Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #1
RBuzz
Witam,
Trafiłem na to forum wprost z sieci.
Jestem ateistą wychowywanym w duchu katolickim i w drodze świadomego wyboru odrzucającym wiarę w Boga.
Mam nadzieję że nie zostanę stąd wywalony za szerzenie nieprawomyślnych opinii, mam zamiar w sposób kulturalny dyskutować o bliskich mi tematach.
Pozdrawiam.
08-10-2007 16:49
Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
RBuzz napisał(a):estem ateistą wychowywanym w duchu katolickim i w drodze świadomego wyboru odrzucającym wiarę w Boga.
W wieku 24 lat to raczej nie do końca prawdziwe, co piszesz...
chodzi mi o ten wolny wybór światopoglądu...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
08-10-2007 21:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #3
 
Cytat:Mam nadzieję że nie zostanę stąd wywalony za szerzenie nieprawomyślnych opinii, mam zamiar w sposób kulturalny dyskutować o bliskich mi tematach.
ciekawe, świadomie odrzucasz Boga a jednak coś Cię ciągnie na forum ewangelizacyjne... :-k i jeszcze chcesz dyskutować czyli jednak coś jest z tym świadomym wyborem nie tak??

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
09-10-2007 00:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Witaj RBuzz Uśmiech

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
09-10-2007 07:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #5
 
gradzia napisał(a):jeszcze chcesz dyskutować czyli jednak coś jest z tym świadomym wyborem nie tak??

Czy napisałem że nie mam wątpliwości? Ponoć tylko głupcy ich nie mają...
09-10-2007 10:39
Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
RBuzz napisał(a):Czy napisałem że nie mam wątpliwości? Ponoć tylko głupcy ich nie mają...
aha Uśmiech i wszystko jasne i klarowne

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
09-10-2007 19:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #7
Re: RBuzz
RBuzz napisał(a):Witam,
Trafiłem na to forum wprost z sieci.
Jestem ateistą wychowywanym w duchu katolickim i w drodze świadomego wyboru odrzucającym wiarę w Boga.
Nie bardzo rozumiem, jak można "świadomie odrzucić wiarę w boga" - przecież wiara to raczej kwestia psychiki, podświadomości - nie wiem czy się da tak da tym "sterować"....
A tak poza tym to mam nadzieję, że pobędziesz tu dłużej, nie będę musiał sam jeden bronić samotnej flanki ateizmu na tym, świetnym skądinąd, forum Uśmiech

Cytat:Mam nadzieję że nie zostanę stąd wywalony za szerzenie nieprawomyślnych opinii, mam zamiar w sposób kulturalny dyskutować o bliskich mi tematach.
Pozdrawiam.
Jak nie będziesz bluzgał na religię/kościół/księży i bluźnił to masz spore szanse przeżycia Uśmiech Chociaż ze mną już się tyle czasu męczą, a nie zawsze bywam grzeczny Duży uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
11-10-2007 11:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #8
 
Helmutt napisał(a):Nie bardzo rozumiem, jak można "świadomie odrzucić wiarę w boga" - przecież wiara to raczej kwestia psychiki, podświadomości - nie wiem czy się da tak da tym "sterować"....

Nie do końca. Wiara jest decyzją - decyzją zawierzenia się, decyzją posłuszeństwa, decyzją ufności Uśmiech

Wierzyc to nie tylko uznawać, że Bóg istnieje - wierzyć w Boga, ale wierzyć Bogu Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
11-10-2007 20:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Annnika napisał(a):
Helmutt napisał(a):Nie bardzo rozumiem, jak można "świadomie odrzucić wiarę w boga" - przecież wiara to raczej kwestia psychiki, podświadomości - nie wiem czy się da tak da tym "sterować"....

Nie do końca. Wiara jest decyzją - decyzją zawierzenia się, decyzją posłuszeństwa, decyzją ufności Uśmiech

Wierzyc to nie tylko uznawać, że Bóg istnieje - wierzyć w Boga, ale wierzyć Bogu Uśmiech
Ale nie można "na zawołanie" uwierzyć w boga, to chyba przyznasz. A najpierw trzeba uwierzyć w boga a dopiero potem - bogu.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
15-10-2007 09:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Helmutt napisał(a):A najpierw trzeba uwierzyć w boga a dopiero potem - bogu.
Taka refleksja: ateista jest gorszy jakościowo od demona. Bo ten drugi przeciez wierzy w Boga...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
15-10-2007 13:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):A najpierw trzeba uwierzyć w boga a dopiero potem - bogu.
Taka refleksja: ateista jest gorszy jakościowo od demona. Bo ten drugi przeciez wierzy w Boga...
O masz,......... następny Uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
15-10-2007 13:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #12
 
Helmutt napisał(a):Jak nie będziesz bluzgał na religię/kościół/księży i bluźnił to masz spore szanse przeżycia

W ten sposób nie dyskutuję. Daleko mi do walczącego ateisty, w ogóle wszelki radykalizm jest mi obcy, a obelgi wszelkiego rodzaju to pierwsze co rzuca się w oczy w tym przypadku. Oczko

Ks.Marek napisał(a):ateista jest gorszy jakościowo od demona

No dziękuję bardzo, nie wiedziałem. Zaraz rozpocznę dyskusję na temat wyższości jakościowej butów marki Nike nad Adidasami. Duży uśmiech

Często się zastanawiałem dlaczego zerwałem z Bogiem i Kościołem, nie nastapiło to nagle tylko powoli - przemyślałem wszystko ale i tak zadecydowała jedna rzecz.

Było to przekonanie (a nawet więcej - wiara, taka od zawsze i do szpiku kości) że po drugiej stronie nic nie ma.
Od tego się zaczęło. Stąd moje przekonanie i wiara że Boga nie ma.
17-10-2007 10:26
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
RBuzz napisał(a):że po drugiej stronie nic nie ma.
A skąd masz taką pewność? Byłeś tam? ;P

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
17-10-2007 10:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #14
 
Czytanie ze zrozumieniem!!!

Napisałem o przekonaniu i wierze, nie o "pewności"!!!

[ Dodano: Sro 17 Paź, 2007 15:15 ]
Tak BTW - Helmutt - patrząc na twojego ava nie dziwię się że jesteś tu niezbyt popularny... ;p
Nie było Chewbaki?

[ Dodano: Sro 17 Paź, 2007 15:22 ]
Swoją drogą ateizm nie jest w ogóle atrakcyjny jako światopogląd.

Wy zawsze możecie powiedzieć jak nas Wam szkoda, że życie po śmierci będzie cudne itd. - my możemy tylko pozazdrościć miłego życia w złudzeniach jak to będzie pięknie...

A tak naprawdę nam wszystkim cała impreza skończy się tu i teraz - każdy otrzyma swój prywatny koniec świata kiedy przyjdzie na to czas. I dlatego tak ważne jest aby żyć dobrze i czerpać z życia pełnymi garściami. Bo tyle nas zostanie ile w ludziach, którzy będą o nas pamiętać.
17-10-2007 10:38
Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
RBuzz napisał(a):Tak BTW - Helmutt - patrząc na twojego ava nie dziwię się że jesteś tu niezbyt popularny... ;p
Nie było Chewbaki?
Na jakiej podstawie sądzisz, że jestem tu niezbyt popularny? Nikt mi nigdy tutaj takiego czegoś do zrozumienia nie dał... No chyba, że o czymś nie wiem.
A Darth Vader to moja ulubiona postać z Gwiezdnych Wojen Uśmiech
[/quote]

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
18-10-2007 07:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów