Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lech Wałęsa i Pokojowa Nagroda Nobla
Autor Wiadomość
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
nordlys napisał(a):Ale brak ujawnienia całej prawdy powoduje niszczenie jego autorytetu i to w każym aspekcie jego życia. Przy okazji szargany jest autorytet Polski w świecie, a w polskiej polityce jest to co obserwujemy
Liberalne PO jest w tej chwili w stanie przeforsować każdą ustawę, bo ma większość w sejmie, niezależnie od jej treści i konsekwencji dla Polaków. Czy Ci się to podoba, czy nie, takie są fakty
Całą prawdę to zna jedynie Bóg....nasza opinia oparta jest tylko na słowach ludzi i esbeckich papierach - instytucji charakteryzujacej się zerową wiarygodnością, perfidią, zakłamaniem.
W PO wbrew opinii oponentów jest mnóstwo ludzi myślących, uczciwych.
Nie znam partii, której celem nie byłaby władza - nie byłoby sensu istnienia takiej partii.
Czas pokaże kto z nas ma rację.
14-10-2008 17:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #17
 
alus napisał(a):W PO wbrew opinii oponentów jest mnóstwo ludzi myślących, uczciwych.
Nie znam partii, której celem nie byłaby władza - nie byłoby sensu istnienia takiej partii.
Czas pokaże kto z nas ma rację.
I czas pokazał zadziwiająco szybko... bynajmniej, nie kto ma rację, ale jak "mnóstwo jest ludzi myślących, uczciwych" w PO.

Pewnie masz na myśli samego premiera RP pana Donalda Tuska, który w dniu wczorajszym raczył się wypowiedzieć następująco:
"powiem brutalnie - nie potrzebuję pana prezydenta, na tym polega problem."
Pan Tusk oświadczył, że " ... w tej sprawie ustąpić nie zamierza, ... dlatego, że w kwestiach omawianych na szczycie UE chodzi "o naprawdę duże pieniądze".

Reszta jego "myślącego" i "uczciwego" wywodu jest na onecie:
http://wiadomosci.onet.pl/1844047,11,item.html

Czy w Polsce jeszcze mamy demokrację? Jestem za granicą, a wiadomości docierają do nas przez internet.
Zaś w wikipedii wyczytałam: zamach stanu, przewrót, pucz (niem. putsch) — sposób zdobycia (bądź usiłowania) władzy przez jednostkę, bądź grupę, wbrew obowiązującemu prawu.
Smutny

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
15-10-2008 03:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Gdyby Wałęsa był jak niegdyś pupilkiem prawicu i Kościoła - dziś ci, którzy go tak żarliwie oskarżają staliby za nim murem wołając, że "dowody są spreparowane". Podobnie jak stali za biskupem Wielgusem. No ale Lechu już nie jest "swój", więć trzeba go zgnieść.
Gdzie Wasze wybaczenie? Czy już wszyscy katolicy postepują zgodnie z dyrektywą o. Rydzyka "Człowieka nie można kopnąć - chyba, że jest czerwony"? Gdy wyszła sprawa abp Wielgusa wszyscy jak jeden mąż krzyczeli o "wybaczeniu" i "chwili słabości". W czym Wielgus jest lepszy od Wałęsy?

A działania tych róznych Macierewiczów i innych hien, pewnie wkrótce doprowadzą do tego, że okaże się że całe PRL to byli TW - oprócz oczywiście Kaczorów, Giertycha no i szych z IPN. Żałosne.
Moja matka była skarbnikiem w PZPR a dziadek sekretarzem i partyjnym sołtysem. W czym są gorsi od reszty?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
15-10-2008 06:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
Wszyscy "jak jeden mąż" krzyczeli o wybaczaniu - bo chrześcijaństwo obliguje do wybaczania i miłosierdzia.
Ale nie"wszyscy jak jeden mąż" godzili się na Ingres arcybiskupa - zdecydowana większość była temu przeciwna.
Wybaczanie nie oznacza zgody na piastowanie przez tego typu ludzi stanowisk w hierarchii Kościelnej.

Demokracje mamy - nie ma obawy Smutny
nordlys - film "Nocna zmiana", który nam tu polecasz, zmontował J. Kurski z dokumentu filmowego kręconego na zlecenie kancelarii Prezydenta Wałęsy - chodzi o odwołanie rządu J. Olszewskiego.
Nota bene TVP transmitowała te wydarzenia w Sejmie do późnych godzin nocnych, ogladałam, to wiem.
Inna sprawa - nigdy chyba nie pojmę tej hipokryzji....środowiska ultraprawicowe non stop straszą nas "wszechmocnymi" masonami i jednocześnie przez lata ubolewają nad "pokrzywdzonym" J. Olszewskim.
I, Olszewski reaktywował zakazaną przez komunistów loże masońską "Kopernik" i do drugiej połowy lat dziewięćdziesiatych pełnił funkcję Wielkiego Mistrza.
Tusk powiedział "nie potrzebuję pana prezydenta" - to chwyty, zagrywki polityczne stosowane równo przez obie strony...podobne do palenia kukły sprawującego funkcję Prezydenta Wałęsy przed Belwederem przez braci Kaczyńskich....ten sam poziom.
15-10-2008 09:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
alus napisał(a):Wszyscy "jak jeden mąż" krzyczeli o wybaczaniu - bo chrześcijaństwo obliguje do wybaczania i miłosierdzia.
Dlaczego więc najbardziej LW jest atakowany przez tych samych ludzi, którzy po śmieci prof. Geremka głosili hasła "dobrze, Panie, że go od nas zabrałeś" - ludzi, którzy nazywają się wierzącymi?
Jak sobie przypomnę lata 90-te, gdy Lech był pupilkiem i prawicy, i Kościoła - to obecnie mi szczęka opada. Potem w RM jakis oszołom wygłosił tezę, że "pod płot go SB suką podwiozło i jeszcze podsadziło" no i zaczęło się. Wówczas było to tylko ze strony RM, więc można t obyło olać, wiadomo, że fanatycy o.Rydzyka są raczej marginesem - dziś gdy niewygodnego człowieka można zgnieśc, zmiażdżyć na zlecenie rządzącej partii - jest to niebezpieczne i karygodne.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
15-10-2008 09:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Helmutt napisał(a):
alus napisał(a):Wszyscy "jak jeden mąż" krzyczeli o wybaczaniu - bo chrześcijaństwo obliguje do wybaczania i miłosierdzia.
Dlaczego więc najbardziej LW jest atakowany przez tych samych ludzi, którzy po śmieci prof. Geremka głosili hasła "dobrze, Panie, że go od nas zabrałeś" - ludzi, którzy nazywają się wierzącymi?
Jak sobie przypomnę lata 90-te, gdy Lech był pupilkiem i prawicy, i Kościoła - to obecnie mi szczęka opada. Potem w RM jakis oszołom wygłosił tezę, że "pod płot go SB suką podwiozło i jeszcze podsadziło" no i zaczęło się. Wówczas było to tylko ze strony RM, więc można t obyło olać, wiadomo, że fanatycy o.Rydzyka są raczej marginesem - dziś gdy niewygodnego człowieka można zgnieśc, zmiażdżyć na zlecenie rządzącej partii - jest to niebezpieczne i karygodne.
Nic nowego w dziejach ludzkości w zachowaniu ludzi, wiele spotkasz takich historii....najsłyniejsza to tłumy wielbiące "Hosanna" i te same tłumy wrzeszczące "ukrzyżuj Go" Uśmiech
15-10-2008 10:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #22
 
Polecałam obejrzenie m.in. reportażu historycznego "Plusy dodatnie, plusy ujemne", zrealizowanego przez Telewizaję Polską S.A. Oddział we Wrocławiu oraz "Cinemaster" dla TVP3-Regionalnej (link podałam w poście wyżej w tym temacie).
Tam ludzie, których zdaje się ma na myśli Helmutt, odpowiadają wyraźnie na pytania, zadawane tu przez niego.

Nie wystarcza Wam prawda?

Natomiast ze strony "Permedium" najbardziej zastanawiający jest dla mnie film "Zeitgeist bez ideologii"(link też podałam w poście wyżej w tym temacie). Traktuje on o demokracji i jej przeobrażaniu w totalitaryzm, m.in. kłamstwami jednego człowieka (lub małej grupy osób), na najwyższym stanowisku państwowym.

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
23-10-2008 01:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
nordlys napisał(a):Nie wystarcza Wam prawda?
Prawda tak jak kij ma dwa końce i jak powiadają jest córką czasu...ile ludzi tyle "prawd", a w obrębie czasowym owa "prawda" o Wałęsie była różna w okresie PRLu, po 1989r i za IVRP.
Autentyczną, pełną prawdę zna tylko Bóg.
Jeszcze pewien czas walki o "prawdę", konkurencji "dobropolskich", i w samobójczej walce polegnie obóz postsolidarnościowy a o naszym losie będzie decydował "języczek u wagi", do którego umizgują się obie strony - współczesny Albin Siwak.
Patrzę na Napieralskiego i widzę A. Siwaka Smutny
23-10-2008 21:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
alus napisał(a):współczesny Albin Siwak.
Patrzę na Napieralskiego i widzę A. Siwaka

Ale gość z tego Siwaka !

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-10-2008 08:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
Ks.Marek napisał(a):Ale gość z tego Siwaka !
Super gość...gdyby ich frakcja w latach 80-tych miała większą siłę w PZPR nie zaistniałaby żadna Solidarność...a za 50-100 Polacy stawialiby następne pominki-muzea poświęcone ofiarom kolejnej hekatomby.
24-10-2008 09:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
Powiem szczerze, że niektóre jego myśli brzmią całkiem serio. A tak w ogóle, to mi przypomina bohatera z "Domu" Łomnickiego, Bronka Talara.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-10-2008 09:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
Ks.Marek napisał(a):Powiem szczerze, że niektóre jego myśli brzmią całkiem serio. A tak w ogóle, to mi przypomina bohatera z "Domu" Łomnickiego, Bronka Talara.
Tyle, że Bronka otumanili, zmanipulowali komuniści....a ten mi wygląda na cwanego manipulatora, który łapie w sieci takich Bronków.
24-10-2008 16:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
alus napisał(a):Tyle, że Bronka otumanili, zmanipulowali komuniści.
Oj tam, zaraz otumanili.
Lubił to, co się działo wokół niego. Nie chciał z tego zrezygnować, mimo, iż bęcki dostał...
alus napisał(a):a ten mi wygląda na cwanego manipulatora, który łapie w sieci takich Bronków.
Poniekąd tak, bo fantazje to miał ułańską. Ta skradziona lokomotywa to mistrzostwo świata, normalnie...
Ale miał też przebłyski świadomości...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-10-2008 16:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów