Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #1
Gedeonici
Witam serdecznie.

Zapraszam na stronę:

gedeonici
12-08-2007 23:24
Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Mam złe doświadczenia z tymi ludźmi. Chodzili swojego czasu po akademikach w mojej szkole. I mówią że są chrześcijanami, że sie spotykają i zapraszają na te spotkania. Jak sie spytałem czy na nich jest ksiądz, to koleś robił takie wywody żeby wprost nie powiedzieć"nie" że mi szczena opadła. Jakby jasno nie mógł powiedzieć prawdy.

Koleżanka sie ich spytała dlaczego w tym Piśmie Św nie ma imprimatur, to oboje zbledli jak to usłyszeli, zapadła długa chwila ciszy,a po czym z wielkim zakłopotaniem jedne z nich oznajmił: "No, bardzo dobrze że zadajecie takie pytania, i właśnie żeby je wyjaśnić zapraszamy na spotkania".


Wychodzi na to że nie jest to tłumaczenie katolickie, chyba że sie mylę.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
13-08-2007 11:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
webmaster gedeonici.org napisał(a):Międzynarodowe Stowarzyszenie Gedeonitów jest chrześcijańską organizacją ponadwyznaniową zrzeszającą osoby świeckie różnych zawodów, której celem jest rozpowszechnianie Słowa Bożego. Umieszczamy Nowe Testamenty w hotelach, szpitalach, rozdajemy w szkołach, uczelniach, zakładach karnych, domach poprawczych, jednostkach wojskowych i innych miejscach. Na Świecie jest ponad sto tysięcy Gedeonitów, działamy w ponad stu sześćdziesięciu krajach.

1. Jak można być ponadwyznaniowym głosicielem Słowa Bożego, wiedząc, iż takie mnóstwo kościołów i sekt biblijnych rozciąga się na cały świat?
2. Słowo Boże to ona testamenty Stary i Nowy. Odcięcie się od któregoś z nich niesie szereg konsekwencji i to takich, które są znaczące w świetle Nowego Przymierza.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-08-2007 12:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Statut napisał(a):Międzynarodowe Stowarzyszenie Gedeonitów w Polsce, zwane dalej Stowarzyszeniem jest dobrowolną organizacją świeckich chrześcijan
Nie chcą księży ;P

Cytat:Członkami Stowarzyszenia mogą być mężczyźni mający ukończone 21 lat, przede wszystkim biznesmeni i wykonujący wolne zawody, którzy wierzą, że Biblia jest natchnionym Słowem Bożym, wierzą, że Jezus Chrystus jest wiecznym Synem Bożym i przyjęli Go jako Osobistego Zbawiciela oraz usiłują Go naśladować w codziennym życiu i którzy są czynnymi członkami ewangelikalnego lub protestanckiego kościoła lub zboru.
heh, wcale katolików nie chcą ;/

Cytat:§ 18.

1. Członek Stowarzyszenia może być wykluczony w następujących przypadkach:

a) naruszenia Statutu lub uchwał Walnego Zgromadzenia Członków Stowarzyszenia,

b) nieopłacania składek członkowskich przez okres dłuższy niż 12 miesięcy,

c) zmiany duchowych przekonań,

d) zmiany statusu zawodowego (np. zostania duchownym).


:roll:

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
13-08-2007 13:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Sivis Amariama napisał(a):heh, wcale katolików nie chcą ;/
pfff... na pewno się do nich nie będę pchał Szczęśliwy

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
15-08-2007 10:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Tak, rzeczywiście, zostawiają Nowy Testament w hotelach, aptekach... widziałam tego mnóstwo :o

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
21-08-2007 21:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Sara napisał(a):Tak, rzeczywiście, zostawiają Nowy Testament w hotelach, aptekach... widziałam tego mnóstwo :o
Mam jeden egzemplarz, i przyznam, że korzystam z niego. Oczywiście, zawsze zaznaczając, że jest to przekład "Badaczy Pisma"

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-08-2007 22:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #8
 
Też mam kilka sztuk do rozdania - jak ktoś nie ma żadnego, to i takie się przydaje.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
21-08-2007 23:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #9
 
Czy jest coś nie tak z tym przekładem Nowego Testamentu które rozdają Gedeonici? czy jest coś niezgodnego ?
24-08-2007 14:10
Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #10
 
Ja nie zauważyłem nic niezgodnego, wiadomo inne tłumaczenie niż popularna w Polsce "tysiąclatka".Warto mieć pod ręką "gedeonitkę" , jest poręczna i zawsze można po nią sięgnąć np. w autobusie , czy w pracy .Ogólnie polecam Duży uśmiech

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
01-11-2007 10:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
mam ich fajne wydanie 3-językowe NT, świetna rzeczUśmiech

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
05-11-2007 23:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów