Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #16
 
To jest właśnie piękne, kiedy człowiek odczytuje swoje trwanie we wspólnocie jako drogę wytyczoną przez Pana. Dobrze, że w Odnowie nie ma obowiązkowego Różańca codziennie, bo bym się "wypisała". Język
03-01-2009 02:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #17
 
Obowiązkowa jest przynajmniej "10-tka" Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
03-01-2009 02:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
omyk napisał(a):Obowiązkowa jest przynajmniej "10-tka"
A obowiązek, jest wyborem. Uśmiech A wyboru dokonuje się z miłości do Kogoś.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
03-01-2009 02:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #19
 
Tak, obowiązek jest wyborem Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
03-01-2009 02:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #20
 
omyk napisał(a):Obowiązkowa jest przynajmniej "10-tka" Uśmiech

No właśnie, a ja preferuję inne sposoby modlitwy, choć czasem na Różańcu też się modlę, więc odpada 10-tka codziennie. Są takie dni, kiedy człowiek nie może modlić się inaczej, jak modlitwą formularną (tu: różańcową).

[ Dodano: Sob 03 Sty, 2009 01:58 ]
omyk napisał(a):Tak, obowiązek jest wyborem Uśmiech

Z tym też oczywiście się zgadzam, ale każdy przeznaczony do innego wyboru.
03-01-2009 02:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #21
 
Dlaczego odpada 10-tka codziennie? Uśmiech Przecież to nic wielkiego. Ja też "preferuję" inne rodzaje modlitwy, najbardziej po prostu dialog z Panem, ale przecież to nie deprecjonuje wielkiej roli i mocy Różańca. 10 Różańca to kwestia kilku minut. Naprawdę da się to pogodzić również z inną modlitwą Uśmiech A sam Różaniec ma wieeeelką moc i jest miły Panu Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
03-01-2009 03:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
aga napisał(a):No właśnie, a ja preferuję inne sposoby modlitwy, choć czasem na Różańcu też się modlę, więc odpada 10-tka codziennie. Są takie dni, kiedy człowiek nie może modlić się inaczej, jak modlitwą formularną (tu: różańcową).
To co biedne zakonnice, zakonnicy, księża, którzy mają brewiarz, różańcowe, koronki itd i w przypadku zakonów, to jest nałożone przez Regułe.
Takie podejście jest troszkę iściem na łatwizne. Św. Teresa od Dzieciątka Jezus, mówi, że np. zasypiała na modlitwie ale jednak nie rezygnowała, gdyż kochała Jezusa.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
03-01-2009 03:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #23
 
Księża, zakonnice wiedzą na co się decydują. Jeśli "normalny" człowiek modli się codziennie to chyba bez różnicy, w jakiej formie to robi. Każdy ma prawo wyboru takiej modlitwy, jaką chce się modlić Uśmiech Tu nie chodzi o pójście na łatwiznę. Chodzi jedynie o to, że człowiek nie zawsze czuje się na siłach, by rozmawiać z Bogiem własnymi słowami i różne bywają tego przyczyny. Na przykład dar języków jest pomocny w czasie, kiedy człowiek nie umie się modlić, przeżywa trudności w modlitwie. Jak nie mogłam w ogóle się modlić przez dwa lata mniej więcej to odmawiałam Różaniec, żeby nie zrywać kontaktu z Panem, a na spotkaniach modlitewnych tylko tyle, że na nich byłam. Myślę, że to wszystko ma sens. Co innego, kiedy człowieka trzymają jakieś zobowiązania modlitewne tak jak księży chociażby. Mnie nie trzymają, poza tym, że codziennie powinnam się modlić. Uśmiech A nawet jak człowiek sam wybiera sobie formę modlitwy to też nie dlatego, że zawsze ma na nią ochotę. Często wcale nie ma. To nie jest pójście na łatwiznę.
03-01-2009 03:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
Cytat:modlitwą formularną (tu: różańcową)
Rózaniec jest modlitwą medytacyjną.

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
03-01-2009 03:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #25
 
I tak i nie Uśmiech Każdemu człowiekowi potrzebna jest modlitwa, a pełna modlitwa to modlitwa zarówno kształtująca (formularna, kształtuje nas i naszą modlitwę), jak i kształtowana (spontaniczna, lub inna tworzona przez nas).
Księża i zakonnice wiedzą, na co się decydują, ale tak samo wszyscy chrześcijanie wiedzą, na co się decydują, albo przynajmniej powinni wiedzieć Oczko

Jeśli chrześcijanin ma 'ograniczenie' modlitwy do 3 minut dziennie, albo do 1 formy dziennie, to nie jest to mądre, ani dobre Oczko Można urozmaicić modlitwę. Zwykle modlę się więcej, niż 1 dziesiątkę dziennie, zajmuje mi to z 5 minut rano i 5 minut wieczorem, jeśli pamiętam (ups Oczko ). Jeśli przegapię godzinę, to przed samym snem już modlę się tylko własnymi słowami, ewentualnie Pismem Świętym. Modlitwa poranna, która miałaby 5 minut, jest dla mnie absolutnie za krótka, żeby dobrze, w zjednoczeniu z Panem, przeżyć dzień. Zresztą sama relacja domaga się czegoś więcej, domaga się zaangażowania w rozmowę, oddania serca, powierzenia pewnych spraw... Modlitwa może wyznaczać rytm dnia Uśmiech Wciąż się tego uczę, ale widzę zdecydowaną poprawę w miarę upływu czasu.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
03-01-2009 03:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
aga napisał(a):Jeśli "normalny" człowiek modli się codziennie to chyba bez różnicy, w jakiej formie to robi.
Jeśli decyduje się na konretną wspólnotę, która ma jakieś obowiązkowe modlitwy, to przecież człowiek wie na co się decyduje. Tak jak jest w przypadku Mamre.
Ja tak mam odnośnie krucjaty, sama wybrałam kurcjatę taka a nie inną i wypełniam z tego wynikające zobowiązania. Więc nie ma sensu zrzucanie nie wypełniania tych zobowiązań na warunki pogodowe :mrgreen:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
03-01-2009 03:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gruszka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 30
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #27
 
Nie to żebym się czepiała, ale możemy wrócić do tematu Duży uśmiech ?

Mam pytanie dotyczące przymierza i egzaminów. Co to jest przymierze i na czym polegają mamrockie egzaminy o ile coś takiego jest (usłyszałam kiedyś przypadkiem).
05-01-2009 16:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #28
 
Przymierze to największa uroczystość wspólnotowa, odbywa się w uroczystość Świętej Rodziny. Wtedy przyjmowani są nowi członkowie i kandydaci, a ci, którzy już trwają w Przymierzu (członkowie) przedłużają je na kolejny rok.

Egzaminy to na gg. Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
05-01-2009 17:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gruszka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 30
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #29
 
Dzięki za informacje Chomik ;>
06-01-2009 16:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
omyk napisał(a):Egzaminy to na gg. Uśmiech
Jakie egzaminy omyku? Uśmiech

i czy możecie coś więcej powiedzieć o wspólnocie mamre? dlaczego w niej jesteście? OUśmiech

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
27-04-2010 17:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów