Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pochylmy się nieco bardziej nad tekstem ...
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #136
 
Cichociemny napisał(a):Wysatrczy że "oni" wiedzą co "my" powinniśmy wiedzieć

Jacy oni? Powiedziałam, że nie mam problemów z Dekalogiem i moi znajomi katolicy praktykujący też nie mają, bo go dobrze znają. Czy to moja wina, że inni katolicy mają o nim błache pojęcie? Już nie wspomnę, że wielu nie potrafi wymienić wszystkich przykazań :roll:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-09-2005 12:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #137
 
Gość napisał(a):Kościołów jest wiele,ale one wierzą tak samo,albo bardzo,bardzo podobnie.

Niestety nie wierzą tak samo! To jest wielkie zgorszenie chrześcijan jakiego dokonują. Nie ma jednej mowy, kąsanie inaczej mówiącego np. D. Wilkerson mówił o Kosciele Katolickim jako synagodze szatana /wybacz za tendencyjność ale ten przykład jest prawdą/.

Czy my spożywamy wspólnie wieczerzę, o czym napisał św. Paweł? Mam na myśli Eucharystię. Czy zasiadamy do wspólnego stołu? Niestety ekumenizm jeszcze jest bardzo obcy bądź jego wypaczona wersja....

Gość napisał(a):Owszem,Szatan ma pewną moc i może działać cuda.Ale nikt,kto czyni cuda w imieniu Jezusa nie będzie przez niego pominięty.Przypuszczam,że się ze mną zgodzisz

Nie, nie zgadzam się z Tobą :!: Dlaczego? Jezus mówi coś kompletnie innego niż Ty. Oto jego słowa:

Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!" Mt 7, 21-23;

Komentarz dalszy wydaje się zbyteczny.

Gość napisał(a):Wiem,czym jest tradycja.Byłam praktykującą katoliczką,maryjną strasznie,chodzącą do Kościoła w każdą niedzielę i święta,często spowiadającą się,prawie zawsze chodzącą do komunii.To,co robiłam nie było bezmyślne,jak ktoś mi może zarzucić,ale szczere.Odrzuciłam to i jest mi dobrze z tym.Nie nakłaniam nikogo do zmiany wyznania,moim zdaniem najważniejsza jest szczera miłość do Jezusa,nie przynależność do konkretnego Kościoła.Nie mialam zamiaru nikogo urazić.Jeśli tak się stało,to przepraszam.

Gdybyś wiedziałą czym jest Tradycja w odróżnienu od tradycji z małej "t" nie napisała byś, że Kościół to nie ważna instytucja. Dlaczego Pismo mówi o Jednym Ciele Chrystusa? Dlaczego tym ciałem jest Kościół? Dlaczego nie ma w Pismie kilkunastu Kościołów?

Cichociemny napisał(a):Rozumiem - "Roma locuta, causa finita" - i niech lud se głowy nie zawraca . Wysatrczy że "oni" wiedzą co "my" powinniśmy wiedzieć

Oczywiście bardziej rozsądne jest kiedy każdy sobie jest sam papieżem i sam ustala zasady wiary, bo zapewne ma Ducha.... Właśnie dzięki takiej postawie możliwe jest, że powstał kiedyś doketyzm, arianizm, pelagianizm itd. Niszcząć Magisterium Jedno, niszczy się podstawy wiary i wszystko rozpływa się w setkach tysiącach denominacji.

Cichociemny napisał(a):ups off porównajmy ....
cytat z tysiąclatki Wj 20:2-17

Dzięki, że zaprezentowałeś fundametalistyczne podejście do Biblii. Mówię szczerze to błędne podejście.

Cichociemny napisał(a):8. Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić.

Skoro jesteś taki dokłądny to czy świętujesz szabat w sobotę? Jesli nie musisz się zmienić, ponieważ takie jest przykazanie :roll:

Pytam dalej czy aby dla chrześcijan nie jest ważniejsze zmartwychwstanie? Czy aby szabat nie staracił na swej aktualności?

Pod pojęciem szabat absolutnie nie możemy rozumieć niedzieli, bo to całkiem obce temu tekstowi....

Czy takie porównywanie ma sens, zważywszy, że zastosowałeś chybioną hermeneutykę?

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
13-09-2005 13:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZielonaMagda Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #138
 
Annnika napisał(a):Wybacz brutalność w wypowiedzi, ale skoro tak intensywne praktyki odrzuciłaś ot tak, tzn, że ich przyczyną nie była prawdziwa Miłość do Boga, a raczej przyzwyczajenie...
Wybacz,ale to chyba nie Tobie oceniać.Nie odrzuciłam "praktyk" od tak.A znaczy to tyle,że nie dawały mi nic,chociaż przyzwyczajeniem nie były.

[ Dodano: Wto 13 Wrz, 2005 14:49 ]
Gregoriano napisał(a):Niestety nie wierzą tak samo! To jest wielkie zgorszenie chrześcijan jakiego dokonują. Nie ma jednej mowy, kąsanie inaczej mówiącego np. D. Wilkerson mówił o Kosciele Katolickim jako synagodze szatana /wybacz za tendencyjność ale ten przykład jest prawdą/.
Wierzą bardzo podobnie.Jeśli temu zaprzeczasz,to bardzo proszę o konkretne przyklady.W KK też są podziały(Kościół Polsko-katolicki,Starokatolicki,są Mariawici).Są księża,którzy nie żyją w celibacie.Ala grunt pozostaje ten sam i nie ma znaczących różnic,bardziej drobiazgi.

Gregoriano napisał(a):Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!" Mt 7, 21-23;
Jeśli chodzi o ten cytat to dowodzi on raczej czegoś innego,mianowicie,że każdy,kto zna Boga i czyni cuda w Jego imieniu,może wrócić na drogę grzechu i czynić nieprawość.Chodziło mi o to raczej,że Szatan też może działać przez cuda.Czarownicy faraona mogli sprowadzać te same plagi,co Mojżesz,przynajmniej niektóre.Sprawdż też 2 Tes 2,9.

Gregoriano napisał(a):konkretnego Kościoła.
W żadnym wypadku nie podważam instytucji Kościoła!!Chodziło mi jedynie o to,że ważniejsza od tego,do którego Kościoła należysz,jest miłość do Jezusa.

Gregoriano napisał(a):Dlaczego nie ma w Pismie kilkunastu Kościołów?
Z tego prostego względu,że KK odszedł w znaczącej większości od tego Kościoła,który był założony na początku.Niektórzy nie chcieli na to pozwolić.I przyszła reformacja.To tak w wielkim skrócie.
13-09-2005 14:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #139
 
Gregoriano napisał(a):Dzięki, że zaprezentowałeś fundametalistyczne podejście do Biblii. Mówię szczerze to błędne podejście.

fundamentalistyczne bo to biblia jest fundamentem chrześciaństwa czyż nie ?
Gregoriano napisał(a):Skoro jesteś taki dokłądny to czy świętujesz szabat w sobotę? Jesli nie musisz się zmienić, ponieważ takie jest przykazanie

Też pytanie robię dokładnie tak jak ty - myślę :-k .

Gregoriano napisał(a):Gdybyś wiedziałą czym jest Tradycja w odróżnienu od tradycji z małej "t" nie napisała byś, że Kościół to nie ważna instytucja. Dlaczego Pismo mówi o Jednym Ciele Chrystusa? Dlaczego tym ciałem jest Kościół? Dlaczego nie ma w Pismie kilkunastu Kościołów?

A powiedz co tradycja ( wielkość "t" ustal sobie sam) mówi o kościele - czy nie rozróżnia kościoła widzialnego i niewidzialnego. Ten widzialny to chyba instytucja "kierowana" przez ludzi czyż nie - i ja jej niepodlegam :mrgreen: \Duży uśmiech/

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
13-09-2005 16:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #140
 
Cichociemny napisał(a):A powiedz co tradycja ( wielkość "t" ustal sobie sam) mówi o kościele - czy nie rozróżnia kościoła widzialnego i niewidzialnego. Ten widzialny to chyba instytucja "kierowana" przez ludzi czyż nie - i ja jej niepodlegam

Z tego co wiem, to Kościół rozróżnaimy na widzialny i niewidzialny jak to określiłeś, czyż nie? Z tego co kojarzę, wśród pierwszych chrześcijan też panowała pewna hierarchia, a "kierownictwo" jest moim zdaniem potrzebne by panował porządek a nie róbta co chceta :roll:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-09-2005 16:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #141
 
No nie wiem, czy to są takie drobiazgi :?

Niestety gdyby to były rzeczywiście tylko drobiazgi, to nie byłoby takim problemem poprowadzenie chociażby dialogu. Dla mnie bardzo znamienne były słowa lektora, który tłumaczył słowa modlitwy podczas transmicji nabożeństwa, a właściwie Mszy pogrzebowej brata Rogera. W pewnym momencie kamera uchwyciła rozmawiających ze sobą dwóch patriarchów wschodnich, z dwóch "odłamów". Komentarz był taki, że oni najprawdopodobniej rozmawiają ze sobą po raz pierwszy od wielu lat, bo w pewnym momencie konflikty dotyczące nie tylko rytu ale i pewnych prawd wiary uniemożliwiły kontakt bardzo bliskim odłamom... Szczegółów nie znam.

Problem to nie tylko różne uprzedzenia i antypatie, ale przede wszystkim różnice w interpretowaniu Słowa, w odrzucaniu lub przyjmowaniu tych lub innych prawd, tradycji lub Tradycji itd.

To o wiele głębsze, niż się wydaje.

A do owych cudów w imię Jezusa. Niestety z tego co wiem, to jeden z odstępców Kościoła aktualnie zajmuje się działalnością "misyjną". On też wyrzuca złe duchy podobno mocą Jezusa, a w każdym razie powołuje się na Jego Imię, ale jego działalność z Ewangelią Jezusową nie ma nic wspólnego. Prowadzi do podziałów, a Jezus mówił o jedności w Kościele.

Wiee odłamów i wyznań odrzuca to, co od początku zostało ustanowione przez Chrystusa, chociażby Eucharystię: Komunię.

To już nie jest jedność w Chrystusie.

Wiem, że nie jestem osobą z całą historią Kościoła w głowie i nie za wiele dokumentów znam dokładnie, ale o tyle wniosków to chyba mogę się pokusić Oczko

Pozdrawiam serdecznie Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
13-09-2005 16:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #142
 
Gregoriano napisał(a):Niestety ekumenizm jeszcze jest bardzo obcy bądź jego wypaczona wersja....

Ekumenizm ??? - powiedz jak sobie wyobrażasz takowy - z czego KK by zrezygnował w imię ekumenizmu z których doktryn ???

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
13-09-2005 16:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #143
 
Annnika napisał(a):Ekumenizm ??? - powiedz jak sobie wyobrażasz takowy - z czego KK by zrezygnował w imię ekumenizmu z których doktryn ???

A czy według Ciebie ekumenizm oznacza od razu łączenie się wszystkich Kościołów chrześcijańskich??? Bo według mnie nie, z prostej przyczyny - nie byłoby to możliwe.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-09-2005 16:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #144
 
B16 - chyba jasno wyraził się w temacie jedności chrześcijan - jedność = uznanie prymatu Piotra czyli podporządkowanie KRzK Smutny [-X

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
13-09-2005 16:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #145
 
Offieczko, drobna pomyłka :

to nie mój tekst

Cytat:Annnika napisał/a:
Ekumenizm ??? - powiedz jak sobie wyobrażasz takowy - z czego KK by zrezygnował w imię ekumenizmu z których doktryn ???

tylko Cichociemnego Duży uśmiech

Pozdrawiam serdecznie.

PS najpierw mylisz mnie z baranką a teraz z Cichociemnym... ciekawe co jakiś psycholog na to :?: :mrgreen:

Miłego dnai Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
13-09-2005 16:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #146
 
Annnika napisał(a):mylisz mnie z Cichociemnym
jestem wyższy tzn wzrostem (chyba) :hahaha: ;P

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
13-09-2005 17:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #147
 
Anniko, ależ skąd :mrgreen: Nie wiem jak to się stało ;P Zaznaczyłam na "cytuj" w poście Cichego ;P

[ Dodano: Wto 13 Wrz, 2005 ]
Cichociemny napisał(a):B16 - chyba jasno wyraził się w temacie jedności chrześcijan - jedność = uznanie prymatu Piotra czyli podporządkowanie KRzK

Niestety, ale nie uważam, by B16 :hm: miał na myśli podporządkowanie się wszystkim KrzK. Zacytuj jeśli łaska B16, w którym miejscu tak się wyraził.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-09-2005 17:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ZielonaMagda Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 7
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #148
 
Annnika napisał(a):Problem to nie tylko różne uprzedzenia i antypatie, ale przede wszystkim różnice w interpretowaniu Słowa, w odrzucaniu lub przyjmowaniu tych lub innych prawd, tradycji lub Tradycji itd.
Nie różnice w interpretacji Biblii,ale to,że od Biblii ważniejsza jest Tradycja(Sobór Trydencki).

Annnika napisał(a):A do owych cudów w imię Jezusa. Niestety z tego co wiem, to jeden z odstępców Kościoła aktualnie zajmuje się działalnością "misyjną". On też wyrzuca złe duchy podobno mocą Jezusa, a w każdym razie powołuje się na Jego Imię, ale jego działalność z Ewangelią Jezusową nie ma nic wspólnego.
Odstępców??No,pięknie...A o jakich "odstępców" Ci chodzi konkretnie?I czy jesteś pewna,że oni nie postępują zgodnie z Ewangelią,być może tylko powtarzasz pomówienia.
Polecam krótką książeczkę byłego księdza z KK,który wystąpił po 15 latach studiowania teologii,10 latach bycia księdzem i 20 latach bycia Jezuitą.
http://www.czytelnia.jezus.pl/ksiazki/dl....html#spis
14-09-2005 12:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #149
 
bylam katoliczka przez wiele lat i nie znalazlam ani szczescia ani prawdy ani zywego Jezusa... Bóg sprawil ze stałam sie szczesliwa w ciagu sekundy i odmienil moje zycie , nauczyl mnie kochac innych i byc soba oraz uzdrowil moja rodzine , teraz jest moim przyjacielem i nie wyobrazam sobie zycia bez Niego. Jezus jest zywy i moze pomoc kazdemu , a kłotnie o dogmaty do niczego nie prowadza bo Bog powolal nas do pokoju ...
pozdrawiam wszystkich Uśmiech
14-09-2005 13:06
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #150
 
fredka napisał(a):bylam katoliczka przez wiele lat i nie znalazlam ani szczescia ani prawdy ani zywego Jezusa

No cóż, rózne doświadczenia, bo ja właśnie w KrK spotkałam żywego Jezusa i On właśnie w KrK uzdrowił moje relacje z rodziną, uzdrawia mnie na co dzień Uśmiech

A co do tych odstępców - to znam ich osobiście, znam ich poglądy i są na pewno niekoniecznie zgodne z Ewangelią Smutny Przykre ale prawdziwe.

A książeczka nie zrobiła na mnie żadnego wrażenia :|

Pisze on chociażby w konkluzji, że zamiast na nauce Kościoła opiera sią na Biblii... jasne, tyle ze sama Biblia mówi, że Pismo nie jest do prywatnego roztrząsania, ale jego interpretacja należy do Kościoła Smutny bo ZA DUŻA MOŻLIWOŚĆ NADUŻYĆ ...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
14-09-2005 20:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów