał(a):to kończy wszelkie dywagacje i poszukiwania
sam sobie odbierasz prawo do dyskusji o Bogu...

heysel napisał(a):Bez tej definicji (która tak z kosmosu nie jest) pojęcie "bóg" jest bezsensowne
byłoby tak, gdyby pojęcie było zależne od definicji; czy rzeczywiście pojęcie Boga (idea Boga) jest zależne od definicji? a jeśli tak, to czy przed powstaniem tej definicji idea Boga (jaką mieli różni ludzie z różnych kultur) była bezsensowna?

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
07-05-2007 10:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #82
 
heysel napisał(a):Tyle, że tam człowiek zna już Boga i to nie jest pierwsze spotkanie.
Ale pierwsze spotkanie po grzechu pierworodnym.

heysel napisał(a):Wymień chociaż jeden.
Pismo Swięte

heysel napisał(a):To nie powinno być przeszkodą dla niego.
lubisz rozmawiać jak jest straszny chałas?

heysel napisał(a):Cóż, jeśli szczere intencje są przez niego uważane za nieszczere to cóż ...
Bóg widzi nasze serca i bada je. Bóg nigdy się nie myli.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
07-05-2007 11:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #83
 
M. Ink. * napisał(a):cóż... :krzywy: odczytuję to jako kolejny Twój unik
J 6,53-57 napisał(a):Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim.
Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie.
Proszę bardzo. Może się domyślisz o co chodzi, może nie.
M. Ink. * napisał(a):sam sobie odbierasz prawo do dyskusji o Bogu...
Raczej ją ucinam, bo w takim wypadku nie ma o czym dyskutować.
M. Ink. * napisał(a):czy rzeczywiście pojęcie Boga (idea Boga) jest zależne od definicji?
Bez tej definicji słowo "bóg" ma dla mnie tyle sensu co "kgffdrdfere".
M. Ink. * napisał(a):to czy przed powstaniem tej definicji idea Boga (jaką mieli różni ludzie z różnych kultur) była bezsensowna?
"Mity religijne ze względów zasadniczych nie mają dla mnie znaczenia, choćby dlatego, że mity różnych religii przeczą sobie wzajemnie. Jest przecież czystym przypadkiem, że urodziłem się tutaj, w Europie, a nie w Azji, a od tego przecież nie powinno zależeć, co jest prawdą, a więc i to, w co mam wierzyć. Mogę przecież wierzyć tylko w to, co jest prawdziwe."
Paul Adrien Maurice Dirac
"Kiedy oglądamy zasady panujących na świecie religii, nasuwa się wniosek, że są wytworem wyobraźni chorego człowieka".
Dawid Hume
"Człowiek jest z pewnością kompletnie szalony; nie potrafi stworzyć robaka, a dziesiątkami tworzy bogów ".
Michel de Montaigne
"Wiedza bez logiki nie jest nic warta."
Menander
"Bóg jest aksjomatem zmieniającym swoją formę w zależności od szerokości geograficznej".
Andrzej Koraszewski
Mam nadzieję, że się domyślisz o co mi chodzi :krzywy: . Powiedziałem już, przebierańcy mnie nie interesują.

[ Dodano: Pon 07 Maj, 2007 11:50 ]
rachel napisał(a):
heysel napisał(a):Wymień chociaż jeden.
Pismo Swięte
Czytałem. Dla mnie to są ludzkie słowa. Jedynym źródłem, co do którego mogę być pewien autentyczności jest Księga Natury. Tyle, że jak na razie natura tłumaczy się sama.
rachel napisał(a):lubisz rozmawiać jak jest straszny chałas?
W jego mocy jest go uciszyć. Nawet by mi bardzo pomógł uciszając go.
rachel napisał(a):Bóg widzi nasze serca i bada je. Bóg nigdy się nie myli.
Decyzja rozumu jest jasna. Serce się jej podporządkuje.

[ Dodano: Pon 07 Maj, 2007 12:07 ]
"Beztroskich, drwiących, gwałtowników - takimi chce nas mieć mądrość. Jest niewiastą, kocha zawsze tylko wojownika."
Friedrich Wilhelm Nietzsche
Prawdziwego Boga poznam po tym, że jego istota oprze się próbom obalenia.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
07-05-2007 11:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #84
 
ups, zauważyłem, że nie odpisałem

heysel napisał(a):Może się domyślisz o co chodzi, może nie.
hmm... ofiara przebłagalna i "niespójna osobowość", tak? coś mi kołacze...

na początek wziąłbym się osobno za "ofiarę" i osobno za "przebłaganie"

heysel napisał(a):Raczej ją ucinam, bo w takim wypadku nie ma o czym dyskutować
możemy podyskutować o ucinaniu dyskusji Duży uśmiech

heysel napisał(a):Bez tej definicji słowo "bóg" ma dla mnie tyle sensu co "kgffdrdfere".
cóż... inaczej to rozumiem

heysel napisał(a):Mam nadzieję, że się domyślisz o co mi chodzi . Powiedziałem już, przebierańcy mnie nie interesują
dla mnie to zwykła szerokoaspektowość ujęcia: wszyscy mówią o tym samym, każdy po swojemu, niektórzy się mylą, inni są bliżej prawdy [i bynajmniej nie mam tu zamiaru wyrokować kto, kiedy i gdzie najbliżej - bo to już zakrawa o mistykę]

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
10-05-2007 00:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #85
 
M. Ink. * napisał(a):hmm... ofiara przebłagalna i "niespójna osobowość", tak? coś mi kołacze...
Na razie jesteś na dobrej drodze. Jeśli jesteś prawdziwy teolog to powinieneś się domyśleć, jeśli nie to nie masz szans.
M. Ink. * napisał(a):na początek wziąłbym się osobno za "ofiarę" i osobno za "przebłaganie"
Tyś powiedział, ja posłucham. Zacznij od "ofiary" jeśli chcesz.
M. Ink. * napisał(a):cóż... inaczej to rozumiem
Niestety ja potrzebuję desygnatu. Dla mnie słowo "bóg" to nie nazwa własna.
M. Ink. * napisał(a):dla mnie to zwykła szerokoaspektowość ujęcia:
Szuka się prawdy, nie wiary.

[ Dodano: Czw 10 Maj, 2007 13:45 ]
M. Ink. * napisał(a):
heysel napisał(a):Może się domyślisz o co chodzi, może nie.
hmm... ofiara przebłagalna i "niespójna osobowość", tak? coś mi kołacze...
Bynajmniej nie tylko o to chodzi. Spójrz dokładniej na cytat, który zamieściłem.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
10-05-2007 10:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #86
 
heysel napisał(a):Bynajmniej nie tylko o to chodzi. Spójrz dokładniej na cytat, który zamieściłe
ten z Ewangelii Jana?

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
10-05-2007 21:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #87
 
M. Ink. * napisał(a):ten z Ewangelii Jana?
Tak.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
10-05-2007 21:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #88
 
heysel napisał(a):Czytałem. Dla mnie to są ludzkie słowa.
Czytanie to mało...otworzenie się na deliktane tchnienie Ducha Swiętego , rozważanie.[patrzac ze strony wiary]
Można czytać i nie otworzyć się na to się czyta, nie zrozumieć, odrzucić.

heysel napisał(a):W jego mocy jest go uciszyć. Nawet by mi bardzo pomógł uciszając go.
W Jego mocy jest , ale oczekuje Twej zgody. Bo jesli patrząc po ludzku jeśli człowiek nie będzie współdziałać to nic jeśli jedna osoba będzie wyłanczać np.radia a jak jej nie bedzie przy nas odrazu właczymy radio.Onosząc to do relacji Bóg - człowiek, wchodzi kwestia grzechu. Grzech wprowadza dużu chałasu w sercu. a czesto zamiast szukać ciszy u miłosiernego Boga[wyłaczenia radia], człowiek daje sobie kolejną dawe chałasu [czyli czas kiedy włanczamy radio , zwiększamy czestotliwośc brzmień]...

heysel napisał(a):Decyzja rozumu jest jasna. Serce się jej podporządkuje.
No właśnie rozumowo....a skąd masz 100% pewność że serce się podporządkowało?

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
11-05-2007 11:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #89
 
rachel napisał(a):Można czytać i nie otworzyć się na to się czyta, nie zrozumieć, odrzucić.
Już sam fakt, że czytuję NT jest czymś unikalnych w porównaniu do niedzielnych katolików w mojej rodzinie. A poza tym NT to nie jedyne źródło mówiące o Nazarejczyku. A ewangelie apokryficzne ? A chociażby niejaka Księga Urantii ?
rachel napisał(a):W Jego mocy jest , ale oczekuje Twej zgody.
No, ale się przecież zgadzam ...
rachel napisał(a):Onosząc to do relacji Bóg - człowiek, wchodzi kwestia grzechu. Grzech wprowadza dużu chałasu w sercu. a czesto zamiast szukać ciszy u miłosiernego Boga[wyłaczenia radia], człowiek daje sobie kolejną dawe chałasu [czyli czas kiedy włanczamy radio , zwiększamy czestotliwośc brzmień]...
Niestety dla mnie nie istnieje pojęcie grzechu.
rachel napisał(a):No właśnie rozumowo....a skąd masz 100% pewność że serce się podporządkowało?
Rozum góruje nad sercem.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
11-05-2007 13:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #90
 
heysel napisał(a):A chociażby niejaka Księga Urantii ?
niechcący jakoś po zobaczeniu jej , nie jestem przychylnie nastawiona. widać ża ma krótki żywot.
A przecież można wynajdywać wiele ksiag napisanych o Jezusie. A Biblia jest według wiary napisana pod natchnieniem Ducha SWiętego, więc jest najważniejsza.

heysel napisał(a):Niestety dla mnie nie istnieje pojęcie grzechu.
a zło czym jest dla Ciebie?

heysel napisał(a):Rozum góruje nad sercem.
rozum , wola oraz uczucia mają współgrac a nie eliminować siebie nawzajem.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
11-05-2007 22:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów