Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 2.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hare Kryszna
Autor Wiadomość
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
Zdecydowanie nie polecam.Wybierzmy własny sposób relaksu,a nie jogę,która nam i naszej wierze może zaszkodzić.Na Twoim miejscu nie ryzykowałbym.Już dawno odrzuciłem jogę jako coś złego.Wyczytałem bowiem we "Franciszkańskim Świecie",że joga jest niebezpieczna,a czasopisma katolickie nie kłamią.
12-09-2007 14:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dunia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 184
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #32
 
A masz ten artykuł... bo jakoś nie mogę tego pojąć, że joga jest szkodliwa, gdyż nigdy nie miałam żadnych złych objawów... a poza tym ja się w to nie zagłębiem tylko ćwiczę - czyli dbam o swoje ciało... Uśmiech a nie o umysł... :/

Musisz wierzyć, że to może się zdarzyć, bo przecież gdzieś tam jest ktoś kto też w to wierzy... On Cię wybrał dawno temu, wymyślił Cię sobie... gdy spotkasz Go- powie Ci, że to TY...
12-09-2007 14:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
Artykuł mam i musiałbym go przeskanować do postaci elektronicznej.To nie potrwa tak szybko.Tytuł artykułu "Nonsens chrześcijańskiej jogi".
12-09-2007 14:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
Co do samej jogi, to jeśli byś powiedziała w Indiach że służy tylko do ćwiczenia ciała i sprawności fizycznej pewno byś skończyła w betonowych babmoszach w Gangesie.

Wkraczała do Europy popularyzowana w przez Helenę Bławacką - twórczynie teozofii, która sama o sobie mówiła że jest czcicielką Szatana.

Wielkim popularyzatorem jogi był też Edward Alexander Crowley znany bardziej jako Aleister Crowley [imię to przejął po inicjacji masońskiej]. W ksiązce "Księga jogi i magii" (Book Four: Part I. Mysticism & Part II. Magick, 1912-1913) propaguje właśnie tą metode.
Sam Crowley jest twórcą współczesnego satanizmu "No God, no Lord", które jest przewodnim hasłem Biblii Szatana Szandora laVey'a. W Polsce też dość szeroko znane i propagowane jako "Róbta co chceta".

To troche zarysu historycznego odnośnie Europejskich korzeni jogi.
Joga doprowadziła mnie do przedsionka piekła>> http://www.egzorcyzmy.katolik.pl//index....Itemid=155
:
"O. Verlinde "O niebezpieczeńśtwach Wschodu" - to klasyczna już lektura traktująca o zagrożeniach płynących z takich praktyk, jak medycyna transcedentalna, joga, radiestezja, bioenergoterapia, astrologia itd."

http://www.egzorcyzmy.katolik.pl//index....down&id=11

Cytat:Joga jest pratyką zapoczątkowaną prawdopodobnie w Indiach. Została stworzona w jednym celu - by wyrwać człowieka z "koła samsary" (bo jak powszechnie wiadomo z "koła samsary" nie ma ucieczki). Samo słowo "joga" znaczy mniej więcej tyle co "łączyć, związać się". Dzięki YOGA możemy się połączyć z DHARMA, bezosobowym bóstwem.

http://www.egzorcyzmy.katolik.pl//index....&Itemid=52

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
12-09-2007 14:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dunia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 184
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #35
 
Scott no dzięki Twojej wypowiedzi i linkach... to chyba jednak powrócę do aerobiku i siłowni :mrgreen: a z Yoga dam sobie spokój :/

Sebastian dziękuje, później jak tylko znajdę troszkę czasu to poszukam tego artykułu.

Musisz wierzyć, że to może się zdarzyć, bo przecież gdzieś tam jest ktoś kto też w to wierzy... On Cię wybrał dawno temu, wymyślił Cię sobie... gdy spotkasz Go- powie Ci, że to TY...
12-09-2007 14:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
Oto artykuł z Franciszkańskiego Świata:

[Obrazek: ZBxlK1SXUoLmdYbx59kaYwG-OKIQWY8H0180.jpg]
[Obrazek: dX87dOTHXYpuWxUHEnXcSNuyD1dVc6PF0180.jpg]
12-09-2007 15:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bozy_Wariat Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 131
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #37
 
Rubinko: nie trzeba w coś wierzyć, żeby miało na Ciebie wpływ. Szatan nie potrzebuje wiary w niego, żeby oddziaływać na człowieka. Co więcej, nawet jest zadowolony, gdy ludzie nie wierzą. Nie piszę tego, żeby kogoś straszyć, ale żeby przestrzec. ja korale też kupiłam dla ozdoby a okazało się, ze wywarły na mnie taki a nie inny wpływ. Uważam, ze skoro coś takiego się mi przytrafiło, to chcę się tym podzielić, by inni nie musieli tego przechodzić.

Dunia: odrzuć jogę, ponieważ posługując się wszelkiego rodzaju technikami relaksacyjnymi otwierasz umysł. Wówczas każdy może tam wejść. Szatan również. A po co mieć później problemy?

[Obrazek: qw000003.gif]

"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia"
12-09-2007 18:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dunia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 184
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #38
 
Tak tylko, że ja mówię o samych ćwiczeniach nie mowie tu o sprawie duchowej - umysłowej. Ja ćwiczyłam bo dobrze to wpływało na ciało gdyż człowiek sie rozciąga itd. Robiąc to - ćwicząc nigdy nie zagłębiałam sie głębiej... Mi ciągle chodziło tylko o ciało, żeby np wyszczuplić sylwetkę... Traktowałam jogę jak np aerobik czy cos w tym stylu... Teraz wiedząc troszkę więcej chyba nie będę kusiła losu ale nadal nie widzę w ćwiczeniach nic złego...

Musisz wierzyć, że to może się zdarzyć, bo przecież gdzieś tam jest ktoś kto też w to wierzy... On Cię wybrał dawno temu, wymyślił Cię sobie... gdy spotkasz Go- powie Ci, że to TY...
12-09-2007 21:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #39
 
Daidoss napisał(a):
Annnika napisał(a):Chodzi mi o pochodzenie - i o to, że w tego typu sklepach zwyczajowo sprzedaje się też rózne "remedia", "odpromienniki", "amulety" i inne ezoteryczne produkty. Często jako biżuterię czy bibeloty.
Wszelkie "zabawki" to sie zgadza. Ale czasem mnie zastanawia coś typu: zapalił kadzidło i wyskoczył przez okno".

a) on te kadzidełka jak się okazuje latami kupował - poprawka z mojej strony, źle przekazałam.

b) czy doświadczenie x. Waldka Grzyba też podważysz :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
12-09-2007 22:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dunia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 184
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #40
 
Hmm jakie doświadczenie :?:

Musisz wierzyć, że to może się zdarzyć, bo przecież gdzieś tam jest ktoś kto też w to wierzy... On Cię wybrał dawno temu, wymyślił Cię sobie... gdy spotkasz Go- powie Ci, że to TY...
12-09-2007 22:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #41
 
Duniu, powołałam się na naszego diecezjalnego egzorcystę, którego Daidoss też zna.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
12-09-2007 23:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dunia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 184
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #42
 
Aha Uśmiech

[ Dodano: Sro 12 Wrz, 2007 23:05 ]
Dzięki za wiadomość :mrgreen:

Musisz wierzyć, że to może się zdarzyć, bo przecież gdzieś tam jest ktoś kto też w to wierzy... On Cię wybrał dawno temu, wymyślił Cię sobie... gdy spotkasz Go- powie Ci, że to TY...
12-09-2007 23:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #43
 
Dunia napisał(a):Joga bardzo pomaga w wyciszeniu (tzn. mi) i dobrze wpływa na nasze ciało... :mrgreen: ja kiedyś troszkę ćwiczyłam i od tego roku jak czas mi pozwoli to znowu chciałabym zacząć... Uśmiech
Dunia napisał(a):A masz ten artykuł... bo jakoś nie mogę tego pojąć, że joga jest szkodliwa, gdyż nigdy nie miałam żadnych złych objawów... a poza tym ja się w to nie zagłębiem tylko ćwiczę - czyli dbam o swoje ciało... Uśmiech a nie o umysł... :/
http://www.egzorcyzmy.katolik.pl//index....Itemid=155

Jestem w trakcie kończenia nowego Portalu, jak juz ruszymy podam linki do ciekawych artykułów.

Annnika napisał(a):a) on te kadzidełka jak się okazuje latami kupował - poprawka z mojej strony, źle przekazałam.
No ale co to ma za znaczenie :?: Czy samo palenie kadzidła jest złe :?: Czy tutaj chodzi o wchodzenie w coś głębiej, jakieś medytacje :?: Moi koledzy czasem pala kadzidełka, jeszcze żaden nie skakał. Z Twego postu wynika, że latami jak będzie się palić kadzidła to może dojść do nieszczęścia.

Annnika napisał(a):b) czy doświadczenie x. Waldka Grzyba też podważysz :?:
Nie jestem tutaj po to aby coś podważać :!: Szczególne autorytety. Tyle szukam przyczyny. A ks. Waldek nie wiem co ma z tym wspólnego.
12-09-2007 23:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #44
 
Bo to doświadczenie jego posługi...

Chodzi o t, że chłopak latami posługiwał się omantrowanymi przedmiotami. A sam przedmiot nic nie zrobi. Poświęcony "szarej strefie" - owszem, może, bo może stać się narzędziem Złego... Do tego zmierzałam.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
12-09-2007 23:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #45
 
Artykuł z tej samej witryny, którą podał Daidoss
Cytat:A zatem, na podstawie powyżej przeprowadzonej refleksji można stwierdzić, że z pewnością nie wolno lekceważyć istnienia i działania szatana w świecie. Jednak nie należy też szukać go we wszystkich rzeczach, ponieważ taka postawa może prowadzić wręcz do ośmieszenia chrześcijaństwa, w tym samego Boga, który to uwolnił nas spod władzy ciemności i przeniósł do królestwa swego umiłowanego Syna, w którym mamy odkupienie – odpuszczenie grzechów (Kol 1, 13-14). Jako chrześcijanie jesteśmy powołani do szukania Boga we wszystkich rzeczach i głoszenia Dobrej Nowiny (Ewangelii) o zwycięstwie Chrystusa nad śmiercią, grzechem, szatanem i piekłem.
http://www.egzorcyzmy.katolik.pl//index....Itemid=155

A więc mysle sobie - wbrew różnej maści oszołomom - ze katolik może spokojnie uprawiać hatha yogę, bez obawy, ze zaszkodzi to jego duszy

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
13-09-2007 07:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów