Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Polonium, że tak powiem to co piszesz wyklucza się nawzajem.... Uśmiech

http://www.ewangelizatorzy.pl
05-05-2008 19:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
Napisałem jak jest naprawdę. Dlaczego część osób szuka dziury w całym ? Why ? Jeśli się wyklucza nawzajem, to znaczy, że w Polska mamy większy bałagan niż nam się wydaje. Zupełnie jak nakładanie się dwóch fal radiowych na siebie.
05-05-2008 19:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
Z całym szacunkiem Polonium - ile czasu spędziłeś w ciągu ostatnich np. 3 lat w Polsce ?

pozdrawiam
Marek
05-05-2008 19:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #19
 
Polonium napisał(a):szkodliwe stereotypy w społeczeństwie
to jest chyba najpowazniejsze w tym wszystkim xD
Polonium napisał(a):dzieci niedożywione, ubóstwo
No tu też i brak dbania o ich higenę. Do minus ów dodałabym jeszcze słuzbe zdrowia

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
06-05-2008 08:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Powiem jedno. Powinniśmy się uczyć od Kanadyjczyków. Dlaczego o tym piszę ? Bo chodzi o mentalność. Kanadyjczycy szanują własność, szanują czyjąś odmienność i darzą siebie zaufaniem. Ale fakt darzenia innych zaufaniem nie jest tu żadną naiwnością, jeśli zrozumiemy to właściwie. To znaczy - nikt nie jest tam wobec siebie tak podejrzliwy jak w Polsce, mimo iż w Kanadzie też są przestępstwa. Ale czy to tylko kwestia kanadyjskiej mentalności ? Otóż nie, lecz czegoś więcej - respektu wobec prawa. W Polsce z tym krucho i to bardzo niestety.

Wszyscy mamy Dekalog, a tam mowa by nie kraść (poszanowanie własności), nie obmawiać i nie ranić kłamliwymi zarzutami (nie mówić fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu), nie popełniać oszustw, nie krzywdzić bliźniego i unikać przemocy (nie zabijaj). A czyż poszanowanie odmienności (w granicach rozsądku) nie łączy się z przykazaniami miłości bliźniego ?

Politycy nie zrobią nic, jeśli ich wola nie zostanie pokierowana w stronę dobra. Władza to też powołanie. Sami wybraliśmy Rząd w wolnych wyborach i teraz musimy postawić wymagania wobec Rządu. Rząd ponosi odpowiedzialność za cały naród, a to tak wielka odpowiedzialność, że w Dniu Sądu żadne zaniedbanie nie przejdzie bez echa. A wszyscy będziemy sądzeni. Poważnie mówię. To nie jest straszenie, ale fakty.
15-05-2008 17:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #21
 
Polonium ? Kiedy ?

pozdrawiam
Marek
15-05-2008 19:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
Podstawowe pytanie - czy Kanada jest krajem tak mocno sklerykalizowanym jak Polska?

Polacy nie umieją korzystać z wolności. Przez tyle lat zawsze byliśmy przez kogoś uciskani, okupowani, że jak szansa na tą prawdziwą wolność przyszła - daliśmy ciała. To znaczy nie my - ci którzy nas okłamali, wybraliśmy ich a oni doprowadzili nasz kraj do ruiny. Mówię tu o rządach "Solidarności", klerykalnym AWS, epoce SLD gdzie królowała prywata i złodziejstwo, rozpaczliwie nieudolnych rządach PiS oraz o czasie obecnym gdzie udaje się, że coś się robi dla poprawy sytuacji a wszyscy politycy robią coś, co nazwałbym "wzajemnym kłuciem się tepymi szpilkami w tyłki". Dopóki nie zniknie w nas ten sarmatyzm, "pseudo-patriotyzm" (bo ci co sobie patriotyzmem uwalane gęby wycierają to czym jak czym - ale patriotami bym ich nie nazwał) i płytki, zaściankowy "katolicyzm" - nie ma szans na zmiany. Chyba czas uciekać z tego porąbanego kraju. Czasami trzeba schować patriotyzm do kieszeni i zyć godnie jak człowiek, a nie jak świnka doświadczalna dla kolejnych "ekip trzymających władzę", czego i Wam zyczę. Ostatni gasi światło! Duży uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
16-05-2008 06:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
Coś w tym jest, Helmutt. Moje obserwacje są takie: żyjemy przeszłością. I tylko przeszłością. Nie potrafimy z niej wniosków na przyszłość wyciągać, a dzięki temu teraźniejszość jest, jaka jest.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-05-2008 08:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #24
 
Helmutt,
moim zdaniem przypisujesz winę za sytuację nadmiarowi czynników, których niedomiar jest im winny

pozdrawiam
Marek
16-05-2008 10:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
Ks.Marek napisał(a):Coś w tym jest, Helmutt. Moje obserwacje są takie: żyjemy przeszłością. I tylko przeszłością. Nie potrafimy z niej wniosków na przyszłość wyciągać, a dzięki temu teraźniejszość jest, jaka jest.
Tak, ciągle wspominamy nieudane powstania, liczne porażki i nieliczne sukcesy. Kiedyś spotkałem się z takim zdaniem: "Polak potrafi dla ojczyzny umrzeć - nie potrafi dla niej zyć". I to jest święta prawda. Teraz nad nami jest Bruksela, USA, wczesniej byli Rosjanie, jeszcze wcześniej Niemcy, jeszcze wczesniej zaborcy wszelkiego rodzaju. A każdy okres gdy Polska była "niepodległa" to był zwykły burdel polityczno-gospodarczy. My się zawsze rwaliśmy do wyzwalania kraju "spod jarzma" a potem jakoś brakowało nam pomysłu na jakies sensowne rozwiązania i stopniowo wracał ten sam marazm co sprzed "zrywu". Rok 1989, triumf "Solidarności" a potem "okrągły stół" i powrót do władzy ludzi z PZPR. To tylko jeden przykład.
Zauwazmy - że te najbardziej rozwinięte kraje - przez długie lata były naprawdę niepodległe, nie czuły nad sobą niczyjego bata - oni się sami nauczyli obchodzić z wolnością. U nas po 1989 chciano zrobić z Polski drugą Japonię w kilka miesięcy. No i nastąpiło takie "zachłyśnięcie się" ta wolnością. Efekty widac.
Patrząc na ludzi z TV, z pierwszych stron gazet, którzy przy każdej okazji mówią wzniosłe słowa o patriotyźmie, konieczności poświęceń a jedyne co robią to "robienie sobie dobrze", gdy widzę "hajlujących" ludzi w ubraniach do złudzenia przypominających mundury nazistów, którzy twierdzą, że są polskimi patriotami, gdy oglądam polskie-niepolskie media - to mam wątpliwości - dokąd my zmierzamy?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
16-05-2008 10:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
Helmutt napisał(a):Rok 1989, triumf "Solidarności" a potem "okrągły stół" i powrót do władzy ludzi z PZPR. To tylko jeden przykład.
Na odwrót Duży uśmiech
Co do nieudanych powstań - protestuję! Obrażasz tych, którzy oddawali swe życie nie dla idei, ale dla prawdziwej wolności. To inna para kaloszy, że inni sprzeniewierzali niejednokrotnie tę krew.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-05-2008 13:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
Ks.Marek napisał(a):Co do nieudanych powstań - protestuję! Obrażasz tych, którzy oddawali swe życie nie dla idei, ale dla prawdziwej wolności. To inna para kaloszy, że inni sprzeniewierzali niejednokrotnie tę krew.
A były udane? Ja tylko stwierdzam fakt, nikogo nie próbuję obrazić, mam do tych ludzi szacunek, że rwali się do boju - nie wiedzieli jednak, że ich trud pójdzie w piach - w imię "wyższych racji politycznych" i prywatnych interesów panów w garniturach.
Bo niestety, na nic zdało się bohaterstwo polskich zołnierzy z września 1939 czy powstańców z Warszawy.
Tyle, że teraz byle łobuz z "wierchuszki" wyciera sobie nimi gębę przy każdej okazji, i mówi to jaka ta Polska była wielka. I można się tylko smutno zaśmiać, że wszystko to zostało storpedowane przez jemu podobne pijawki....

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
16-05-2008 14:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #28
 
Ostanio zauwaztłam ze w polsce panuje zawiśc mniędzy ludźmi. W szczególnosmi w małych wioskacxh i miastach. Kiedys tak nie było i sie zastanawiam skad sie to wszystko bieże??

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
16-05-2008 16:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
duszyczka napisał(a):W szczególnosmi w małych wioskacxh i miastach. Kiedys tak nie było i sie zastanawiam skad sie to wszystko bieże??
Prawdopodobnie z tego, co Rosjanie określają pojęciem: Gonka krys. Uśmiech

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-05-2008 16:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
Czyli tzw. "wyścig szczurów". Społeczeństwo jest tak zapędzone, że zapędza się w topiel egoizmu, i dąży do celu raniąc i krzywdząc innych. Sam dochodzę do wniosku, czy nie umieścić na tej autostradzie znaku STOP. Jeśli reakcji łańcuchowej nie spowolnimy lub nie zatrzymamy, to wymknie się ona spod kontroli jak w Czarnobylu i przyniesie wtedy upadek cywilizacji. Jak widać - żadnej broni atomowej nie potrzeba cywilizacji, bo upadek moralny jest o wiele gorszym kataklizmem.
16-05-2008 16:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów