Ankieta: Czy jesteś za eutanazją?
Jestem wierzący - TAK
Wierzący - NIE
Wierzący - TYLKO W WYJĄTKOWYCH SYTUACJACH
Jestem niewierzący - TAK
Niewierzący - NIE
Niewierzący - TYLKO W WYJĄTKOWYCH SYTUACJACH
Nie mam zdania w tej kwestii
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #91
 
heysel napisał(a):Chodziło mi o predyspozycje.
aha. to juz inaczej kwestia wygląda. Prydyspozycje można mieć, ale nie musi człowiek im sie poddać. Bo nie ma czegoś takiego jak fatum na jego osobą.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
09-12-2007 00:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #92
 
Terebint napisał(a):Czy może byście go dobili, aby ukrócić jego męki?
Rozgrzeszenie bym mu dał i powiedział wprost: umierasz ale nie jesteś sam. Ja jestem przy tobie i nie pozwolę, by ktoś ci chciał zaszkodzić, a nie pomóc.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
09-12-2007 00:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Terebint Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 360
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #93
 
Ks.Marek napisał(a):
Terebint napisał(a):Czy może byście go dobili, aby ukrócić jego męki?
Rozgrzeszenie bym mu dał i powiedział wprost: umierasz ale nie jesteś sam. Ja jestem przy tobie i nie pozwolę, by ktoś ci chciał zaszkodzić, a nie pomóc.
Ja uważam, że postęp nauki i medycyny doprowadził do dziwnego paradoksu. Można człowiekowi przedłużyć życie, gdy śmierć już go od dawna woła, a właściwie nie śmierć, tylko Bóg, a z jego cierpieniem nic nie daje się zrobić.
A chrześcijanie zachowują się, jakby bali się spotkania z Bogiem, jakby nie wierzyli w dalsze życie. Rozumiałbym to, gdyby to dotyczyło ateistów, którzy przecież wierzą tylko w "jedno" życie, ale chrześcijanie, którzy mają mieć nadzieję?

[center] [Obrazek: wilkpp9.png] [/center]
14-12-2007 17:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
motylek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 158
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #94
 
chrześcijanie mają takie przykazanie: "nie zabijaj" i od niego nie ma żadnych ustępstw, nawet jeśli chodzi o skrócenie męki i szybsze stanięcie przed Panem

"Wierzysz, ?e jest jeden Bóg? S?usznie czynisz - lecz tak?e z?e duchy wierz? i dr??"
Jk 2,19
14-12-2007 18:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #95
 
Każdy człowiek, bez względu na światopogląd jest pełen lęku w wyniku strachu oraz zależności. Cały dowcip polega na tym, że nie da się jasno uargumentować stanowiska, iż oba "mankamenty" człowiek okiełzna sam. Albo przyjmie się istnienie Boga, albo wpadnie się w błędne koło...
Kto wierzy, ten nigdy nie jest sam :wink:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
14-12-2007 18:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #96
 
mam pytanie do ks. Marka jeśli człowiek myśli inaczej a co innego robi bo jest pod presją czy to jest hipokryzja. Smutny
14-12-2007 18:40
Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #97
 
heysel napisał(a):gradzia napisał/a:
jak nic nie czeka i nikt to po co umierać?? skoro po śmierci niewiadomo jest że ulżymy naszym cierpieniom to po co eutanazja??

Jeżeli tam nic nie ma to śmierć jest wyzwoleniem od cierpienia tego świata.
a czemu zakladasz, że to nic jest lepsze od cierpienia??

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
15-12-2007 22:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #98
 
Przepraszam, ale to pytanie jest raczej nieco na siłę postawione (bądź też nie rozumiesz mojej odpowiedzi).
16-12-2007 03:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #99
 
heysel napisał(a):Przepraszam, ale to pytanie jest raczej nieco na siłę postawione (bądź też nie rozumiesz mojej odpowiedzi).
masz rację w pierwszym przypadku, siłowalam sie z tym pytaniem Oczko

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
16-12-2007 23:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #100
 
Agnieszka2405 napisał(a):jeśli człowiek myśli inaczej a co innego robi bo jest pod presją czy to jest hipokryzja.
, Nie, to jest schizofrenia. To się leczy :mrgreen:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-12-2007 23:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #101
 
gradzia napisał(a):masz rację w pierwszym przypadku, siłowalam sie z tym pytaniem Oczko
No widzisz ... Zwykle jest tak, że jak pytania są już na siłę zadawane to sięgnęło się już dna bądź inaczej mówiąc twierdzenia, które jest już niepodważalne.
A szkoda bo bardzo chciałbym się mylić Smutny ...
16-12-2007 23:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #102
 
Cytat:No widzisz ... Zwykle jest tak, że jak pytania są już na siłę zadawane to sięgnęło się już dna bądź inaczej mówiąc twierdzenia, które jest już niepodważalne.
A szkoda bo bardzo chciałbym się mylić Smutny ...
hmmm no i nie zgodze się z Tobą, bo ja wiem, że po śmierci Ktoś na mnie czeka, właściwie to już mogłabym umrzeć i być z Nim. A pytanie próbowałam zadać bardziej dlatego by wczuć się w sytuację kogoś kto nie ma tej perspektywy szczescia po smierci, kto widzi pustkę i tu faktycznie przeroslo to moje umiejętnosci.

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
19-12-2007 00:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Terebint Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 360
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #103
 
Cytat:Tajemnicza śmierć Francuzki, która chciała eutanazji

Cierpiąca na raka Francuzka, której choroba zniekształciła twarz, pozbawiła wzroku, węchu i smaku, została znaleziona martwa w swym domu. Zaledwie dwa dni temu francuski sąd odrzucił jej prośbę o prawo do popełnienia samobójstwa przy pomocy lekarza.
Policyjni patolodzy zajmą się ustaleniem przyczyn śmierci pięćdziesięciodwuletniej Chantal Sebire, której przypadek wywołał burzliwą dyskusję we Francji, i apele o zmianę stanowiska władz w sprawie eutanazji.

Mieszkająca w Dijon we wschodniej Francji Sebire od ośmiu lat cierpiała na nerwiaka węchowego zarodkowego, rzadką i nieuleczalną odmianę raka. Złośliwy nowotwór wywodzący się z nabłonka węchowego sprawił, że kobieta miała potwornie zniekształconą twarz i bardzo cierpiała. Nieustającego rozdzierającego bólu nie były w stanie złagodzić żadne leki, dlatego kobieta domagała się prawa do tego, by lekarze mogli przyspieszyć jej śmierć. Tak zwane samobójstwo na życzenie jest jednak we Francji nielegalne.
REKLAMA Czytaj dalej

Prawo zezwala jedynie na pasywną eutanazję, czyli odłączenie aparatury podającej płyny i pokarm pacjentom w stanie głębokiej śpiączki, lub też wprowadzenie pacjenta w śpiączkę i odłączenie aparatury po pewnym czasie. Adwokat Sebire próbował przekonać sąd, że taka procedura w przypadku kobiety byłaby "barbarzyństwem".

Podkreślał, że wprowadzenie jej w stan sztucznej śpiączki oraz powolne umieranie kobiety mogłoby potrwać nawet dwa tygodnie, i przysporzyłoby dodatkowych cierpień trójce jej dzieci. Sebire napisała nawet list do prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego z prośbą o pomoc. Otrzymała odpowiedź zalecającą, by zasięgnęła dodatkowej opinii u najlepszych specjalistów.

Los kobiety i kwestia prawa do śmierci wywołały tak burzliwą debatę w całej Francji, że doniesienia o śmierci Sebire znalazły się dziś na pierwszych stronach wszystkich dzienników, w tym Le Figaro i Le Parisien. Jak donosi korespondent CNN w Paryżu Jim Bitterman bardzo wielu Francuzów popierało kobietę w jej walce o prawo do samobójstwa z pomocą lekarza. Setki ludzi wysłało do niej listy w tej sprawie. Zdaniem Bittermana jednym z powodów takiego wsparcia był fakt, że Sebire była stosunkowo młodą matką trójki dzieci i wiele ludzi bardzo współczuło jej losowi, zadając sobie pytanie co oni sami zrobiliby w takiej sytuacji.

Zdaniem francuskiego Stowarzyszenia na Rzecz Prawa do Godnej Śmierci prawo musi zostać zmienione tak, by uwzględniać przypadki takie, jak Sebire. - To nie powinno zależeć od polityka czy doktora, ale osoby która cierpi, która jest nieuleczalnie chora. Tylko ona powinna decydować o tym, czy chce położyć kres swym cierpieniom i wcześniej umrzeć - uważa przewodniczący Stowarzyszenia Jean-Luc Romero.

Wiele osób się jednak z nim nie zgadza. - Nie możemy zmieniać prawa tylko dlatego, że któryś z obywateli czegoś chce. Nasze prawo i tak nie jest w tej kwestii rygorystyczne - podkreśla Patrick Verspieren, Jezuita i bioetyk. Również francuski premier, oraz ministrowie zdrowia i sprawiedliwości dali do zrozumienia, że nie widzą powodów by wprowadzać zmiany w prawie.
http://wiadomosci.onet.pl/1714543,441,ta...,item.html
Przeczytaliście? Teraz wejdźcie na link i zobaczcie jej zdjęcie - przerażające. Odmówilibyście jej eutanazji, czy zgodzilibyście się? Bo modlitwa by jej raczej już nie pomogła, prawda?

[center] [Obrazek: wilkpp9.png] [/center]
28-03-2008 21:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #104
 
no i jak ludzie się rozkęcą to będą bez obaw zabijać dzieci niepełnosprawne, niedołężnych starców itd. A czemu nie ! ?
Lżej będzie.... tylko jak na to sumienie a co ważne co mówi o tym sam Bóg !?
Lepiej sie odciążyć aniżeli tworzyć wspólnoty z każdym człowiekiem.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
28-03-2008 22:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
satanista Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 57
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #105
 
Annnika napisał(a):Bo nie człowiek jest panem życia Smutny
Prawo do własnego życia i dysponowania nim wg własnej woli to podstawowe prawo człowieka charakteryzujące go jako wolną istotę, a nie niewolnika.
06-05-2008 12:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów