Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowe wymysły prałata Jankowskiego
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #91
 
alus napisał(a):gdy chodzi o przewiny, zaniedbania kapłanów, właśnie ze strony kapłanów nader często pada pada ta sentencja.
Dlatego uważam to za marną wymówkę
Bo kto jak kto, ale kapłan powinien znać Pismo Święte na tyle wystarczająco, by móc znaleźć w Słowie Bożym to pokrzepienie, którego brak ze strony Ludu Bożego.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-07-2007 15:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kumbaja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 226
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #92
 
Ks.Marek napisał(a):
alus napisał(a):Wartością dobrego betonu jest to, że jest nieustępliwy
A także to, że jest bezmyślny :mrgreen:

moze i bezmyslny ale bynajmniej wykonuje swoja prace nalezycie.

`I suggest we learn to love ourselves before it`s made illegal
when will we learn?
when will we change?
just in time tosee it all come down
those left standing will make millions
writing books on the way it should have been`
incubus
17-07-2007 16:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #93
 
Nieprawda, że nie ma pokrzepienia ze strony Ludu Bożego - Lud Boży doskonale potrafi oddzielić ziarno od plew.
Pod pojęciem tego Ludu Bożego mam na uwadze ludzi uczciwych, nie koniecznie samych wierzących.
Wrogów, paszkwilantów w dyskusji pomijam - bo ich opinie mają zupełnie inne podłoże i różne zamysły.
Ludzie cenią i cieszą się obecnością kapłanów, którzy właściwie reprezentują Chrystusa w otaczającym nas świecie.
A jesli usłysza słowa krytyki, napomnieniai nie powinni sie oburzać, ale przemyśleć, zastanowic się - podbnie jak wszyscy ludzie.
Stare chińskie przysłowie mówi: "Tylko oczami drugich możemy dostrzec własne błędy".
A jeśli ktoś nie respektuje nie tylko napomnień czy krytyki świeckich, ale hierarchii, czy powołanej specjalnej komisji....to żeby nie wiem jak usiłować pokrętnie tłumaczyć, nie jest to normalne.
Nadto w Polsce jest kilka tysięcy kapłanów, a stale 2-3 nazwiska budza kontrowersję....przypadek??? - nie ma w życiu przypadków, tak jak dymu bez ognia.
17-07-2007 16:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #94
 
alus napisał(a):A jesli usłysza słowa krytyki, napomnieniai nie powinni sie oburzać, ale przemyśleć, zastanowic się - podbnie jak wszyscy ludzie.
Może nieco cynicznie, ale szczerze i w duchu sprawiedliwości: krytykowac to trza umić :twisted:
Nie każdemu wolno podejmować słowa krytyki, ot co. Nawet jeśli jest świetszy od Papieża.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-07-2007 21:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #95
 
Prymas Glemp upominający, krytykujący o. Rydzyka, abp Gocłowski upominający, krytykujący ks. Jankowskiego wykazali się nieumiejętnością???
A komu wolno - mówię o krytyce niewłaściwych, nieodpowiednich postaw, działań - nie o oszczerstwach, pomówieniach.
KK 37 - ...ludzie świeccy..."mają prawo a niekiedy obowiązek ujawniania swojego zdania w sprawach, które dotyczą Kościoła"....bo to jest nasz Chrystusowy Kościół i my pragniemy, aby on był święty, a nie wytykany palcami za niesubordynację, błędy Pasterzy.
17-07-2007 22:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #96
 
alus napisał(a):Prymas Glemp upominający, krytykujący o. Rydzyka, abp Gocłowski upominający, krytykujący ks. Jankowskiego wykazali się nieumiejętnością???
A komu wolno - mówię o krytyce niewłaściwych, nieodpowiednich postaw, działań - nie o oszczerstwach, pomówieniach.
KK 37 - ...ludzie świeccy..."mają prawo a niekiedy obowiązek ujawniania swojego zdania w sprawach, które dotyczą Kościoła"....bo to jest nasz Chrystusowy Kościół i my pragniemy, aby on był święty, a nie wytykany palcami za niesubordynację, błędy Pasterzy.
Hierarchia, owszem, jest władna wypowiadać sie w tych kwestiach. Ale już niekoniecznie Goździkowa, panna Bobik, czy Marzena Fabrycy.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-07-2007 23:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #97
 
Ks.Marek napisał(a):Hierarchia, owszem, jest władna wypowiadać sie w tych kwestiach. Ale już niekoniecznie Goździkowa, panna Bobik, czy Marzena Fabrycy.
Dlaczego? Prawo ma takie jak kazdy z nas. Jeżeli na przykład gorszy i oburza Cię postawa Świadków Jehowy - nie wahasz się o tym powiedzieć głośno, chociaż generalnie oni Cię nie obchodzą. Ale robisz słusznie.
Jezeli kogoś nawet zupełnie nie związanego z kościołem gorszy postępowanie Jankowskiego - również ma pełne prawo o tym głośno mówić.
Nikt nie jest "świętą krową", nawet papieże bywają publicznie krytykowani (słusznie bądź niesłusznie).
18-07-2007 10:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #98
 
Kościół to Gożdzikowa, Fabrycy i panna Bobik i kapłani - przytoczyłam co mówi Konstytucja Dogmatyczna o Kościele o roli i obowiązkach świeckich w swoim Kościele.
Więć w czym jeszcze problem???? ....Jezus dziękował za "prostaczków", którzy często mają zdrowszy ogląd rzeczywistości, niż uczeni, faryzeusze, lewici.....
18-07-2007 10:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #99
 
Helmutt napisał(a):Prawo ma takie jak kazdy z nas. Jeżeli na przykład gorszy i oburza Cię postawa Świadków Jehowy - nie wahasz się o tym powiedzieć głośno, chociaż generalnie oni Cię nie obchodzą. Ale robisz słusznie.
Uprawnia mnie do tego wiedza n/t tego, jakie głupoty wpajają ŚJ.
Helmutt napisał(a):Jezeli kogoś nawet zupełnie nie związanego z kościołem gorszy postępowanie Jankowskiego - również ma pełne prawo o tym głośno mówić.
Owszem, ma prawo mówić, że go to gorszy. Nie ma jednak prawa mówić, że ks. Jankowski to @#$%^&*.
Helmutt napisał(a):Nikt nie jest "świętą krową", nawet papieże bywają publicznie krytykowani (słusznie bądź niesłusznie).
Pamiętajmy, że krytyka i krytykanctwo to dwie różne postawy.
alus napisał(a):Kościół to Gożdzikowa, Fabrycy i panna Bobik i kapłani - przytoczyłam co mówi Konstytucja Dogmatyczna o Kościele o roli i obowiązkach świeckich w swoim Kościele.
Tak, ale nie tylko. A już z cała pewnością nie w kwestii krytykowania.
alus napisał(a):Jezus dziękował za "prostaczków", którzy często mają zdrowszy ogląd rzeczywistości, niż uczeni, faryzeusze, lewici.....
Chyba tylko wg ciebie....

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
18-07-2007 15:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #100
 
Żeby tylko wg mnie, nie byłoby problemu Szczęśliwy
- "Wysławiam Cię Ojcze, Panie nieba i ziemi, żę zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom" (Łk 10,21).
Rzecz w tym, że każda uwaga, wskazanie na niewłaściwośc w postępowaniu kapłana, jest solidarnie przez ogół duchownych traktowana jako krytykanctwo.
Mam prawo mówić, że postawa danego kapłana mnie gorszy????....a o czym my właściwie mówimy? ....czy pleciemy trzy po trzy z nudów, czy cały czas tłumaczę, że boli mnie i gorszy niewłaściw postawa tych kapłanów, bo to jest mój Kościół.
Gdyby nagannie postępował np. rabin - niech Izraelici się martwią, nie moja sprawa.
Ja cały czas piszę o moim Kościele, nikt nie jest bezgrzeszny, nieomylny, ale uporczywe trwanie w/w kapłanów, przy tym za co wielokrotnie byli upominani - to sianie zgorszenia.
Jezus powiedział, ze wprawdzie zgorszenia muszą przyjść - ale biada gorszycielom.
18-07-2007 16:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #101
 
1. Mam 29 lat, i jako żyw, nie widziałe jeszcze gorszącego kapłana. Jeśli mnie, lichego wikarego nie gorszy, to i nie gorszy nikogo z Ludu Bożego. A jeśli tak jest postzregany, jako gorsdzyciel, to ja bym postulował, iz ma jakieś braki w formacji ogólnoludzkiej, taki ktoś, kto niby "zgorszony" jest. Częściej mamy chyba do czynienia jednak z zawiścią, tudzież z zazdrością...
alus napisał(a):....czy pleciemy trzy po trzy z nudów, czy cały czas tłumaczę, że boli mnie i gorszy niewłaściw postawa tych kapłanów, bo to jest mój Kościół.
#-o no, ja tego już nie wiem 8)

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-07-2007 12:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #102
 
Ale dlaczemu tak go ksiądz broni? Przecież nam chodzi o jego postępowanie niegodne kapłana Pańskiego, a nie o jego osobę jako taką. Pamięta ksiądz, jest taki fragment w Nowym Testamencie, niestety dokładnie nie pamiętam jego oryginalnej treści. Ale to chyba Jezus powiedział, że kto sieje zgorszenie wśród ludzi, to powinien ponieść jakąś tam karę (kamień zawieszony na szyji i rzucenie w morze? czy coś mi się pomieszało?). A bez wątpienie prałat takie zgorszenie swoim zachowniem sieje. A sianie zgorszenia wśród ludzi jest grzechem - mam to nawet w rachunku sumienia. Więc to nie jest dokładnie tak, jak to ksiądz mówi
Ks.Marek napisał(a):to ja bym postulował, iz ma jakieś braki w formacji ogólnoludzkiej, taki ktoś, kto niby "zgorszony" jest.

Była nigdyś dyskusja na temat mieszkania ze sobą narzeczonych przed ślubem. Więc ksiadz napisał, żeby tego nei robić bo będą siać zgorszenie i takie tam. Więc o ileż bardziej siać zgorszenie będzie kapłan, który obnosi się ze swoim bogactwem jak jakiś szejk!

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
19-07-2007 13:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #103
 
Offca napisał(a):Ale dlaczemu tak go ksiądz broni?
Nie tyle bronie, ile postuluję o obiektywizm.
Offca napisał(a):Więc o ileż bardziej siać zgorszenie będzie kapłan, który obnosi się ze swoim bogactwem jak jakiś szejk!
Nikomu pieniędzy z kieszeni nie wyciąga. Gdyby tak było, wówczas prokurator na krok by go nie odstapił.

Co do zgorszenia: owszem, pisałem to i owo. Ale miejmy tez świadomośc, że to, co gorszące było x lat temu, dziś już za takie nie uchodzi (oczywiście pośród ludzi w świecie żyjących). Zatem myśle, iż tak na prawdę, to nie postawa zgorszenia przyprawia media i ludzi o dyskusje, ile bardziej zawiść, nienawiść, niezrozumienie, pochopne wyciąganie wniosków, etc.
Co prawda, wg nauki Jezusa, człowiek ma byc transparentny, i to do bólu. Ale przeciez nie rodzimy się jako święci, lecz ku temu stanowi zmierzamy. I nikt od tej normy nie odbiega: ani prałat Jankowski, ni Papież, ani Goździkowa...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-07-2007 13:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #104
 
Ks.Marek napisał(a):Zatem myśle, iż tak na prawdę, to nie postawa zgorszenia przyprawia media i ludzi o dyskusje, ile bardziej zawiść, nienawiść, niezrozumienie, pochopne wyciąganie wniosków, etc.
Mnie jego zachowanie niestety gorszy, bynajmniej nie dlatego, że mu zazdroszczę, że chcę mu zaszkodzić. Nie mam mu czego zazdrościć, zaszkodzić też nie mam po co. Niech se ma fortunę, ale nie musi się z nią tak obnosić i prowokować przy okazji media. Mnie to boli, bo takim zachowaniem szarga opinię Kościoła, już i tak mocno zszarganą.

[ Dodano: Czw 19 Lip, 2007 13:25 ]
Ks.Marek napisał(a):Ale przeciez nie rodzimy się jako święci, lecz ku temu stanowi zmierzamy. I nikt od tej normy nie odbiega: ani prałat Jankowski, ni Papież, ani Goździkowa...
Ale ja nie każę mu być od razu świętym. Świętość nie jest owszem, dziedziczna, ale mamy do niej dążyć za życia.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
19-07-2007 13:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #105
 
Offca napisał(a):Mnie to boli, bo takim zachowaniem szarga opinię Kościoła, już i tak mocno zszarganą.
Może taki ma być kres eschatologiczny, i ostana sie tylko ci, co są nie poruszeni...
Poza tym: jak mawiają starożytni słowianie: róbmy swoje.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-07-2007 13:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów