Ankieta: Czy płacisz (będziesz płacić) abonament TV
Tak
Nie
Uważam, że to raczej podatek od luksusu, czy wręcz haracz, stąd nie płacę.
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie(sprawiedliwy) abonament
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Nie(sprawiedliwy) abonament
Od roku jestem użytkownikiem jednej z platform cyfrowej telewizji.
wiadomo, że aby mieć dostęp do sygnału, należy opłacać abonament. Wykluczam możliwość nielegalnego odbioru telewizji. Zatem pytam, jakim prawem mam płacić dodatkowy abonament, czy raczej haracz za posiadanie odbiornika TV?
Edward Kabiesz napisał(a):Właściciele telewizorów nie chcą abonamentu płacić, a państwo nie potrafi należności egzekwować. Pomysłów na reformę poboru abonamentu było już kilka. Proponowano na przykład, aby kontrolą, czy w mieszkaniu znajduje się telewizor, zajmowali się listonosze albo by opłaty za telewizor egzekwowały urzędy skarbowe. Pojawiła się też propozycja, by na utrzymanie telewizji i radia płacić w rocznym rozliczeniu podatkowym. Propozycja, by abonament płacili odbiorcy prądu, nie jest nowa. Już w ubiegłym roku mówił o niej Bronisław Wildstein, ówczesny prezes TVP. To bardzo skuteczny sposób rozwiązania problemu ściągalności.
Po 1: Ja płacę, więc czemu mam być włączony w zbiorową odpowiedzialność?
Po 2: Jeśli pomysł ów przejdzie, to raczej zostanie zaskarżony w Trybunale Konstytucyjnym. Znam ludzi, którzy nie korzystają ani z radia ani z telewizji.

Jakie jest Wasze stanowisko? Zapraszam do dyskusji.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
04-08-2007 01:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Nie(sprawiedliwy) abonament - Ks.Marek - 04-08-2007 01:02
[] - Ks.Marek - 04-08-2007, 12:24
[] - Hume'anistka - 04-08-2007, 12:39

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów