Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Margaretka
Autor Wiadomość
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #16
 
No właśnie, ja się zastanawiałam, jak to jest z tym rodzajem modlitwy. Z tego, co tam napisane taka siedmioosobowa grupa decyduje się na jakąś formę modlitwy - ja osobiście tak czy inaczej odmawiam za jednego księdza Koronkę medziugorską, ale nie każdemu taka forma modlitwy musi odpowiadać. Chyba liczy się sam fakt, że chcemy się za kogoś modlić i podejmujemy trud wieczystej modlitwy.
31-08-2007 17:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #17
 
aga napisał(a):ja osobiście tak czy inaczej odmawiam za jednego księdza Koronkę medziugorską,
no tak ale robisz to wraz z innymi osobami, tymi sześcioma??. Bo ja mam sytaucję ze raczej nie znajdę takich osób a chcę sie modlić Margeretką za czterech księży i wziełam sobie 4 razy ta modlite początkową i 10 różańca plus ostatnia 10 za duchowa adopcję i to mi bardziej pasuje bo z modlitwa mam spory problem, a zalezy mi żeby wytrwać jak najdłużej.

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
31-08-2007 17:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
aga napisał(a):Chyba liczy się sam fakt, że chcemy się za kogoś modlić i podejmujemy trud wieczystej modlitwy.
Dokładnie. A poza tym jest to dodatkowy skarb modlitwy wstawienniczej.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
31-08-2007 20:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #19
 
W tym roku na Pielgrzymce po Mszy ks. Arek Cygański błogosławił 7 kobietą, które postanowiły do końca życia otaczać go modlitwą. Zazdroszczę jemu muszę przyznać. Do końca życia 7 dni w tygodniu ktoś będzie o nim pamiętał w modlitwie.
31-08-2007 22:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #20
 
Daidoss napisał(a):W tym roku na Pielgrzymce po Mszy ks. Arek Cygański błogosławił 7 kobietą, które postanowiły do końca życia otaczać go modlitwą. Zazdroszczę jemu muszę przyznać. Do końca życia 7 dni w tygodniu ktoś będzie o nim pamiętał w modlitwie.

Jeszcze wszystko przed Tobą. Miejmy nadzieję, że doczekasz się takiej Margaretki.
01-09-2007 00:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
Daidoss napisał(a):W tym roku na Pielgrzymce po Mszy ks. Arek Cygański błogosławił 7 kobietą, które postanowiły do końca życia otaczać go modlitwą. Zazdroszczę jemu muszę przyznać. Do końca życia 7 dni w tygodniu ktoś będzie o nim pamiętał w modlitwie.
Myślę, że i bez margaretki niejedna osoba się będzie za Ciebie modliła. I to nie raz w tygodniu, a codziennie. Może nie ona przez całe życie, ale zastąpi ją kolejna, a potem jeszcze następna. I to modlitwą płynącą z serca, a nie z obowiązku [nie mówię, że margerytka to tylko obowiązek, ale wszystkie zobowiązania lubią się z czasem stawać kulą u nogi...] Uśmiech


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
08-09-2007 13:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #22
 
Ja też sądzę, że zawsze są osoby, które będą modliły się codziennie, może nawet przez całe życie i być może to nawet lepsze niż przymusowe zobowiązanie. Każdy, kto się podejmuje modlitwy w ramach Apostolatu Margaretki ma obawy, czy wytrwa w postanowieniu, czy zobowiązanie nie stanie się w pewnym momencie zbyt obciążające. Z drugiej strony - sądzę, że jest to potrzebne naszym kapłanom.

Odnośnie Margaretki to powiem, że ja za jednego kapłana modlę się prawie codziennie, a zapisanie się do niej będzie stanowiło dla mnie dodatkową mobilizację, tym bardziej, że jest to osoba (ów kapłan), na której bardzo mi zależy i chcę się modlić za nią zawsze.
08-09-2007 19:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #23
 
aga napisał(a):Odnośnie Margaretki to powiem, że ja za jednego kapłana modlę się prawie codziennie, a zapisanie się do niej będzie stanowiło dla mnie dodatkową mobilizację, tym bardziej, że jest to osoba (ów kapłan), na której bardzo mi zależy i chcę się modlić za nią zawsze.
a znalazlaś tych sześć osób??

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
08-09-2007 20:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
aga napisał(a):Ja też sądzę, że zawsze są osoby, które będą modliły się codziennie, może nawet przez całe życie i być może to nawet lepsze niż przymusowe zobowiązanie. Każdy, kto się podejmuje modlitwy w ramach Apostolatu Margaretki ma obawy, czy wytrwa w postanowieniu, czy zobowiązanie nie stanie się w pewnym momencie zbyt obciążające. Z drugiej strony - sądzę, że jest to potrzebne naszym kapłanom.
Nie będę dyskutowała o tym, czy bardziej potrzebna jest modlitwa z serca, czy z obowiązku. Bo nie wiem Uśmiech

Wiem za to, że mnie do margaretki nie ciągnie. Jak najbardziej popieram intencję, ale forma mi nie odpowiada - przede wszystkim właśnie przez zobowiązanie, które ma dużą zdolność zabijania entuzjazmu i chęci.

No i swoim poprzednim postem chciałam zwrócić uwagę na to, że margerytki nie są jedynymi modlitwami za kapłanów. W sumie i kapłanom, i margaretkowiczom Oczko


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
08-09-2007 21:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #25
 
angua napisał(a):margerytki nie są jedynymi modlitwami za kapłanów. W sumie i kapłanom, i margaretkowiczom Oczko[/color]

Margaretka to nie jest modlitwa tylko Apostolat - inicjatywa dobrowolnie podejmowana przez rózne osoby, natomiast w ramach tegoż Apostolatu można modlić się dowolną modlitwą.
08-09-2007 22:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
O to właśnie mi chodziło. I o tym chciałam napisać. Że nie tylko członkowie margaretki [teraz jest poprawnie, czy dalej nie?] modlą się regularnie za kapłanów.


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
08-09-2007 22:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
Cały Kościól modli się za wszystkich kapłanów w każdej Ofierze Mszy Świętej.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
08-09-2007 22:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
No popatrz. A Wam się jeszcze margaretek zachciewa ;P


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
08-09-2007 23:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
Cytat:No popatrz. A Wam się jeszcze margaretek zachciewa
Tak jak WAM - kapłanów - Ubermenschow :evil:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
08-09-2007 23:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
Bo my jesteśmy kobiety, a Wy faceci - i jesteście po to, abyśmy były szczęśliwe Oczko


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
09-09-2007 00:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów