Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BÓG UROJONY: polska odslona
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #46
 
Krystian napisał(a):Jeśli uznać że był, to znaczy że był mądrzejszy od człowieka bo wiedział czym jest dobro a czym zło, a przecież w raju jest tylko dobro, no więc?
Duży uśmiech Guzik z petelką.
Wąż z Edenu to klasyczny infiltrator: nie znając do końca prawdy, za pomocą kłamstw wyciąga ją od innych.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
23-06-2007 14:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Krystian Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #47
 
infiltrator: http://pl.wikipedia.org/wiki/Infiltration nie wiem czy podobne.
Cytat:nie znając do końca prawdy, za pomocą kłamstw wyciąga ją od innych.

Hmm kłamstwo jest złem, więc jak mówiłem znał zło, więc cofam się do pytania.
Kod:
był mądrzejszy od człowieka bo wiedział czym jest dobro a czym zło, a przecież w raju jest tylko dobro, no więc?
23-06-2007 14:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #48
 
Krystian napisał(a):infiltrator: http://pl.wikipedia.org/wiki/Infiltration nie wiem czy podobne.
:roll2: Ale dałeś teraz popis prostactwa wręcz. Człowieku, zacznij czytac coś oprócz WIKI i innych bzdetów.
Bardziej to oddaje treść pojęcia infiltracji. Tu zaś pozycja nr 2.
Krystian napisał(a):Hmm kłamstwo jest złem, więc jak mówiłem znał zło, więc cofam się do pytania.
Kłamstwo, zanim jest złem, to wcześniej jest brakiem wolności. A człowiek miał wolną wole. Mógł wybierać - między ufnością Bogu lub stworzeniu.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
23-06-2007 15:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Krystian Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #49
 
Cytat:2. «przedostawanie się obcych ludzi, wpływów lub ideologii do jakiegoś środowiska lub jakiejś grupy»

Mniej więcej chyba to pasuje. :mrgreen:
Cytat:Kłamstwo, zanim jest złem, to wcześniej jest brakiem wolności. A człowiek miał wolną wole. Mógł wybierać - między ufnością Bogu lub stworzeniu.

I tu bym powiedział że wynikiem tego wszystkiego był brak wiedzy i znowu ciekawość. Bo skoro człowiek zaufał zwierzęciu nie mógł wiedzieć że jest one złe, bo tego pojęcia nie znał więc to można nazwać ograniczoną wolnością wiedzy.
23-06-2007 15:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #50
 
Krystian napisał(a):I tu bym powiedział że wynikiem tego wszystkiego był brak wiedzy i znowu ciekawość. Bo skoro człowiek zaufał zwierzęciu nie mógł wiedzieć że jest one złe, bo tego pojęcia nie znał więc to można nazwać ograniczoną wolnością wiedzy.
Krótka piłka: mając w potencji wszystko - bo by od Boga otrzymał człowiek to czego mu było trzeba. To mimo wszystko sięgnął po stworzenie, po coś, co jest jeszcze nizej od Boga niz człowiek, albo inaczej, ładniej: po coś, co nie jest na oraz i podobieństwo Goga (jak człowiek) stworzone.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
23-06-2007 15:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #51
 
Krystian napisał(a):No na pewno paradowanie z ptaszkiem na wierzchu nie jest zbyt inteligentne prawda?
zależy w której kulturze

Cytat:Hmm, ciekawe jak wąż się tam dostał. Czyżby bramy były nieszczelne? Bo na pewno od tak sobie nie wszedł.
to tam były bramy?

Krystian napisał(a):może ty tak to widzisz
może...

Krystian napisał(a):Może tobie tak..
może...

Ks.Marek napisał(a):A w co mieli wierzyć, będąc przy Źródle i celu zarazem wszystkiego?
Krystian napisał(a):mówiąc że byli przy samym źródle niczego nie zmienia
Krystian napisał(a):M. Ink. * napisał/a:
to już do księdza Marka


no tak najlepiej podeprzeć się księdzem
skoro sie odwołujesz do jego słów w dyskusji ze mną...

Krystian napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):A w co mieli wierzyć, będąc przy Źródle i celu zarazem wszystkiego?


Odniosłem się do tego co napisał ink
Krystian napisał(a):
Cytat:a to cytat niesłusznie mi przypisany


Kod:
bo to daje człowiekowi realny wybór: wybierasz dobro i Boga lub odrzucasz

Jesli nie zauważyłeś, to o ten cytat mi chodziło.
Jeśli nie zauważyłeś, to cytujesz jako moje słowa ks. Marka

Krystian napisał(a):a wasza jest słuszna?
"nasza" to znaczy czyja? moja i mojego szwagra? :diabelek:

Krystian napisał(a):Tu raczej zachodzą kryminalne zagadki raju
tu akurat nie

Krystian napisał(a):Tak ale nie o to się tu rozchodzi, jeśli nie zauważyłeś
widzę, że nie zauważyłeś o co się tu rozchodzi

Krystian napisał(a):masło maślane...
skoro nie rozumiesz... Uśmiech

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
23-06-2007 17:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Krystian Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #52
 
Cytat:"nasza" to znaczy czyja? moja i mojego szwagra?

Katolicka :wink:
24-06-2007 14:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #53
 
Krystian napisał(a):
Cytat:"nasza" to znaczy czyja? moja i mojego szwagra?

Katolicka :wink:
tez katolickich wiele jest, jak i wielu jest katolickich teologów
masz na myśli którąś konkretną? :-k

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
24-06-2007 15:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Krystian Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #54
 
A czy to ma znaczenie? Każda myśl jest inna, ale katolicka trzyma się pewnych reguł i to ją różni np: od mojej.
24-06-2007 15:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #55
 
Cytat:A czy to ma znaczenie? Każda myśl jest inna, ale katolicka trzyma się pewnych reguł i to ją różni np: od mojej.
brak reguł jako reguła myślenia? :-k

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
24-06-2007 15:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #56
 
Krótko tylko skwituję: Krystianie, czy Twoi rodzice doprowadzili cie do chrztu? Jeśli tak, to twoja dzisiejsza postawa świadczy o jednym: twoi rodzice są kłamcami, którzy słowo przyrzeczenia mają za papier toaletowy.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
25-06-2007 00:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Krystian Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #57
 
Ks.Marek napisał(a):Krótko tylko skwituję: Krystianie, czy Twoi rodzice doprowadzili cie do chrztu?

Nie miałem wyboru?

Ks.Marek napisał(a):Jeśli tak, to twoja dzisiejsza postawa świadczy o jednym: twoi rodzice są kłamcami, którzy słowo przyrzeczenia mają za papier toaletowy.

Emm, kto dał panu prawo do obrażania mojej rodziny?
26-06-2007 17:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #58
 
Ks.Marek napisał(a):Krótko tylko skwituję: Krystianie, czy Twoi rodzice doprowadzili cie do chrztu? Jeśli tak, to twoja dzisiejsza postawa świadczy o jednym: twoi rodzice są kłamcami, którzy słowo przyrzeczenia mają za papier toaletowy.
Chyba nie wiesz na jakim świecie żyjesz. Nie wszyscy mają podejście wiejskich, zawsze posłusznych parafian.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
26-06-2007 17:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #59
 
Krystian napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):Krótko tylko skwituję: Krystianie, czy Twoi rodzice doprowadzili cie do chrztu?

Nie miałem wyboru?

Ks.Marek napisał(a):Jeśli tak, to twoja dzisiejsza postawa świadczy o jednym: twoi rodzice są kłamcami, którzy słowo przyrzeczenia mają za papier toaletowy.

Emm, kto dał panu prawo do obrażania mojej rodziny?

Wybór zawsze jest. Będzie prostszy, o ile ma się uczciwych w tej materii rodziców, chrzestnych oraz środowisku wokół.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
27-06-2007 09:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Krystian Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #60
 
Starannie pan wymija się od ważnych odpowiedzi, zapytałem jasno "Emm, kto dał panu prawo do obrażania mojej rodziny?" i prosze o odpowiedź.
29-06-2007 12:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów