Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Margaretka
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #46
 
Co do margaretki, to w moich rejonach nie jest ta modlitwa znana. Trzeba zatem podjąć dzieło misyjne Duży uśmiech

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-08-2008 23:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #47
 
Nie tylko u ks. Ale w tym rejonie to jest raczej znane. Cóz mówią, że wschód Polski bardziej pobożny Oczko :mrgreen:
Ja to osobiście promuje Krucjate, założenia te same. Uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
25-08-2008 13:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #48
 
Moja village to już wschód i jeszcze nie (Ost Preusse). Zobaczymy, jak misja się uda. Choć z 2 lat doświadczeń wiem, że może być ciężko...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
25-08-2008 15:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #49
 
Spróbować można. Jednak to jest wyraźniejszy wschód Oczko taki już Bugowski Duży uśmiech Uśmiech
Można spróbować poprzez ogłoszenia na grupach, wspólnotach itd. Tylko wydaje mi się, ze lepiej jaby to poszło od osoby z grupy. Ale niech ks promuje i pokazuje sens modlitwy i wspomaganie kapłanów.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
25-08-2008 15:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #50
 
Temat na pewno jest aktualny. Nie odpuszczę. Mam jednak inny problem, który wiąże się z realizacją tej formy modlitwy. Ale to już materiał na inny wątek.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
29-08-2008 18:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #51
 
Ks.Marek napisał(a):Mam jednak inny problem, który wiąże się z realizacją tej formy modlitwy. Ale to już materiał na inny wątek.
Realizacja napweno wymagająca wysiłu ale warto ją podjąć. Osobiście ja z krucjatą nie odpuszczę. :ks:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
29-08-2008 18:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #52
 
Ja też, po moich doświadczeniach z ostatnich 3 miesięcy. Nie ma nawet o czym mówić: czuję to jako imperatyw kategoryczny Uśmiech

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
29-08-2008 21:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #53
 
Zawsze, kiedy modlę się w wyznaczonym dniu za księdza myślę sobie, czy inne osoby z mojej Margaretki w dalszym ciągu się za księdza modlą. Zupełnie tego nie wiem i trudno mi jest powiedzieć. Ja sama wiele razy bym zapomniała o modlitwie, gdyby nie fakt, że mam alarm włączony w telefonie Język
Powiem Wam - tak mi się zdaje, że modlitwa za kapłana sprawia, że ta relacja z nim jest jakaś taka dobra, a nawet jak coś tam się zdarzy to Bóg to wszystko uzdrawia i układa tak, jak powinno być. A przynajmniej ja głęboko wierzę w te i inne owoce modlitwy.
28-10-2008 21:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #54
 
O, ja też nad tym dumam Oczko Szczególnie, że modlitwę rozpoczęliśmy, kiedy byliśmy w jednym duszpasterstwie młodzieżowym, z którego większość wybyła do innych, albo niestety odeszła w ogóle, niektórzy też oddalili się trochę od Pana Boga Smutny
Jak się modlę, to ciekawa jestem, czy inni pamiętają Uśmiech

Ej czy wpadł ktoś kiedyś, żeby zorganizować margaretkę za papieża? ;P

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
28-10-2008 22:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #55
 
Jak się modlić za kapłanów, to też ogarniać papieża oraz biskupa aby nie działało to w jakimś oderwaniu Oczko

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
28-10-2008 22:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #56
 
Ja do tej pory mam włączony alarm w telefonie, chociaż ten telefon ma moja mama, bo się zamieniłyśmy i ja tam miałam wpisane w piątek jakoś o 23.00 "Modlitwa". No i moja mama zawsze się modliła w piątek, jak jej alarm zadzwonił, tylko nie wiedziała, że za naszego księdza się modli Uśmiech Mam nadzieję, że wczoraj pamiętała, bo...ja zapomniałam #-o no i mi smutno Smutny
21-02-2009 01:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #57
 
Co do margaretki, to nie jest to takie proste. Przyjęcie zobowiązań jest nie tylko ze strony tych osób, które sie zobowiązują do modlitwy za kapłana, ale też ze strony kapłana. Osoby te zobowiązuja się do końca swojego (nie życia kapłana) modlić się w danym dniu za niego, natomiast kapłan zobowiązuje sie do dożywotniej modlitwy za tych co się za niego modlą, a do tego chyba raz w miesiącu odprawić mszę w ich intencji.

Ja spotkałam sie z sytuacją, kiedy zebrała się grupa, poszła z takim "prezentem" do kapłana, a on go nie przyjął. Nie czuł się na siłach podjąc tego zobowiązania na siebie.

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
21-02-2009 02:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #58
 
Jólka napisał(a):kapłan zobowiązuje sie do dożywotniej modlitwy za tych co się za niego modlą, a do tego chyba raz w miesiącu odprawić mszę w ich intencji.

Pierwsze słyszę. Chyba zapytam księdza, czy o tym wie.
21-02-2009 06:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #59
 
Poszukaj w sieci informacji na ten temat. Oficjalne przyjęćie przez grupe modlitwy za kapłana... sa do tego specjalne "książeczki" na ktorych wpisane są imiona osób z tej drupy wraz z imieniem kapłana, jest specjalna modlitwa. No i jedna taka trafia też do danego kapłana. W każdym zestawie jest 8 książeczek i 8 różańców. Z tego co mi wiadomo

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
21-02-2009 11:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #60
 
Tyle akurat wiem, bo mam swoją Margaretkę :mrgreen:
21-02-2009 11:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów