Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
apokalipsa
Autor Wiadomość
Katolik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #76
 
Lewiatan napisał(a):Stary piszesz że wierzyrz w prawde obiawioną . ok czym dla Ciebie jest obiawieie??
Gratuluje jednego ja czyli lewiatan zaczelem doszukiwac si eprawdy dzieiki Tobie inaczej dzieki Twojej ...??
Prawdy objawione, to Magisterium, czyli Nieomylne Nauczanie Kościoła.
Cytat:MAGISTERIUM KOŚCIOŁA - JEGO ISTOTA I POCHODZENIE
10. I tu jawnie się ukazuje, w jakim błędzie tkwią ci, którzy nadużywając rozumu i wypowiedzi Boże traktując jak dzieło ludzkie, mają czelność na ślepo własnym je osądem wykładać i interpretować, gdy tymczasem Bóg Sam ustanowił żywy autorytet, który ma pouczać o prawdziwym i autentycznym sensie Jego niebieskiego Objawienia, który ma umacniać, a także nieomylnym osądem rozstrzygać w sprawach wiary i obyczajów, ażeby wierni "nie byli unoszeni od każdego wiatru nauki przez złość ludzką na oszukanie błędu". Ten właśnie żywy i nieomylny autorytet w tym tylko żyje Kościele, który - zbudowany przez Chrystusa Pana na Głowie, Księciu i Pasterzu całego Kościoła, Piotrze, którego wiara, jak obiecał, nigdy nie dozna uszczerbku - ma zawsze swoich prawowitych Papieży, bez przerwy, od samego Piotra wiodących początek, na jego katedrze zasiadających i jego także nauki, godności, czci i władzy będących dziedzicami i wykonawcami. Ponieważ zaś gdzie Piotr, tam Kościół3 , Piotr zaś przemawia przez Papieża Rzymskiego4 i zawsze w swoich następcach żyje i sprawuje sąd5 i szukającym udziela prawdy wiary6 , przeto Boże wypowiedzi w tym dokładnie sensie należy przyjmować, jak je pojmowała i pojmuje Rzymska Błogosławionego Piotra Katedra.
http://www.nonpossumus.pl/encykliki/Pius...ibus/I.php

Wierz? tylko w prawdy objawione. Bez wiary nie mo?na podoba? si? Bogu
27-04-2005 22:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek ptak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #77
 
Katolik napisał(a):
Cytat:SESJA II (1963)
Konstytucja o świętej liturgii
II Sobór Watykański zapowiedziany został przez papieża Jana XXIII w dniu 25.1.1959, a otwarty 11.X.1962, w obecności około trzech tysięcy Oj-ców Soborowych jako najliczniejszy w historii Sobór Powszechny. Celem, ja-ki przyświecał papieżowi, było pogłębienie znajomości zasad chrześcijaństwa w duchu wewnętrznego odnowienia i stworzenia dzięki temu pewnych wy-tycznych, umożliwiających w przyszłości zjednoczenie wszystkich chrześci-jan.Sobór, chociaż był zasadniczo sprawą wewnętrzną Kościoła katolickiego, obudził w krótkim czasie wiele nadziei.
Obecnie Kościołowi nie zagrażają żadne herezje i dlatego celem Soboru nie jest — jak w uprzednich wiekach — konsolidacja własnej doktryny przeciw ewentualnym błędom oraz wyłączenie ze swej społeczności chrześcijan ina-czej myślących. Stąd w zamiarach Jana XXIII oraz Pawła VI było ukazać światu pozytywne bogactwa nauki Chrystusa i jej wieczystą aktualność.
Mi nic więcej nie potrzeba....
Cytat:Obecnie Kościołowi nie zagrażają żadne herezje
Oj zagrażają zagrażają...... za Twoją Bracie sprawą.... :cry:

[ Dodano: Czw 28 Kwi 2005 14:55 ]
aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał.
(Ew.Jana 17:21)

?WIECIE MOIM MIASTEM
POLPAK MO
IM ?YCIEM
JEZUS MOIM PANEM
28-04-2005 14:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Katolik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #78
 
Tomek ptak napisał(a):
Katolik napisał(a):
Cytat:SESJA II (1963)
Konstytucja o świętej liturgii
II Sobór Watykański zapowiedziany został przez papieża Jana XXIII w dniu 25.1.1959, a otwarty 11.X.1962, w obecności około trzech tysięcy Oj-ców Soborowych jako najliczniejszy w historii Sobór Powszechny. Celem, ja-ki przyświecał papieżowi, było pogłębienie znajomości zasad chrześcijaństwa w duchu wewnętrznego odnowienia i stworzenia dzięki temu pewnych wy-tycznych, umożliwiających w przyszłości zjednoczenie wszystkich chrześci-jan.Sobór, chociaż był zasadniczo sprawą wewnętrzną Kościoła katolickiego, obudził w krótkim czasie wiele nadziei.
Obecnie Kościołowi nie zagrażają żadne herezje i dlatego celem Soboru nie jest — jak w uprzednich wiekach — konsolidacja własnej doktryny przeciw ewentualnym błędom oraz wyłączenie ze swej społeczności chrześcijan ina-czej myślących. Stąd w zamiarach Jana XXIII oraz Pawła VI było ukazać światu pozytywne bogactwa nauki Chrystusa i jej wieczystą aktualność.
Mi nic więcej nie potrzeba....
Cytat:Obecnie Kościołowi nie zagrażają żadne herezje
Oj zagrażają zagrażają...... za Twoją Bracie sprawą.... :cry:
A takie wg Bpa Wielgusa.

http://www.naszdziennik.pl/dodatek/dodatek003/
A takie są skutki wg Jana PawłaII Apostazja= odejście od Boga
Cytat:9. Jedną z przyczyn gaśnięcia nadziei jest dążenie do narzucenia antropologii bez Boga i bez Chrystusa. Taki typ myślenia doprowadził do tego, że uważa się człowieka za «absolutne centrum rzeczywistości, każąc mu w ten sposób wbrew naturze rzeczy zająć miejsce Boga, zapominając o tym, że to nie człowiek czyni Boga, ale Bóg czyni człowieka. Zapomnienie o Bogu doprowadziło do porzucenia człowieka» i dlatego «nie należy się dziwić, jeśli w tym kontekście otworzyła się rozległa przestrzeń dla swobodnego rozwoju nihilizmu na polu filozofii, relatywizmu na polu teorii poznania i moralności, pragmatyzmu i nawet cynicznego hedonizmu w strukturze życia codziennego»16. Europejska kultura sprawia wrażenie ;milczącej apostazji; człowieka sytego, który żyje tak, jakby Bóg nie istniał.
http://www.niedziela.pl/dp.php?doc=dpadh10.xml&nr=2

Wierz? tylko w prawdy objawione. Bez wiary nie mo?na podoba? si? Bogu
28-04-2005 17:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #79
 
Katolik napisał(a):SW II odszedł od wielowiekowego nauczania Kościoła, ponadto był soborem duszpasterskim i nie zdefiniował żadnego dogmatu. Dlatego jego dokumenty są tyle warte, ile papier na którym je spisano.

Czyli co mamy szukać jakiś dogmatów, bo Sobór przecież musi je ogłosić. Może na siłe mieli coś ogłosić.... Np. Ekumenizm jest zły taki dogmat, a że Jezus chciał jedności to nieważne. Pustosłowie.... :roll:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
28-04-2005 18:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Katolik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #80
 
Gregoriano napisał(a):
Katolik napisał(a):SW II odszedł od wielowiekowego nauczania Kościoła, ponadto był soborem duszpasterskim i nie zdefiniował żadnego dogmatu. Dlatego jego dokumenty są tyle warte, ile papier na którym je spisano.

Czyli co mamy szukać jakiś dogmatów, bo Sobór przecież musi je ogłosić. Może na siłe mieli coś ogłosić.... Np. Ekumenizm jest zły taki dogmat, a że Jezus chciał jedności to nieważne. Pustosłowie.... :roll:
Proponuję "Breviarium Fidei", czyli zbiór doktrynalnych wypowiedzi Kościoła.

Wierz? tylko w prawdy objawione. Bez wiary nie mo?na podoba? si? Bogu
28-04-2005 18:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek ptak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #81
 
Bracie Katoliku odpowiedziałeś tyko na część mojego postu zzazanczyłem frgment Twojego:
Cytat:Celem, ja-ki przyświecał papieżowi, było pogłębienie znajomości zasad chrześcijaństwa w duchu wewnętrznego odnowienia i stworzenia dzięki temu pewnych wy-tycznych, umożliwiających w przyszłości zjednoczenie wszystkich chrześci-jan
Moją a właściwie Jezusa żyjącego we mnie było odpowiedź:
Cytat:Aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał.
(Ew.Jana 17:21)
Czyżby ekumenizm jest niezgodny z tą Prośbą ???????????

?WIECIE MOIM MIASTEM
POLPAK MO
IM ?YCIEM
JEZUS MOIM PANEM
29-04-2005 08:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Katolik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #82
 
Tomek ptak napisał(a):Bracie Katoliku odpowiedziałeś tyko na część mojego postu zzazanczyłem frgment Twojego:
Cytat:Celem, ja-ki przyświecał papieżowi, było pogłębienie znajomości zasad chrześcijaństwa w duchu wewnętrznego odnowienia i stworzenia dzięki temu pewnych wy-tycznych, umożliwiających w przyszłości zjednoczenie wszystkich chrześci-jan
Moją a właściwie Jezusa żyjącego we mnie było odpowiedź:
Cytat:Aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał.
(Ew.Jana 17:21)
Czyżby ekumenizm jest niezgodny z tą Prośbą ???????????
Oczywiście, że jest sprzeczny. Wystarczy przeczytać:
ENCYKLIKA OJCA ŚWIĘTEGO PIUSA XI
Mortalium animos
(z 6 stycznia 1928 roku)
O popieraniu prawdziwej jedności religii
http://www.ultramontes.pl/Mortalium_animos.htm
by się przekonać na czym polega jedność Kościoła.

Wierz? tylko w prawdy objawione. Bez wiary nie mo?na podoba? si? Bogu
29-04-2005 17:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek ptak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #83
 
Cytat:Oczywiście, że jest sprzeczny.

Dziękuję. Skoro podważasz słowa samego Jezusa nie ma najmniejszego sensu toczyć dalej z Tobą żadnej dyskusji..... :cry:

[ Dodano: Pią 29 Kwi 2005 22:23 ]
I pytanie czyje słowo jest ważniejsze Piusa XI czy samego BOGA!!! odjawione na kartach Pisma świętego???????????

?WIECIE MOIM MIASTEM
POLPAK MO
IM ?YCIEM
JEZUS MOIM PANEM
29-04-2005 22:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Katolik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #84
 
Tomek ptak napisał(a):
Cytat:Oczywiście, że jest sprzeczny.

Dziękuję. Skoro podważasz słowa samego Jezusa nie ma najmniejszego sensu toczyć dalej z Tobą żadnej dyskusji..... :cry:

[ Dodano: Pią 29 Kwi 2005 22:23 ]
I pytanie czyje słowo jest ważniejsze Piusa XI czy samego BOGA!!! odjawione na kartach Pisma świętego???????????
Nie rozumiesz PS ani nie znasz Magisterium. Jezusowi chodzim o jedność w jednej wierze, a nie mieszanie Prawdy z błędem i herezją.

Wierz? tylko w prawdy objawione. Bez wiary nie mo?na podoba? si? Bogu
29-04-2005 22:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #85
 
Katolik napisał(a):Nie rozumiesz PS ani nie znasz Magisterium. Jezusowi chodzim o jedność w jednej wierze, a nie mieszanie Prawdy z błędem i herezją.
:shock: Śp. arcybiskup Lefebvre wiedział to lepiej od całego Magisterium, czy też tylko "lefebryści" wiedzą to lepiej ??
01-05-2005 07:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Katolik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #86
 
Śp. abp Lefebvre znał dobrze Naukę Katolicką. Nauka katolicka ma 2000 lat i wszystko można w jej świetle ocenić.

Wierz? tylko w prawdy objawione. Bez wiary nie mo?na podoba? si? Bogu
02-05-2005 21:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #87
 
Lepiej od całego Magisterium ?
02-05-2005 23:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Katolik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #88
 
ddv napisał(a):Lepiej od całego Magisterium ?
Znał Magisterium. Jeżeli chcesz, też możesz poznać Magisterium . To jest prawda objawiona, która wyzwala.

Wierz? tylko w prawdy objawione. Bez wiary nie mo?na podoba? si? Bogu
03-05-2005 12:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #89
 
A działał wbrew postanowieniom Soboru ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
03-05-2005 16:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Katolik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #90
 
ddv napisał(a):A działał wbrew postanowieniom Soboru ...
Bo został wierny Chrystusowi.

Wierz? tylko w prawdy objawione. Bez wiary nie mo?na podoba? si? Bogu
03-05-2005 18:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów