Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ateiści wg chrześcijan...
Autor Wiadomość
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #106
 
Hmmm... Jak my chrześcijanie postrzegamy ateistów (nie dotyczy osób po apostazji) ? Na pewno są to osoby, które nie wierzą w Boga, a tym samym w Jego miłość i w akt Stwórczy. Ateiści nie wierzą też w życie po śmierci, przez co ich życie na ziemi jest nierzadko wypełnione ogromną pustką, czego nikomu nie radzę doświadczać. Nie mówię tu o współczuciu, ale o fakcie, że życie ateistów jest ciężkie.

Jest też czasami i tak, że bywa ateizm mylony z antyklerykalizmem i komunizmem, co często rodzi wrogość społeczeństwa wobec ateistów. Na szczęście nie wszyscy są wrogo nastawieni.
Jest bowiem wielu chrześcijan autentycznych opierających się na miłości względem nieprzyjaciół, którzy zamiast życzyć ateistom piekła, stosów i nieszczęść wolą prowadzić z nimi pokojowy dialog.
19-10-2008 19:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #107
 
Ateista będzie zawsze antyklerykałem. Komunistą - niekoniecznie, zresztą prawdziwi komuniści nie byli ateistami, kto takich bzdur Wam nagadał...

Co to antyklerykalizm - nie będę się powtarzał, ale widzę, że niektórzy z Was opacznie pojmują znaczenie tego słowa.

A co do pokojowego dialogu - Jan Paweł II nie żyje, a kontynuatorów jego ekumenicznych zamierzeń nie ma i nie będzie (wbrew pozorom).

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
20-10-2008 07:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #108
 
omyk napisał(a):
Fils napisał(a):
Cytat:Biedny to jest tylko diabeł - bo on definitywnie odrzucił Boga.
W takim razie jestem diabłem.
ale on wierzy w istnienie Boga Szczęśliwy
A ja myślałem, że Mr Szatan widział Boga na własne oczy i nie musi wierzyć ... To jak to w końcu jest ? :hm:

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
20-10-2008 13:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #109
 
Wierzy w tym przypadku = wie.
Wiara może mieć 2 znaczenia: 1) sama wiara w istnienie Boga, która sięga aż samej pewności, czyli wiedzy; 2) wiara Bogu, czyli zaufanie.
Jakub w swoim liście w genialny sposób opisuje, czym jest wiara bez uczynków, czyli bez tego, co wypływa z poddaniu się Bogu i zaufaniu Jemu. "Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz - lecz także i złe duchy wierzą i drżą." - tak pisze. Czyli jednak można powiedzieć, że złe duchy wierzą. Oczywiście na pierwszy sposób - bez poddania się Bogu i zaufania Jemu.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
20-10-2008 14:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #110
 
Widocznie skoro pisze, że złe duchy wierzą to znaczy, że wierzą, ale ich wiara opiera się na strachu, a nie na miłości i tu jest zasadnicza różnica. Złe duchy drżą przed Bogiem ze strachu, bo widzą wtedy własną słabość i grozę swego upadku. My natomiast wierzymy z miłości względem Stwórcy.
20-10-2008 15:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #111
 
omyk napisał(a):Wierzy w tym przypadku = wie.
Wiara może mieć 2 znaczenia: 1) sama wiara w istnienie Boga, która sięga aż samej pewności, czyli wiedzy; 2) wiara Bogu, czyli zaufanie.
Nie, pewność wynikająca z wiary nie jest tożsama w z pewnością wynikającą z wiedzy. Stawianie takich znaków równości to rozwadnianie całej kwestii.
Poza tym pytanie było o konkretną istotę, czy Szatan wierzy czy wie. To kwestia zasadnicza. Jeżeli Szatan wierzy w Boga, a nie wie o Bogu to w tym momencie piekło zamarzło ...

[ Dodano: Pon 20 Paź, 2008 15:31 ]
Polonium napisał(a):Widocznie skoro pisze, że złe duchy wierzą to znaczy, że wierzą,
Powalająca argumentacja.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
20-10-2008 15:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #112
 
Nieprawda.
Jeśli doświadczam, to nie mogę mieć pewności mniejszej, niż ta, kiedy widzę.
Jeśli z zamkniętymi oczami napiję się wody, mam nie mniejszą pewność niż wtedy, kiedy ją zobaczę, nie spróbowawszy.
Cytat:Mamy więc, bracia, pewność, iż wejdziemy do Miejsca Świętego przez krew Jezusa.
Cytat:I jestem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani Zwierzchności, ani rzeczy teraźniejsze, ani przyszłe, ani Moce, ani co wysokie, ani co głębokie, ani jakiekolwiek inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.
Cytat:W nadziei bowiem już jesteśmy zbawieni. Nadzieja zaś, której [spełnienie już się] ogląda, nie jest nadzieją, bo jak można się jeszcze spodziewać tego, co się już ogląda?
A oglądamy, bo:
Cytat:już posiadamy pierwsze dary Ducha
Cytat:Z tej właśnie przyczyny znoszę i to obecne cierpienie, ale za ujmę sobie tego nie poczytuję, bo wiem, komu uwierzyłem, i pewien jestem, że mocen jest ustrzec mój depozyt aż do owego dnia.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
20-10-2008 15:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #113
 
:shock: :hahaha:
omyk napisał(a):Jeśli doświadczam, to nie mogę mieć pewności mniejszej, niż ta, kiedy widzę.
Widzenie jest jedną z form doświadczania czegoś ! Doświadczenie zmysłowe, słyszałaś o czymś takim ;P ?
omyk napisał(a):Jeśli z zamkniętymi oczami napiję się wody, mam nie mniejszą pewność niż wtedy, kiedy ją zobaczę, nie spróbowawszy.
Zmysł wzroku dostarcza więcej informacji niż zmysł smaku ;P .
Ale mniejsza o to, przecież tutaj chodzi o widzenie w świecie ducha, nie w świecie fizycznym. Nie można stawiać takich analogii jak Ty stawiasz ("na własne oczy" to był skrót myślowy ;P ).
A reszta to powyrywane z kontekstu cytaty. I co mam z nimi zrobić ? Nie jestem teologiem ...

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
20-10-2008 16:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #114
 
heysel napisał(a):Widzenie jest jedną z form doświadczania czegoś ! Doświadczenie zmysłowe, słyszałaś o czymś takim ;P ?

Niektórzy widzieli, a nie uwierzyli Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
20-10-2008 17:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #115
 
Annnika napisał(a):Niektórzy widzieli, a nie uwierzyli
heysel napisał(a):tutaj chodzi o widzenie w świecie ducha, nie w świecie fizycznym

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
20-10-2008 20:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #116
 
Heysel :
Cytat:tutaj chodzi o widzenie w świecie ducha, nie w świecie fizycznym

Masz na myśli doświadczenia pobytu duszy poza ciałem ? Poczytaj więc o tych, którzy przeżyli śmierć kliniczną - ich dusza chwilowo była poza ciałem i doświadczyli realiów świata duchowego - Piekła lub Nieba. Piekło według ich opisów i relacji jest czymś przerażającym, nawet wrogom tego nie życzmy.
20-10-2008 20:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #117
 
Nie, nie mam na myśli doświadczeń NDE i OOBE. Sorry, ale nie mam już siły na Was, żeby ateusz miał tłumaczyć katolikowi czym ma się różnić widzenie w świecie ducha od widzenia w świecie fizycznym.
Żal.pl Polonium

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
20-10-2008 20:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #118
 
Cytat:Widzenie jest jedną z form doświadczania czegoś !
Owszem, jest. Nie życzę, żeby któregoś wieczoru żona powiedziała: dzisiaj popatrz na mnie i pomyśl, że doświadczyłeś Oczko przekonałbyś się, że jest to absolutnie najbardziej powierzchowne doświadczenie ze wszystkich doświadczeń zmysłowych Oczko

Cytat:A reszta to powyrywane z kontekstu cytaty. I co mam z nimi zrobić ?
Przeczytać i zobaczyć, że nie tylko ja majaczę o pewności wiary Oczko

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
20-10-2008 20:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #119
 
Trochę niesmaczne (delikatnie mówiąc) to co napisałaś. Ja ze starej daty, czasami nie można pełniej doświadczyć drugiej osoby jak tylko patrząc jej głęboko w oczy.
Nie powiedziałem nigdzie, że majaczysz o pewności wynikającej z wiary. Podpowiedź : A gdzie chociażby zaznaczenie skąd te fragmenty pochodzą, cobym np. mógł sprawdzić kontekst ? Ale po co mam się wysilać i tak drugie żal.pl dzisiaj.
Bravoo ... =D> :diabelek: =D> :diabelek: =D> :diabelek:

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
20-10-2008 21:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #120
 
Oj Heysel, Heysel. Nie niesmaczne, tylko dobitne, w dodatku nie do końca poważne.
Jest ogromna różnica pomiędzy doświadczaniem wzrokiem, a innymi zmysłami. Chyba rozumiesz, o co chodzi.
Zmęczona już jestem, ale niechaj ci będzie (choć muszę szukać cytatów od początku, tak samo, jakbyś ty sam ich szukał):
1) Hbr 10,19
2) Rz 8, 38-39
3) Rz 8, 24
4) Rz 8, 23
5) 2 Tm 1,12
Ciekawa jestem, czy w ogóle z tego skorzystasz, czy tak po prostu chciałeś mieć jakiś "argument" na poparcie "żalu.pl"

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
20-10-2008 21:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów