Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy zakupy przez internet w niedzielę to grzech?
Autor Wiadomość
lifanek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #46
 
Tak wiec wracajac do zakupow przez internet Duży uśmiech
Zakupy przez internet moga byc takim samym powodem do grzechu jak przegladanie internetu - np. przegladanie strony http://forum.ewangelizacja.pl/. Dlaczego? Serwisy tj. allegro czy jakies sklepy internetowe, tak samo jak fora, potrzebuja miejsca na serwerach zeby dzialac. Ktos musi sie tymi serwerami opiekowac, wiec tym samym przegladajac byle jaka strone praktycznie zmuszamy kogos do pracy w niedziele. Zakupy przez internet maja to do siebie, ze mozna je zrobic kiedy sie chce, ale realizacja tych zamowien nast. czesto w innym terminie - czyli wtedy kiedy pracuja ludzie danego sklepu. Przez co zlozenie zamowienia w sklepie w niedziele, powoduje ze ktos dopiero w poniedzialek odbierze i zrealizuje to zamowienie.

[Obrazek: event.png]
31-10-2007 01:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #47
 
O ile mi wiadomo, fora nie są jedynym użytkowników serwerów. Korzystają z nich tysiące róznych instytucji. Ci, co się opiekują serwerowniami, wykonują pracę służebną. Prawda wszak jest, ż ei to forum może być przyczynkiem do grzechu dla innych, ale tak samo będzie ze wszystkim. To człowiek czyni coś czystym, bądź nie.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
31-10-2007 08:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kumbaja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 226
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #48
 
hmmm a ksieza w niedziele odprawiaja msze czyli pracuja, a to nie jest grzechem?

`I suggest we learn to love ourselves before it`s made illegal
when will we learn?
when will we change?
just in time tosee it all come down
those left standing will make millions
writing books on the way it should have been`
incubus
07-11-2007 17:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tamciulam Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 561
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #49
 
kumbaja napisał(a):hmmm a ksieza w niedziele odprawiaja msze czyli pracuja, a to nie jest grzechem?

to już jest całkiem co innego... przecież niedziela to dzień Święty, i każdy chrześcijanin ma obowiązek uczestniczenia we mszy...a Kapłan jest pośrednikiem..więc bez niego ani rusz w niedziele Duży uśmiech

...tyLko b?d?, b?d? i daJ Lepszego ?wiata nadzieJe... tyLko chcieJ, chcieJ, chcieJ mi?o?ci? swoJ? dzieLi? si?...
[Obrazek: serce.jpg]
07-11-2007 17:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kumbaja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 226
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #50
 
no wiem ale jakby na to nie patrzec to ksiadz pracuje w niedziele. hmmm :-k

[ Dodano: Sro 07 Lis, 2007 17:46 ]
Tamciulam napisał(a):
kumbaja napisał(a):hmmm a ksieza w niedziele odprawiaja msze czyli pracuja, a to nie jest grzechem?

to już jest całkiem co innego... przecież niedziela to dzień Święty, i każdy chrześcijanin ma obowiązek uczestniczenia we mszy...a Kapłan jest pośrednikiem..więc bez niego ani rusz w niedziele Duży uśmiech

a tak na marginesie pocieszny ten dzieciaczek z serduszkiem :mrgreen:

`I suggest we learn to love ourselves before it`s made illegal
when will we learn?
when will we change?
just in time tosee it all come down
those left standing will make millions
writing books on the way it should have been`
incubus
07-11-2007 18:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tamciulam Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 561
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #51
 
myślę, że 'tej pracy' nie można rozpatrywać w tych kategoriach... xD ale to nie jest grzech Duży uśmiech

...tyLko b?d?, b?d? i daJ Lepszego ?wiata nadzieJe... tyLko chcieJ, chcieJ, chcieJ mi?o?ci? swoJ? dzieLi? si?...
[Obrazek: serce.jpg]
07-11-2007 18:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #52
 
Odprawianie Eucharystii to wielbienie Boga - a temu właśnie niedziela ma być poświęcona Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
07-11-2007 22:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tamciulam Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 561
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #53
 
Annnika napisał(a):Odprawianie Eucharystii to wielbienie Boga - a temu właśnie niedziela ma być poświęcona Oczko

właśnie o to mi chodziło Duży uśmiech a nie wiedziałam jak to ubrać w słowa xD

...tyLko b?d?, b?d? i daJ Lepszego ?wiata nadzieJe... tyLko chcieJ, chcieJ, chcieJ mi?o?ci? swoJ? dzieLi? si?...
[Obrazek: serce.jpg]
08-11-2007 00:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kumbaja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 226
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #54
 
Annnika napisał(a):Odprawianie Eucharystii to wielbienie Boga - a temu właśnie niedziela ma być poświęcona Oczko

aha teraz rozumiem Duży uśmiech

`I suggest we learn to love ourselves before it`s made illegal
when will we learn?
when will we change?
just in time tosee it all come down
those left standing will make millions
writing books on the way it should have been`
incubus
09-11-2007 12:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #55
 
Zakupy w niedzielę za pomocą internetu - jak wcześniej pisałem - mogą być grzechem, ale nie muszą nim być. Człowiek sam o tym decyduje poniekąd.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-11-2007 14:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mysia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 155
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #56
 
Ks.Marek napisał(a):Zakupy w niedzielę za pomocą internetu - jak wcześniej pisałem - mogą być grzechem,
..a normalne zakupy w sklepie sa grzechem w niedzielę?? albo w markecie jeśli ktoś w tygodniu nie ma czasu a mieszka 30km od miasta??albo akurat jest taka potrzeba??

pi?kno jest wsz?dzie,wystarczy jedynie troch? uwagi,aby je dostrzec...postarajmy si? to robi?...
27-06-2008 13:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #57
 
Tak sobie myślę, czy czasem nie zaczynamy uprawiać w tym wątku zastępczego konfesjonału Język

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
27-06-2008 13:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #58
 
Annnika napisał(a):Tak sobie myślę, czy czasem nie zaczynamy uprawiać w tym wątku zastępczego konfesjonału
Hmmmm...

w kontekście takich zapytań:
mysia napisał(a):a normalne zakupy w sklepie sa grzechem w niedzielę?? albo w markecie jeśli ktoś w tygodniu nie ma czasu a mieszka 30km od miasta??albo akurat jest taka potrzeba??
nie sposób tak nie pomyśleć :twisted:

Jednak, coby zadośćuczynić pytającej, odpowiem.

Mysiu: przykazanie kościelne mówi, by powstrzymywać się od prac, które nie są służebne. To ma podwójny wymiar:
1. Czyń dziękczynienie Panu Bogu i rodzinie za ich dobroć, miłośc i radość obcowania z nimi
2. świętuj i pozwól świętować innym.
Aby móc to zrealizować, trzeba tak sobie ustawić tydzień roboczy, by Dzień Pański nie zastał mnie jak śpiącego złodziej, czy jak śmierć.
Dziś nie ma opcji, że się nie ma czasu na zakupy w tygodniu. Za dużo luksusów posiadamy wokół, by tak się usprawiedliwiać.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
27-06-2008 13:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #59
 
Ok, ale są sytuacje, w których akurat w upalną niedzielę kończy się herbata, kończy się cola, kończy się sok, kończy się woda. Skrajna? Ostatnio miałam w niedzielę sytuację, kiedy nie miałam w domu nawet wody mineralnej, bo nie pomyśleliśmy, żeby kupić przed niedzielą. I co? I świętowanie staje się przykrością, kiedy w 30 stopniach upału nie ma niczego zimnego do picia.
Czasem sytuacje są całkiem trudne. Co w takich przypadkach?

Ja wychodzę z założenia, że w niedzielę załatwiam sprawy Boże, a nie moje własne.

Za Izajaszem:
Cytat:Jeśli powściągniesz twe nogi od przekraczania szabatu,
żeby w dzień mój święty spraw swych nie załatwiać,
jeśli nazwiesz szabat rozkoszą,
a święty dzień Pana - czcigodnym,
jeśli go uszanujesz przez unikanie podróży,
tak by nie przeprowadzać swej woli
ani nie omawiać spraw swoich,
wtedy znajdziesz twą rozkosz w Panu.
Ja cię powiodę w triumfie przez wyżyny kraju,
karmić cię będę dziedzictwem Jakuba, twojego ojca.
Albowiem usta Pańskie to wyrzekły.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
27-06-2008 13:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #60
 
omyk napisał(a):Ja wychodzę z założenia, że w niedzielę załatwiam sprawy Boże, a nie moje własne.
Jasne, można i tak, czy nawet trzeba. Ale pamiętajmy o tym, ż eczłowiek łatwo sie potrafi usprawiedliwiać. Dla mnie istotę zawiera scena z pamietnymi słowamu >>człowiek jest Panem szabatu<<, zwaszcza, kiedy idzie o kwestie kryzysowe.

Samemu mi się zdarza, że paliwo tankuję w niedzielę, bo w tygodniu fizycznie nie mam czasu (szkoła, parafia, etc) , a samochód potrzebuje mieć gotowy do jazdy 24/h. Nieźle by było, jakbym o 24 jechał do konającego i bym stanął w połowie drogi....

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
27-06-2008 13:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów