Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Giertych skreśla Dostojewskiego i Gombrowicza
Autor Wiadomość
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #31
 
M. Ink. * napisał(a):narbukil napisał/a:
wolałbym tam żyć niż tutaj

jedź, jedź, może Ci zrobią przyspieszoną eutanazję gratis
Ale dobrze mieć taką możliwość

Ogniu, krocz ze mn?!!!
08-06-2007 06:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MaLvA Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #32
 
rachel napisał(a):będę miała za zadanie krzewienia patriotyzmu
ale nie na pięciu książkach Sienkiewicza, proszę ... są inne książki, które nie mówią aż tak wprost i nachalnie o patriotyzmie i go tak nie narzucają, ale sugerują jako lepszą drogę, a do tego mają jeszcze jakąś wartość... ale Ty powina to wiedzieć :diabelek:

http://www.blaskprawdy.fora.pl/
08-06-2007 08:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
MaLvA napisała do Rachel:
Cytat:ale nie na pięciu książkach Sienkiewicza, proszę ... są inne książki, które nie mówią aż tak wprost i nachalnie o patriotyzmie i go tak nie narzucają,

A co masz przeciw Trylogii i Sienkiewiczowi - polskiemu nobliście? I nie rozumiem skąd taki dystans do patriotyzmu.Spokojnie,nie zrobią z nas nacjonalistów,proszę tak nie zamartwiać się Malvo.A w sumie ciutkę nacjonalizmu też nie zaszkodzi.A patriotyzmu nikt nam nie narzuca,a raczej sami się od niego oddalamy.
08-06-2007 10:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MaLvA Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #34
 
SEBASTIANO napisał(a):A co masz przeciw Trylogii i Sienkiewiczowi - polskiemu nobliście? I nie rozumiem skąd taki dystans do patriotyzmu.
Nie mam nic przeciwko, ALE... kiedy połowa lektur będzie "sienkiewiczem" to będzie monotematyczne, nie można bazować tylko na tym, a z tego co mówił pan Roman to chce on wprowadzić jeszcze jakieś jego książki, nie wydaje mi się to konieczne, ja bym zostawiła w kanonie 'quo vadis' i 'potop'...
A co do partiotyzmu... Siekiewicz pokazuje to co było i jak być patriotą w chwili zagrożenia, my powinniśmy się nauczy pariotyzmu w naszych czasach, kiedy granice się zacierają i wszystko się ujednolica, kiedy tworzy nam się 'globalna wioska', żeby umieć w takiej sytuacji zachować w sobie polskość...

http://www.blaskprawdy.fora.pl/
08-06-2007 14:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #35
 
MaLvA napisał(a):A co do partiotyzmu... Siekiewicz pokazuje to co było i jak być patriotą w chwili zagrożenia, my powinniśmy się nauczy pariotyzmu w naszych czasach, kiedy granice się zacierają i wszystko się ujednolica, kiedy tworzy nam się 'globalna wioska', żeby umieć w takiej sytuacji zachować w sobie polskość...
IMHO - Sienkiewicz jest tu ponadczasowy. jak mam doła wskutek braku postaw patriotyzmu u młodych, to sobie oglądam POTOP. Nic się nie zmieniło przez te wieki...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
08-06-2007 14:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
No nie na Sienkiewiczu, bo musze się opierwać na knigach historycznych :diabelek:
A co tyczy się Sienkiewicza, to niestety ja nie mam dobrego zdanie odnosnie twórczości tegoż autora, bardziej przemawiają do mnie inne ksiązki, również co tyczy się nauki patriotyzmu. Ale napewno nie Sienkiewicz... #-o

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
08-06-2007 15:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #37
 
Rachel :
Cytat:Ale napewno nie Sienkiewicz...

Trochę mnie to zaskoczyło Rachel.Nie lubisz Sienkiewicza? A Quo vadis,które opowiada o prześladowaniu chrześcijan za Nerona czy Opis obrony Jasnej Góry w "Potopie"? Zagadkowa jesteś tutaj.
08-06-2007 16:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #38
 
rachel napisał(a):Ale napewno nie Sienkiewicz...
Ponieważ?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
08-06-2007 16:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
Zgadza się, nie lubie twórczości Sienkiewicza.
Nie jestem zagadkowa 8)

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
08-06-2007 16:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #40
 
SEBASTIANO napisał(a):Nie lubisz Sienkiewicza? A Quo vadis,które opowiada o prześladowaniu chrześcijan za Nerona czy Opis obrony Jasnej Góry w "Potopie"?
Właśnie. Nie liczy się to, że jego twórczość nie jest najwyższych lotów, ale to że porusza tematy odpowiadające pewnej grupy ludzi u władzy.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
08-06-2007 16:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #41
 
Ks.Marek napisał(a):Ponieważ?
niech krzepią sie na języku polskim :diabelek:
nie jest to dzieło historyczne.... jedynie że Wy inaczej uważacie.
Bazuje autor na najbardziej prostych emocjach [ oczwyiście było to koniecznością podczas zaborów :-k ]
uważam również że w narodzie polskim w czasie zaborów poprzez te dzieła również odbiegano w jakimś sensie od rzeczywistości. tutaj by ktos rzekł że był to też czas pracy organicznej to dlatego tak pisał a nie inaczej.
Tak ogólnie moje zdanie odnośnie Sienkiewicza.

wydaje mi się że w tamtym czasie było potęgowanie w ludziach nastrojów nacjonalistycznych , co nie jest moim zdaniem odzwierciedleniem zdrowego patriotyzmu.... patriotyzm nie odbiera rozumu :diabelek:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
08-06-2007 17:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
rachel napisał(a):wydaje mi się że w tamtym czasie było potęgowanie w ludziach nastrojów nacjonalistycznych , co nie jest moim zdaniem odzwierciedleniem zdrowego patriotyzmu.... patriotyzm nie odbiera rozumu :diabelek:
Dziwne zdanie jak na historyka...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
08-06-2007 17:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #43
 
Tak.Mnie też zdziwiło.Do czego to doszło:żeby podważac dzieła Sienkiewicza - polskiego noblisty? Nie martwi mnie,że potraktują mnie jak nacjonalistę.Albo kocha się kraj,albo zmienia się obywatelstwo.Jedno albo drugie wybierzmy.W Irlandii też chciałbym pozostać Polakiem.
08-06-2007 17:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
SEBASTIANO napisał(a):W Irlandii też chciałbym pozostać Polakiem.
Ale piszesz z Lublina :zmieszany:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
08-06-2007 17:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #45
 
Ks.Marek napisał(a):Dziwne zdanie jak na historyka...
może i troszke przesadziłam odnosnie tego nacjonalizmu. Bo faktem jest że jest wielu wspaniałych ludzi tamego okresu, którzy mogą nosic miano patrioty.


SEBASTIANO napisał(a):Do czego to doszło:żeby podważac dzieła Sienkiewicza - polskiego noblisty?
Sebastiano, nie uważam że źle czynie jeśli wyrażam swoją opinie odnośnie tworczości noblisty czy tez nie-noblisty.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
08-06-2007 17:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów