Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyprawy krzyżowe.
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #121
 
semper_malus napisał(a):Widziałęś kiedyś jakiegokolwiek klechę pracującego?

To jesteś naprawdę bardzo ślepy i widzisz to co chcesz widzieć. Bo ja, tak się składa, znam wielu pracujących i to wyobraź sobie w naszym rodzimym Olsztynie :!: Więc nie głoś jakichś zakłamanych tez, bo ich w sam raz nie obronisz :evil: Masz zerowe pojęcie, żeby nie powiedzieć bardziej obraźliwie, na temat tego co robią księża, czy pracują i jak wygląda ich codzienna posługa i jeszcze śmiesz się wypowiadać :!: :evil: Wkurza mnie niesamowicie wypowiadanie się na czyiś temat w ogóle go nie znając.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
07-01-2006 12:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #122
 
Cytat:Widziałęś kiedyś jakiegokolwiek klechę pracującego?

To było pytanie, nie stwierdzenie.

Cytat:bo ja nie

Nie, ja nie widziałem to było stwierdzenie, jakoś nie dane mi było zobaczyć.

Ale Owco sprawiedliwośc trzeba Ci oddać nie łaże ci ja non stop za księżmi i nie wiem co tak napradę wyrabiają. wypowiedziałeś się w zakresie własnych obserwacji- jak cię to wkurza to cóż idź się pomodlić o spokój albo nie wiem co. :|
07-01-2006 13:03
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #123
 
Ja też nie łażę za nimi non stop, ale nie trzeba łazić, żeby to zauważyć. Mam wymieniać??? To trochę zawężone horyzonty by uważać czarnych za leni, co tylko siedzą na plebanii, obżerają się, odprawiają msze i pogrzeby i nic więcej nie robią. Masz fałszywy obraz na temat księży, bo ich po prostu nie znasz. Nie mówię, że wszyscy są ok, bo nie wszyscy. Tak samo nie wszyscy prawnicy, lekarze, kierowcy MPK, kanalarze, robole są ok, ale pochopnych sądów o nich wszystkich nie wydaję. I chcę ten zafałszowany obraz naprostować. Nie chodzisz w ogóle do kościoła, nie jesteś wierzący, religię masz tam gdzie światło nie dociera, więc nie wiesz naprawdę nic o życiu duchownych. Proszę byś następnym razem tak pochopnie się nie wypowiadał. To, że nie widziałeś to nie znaczy, że czegoś nie ma.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
07-01-2006 13:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #124
 
Hmmm. Chodziło bardziej o bankierstwo i lichwę prowadzoną przez templariuszów, oraz tym, że zakonicy raczej nie trudzili się pracą fizyczną. Mieli do tego ludzi.
07-01-2006 13:19
Odpowiedz cytując ten post
Tomek ptak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #125
 
semper_malus napisał(a):...zakonicy raczej nie trudzili się pracą fizyczną. Mieli do tego ludzi.
Może rozwinesz tą myśl, bo nie bardzo kojażę o jakich ludzi chodzodzi?

?WIECIE MOIM MIASTEM
POLPAK MO
IM ?YCIEM
JEZUS MOIM PANEM
07-01-2006 13:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #126
 
o czeladź
07-01-2006 13:28
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #127
 
Cytat:zakonicy raczej nie trudzili się pracą fizyczną. Mieli do tego ludzi.

Hmmm, no polemizowałabym. Zakonnicy raczej ludzi do pracy nie mieli, tylko sami się zajomowali hodowlą zarówno roślin i zwierząt. Zresztą nie tylko tym. Pracowali w szpitalach, szkołach, placówkach opiekuńczych, wychowawczych, poradniach (tu akurat mówiąc o dzisiejszych czasach). Zresztą do tej pory to robią, nie tylko zakonnicy, ale i zwykli księża.
Osobiście znam księży pracujących w szkołach, jeden pracuje w szpitalu, inny pracował w placówce dla alkoholików - niestety niedawno umarł ten ksiądz, jeden pracuje wśród więźniów i zajmuje się placówką dla dzieci z rodzin patologicznych. Dalej mam wymieniać?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
07-01-2006 16:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #128
 
Jeżeli indoktrynowanie nazywasz pracą to proszę dalej bez krępacji.

Zaponiałaś dodać kapelanów w służbach mundurowych, którzy są absolutnie niezbędni w wojsku, policji czy SG bo co jak co ale klerykalizacja musi w katolickim państwie.
07-01-2006 17:31
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #129
 
semper_malus napisał(a):Jeżeli indoktrynowanie nazywasz pracą to proszę dalej bez krępacji.

Mówimy o pracy semper, więc nie przekręcaj kota ogonem. I nie wszędzie polega ona na indoktrynowaniu. Dowiedz się najpierw, a potem pisz.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
07-01-2006 17:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #130
 
No to co taki ksiądz robi np. w szkole?
07-01-2006 19:16
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #131
 
Cytat:No to co taki ksiądz robi np. w szkole?

Naisałam NIE WSZĘDZIE. Czytaj dobrze.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
07-01-2006 19:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #132
 
OKI nie wszędzie. Ale co ksiądz robi w szkole?
08-01-2006 03:44
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #133
 
W sam raz w szkole ewangelizuje, ale nie pisałam tylko o szkole. Więc nie łap się tylko tego. Napisałam GDZIE księża pracują. Poza tym nie wiem po co pytasz, skoro i tak znasz odpowiedź. Kolejna prowokacja?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
08-01-2006 13:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #134
 
ewangelizacja= indoktrynacja. żadna praca (pożyteczna)
08-01-2006 16:07
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #135
 
Ewangelizacja = głoszenie Ewangelii

--> Ewangelia = Dobra Nowina o Zbawieniu

Ewangelizacja = głoszenie Dobrej Nowiny o Zbawieniu.

I uwierz mi na słowo, to bardzo ciężka praca. Odpowiedzialna, wyczerpująca i przynosząca duzo dobrego Uśmiech i pożyteczna Uśmiech

Ale Ty masz na pewno swoje zdanie na ten temat, jak zwykle Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
08-01-2006 16:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów