Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowe wymysły prałata Jankowskiego
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Helmutt napisał(a):I coś w tym jest, może wyglądem Heniek go nie przypomina ale mentalnością i pomysłami....
Po imieniu jesteście? :-k

[ Dodano: Czw 05 Lip, 2007 22:43 ]
Offca napisał(a):A co do Jankowskiego czy Rydzyka również mam zdanie, że czas się za nich zabrać. Skoro Episkopat nie wie co z tym fantem zrobić, niech papież podejmie w końcu jakieś konkretne działania, sankcje, czy nie wiem co tam jeszcze. Koniec i kropka. Bez gadania.
List otwarty do Ojca Świętego Benedykta XVI

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-07-2007 22:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Bioman napisał(a):Dobrze zapamiętałem jedną rzecz. Reporter zapytał się księdza skąd czerpie te wszystkie pomysły, a on odpowiedział, że z Ducha Świętego :shock: . Jak można na taką wypowiedź zareagować :? .
Wybuchem śmiechu. A potem jak zwyke przychodzi refleksja - jakiż ten duch święty przewrotny - jednym nakazuje aby robili coś dla ludzi, pomagali im, innym zaś aby pod przykrywka szaty duchownej robili bezczelnie interesy...

[ Dodano: Pią 06 Lip, 2007 06:54 ]
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):I coś w tym jest, może wyglądem Heniek go nie przypomina ale mentalnością i pomysłami....
Po imieniu jesteście? :-k

Oczywiście. Zresztą gośc nie zasługuje by go ekscelencją nazywać, jak pewnie by chciał.
06-07-2007 06:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
Ks.Marek napisał(a):List otwarty do Ojca Świętego Benedykta XVI
sprawa arcy-ciekawa, acz mnie - nieobytemu w świecie polityki - ciężko ocenić kto tu usiłuje manipulować: Sakiewicz czy Rydzyk; oczywiście modne jest plucie na Rydzyka, więc ciśnie się od razu opinia "na pewno Rydzyk"; a ja nie wiem i nie lubię powierzchownych ocen; może rzeczywiście Rydzyk, a może raczej Sakiewicz usiłuje manipulować emocjami Rydzyka?

nie mnie sądzić; zniechęcony polityką od dawna flirtuję z anarchistami (oczywiście flirtowanie z anarchistami nie oznacza od razu flirtu z anarchizmem) Oczko

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
06-07-2007 07:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #19
 
Helmutt napisał(a):A potem jak zwyke przychodzi refleksja - jakiż ten duch święty przewrotny - jednym nakazuje aby robili coś dla ludzi, pomagali im, innym zaś aby pod przykrywka szaty duchownej robili bezczelnie interesy...
Wycieranie sobie buzi Panem Bogiem to grzech Helmucie.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
06-07-2007 09:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
Offca napisał(a):
Helmutt napisał(a):A potem jak zwyke przychodzi refleksja - jakiż ten duch święty przewrotny - jednym nakazuje aby robili coś dla ludzi, pomagali im, innym zaś aby pod przykrywka szaty duchownej robili bezczelnie interesy...
Wycieranie sobie buzi Panem Bogiem to grzech Helmucie.
Dla mnie nie, ale jeśli uraziłem Twe uczucia - po stokroć przepraszam. Będę się starał hamować.
06-07-2007 09:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
Helmutt napisał(a):Dla mnie nie, ale jeśli uraziłem Twe uczucia - po stokroć przepraszam. Będę się starał hamować.
coś mi się zdaje, że najbardziej "wycierają sobie" ci, co nadużywają Imienia dla własnych interesów - takich czy innych (np. materialnych, dla prestiżu itp.)

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
06-07-2007 11:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
Helmutt napisał(a):Zresztą gośc nie zasługuje by go ekscelencją nazywać, jak pewnie by chciał.
Czy tego chcesz, czy nie - on jest kapłanem. Z tej racji zasługuje na szacunek. Może nie tyle sam ks. Prałat ile bardziej Chrystus, którego Eucharystię sprawuje.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
06-07-2007 12:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #23
 
Cytat:Dla mnie nie, ale jeśli uraziłem Twe uczucia - po stokroć przepraszam.
Ależ nie o mnie chodziło Oczko Odniosłam to do Prałata.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
06-07-2007 15:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):Zresztą gośc nie zasługuje by go ekscelencją nazywać, jak pewnie by chciał.
Czy tego chcesz, czy nie - on jest kapłanem. Z tej racji zasługuje na szacunek. Może nie tyle sam ks. Prałat ile bardziej Chrystus, którego Eucharystię sprawuje.
Osobiście nie szanuję ludzi pokroju Jankowskiego. Bo i nie ma ich za co szanować. Są pajacykami, klaunami, robią wszystko tylko nie to, do czego zostali (podopno...) powołani. Zapytam po raz kolejny - czy misją kościoła jest umieszczanie swojego wizerunku na butelkach z winem? Na perfumach? Sprowadzanie piwa? Brylowanie na salonach? Ostetnatycjne popisywanie się swoim bogactwem? Wynoszenie się ponad prawo? Wtłaczanie polityki do religii? Obwieszanie się świecidełkami jak choinka?
Szacunek mam do Ciebie Marek, bo widać, że jesteś kapłanem z powołania, szacunek mam do wielu innych księży których znam - bo nań zasługują. Stawiając przy którymkolwiek z nich postać Jankowskiego - widać jak na dłoni małośc i nędzę duchową tego drugiego...
Bo nie wiem dla kogo może on być wzorem, chyba dla biznesmenów. Ale to nie ta branża...
09-07-2007 12:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
Helmutt napisał(a):Osobiście nie szanuję ludzi pokroju Jankowskiego
A więc masz w pogardzie kapłanów i Eucharystię.
Helmutt napisał(a):Zapytam po raz kolejny - czy misją kościoła jest umieszczanie swojego wizerunku na butelkach z winem? Na perfumach? Sprowadzanie piwa? Brylowanie na salonach? Ostetnatycjne popisywanie się swoim bogactwem? Wynoszenie się ponad prawo? Wtłaczanie polityki do religii? Obwieszanie się świecidełkami jak choinka?
Tylko tyle potrafisz dostrzec? To weź przekedź się na wybrzeże, porozmawiaj z internowanymi w latach 80, porozmawiaj z ich rodzinami, zobacz jak Oni własnie żyją, i dzięki komu mają teraz tak jak mają?.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
09-07-2007 15:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kumbaja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 226
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #26
 
Helmutt napisał(a):Obwieszanie się świecidełkami jak choinka?

na mysl mi przyszli amerykanscy raperzy i ich `bling` Duży uśmiech yo!

co do tego jakim pralatem jest jankowski to powiem tylko ze jak widze jego zdjecie to mi sie goraco zleksza robi. nie wiem ilu jest ksiezy z powolania na tym swiecie, to jest tak jak np z policja. sa policjanci sprawiedliwi i sa tacy co lubia przyjmowac lapowki. sa ksieza ktorzy nauczaja w kazaniach dobrze i wedlug nauk Jezusa zyja i sa tacy ktorzy odwala piekne kazanie, po czym na zakrystii jeden do drugiego rzuci tekstem: `ale kazanie odwalilem, az sie stare k&r*y poplakaly` (moja chrzestna na wlasne uszy takie cos uslyszala). juz mnie takie cos nie rusza, z poczatku moze jak sie z czasem dowiedzialam jaka jest prawda wsrod policjantow, ksiezy itp to byl szok mniej wiecej taki kiedy male dziecko dowiaduje sie ze swiety mikolaj nie istnieje. bo ja zawsze z szacunkiem do policjantow, ksiezy, lekarzy, nauczycieli (chyba myslalam ze to superistoty, idealne kreatury rodem z innego wymiaru) itp a teraz jestem starsza i wiem ze to tyz ludzie. kazdy ma swoje za uszami i nic mnie to nie obchodzi co kto robi byle nie krzywdzil i wyzyskiwal blizniego. ot co :mrgreen:

`I suggest we learn to love ourselves before it`s made illegal
when will we learn?
when will we change?
just in time tosee it all come down
those left standing will make millions
writing books on the way it should have been`
incubus
09-07-2007 15:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
kumbaja napisał(a):co do tego jakim pralatem jest jankowski to powiem tylko ze jak widze jego zdjecie to mi sie goraco zleksza robi.
Kolejna koleżanka księdza Jankowskiego...
Sądzę, że on do ciebie to by zwracał się per "dziecino". Troche kultury może bys okazała, co? Jeżeli ci nie przechodzi przez klawisze ksiądz prałat H. Jankowski, to przynajmniej należałoby pisać Ten ksiądz, czy ksiądz Jankowski. W przeciwnym wypadku będe cię postzegał jako przeciwnika Chrystusa, czyli z lekka przymierzając, Anty-Chrysta.
kumbaja napisał(a):(chyba myslalam ze to superistoty, idealne kreatury rodem z innego wymiaru)
To twój problem i twojej rodziny, że cię w takim chorym postrzeganiu cłowieka uchowali...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
09-07-2007 19:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kumbaja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 226
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #28
 
nikt mnie w chorym postrzeganiu czlowieka nie uchowal, to bylo dla mnie oczywiste, ze taki policjant czy ksiadz to autorytet bo tak oni dali mi sie postrzec przez to co robia i to ze inni ludzie maja do nich szacunek. myslalam ze skoro tak ludzie ich szanuja to na taki szacunek czyms sobie zasluzyli - teraz wiem ze przewaznie to tylko skorupka pod ktora kryje sie zgnilizna.

ksaidz wymaga ode mnie szacunku do pralata a sam nie odnosi sie z szacunkiem do blizniego (mam tu na mysli do moich rodzicow). zdziwilby sie ksiadz w jakiej dzielnicy rodzice mnie wychowali i jak im to dobrze poszlo. nie zna ksiadz mnie ani moich rodzicow a na podstawie paru moich postow na tym forum nie moze ksiadz ocenic jakim jestem czlowiekiem i jakimi ludzmi sa moi rodzice. to ze nie uznaje kosciola katolickiego nie czyni mnie anty chrystem. zreszta nie bede sie bronic bo nie ma sensu, nie czuje ze powinnam sie komukolwiek usprawiedliwiac.

pfffttt :roll:

`I suggest we learn to love ourselves before it`s made illegal
when will we learn?
when will we change?
just in time tosee it all come down
those left standing will make millions
writing books on the way it should have been`
incubus
09-07-2007 21:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):Osobiście nie szanuję ludzi pokroju Jankowskiego
A więc masz w pogardzie kapłanów i Eucharystię.
Czytaj to co pisałem i nie generalizuj - w pogardzie mam m.in. głupich, próznych materialistów, co uwielbiają robić wokół siebie wrzawe medialną. I w tym przypadku nie jest ważne, czy jest to ksiądz, ateista, maszynista czy robotnik.

Cytat:
Helmutt napisał(a):Zapytam po raz kolejny - czy misją kościoła jest umieszczanie swojego wizerunku na butelkach z winem? Na perfumach? Sprowadzanie piwa? Brylowanie na salonach? Ostetnatycjne popisywanie się swoim bogactwem? Wynoszenie się ponad prawo? Wtłaczanie polityki do religii? Obwieszanie się świecidełkami jak choinka?
Tylko tyle potrafisz dostrzec? To weź przekedź się na wybrzeże, porozmawiaj z internowanymi w latach 80, porozmawiaj z ich rodzinami, zobacz jak Oni własnie żyją, i dzięki komu mają teraz tak jak mają?.
Zasługi Jankowskiego dla ludzi z ówczesnej "Solidarności" są wielkie, nie da się temu zaprzeczyć. Jednak to nie daje mu "mandatu" na takie świrowanie jak obecnie wyczynia.
10-07-2007 07:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
Helmutt napisał(a):Czytaj to co pisałem i nie generalizuj - w pogardzie mam m.in. głupich, próznych materialistów, co uwielbiają robić wokół siebie wrzawe medialną. I w tym przypadku nie jest ważne, czy jest to ksiądz, ateista, maszynista czy robotnik.
A to ciekawe, ponieważ:
1. Wszelkiego rodzaju środowiska nieprzychylne misji Kościoła z dokładnością producentów szwajcarskich zegarków i niemieckich samochodów punktuja katolików za to, że niby potepiają ludzi za ich czyny, postępując tym samym wbrew Ewangelii
2. Można dać wyraz swemu niezadowoleniu, posługując sie językiem czlowieka kultury i estetyki a nie turpizmu i płytkości.
Helmutt napisał(a):Zasługi Jankowskiego dla ludzi z ówczesnej "Solidarności" są wielkie, nie da się temu zaprzeczyć. Jednak to nie daje mu "mandatu" na takie świrowanie jak obecnie wyczynia.
Owszem, fakt. Wszak cel środków nie uświęca. Ale pisałem ci o tym z tego tytułu, iż wg mnie warto wpierw sobie kontekst historyczno-obyczajowy przynajmniej zakreślić w ogólności, by dopiero po tym móc próbować dokonac jakiejś integralnej wizji całości, z prałatem w tle.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
10-07-2007 11:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów