Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
J. K Rowling
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #76
 
Komzar napisał(a):Powiedział wyraźnie, że HP nie jest złą książką i nie kumam na jakiej podstawie podważacie zdanie waszej świętobliwości.
Gdzie i co powiedział dokładnie?
Cytat:http://relaz.pl/re-kultur...-watykanie,3276
Nie działa.
Milky Way napisał(a):http://www.ekumenizm.pl/c...24215440967.htm
Powołują się tam na PŚ. Fajnie. Tylko co z tego, jeśli wiadomo, że i demon doskonale zna PŚ...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
09-12-2008 01:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Milky Way Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 359
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #77
 
Widzę,że żadne dowody,czy też artykuły nie zdołają księdza przekonać,czy chociaż spróbować spojrzeć na tą książkę innymi oczami - trudno.

http://pl.youtube.com/watch?v=-k173d6TO9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=KBS4MQ1JS9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=mG0HCICxHj...re=related
09-12-2008 01:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #78
 
Cytat:Gdzie i co powiedział dokładnie?
No właśnie nie powiedział. W tym przypadku wymowne jest jego milczenie w tej sprawie, napisałem przecież, że pytano go wiele razy czy aby HP nie jest złą książką a On nie odpowiedział twierdząco, czyli mówiąc inaczej powiedział, że za taką jej nie uważa i jego milczenie w tej sprawie jest wielce wymowne Marku.
Ale jak masz jakiś tekst JPII krytykującego tą książkę to chętnie go usłyszę, na razie faktem jest, że JPII był o tę sprawę pytany wielokrotnie a nikt nie potrafi przedstawić wypowiedzi JPII krytycznie oceniającej HP.
Więc dajcie sobie na wstrzymanie i wędźcie świętsi od Papieża i gorliwsi w szukaniu demonów w każdym koncie.
09-12-2008 08:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #79
 
Nie znalazłem ani pozytywnych ani negatywnych opinii Jana Pawła II n/t Pottera, czy samej Rowling. Sądzę, iż jest to dość znaczne, że tak to wygląda: są ważniejsze sprawy, którym należy poświęcić uwagi.
Benedyk16 odniósł sie do tematu, ponieważ leżało to w jego kompetencjach, jako prefekta kongregacji nauki wiary.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
09-12-2008 12:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #80
 
Ks.Marek napisał(a):Nie znalazłem ani pozytywnych ani negatywnych opinii Jana Pawła II n/t Pottera, czy samej Rowling. Sądzę, iż jest to dość znaczne, że tak to wygląda: są ważniejsze sprawy, którym należy poświęcić uwagi.
Dokładnie tak jest, moda na HP wkrótce przeminie, natomiast nadawanie jej cech "deomincznych" (niektórzy z "mędrków" twierdzą wprost, że ksiązki te są ZAKZANE przez KrK - chyba przemodlili kilkadziesiąt lat, bo nie wiedzą, że Indeks Ksiąg Zakazanych już nie istnieje) to wg mnie idiotyzm, choć każdy ma prawo mieć swoje poglądy dopóki nie zacznie krzywdzić ludzi w ich imieniu... W Polsce jeszcze ukażą się ze dwie-trzy "prace" o tym jak to zły Harry opętuje umysły polskiej, niewinnej i katolickiej dziatwy (a wszystkiemu i tak winni Żydzi i masoni) - ale też to w końcu przycichnie i nasi rodzimi "talibowie" znajdą sobie inny obiekt ienawiści. Pantha rei.
Zaiste, o wiele łatwiej rozpętać wściekłą nagonkę na grę, ksiązkę czy film niż stanąć twarzą w twarz z o wiele ważniejszymi problemami...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
09-12-2008 12:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika
miXUE Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #81
 
Proszę bardzo:

Cytat:Watykan polubił Harry'ego Pottera?

Na ekrany polskich kin wejdzie niebawem szósty już film z serii przygód Harry’ego Pottera pt.: "Harry Potter i Książę Półkrwi". Ekranizacja przedostatniego tomu przygód młodego czarodzieja z Hogwarts wzbudza coraz większe zainteresowanie, także dzięki opinii dziennika L’Osservatore Romano, uznawanego za nieoficjalny organ Watykanu. Gazeta nadzwyczaj pozytywnie wypowiada się o twórczości J. K. Rowling. Czy Watykan zmienił zdanie ws. Harry’ego Pottera?



To moralne wartości prezentowane w filmie, a nie magia są tymi, które najprawdopodobniej widzowie wyniosą z kin. To co pozostanie to sceny przywołujące takie wartości jak przyjaźń, altruizm i lojalność. Film Harry Potter i Książę Półkrwi jasno pokazuje, że linia między tym, co dobre i złe jest jasna, a widzom trudno identyfikować się ze złem – przekonuje L’Osservatore Romano.

Opinia dziennika tym bardziej zaskakuje, że szósta część jest o wiele mroczniejsza od poprzednich, a to w związku z licznymi morderstwami dokonywanymi przez Lorda Voldemorta i jego zwolenników – śmierciożerców. Gazeta wprawdzie przyznaje, że książki Rowling nie posiadają transcendentnego odniesienia to jednak wartości w niej prezentowane trudno uznać za antychrześcijańskie. W porównaniu do oceny poprzedniego filmu „Harry Potter i Zakon Feniksa” sprzed dwóch lat, który L’Osservatore Romano nazwał „złym i napastliwym”, recenzja nowej produkcji o przygodach Pottera jest radykalną zmianą.

Wśród duchownych chrześcijańskich, zarówno rzymskokatolickich, jak i protestanckich, zdania nt. twórczości J. K. Rowling są podzielone. Jedni krytykują powieści o Harrym Potterze jako zakamuflowaną formę okultyzmu, inni natomiast zwracają uwagę na głęboką, chrześcijańską etykę wpisaną w losy bohaterów bestsellera, przekonując nawet, że przygody młodego czarodzieja mogą stanowić instrument ewangelizacji.

Źródło: >>KLIK<< [/quote]

Mój komentarz: I co teraz powiecie? Czy zachowacie stare poglądy, tym razem wbrew ośrodkowi Waszej religii, czy zmienicie swój stosunek co do HP, tym samym pokazując, że idziecie jak ślepe baranki za pewnymi osobami. Po tym jak szykanowaliście tą książkę, obrażaliście ją, porównywaliście do "tutorialu na magye" powinniście choć raz powiedzieć, że Wasz kochany Watykan nie ma racji. No co? Jak uważam, że mam rację to zostane przy moich teoriach bez względu na wszystko, nie bacząc na to, co inny powie. Chyba, że będą to dość dobre argumenty do przekonania mnie i porzucenia moich starych poglądów.

Trochę ostro, ale nie przekroczyłem również żadnych granic, i (mam nadzieję) nikogo nie obraziłem.
20-08-2009 14:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #82
 
miXUE - niestety, obawiam się, że radykałowie (jak to haysel nazwał "rodzimi talibowie") i tak znajdą takie wyjasnienie, by wychodziło, że "niby ten dziennik tak napisal, ale i tak HP to najwieksze zło świata".

Obecnie rozmawiam też w wątkach o Magii, grach komputerowych, książkach - ta sama nagonka, szukanie wszędzie zła, szatana, zakamuflowanych treści, aluzji, i czego tam dusza zapragnie. Coraz mocniej zaczynam podejrzewać, że "katolik idealny" to "katolik-paranoik" (i nie jest to obraza, a wniosek z wczesniejszych dyskusji).

Ktoś kiedyś powiedział: "Kiedy patrzysz w otchłan, ona również spogląda na ciebie". Może więc niektorzy zastanowiliby sie, czy szukając wszędzie zła, ukrytego satanizmu, nie przyzwalają w duszy, by tenże satanizm zagościł w ich własnej duszy. Czy krytykując, potepiając, często z ogromną nienawiścią nie pozwalają, by zło przesloniło w ich ŻYCIU tego, co najwazniejsze. Im mocniej czlowiek szuka zła, tym większy dostep daje mu do własnego życia, własnej duszy. Niestety.
20-08-2009 15:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika
miXUE Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #83
 
Z nadmiaru czasu postanowiłem dac kontr-argumenty nt. "złęgo Harrego Pottera".

Scott napisał(a):W mniej zacofanych krajach od Polski typu USA gdzie ludzie nie mają post-komunistycznego myślania typu- wszystko co napisane jest ok.

Cytat:Brytyjska pisarka JK Rowling zajęła pierwsze miejsce w rankingu autorów, których książki powinny być usunięte z bibliotek, ponieważ zdaniem Amerykanów propagują czarną magię.

To znaczy? A twoim zdaniem? Dajesz cytat, nie dajesz powodów, argumentów. To jak teoria, znaleziona na jakiejś "poważnej" stronie, nie poparta dowodami.

Cytat:Pani Rowling nie stwarza nowego typu „wyimaginowanej” magii, ale przeciwnie, przedstawia praktyki, które pojawiły się w czasach starożytnych i które wciąż są używane we współczesnym okultyzmie. Sama przyznaje, że zajmowała się badaniem i studiowała praktyki okultystyczne, aby móc przedstawić swoją historię w sposób bardziej wiarygodny (Abanes przytacza wywiad radiowy z panią Rowling z audycji „The Diane Rheim Show”).

"Aby móc przedstawić swoją historię w sposób bardziej wiarygodny". Nie po to, by propagować okultyzm. Jeśli jest książka, w którą wplata się np. dawne Egipskie rytuały, Bogów, czy oznacza to, że sam autor jest tego wyznawcą?

Cytat: W wielu listach opisuje magię nie zmieniając niczego. Robi tak samo, kiedy pisze o „ręce chwały”, która pojawia się „w komnacie tajemnic”: „O, ręka chwały! Włóż świecę w nią a będzie świeciła tylko temu, kto ją posiada. Najlepszy przyjaciel złodziei i kieszonkowców!” Ten rodzaj strasznej „ręki chwały” naprawdę istnieje w tradycji okultystycznej. Związana jest ona z ręką mordercy, który został powieszony. Ręka ta została ucięta, oczyszczona z krwi i zakonserwowana w soli. Świece (zrobione z tłuszczu innego mordercy, z knotem z jego włosów) wkłada się między palce przed wejściem złodzieja do domu ofiary. Powiada się, że ta ręka posiada magiczną moc ochrony i ostrzegania dla złodziei.

"Aby móc przedstawić swoją historię w sposób bardziej wiarygodny." Sam to napisałeś. Będziesz 100 razy używał tego samego argumentu, tylko w nieco innej formie?

Cytat:W książkach pani Rowling można odnaleźć również wiele postaci dobrze znanych w okultyzmie. Na przykład wspomniany jest Mikołaj Flanel z żoną Perenelle. Byli to okultyści żyjący w XIII wieku. Mikołaj Flanel uprawiał alchemię i stał się sławny jako twórca „kamienia filozoficznego” (tytuł książki Rowling „Harry Potter i kamień filozoficzny”, został zmieniony przez amerykańskiego wydawcę Scholastic Books, Inc. na „Harry Potter i kamień czarodzieja”).

Dobra. Mifune. Znany samurajski wojownik. Nazwa używana i nadawana wielu bohaterom współczesnych książek, mang. Choćby sędzia debaty Kage z Mangi Naruto. Nie oznacza to jednak, że w tym przypadku Pan Kishimoto(twórca mangi Naruto) jest samurajem prawda? Można to uzasadnić za pomocą: interesował się samurajami etc.Rowling sama napisała, że się tym interesowała. To nie oznacza, że jest okultystką, a jej książki propagują okultyzm. Przecież tylko Ci najbardziej "oświeceni" ludzie tacy jak Wy wiedzą o tym prawda? Jeśli walczycie z okultyzmem(a walczycie na forum) to sami musicie znac się na temacie prawda? Bo jak można dawać argumenty nt. czegoś, o czym nic nie wiemy? A więc i Wy jesteście okultystami! Nie? To się zastanówcie. Walcząc z czymś wzbudza się zainteresowanie dot. tejże rzeczy. Coraz więcej ludzi z chęcia spojrzy "czym jest ten okultyzm, z którym tak zaciekle walczą Ci ludzie". Nie propagujecie?

Cytat:Postacią z książki pani Rowling, której chrześcijańscy czytelnicy powinni się uważnie przyjrzeć, jest Kasandra Vlabatsky. Richard Abames stale podkreśla, że nazwisko to odnosi się do sławnej Heleny Blavatsky, której imię zostało zmienione po to, aby ukryć jawne odniesienie (Rowling używa identycznego anagramu, gdy jeden z pseudonimów Voldemorteste’a przedstawiony jest w formie anagramu „Tom Marvolo Riddle”. Ten pseudonim jest wyjaśniony, gdy litery przestawione są dając formułkę „Jestem Lordem Voldemort”). H. P. Blavatsky żyła w XIX wieku, założyła ona Towarzystwo Teozoficzne, którego celem był „sprzeciw wobec naukowego materializmu, wobec każdej formy dogmatycznej teologii, zwłaszcza chrześcijańskiej, uważanej przez przywódców towarzystwa za nadzwyczaj niebezpieczną” (cytat z broszury Towarzystwa Teozoficznego, zaczerpnięty z książki „Ukryte zagrożenia tęczy” Constance Cumbey). Blavatzki sama o sobie mówiła oraz opisywana była przez swoich uczniów jako opętana przez „kogoś” (M. K. Neff, „Osobiste wspomnienia P. Blavatsky”), co więcej, twierdziła jawnie, że „szatan, wąż z Księgi Rodzaju, jest rzeczywistym stworzycielem i dobroczyńcą, ojcem świata duchowego” (Helena Blavatsky, „Tajemna nauka”, tom III).

Nie kojarzę tej Kasandry. Trelawney chyba miała tak na imię. No cóż, nie kojarzę - nic nie powiem.

Taką samą analogie ksiązkowej boharetki stwierdza Andrzej Polkowski polski tłumacz książek "Harry Poter".
Cytat:"Nie gryzie się ręki, która Cię karmi". Ale, że odnosi się do tej Kasandry, którą nie kojarzę, to nic nie mówię.

Rowling nie tworzy „innego świata” jak ten stworzony przez Tolkiena w środku ziemi, ale raczej „świat równoległy”, który dokładnie naśladuje współczesną działalność okultystyczną. Faktycznie, jak stwierdził R. Abanes: „intencje pani Rowling są tak przejrzyste i oczywiste, gdy chodzi techniki okultyzmu w jej książkach, że podczas wywiadu radiowego pewien słuchacz przedstawiający się jako „czarownik” (początkujący w magii) entuzjastycznie pytał autorkę, czy sama nie jest członkinią Stowarzyszenia Czarowników (Wicca). Gdy pani Rowling zaprzeczyła rozmówca był mocno zaskoczony i odparował: „No cóż, wykonałaś swoje zadanie domowe całkiem nieźle!”. Ten rozmówca dalej wyrażał swój zachwyt dla książek o Harrym Potterze, nie tylko dlatego, że przedstawiają one tak wiele praktyk okultystycznych, ale też że przedstawiają magię w życzliwym świetle, które pomogło jego córce przyzwyczaić się do jego własnych praktyk czarnoksięskich i magicznych (Abanes cytuje Rowling w audycji „The Diane Rhein Show”).

To powoduje, że ludzie tak zainteresowali się tą książką. Pomyśl jak to oddziałuje na wyobraźnie dzieci. Powoduje, że jesteśmy uwierzyc, że zamiast szarej monotonności życia istenieje jakaś magia, jakieś specjalne Kryptydy, magiczne stworzenia. Jeśli w słowie tu użytym przeze mnie - "magia", pomyślicie "a widzisz! Magia Wicca/ Chaosu" to nie zazdroszę Wam... Jak ujął to Drizzt - Katolik-Paranoik.


Cytat:Dlaczego ludziom tak trudno uwierzyć, że książki o Harrym Potterze mogą łatwo zaprowadzić ich do współczesnych praktyk okultystycznych? Czy nie jest zdumiewający fakt, że zarówno pani Rowling, jak i jej fani zaprzeczają jakimkolwiek intencjom, aby wprowadzać ludzi, zwłaszcza dzieci, w magię i czary? Tak czy inaczej musimy mieć na uwadze jej wypowiedź na temat okładki książki „Harry Potter i kamień filozoficzny” wydanej przez wydawnictwo The Scholastic. Podczas wywiadu w kwietniu 1999 roku dotyczącym różnych wydań jej książek, Rowling entuzjastycznie stwierdziła: „Okładka wydania The Scholastic najlepiej ilustruje, jak sama wyobrażam sobie jak książka powinna wyglądać. Ze względu na kolory i styl ilustracji przypomina podręcznik zaklęć”.

I lol'ed. "Czy nie jest zdumiewający fakt, że zarówno pani Rowling, jak i jej fani zaprzeczają jakimkolwiek intencjom, aby wprowadzać ludzi, zwłaszcza dzieci, w magię i czary?". No tak, nic tak nie pomaga interesom jak przyznanie się, że "Jestem okultystką, a moje książki propagują okultyzm! Tak naprawdę jestem bestią 666 *demoniczny śmiech* ", prawda? Zamiast szukać kolejnych teorii konspiracyjnych, pomyślcie do czego sprowadza się jak narazie ta cywilizacja - do pieniędzy. To by jej nie pomogło. Rozumiem, więc, że wg. Ciebie ma się przyznać do tego, nawet jeśli to nie prawda?

http://www.monasterujkowice.pl/index.htm?pytania/3.htm

[ Dodano: Sob 14 Lip, 2007 10:56 ]
Ale zanim ludzie dojdą do tego co mówi magisterium KK gdzie egzorcyzm nie sprowadza sie tylko do świata ludzi ale też rzeczy minie troche czasu.Przez rzeczy też zły może niesamowicie działać, i to sie dzisiaj sprawdza. Nie tylko w ksiązkach wtajemniczających w magie, ale homeopatii, jakichś szamańskich ziołach które są"naenergetyzowane"[o. Klimuszko], piramidkach, amuletach, słonikach...

Oczywiście. Wymyślmy reklamę: "Przeczytałeś Harry'ego Potter'a? Eragona? Smufy? Czujesz się zagubiony, bo próbujesz wykonywac takie czary jak Gargamel? Czujesz się zagubiony? Diabeł Cię opętał? A więc zgłoś się do egzorcysty xxx! Pomożemy Ci! Uwaga: jeśli dojdziesz tam w ciągu 15 minut od zakończenia reklamy dostaniesz zniżkę 5 %!
20-08-2009 16:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika
newfag Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #84
 
Przeczytalem wszystkie 7 czesci Pottera, w tym pare po angielsku. Jestem praktykujacym wierzacym katolikiem, chodze do kosciola, regularnie przyjmuje sakramenty.

Jestem zmuszony przyznac obu moim poprzednikiem racje. Jestem nowy na tym forum, ale zdazylem przeczytac pare tematow z tego dzialu. Fajnie ze szukamy w dzisiejszym swiecie zla, ale brakuje tu umiaru.

Ktos pewnie powie, ze w poszukiwaniu zla nigdy nie powinnysmy ustawac.

Ok, moge na chwile sam pobawic sie w "lowce sil szatanskich". Nie jest to bynajmniej trudna robota, wystarczy cofnac sie 3 strony wstecz tego tematu, by znalezc "propagande szatana" w poscie osoby uznawanej tu jak mniemam, za autorytet.

Ks.Marek napisał(a):
Milky Way napisał(a):Nie jestem potworem,za którego mnie uważacie.
Mówią, że tylko wariat mówi, że z nim jest wsio OK. :twisted: To oczywiście żart.
Fils napisał(a):W końcu każdy wie, że dobro i zło to pojęcia relatywne.
Really? To dla mnie nowość. Zwłaszcza, kiedy idzie o wartości ontyczne.

Niby zwykly post, ale czy ktos zwrocil uwage na emotke, ktora ksiadz w swoim poscie umiescil? To forum oferuje nam takze inne "diaboliczne" emotki, w tym taka ktora wrecz nazywa sie "diabelek".

Gdyby spojrzec na to w sposob, w jaki forumowa gwardia radykalna przeswietla kazdy podsuniety im temat (czy to "gry diabelskie", czy to "zly Potter"), moznaby dojsc do wniosku, ze administracja tego forum swiadomie przyzwala na propagowanie na nim szatana, wszak propagowanie symboliki "szatanskiej" (666 itp) prowadzi bezposrednio do opetan, a poslugiwanie sie wizerunkiem szatana (niewazne w jakiej formie, istotny jest sam fakt nawiazywania do niego, a wiec poddawania sie jego dzialaniu - wniosek nasuwajacy sie po lekturze odbywajacej sie tu i w innych tematach dyskusji) takze do jego propagandy nalezy. Jakby tego bylo malo, w przytoczonym przeze mnie cytacie przedstawia sie wizerunek złego w formie zartu. Komentarz do cytatu: smiejmy sie razem z szatanem :twisted: .

Caly problem polega na tym, ze podany przeze mnie tok myslenia jak najbardziej pasuje do sposobu myslenia "rodzimych talibow", lecz dla mnie, zeby daleko nie szukac, jest on juz nie tyle zalosny, co przykry.
20-08-2009 16:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #85
 
newfag napisał(a):Gdyby spojrzec na to w sposob, w jaki forumowa gwardia radykalna przeswietla kazdy podsuniety im temat (czy to "gry diabelskie", czy to "zly Potter")

A znasz może stanowisko Benedykta XVI w sprawie książek o Harrym Poterze? Wiesz może jakiej publikacji udzielił papież rekomendacji jeśli chodzi o te ksiązki?

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
20-08-2009 16:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika
miXUE Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #86
 
Kontrargumenty na temat "Złego Potter'a" cz.2

Ks.Marek napisał(a):
Jacek Kotarbiński napisał(a):Pottermania

"Pottermania"
wkroczyła w decydująca fazę. Znalazłem ciekawa wypowiedź:
-------
Siła marketingu.
I kolejny raz oszalałe zgraje małolatów na marketingowym haju zaatakują portfele starszych, a potem księgarnie, by kupić kolejną załosną ramotę pani Rowling.
A tu przecież o nic innego jak o kochanego rubelka dla autorki tej szmiry nie chodzi przecież.

Spójrzcie na konstrukcje kolejnych tomów Chorego Portiera, o małolaty.
Jest we wszystkich dotychczasowych sześciu tomach identyczna.
Zdajecie sobie sprawę, że po raz siódmy kupicie, zapłacicie i przeczytacie tą samą książkę?
Chyba nie bardzo, co?
Źródło

!!!Drogi księdzu Marku! Uważam, że podany cytat z podanym "artykułem" jest jak najbardziej nie na miejscu. Aż bije z niego cynizm, chamstwo. Proszę bardzo:

"I kolejny raz oszalałe zgraje małolatów na marketingowym haju" nastąpiło tu uogólnienie>czy każda osoba czytająca Harry'ego Potter'a jest małolatem? Aż bije z niego elokwencja prawda? "haju". To jest elokwencja obrońcy Kościoła nt. Harry'ego Pottera, tak? Jeśli tak to dziękuję...Książka jest niesamowicie popularna, nic dziwnego, że mass media się do niej "przyczepiły". Nie mówiąc, że to wszystko obraża wielu jego fanów...

"zaatakują portfele starszych, a potem księgarnie, by kupić kolejną załosną ramotę pani Rowling." Znowu obraża książkę>co za tym idzie fanów. Znowu popis elokwencji- "ramotę". "portfele starszych". Aha. Czyli non stop dzieci atakują portfele starszych. No co? A to chcą Bionicle, a to maskotki. Żałosny powód.

"A tu przecież o nic innego jak o kochanego rubelka dla autorki tej szmiry nie chodzi przecież." Dalej! Teraz zamiast obrażać książkę, fanów to obraża autorkę! Kolejny popis elokwencji. Tak, wiem uczepiłem się. I niesamowite powtórzenie. Moja dawna polonistka, by go złoiła...

"Spójrzcie na konstrukcje kolejnych tomów Chorego Portiera, o małolaty.
Jest we wszystkich dotychczasowych sześciu tomach identyczna.
Zdajecie sobie sprawę, że po raz siódmy kupicie, zapłacicie i przeczytacie tą samą książkę?
Chyba nie bardzo, co?" Mniemam, że to pojawiło się przed premierą. Oznacza to, że ten człowiek nie czytał dokładnie wszystkich 6 tomów! Przyznaję jest podobna konstrukcja. Ale on napisał inaczej - "po raz siódmy[...]". Niech ta pierdoła(nie mam innego określenia) się zamknie i nie pisze takich tekstów. Już pod koniec 6ego tomu było wiadome, że Harry nie wróci do Hogwartu. Wystarczy dobrze czytać, a nie po łebkach, żeby tylko znaleźc jakiś dowód nt. "złego Harry'ego" I znowu uogólnienie "małolaty"

Wniosek: pisał to jakiś kretyn. Po stylu - dzieciak, albo koleś "na haju". Boli mnie jednak to, że [b]KSIĄDZ PUBLIKUJE TAKIE TEKSTY NA FORUM"
.

To jest ten słynny Dialog Kościoła?
20-08-2009 17:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika
newfag Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #87
 
Znam. Wiem.

Jakie te pytania maja zwiazek prezentowanym przeze mnie punktem widzenia? Benedykt pochwala czyjas opinie na temat HP, ja zas w swoim zdaniu nie ograniczam sie tylko do HP.

Wracajac jednak do niego, odkad przeczytalem te 7 czesci minely juz 2 lata. Nie mialem w tym czasie zadnych problemow ze swoja wiara. Malo tego, czulem ze moje przywiazanie do niej wzrasta pomimo regularnego grania na komputerze, takze w gry zaliczone w temacie obok do "szatanskich". Jakby tego bylo malo od paru lat slucham takze muzyki metalu. Mimo tego neguje takie zespoly jak Behemoth, czy Gorgoroth za przeslania w ich tekstach. Jesli czytelniku nie wiesz o czym teraz pisalem, prosze nie komentuj mojego podejscia do muzyki. Kontynuujac, te fakty z mojego zycia wcale nie przeszkodzily mi w podjeciu decyzji - zapisania sie do katolickiej szkoly. Pomimo tych wszstkich, dla co poniektorych "szatanskich czynnikow" w szkolnej kaplicy czulem sie bardzo dobrze, mogac poglebiac swoj kontakt z Bogiem. I wlasciwie od tego czasu nic sie na tym polu nie zmienilo.

W ramach ciekawostki, gralem tez w to przeslawne diablo 2, w ktorym to zawsze lubilem wcielac sie w postac nekromanty. Byl on swego rodzaju czarnoksieznikiem, ktory uzywajac zlych mocy walczyl z mocami piekielnymi w imie wygnania ich spowrotem do piekla. I co najwazniejsze... wcale nie czulem ze grajac ta postacia w jakis sposob sie z nia "jednoczylem", czy tez "popieralem" jego przekonania. Nie. Trakowalem gre czysto rozrywkowo, spedzilem bardzo przyjemnie z ta gra kupe czasu, nie zaluje.

Innymi slowy doswiadczenie zyciowe (ktos powie ze bardzo krotkie, ja sie nie zgodze. Ludzie na emerturze nie wiedza co to harry potter czy diablo/quake) nauczylo mnie, ze dopatrywanie sie na sile szatana nie ma sensu. W kazdym razie moja wiara na tym nie traci, a wrecz czuje sie do niej z wiekiem coraz bardziej przywiazany.

:gitarka:

EDIT

Przeczytalem wpis z bloga komentowanego przez mIXAIRa. Jesli ten pan w Waszych oczach uchodzi za autorytet, a jego wypowiedz traktujecie jako godna uwagi... Szukalem forum katolickiego na poziomie, na ktorym mozna na poziomie podyskutowac, ale chyba sie pomylilem :? . Jeszcze jakby to byl ksiadz... ale to jest wypowiedz osoby wogole z kosciolem nie zwiazanej. Sorry, ale przypomina mi sie powiedzenie "tonacy brzytwy sie chwyta".

XXI wiek wita
20-08-2009 17:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #88
 
newfag napisał(a):W ramach ciekawostki, gralem tez w to przeslawne diablo 2, w ktorym to zawsze lubilem wcielac sie w postac nekromanty, ktory byl swego rodzaju czarnoksieznikiem, ktory uzywajac zlych mocy walczyl z mocami piekielnymi w imie wygnania ich spowrotem do piekla
Krwawy golem i żelazna dziewica ? :hm:

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
20-08-2009 18:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika
newfag Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #89
 
A takze ozywienie i wyssanie zycia Oczko . Ale nie offtopujmy juz.

XXI wiek wita
20-08-2009 22:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #90
 
newfag napisał(a):Znam. Wiem.

Jakie te pytania maja zwiazek prezentowanym przeze mnie punktem widzenia? Benedykt pochwala czyjas opinie na temat HP, ja zas w swoim zdaniu nie ograniczam sie tylko do HP.

No ale to temat o Harrym Poterze więc może zostanmy na tym.

Jeśli znasz i wiesz o jakiej publikacji mowa- czy przyjmujesz opinię papieża?

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
20-08-2009 22:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów