Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie IQ miał Chrsytus?
Autor Wiadomość
Terebint Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 360
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Annnika napisał(a):Spotkałam się z teorią, że i Jemu było wszystko ujawniane etapami, z apogeum w momencie Chrztu w Jordanie.
Również spotkałem się z taką teorią, ale no właśnie... to jest teoria. Szkoda, że nie ma tego nigdzie jakoś jaśniej wytłumaczonego. Oczko

[center] [Obrazek: wilkpp9.png] [/center]
05-11-2007 15:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #17
 
Równie dobrze mogło się to odbywać na zasadzie "Wiem, ale nie powiem!"
05-11-2007 15:38
Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #18
 
Skoro jako 12-letni chłopiec dyskutował z Faryzeuszami i uczonymi w Piśmie, i tłumaczył Im Pisma, tak że wszyscy byli zadziwieni Jego wiedzą, to oznacza, że nie był ograniczony umysłowo. Jezus posiadał ludzką i boską naturę,jak już ktoś wspomniał, ludzka,czyli ciało, boska czyli dusza. Co do IQ,to kwestia duszy, nie ciała. Reasumując Jezus mógł nie mieć siły wnieść krzyża na Golgotę (Szymon Mu musiał pomóc), ale miał świadomość ilości grzechów jakie dźwigał i tego, co to za grzechy i przez kogo popełnione itd.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
05-11-2007 15:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
Bardzo interesujące pytania. Bardzo interesujący temat.
Był chyba jakiś film, w którym Jezus etapami dowiadywał się, Kim jest. Czyli film ukazujący tą teorię, o której piszecie wyżej.
Ale czy tak było naprawdę? Chyba rzeczywiście teoria pozostanie teorią, przynajmniej tymczasowo.

[Obrazek: mysz4.gif]
05-11-2007 16:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #20
 
Musiał wiedzieć od zawsze, jakby nie wiedział, to szukałby jak Neo. Oczko Jakby się dowiadywał etapami, to miałby wątpliwości.
05-11-2007 16:08
Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
Owszem. Jednak w Piśmie Św. nie mówi się na ten temat, tzn. czy miał te wątpliwości czy nie i jak to się w ogóle odbywało.
A Matrixa też bardzo lubię. I Neo :mrgreen:

[Obrazek: mysz4.gif]
05-11-2007 16:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #22
 
Myślę, że to najlepsze wyjaśnienie:
Cytat:Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było słowo. Wszystko się przez Nie stało,a bez Niego nic się nie stało,co się stało.(...) A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
05-11-2007 17:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #23
 
nieania
Proszę jaśniej bo nie jarzę...
Co ten cytat ma do Jezusa i jego wiedzy???
05-11-2007 17:40
Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #24
 
Przecież tu jest mowa o Jezusie. "Słowo" to Jezus. Słowo Boże, czyli pełnia wiedzy.

ps. To jest z początku Ewangelii wg. św Jana. Przeczytaj więcej, to ci się może rozjaśni bardziej.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
05-11-2007 17:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #25
 
Ciemność widzę...
Ale artykuł dobry znalazłem.
Nie wiedziałem że święty Marek, Łukasz i Mateusz przepowiadali pogodę... Język Szczęśliwy
http://wiadomosci.onet.pl/1453177,240,1,...skart.html
22-11-2007 12:39
Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
W samoświadomości Jezusa nie ma miejsca na żadne wątpliwości: << Ojciec jest we Mnie, a Ja w Ojcu >> (J 10, 38). Jeśli przyjmujemy omniscjencję Boga, to wszystko jest jasne.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-11-2007 12:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #27
 
Wydaje się jednak że Jezus "w ciele" do pewnych rzeczy dochodził - nawet potem. Początkowo zdawał się bardziej skupiać na Żydach, dopiero potem wychodząc szerzej.
Weźmy choćby przejmującą scenę z Mt 15,22-28:

A oto kobieta kananejska, wyszedłszy z tamtych okolic, wołała:
Ulituj się nade mną, Panie, Synu Dawida!
Moja córka jest ciężko dręczona przez złego ducha.

Lecz On nie odezwał się do niej ani słowem.
Na to podeszli Jego uczniowie i prosili Go: Odpraw ją, bo krzyczy za nami!
Lecz On odpowiedział:
Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela.
A ona przyszła, upadła przed Nim i prosiła:
Panie, dopomóż mi!
On jednak odparł: Niedobrze jest zabrać chleb dzieciom a rzucić psom.
A ona odrzekła: Tak, Panie, lecz i szczenięta jedzą z okruszyn, które spadają ze stołów ich panów.
Wtedy Jezus jej odpowiedział: O niewiasto wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak chcesz!
Od tej chwili jej córka była zdrowa.

pozdrawiam
Marek
24-11-2007 01:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
Jezus jasno, wyraźnie i dobitnie dał odpowiedź na to pytanie:
- "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się JA JESTEM" (J 8,58).
JA JESTEM - stwierdzenie odwiecznego istnienia....czy Ten, który stworzył wszechświat, był niedouczony i miał niskie Q :shock:
24-11-2007 10:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #29
 
To nie tak.
Jezus miał (a właściwie ma - bo od chwili Wcielenia zawsze tak będzie) dwie natury - boską i ludzką. Są one nierozerwalne, ale i nie "zmieszane" (tj. Jezus jest w pełni Bogiem i w pełni człowiekiem, ale nie "bogoczłowiekiem").
Rodząc się jako człowiek, Jezus dobrowolnie na czas pobytu na Ziemi w ciele wyrzekł się swojej osobistej mocy (a więc chodził a nie np. latał, przemawiał z łodzi a nie jako nadnaturalny głos z Nieba, jadł itd).
To Prawda że czynił cuda, ale czynił je na zasadzie daru od Ojca (zupełnie tak, jak czynili to potem Apostołowie).
Na tej samej zasadzie w Ewangeliach znajdujemy całkiem sporo wypowiedzi które Jezus wypowiada z perspektywy człowieka, np. "Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec."/Mk 13,32/

pozdrawiam
Marek
24-11-2007 11:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
"Ja i Ojciec jedno jesteśmy" (J 19,30) - uważam, że to tłumaczy wszystko.
24-11-2007 12:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów