Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Horus a Jezus
Autor Wiadomość
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #16
 
Polonium, ale czasem potrzeba komuś pomóc wytrwać. Jeśli ktoś jest słaby nie znaczy, że jest zły i należy już go skazywać... Zanim wytniesz drzewo najpierw je okop, daj nawóz i sprawdź czy nie wyda plonu.

[ Dodano: Wto 18 Gru, 2007 19:07 ]
Polonium, ale czasem potrzeba komuś pomóc wytrwać. Jeśli ktoś jest słaby nie znaczy, że jest zły i należy już go skazywać... Zanim wytniesz drzewo najpierw je okop, daj nawóz i sprawdź czy nie wyda owocu.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
18-12-2007 20:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
Jestem przekonany,że i te drzewa mogą wydać owoc. My możemy taką osobę ukierunkować w kierunku dobra i uświadomić odnośnie istniejących zagrożeń, a dalej już działa wolna wola i rozum.
18-12-2007 20:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #18
 
Polonium napisał(a):My możemy taką osobę ukierunkować w kierunku dobra i uświadomić odnośnie istniejących zagrożeń,
No to zacznijmy wreszcie to robić. :patrzy:

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
19-12-2007 15:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
Widziałam podobny film
Dobre manipulowanie wiedzą, i dotego naciąganie na siłe Oczko
We wszystkich przydkach łato jest udowodnić, że to jest kałamstwo.
Te osoby , które miały starożytność i nie tylko wiedzą jak te kwestie wyglądają Uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
28-02-2008 16:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nietoperz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 14
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #20
 
Polonium napisał(a):(...)Jednak nie widzę sensu w porównywaniu chrześcijańskiego monoteizmu z pogańską religią Egiptu.
czemu? tez religia.wszystkie religie maja wspolny mianownik.
Polonium napisał(a):Po pierwsze monoteizm i politeizm to nie to samo. Monoteizm jest wiarą w jednego Boga, a politeizm to wiara w wielu bogów.
brawo,ajnsztajnie;] nigdy bysmy na to sami nie wpadli;]
Polonium napisał(a):Film w zasadzie mówi o czymś i o niczym zarazem, poprostu to taki zbitek słów.
moze kiedys dojdzie do ciebie "o co cho" - jak to mawiaja ziomale;]a moze nie - mozg kazdy ma ,ale nie kazdy musi go uzywac;]

Polonium napisał(a):Łączenie prawdy z fikcją. Bo to w co wierzyli Egipcjanie nie miało odzwierciedlenia w historii, zaś to w co my wierzymy oparte jest także na faktach historycznych.
buehehe.;] bardzo to smieszne co piszesz;]

Polonium napisał(a):Zresztą co to za film wogóle.
calkiem ciekawy.trzeba miec otwarty nieco umysl jednak by cos z tego filmu wyniesc

Polonium napisał(a):A te powiązanie wydarzeń religijnych ze znakiem zodiaku "Ryb" to podszyte jest New Age. Film nic nowego nie odkrywa przed nami a raczej rozbudza niezdrową sensację. Ludzkość zawsze poszukiwała i powstało wiele wierzeń, zanim narodził się monoteizm.

bredzisz.zwlaszcza,ze piszac "nim narodzil sie monoteizm" masz na mysli Jedyna Sluszna Wiare.Otoz juz starsi bracia w wierze,Żydzi, na dlugo przed pojawieniem sie Chrystusa mieli wiare monoteistyczna ,z ktorej chrzescijanstwo czerpalo garsciami (no bo bylo nie bylo - Jezus byl Żydem po kres swych dni - czy chceta tego czy nei).Natomiast samo chrzescijanstwo moze w trakcie swoich poczatkow bylo monoteistyczne,no ale na dzien dzisiejszy nei ma barzddziej politeistycznej religii. Wierzycie i modlicie sie nie tylko do Boga ojca jedynego,ale tez ducha,syna ,matki i calego stada swietych.ze nie wspomne o tworzeniu ich podobizn (czego pismo swiete zabrania wyraznie;])...no ale biznes jest biznes;]

aha i ludzkosc szuka i bedzie dalej szukac wierzen i nowych doznan.czlowiek jest tak skonstruowany ze potrzebuje mistycznych przezyc,niestety,kosciol katolicki nie zaspokaja tego we wlasciwy sposob.;]
19-04-2008 10:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #21
 
Sorry Nietoperz, ale poznaj trochę naukę którą krytykujesz bo na tym poziomie to nawet polemika z Tobą nie ma sensu Smutny

pozdrawiam
Marek
19-04-2008 11:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nietoperz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 14
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #22
 
hehe.
typowe.;] prosze,podwaz moje argumenty w jakis sposob i wyjasnij mi wyraznie gdzie sie myle. po to dyskutuje by sie byc moze czegos nowego dowiedziec. bowiem z twojej wypowiedzi wynikac by moglo ze cos wiesz - a ja tego akurat nei wiem.czy moze przekresla mnie to ze po prostu mam nieco inny punkt widzena na te sprawe?
dziekuje z gory za wyczerpujaca odpowiedz
19-04-2008 19:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #23
 
Po prostu gadasz bzdury tak podstawowe (np. to o rzekomym politeiźmie) że trudno wymagać by ktoś poważnie z tym dyskutował.
Zawsze w takiej sytuacji przywołuję przykład faceta, który twierdzi że Księżyc zbudowany jest z zielonego sera; trudno wymagać od zawodowych astronomów (a nawet od pasjonatów na astronomicznej liście dyskusyjnej) by porzucili swoje dyskusje by "podważać jego argumenty i wyjaśniać mu wyraźnie gdzie się myli".
Zwłaszcza że informacje (zarówno na temat składu chemicznego Księżyca jak wiary Kościoła) są dostępne dość łatwo.

pozdrawiam
Marek
19-04-2008 21:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
nietoperz napisał(a):prosze,podwaz moje argumenty w jakis sposob i wyjasnij mi wyraznie gdzie sie myle.
A gdzie te argumenty? Niby tu:
nietoperz napisał(a):Otoz juz starsi bracia w wierze,Żydzi, na dlugo przed pojawieniem sie Chrystusa mieli wiare monoteistyczna ,z ktorej chrzescijanstwo czerpalo garsciami (no bo bylo nie bylo - Jezus byl Żydem po kres swych dni - czy chceta tego czy nei)
:coo:
Bo jeśli tak, to radzę ci - albo poczytaj troszkę, albo daruj sobie to forum.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-04-2008 22:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nietoperz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 14
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #25
 
hmmm.dobra to inaczej : jak nazwac inaczej oddawanie kultu swietym? tu jeden swiety patron kierowcow2,tu inny patron tego ,tam inny patron tamtego...to tak jak starozytni bogowie - kazdy ma swoj przydzial,swoja nisze ekologiczna,ze tak to ujme;D

a co do jezusa: jakiego byl wyznania?objaw mi to. wszelkie zrodla wskazuja na to ze byl wyznania mojzeszowego.chrzescijanstwo przed jezusem nie istnialo chyba,nie?
pozdro
22-04-2008 00:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #26
 
A więc nie wiesz ?
I, zamiast zapoznać się z nauką na ten temat, zacząłeś od krytyki ?

pozdrawiam
Marek
22-04-2008 03:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nietoperz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 14
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #27
 
a tam,od razu krytyka.i jakie tam "nie wiesz".wszem i wobec wiadomo jakiego wyznania jezus byl - nie wmowisz mi ze byl katolikiem;] no,ale kudy mi tam do takiego eksperta jak ty,wiec moze mnie w wielkiej swej lasce oswiesz;]
22-04-2008 13:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #28
 
Nie.
Forum na jakim jesteś służy do dyskusji na temat wiary, a nie do douczania tych, którym się nie chce zajrzeć do dokumentów, albo choćby do katechizmu.
Tym bardziej jeśli owa ignorancja jest w złej wierze.

pozdrawiam
Marek
22-04-2008 13:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #29
 
nietoperz napisał(a):wszem i wobec wiadomo jakiego wyznania Jezus byl
I temu nikt nie zaprzeczył.

A co do reszty to
po 1. przeczytaj cały wątek od początku, to tylko 2 strony, a dopiero potem wypowiedz się na temat. Najlepiej będzie jak napiszesz coś, co wniesie coś nowego do dyskusji.
po 2. Dowiedz się czegoś więcej. Bo wyskakujesz jakbyś był expertem, ale tylko się ośmieszasz, bo to co napisałeś, to jak wypowiedz lekarza o mechanice.
po 3. Nie obrażaj ludzi, z którymi dyskutujesz.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
22-04-2008 15:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nietoperz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 14
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #30
 
spalta mnei na stosie,tej;]
nieania napisał(a):
nietoperz napisał(a):wszem i wobec wiadomo jakiego wyznania Jezus byl
I temu nikt nie zaprzeczył.
nie skomentuje nawet

Cytat:A co do reszty to
po 1. przeczytaj cały wątek od początku, to tylko 2 strony, a dopiero potem wypowiedz się na temat. Najlepiej będzie jak napiszesz coś, co wniesie coś nowego do dyskusji.
wnioslo.;]
Cytat:po 2. Dowiedz się czegoś więcej. Bo wyskakujesz jakbyś był expertem, ale tylko się ośmieszasz, bo to co napisałeś, to jak wypowiedz lekarza o mechanice.
"ekspert" sie inaczej pisze,jestesmy zamerykanizowani,ale bez przesady. probuje dyskutowac,ale sie mnei wycina zazwyczaj,obludnie i pokretnie to tlumaczac.no,coz,niewazne,nie potne sie.;] i od kiedy lekarz w ramach hobby nie moze sie interesowac mechanika?;]

Cytat:po 3. Nie obrażaj ludzi, z którymi dyskutujesz.
nikogo nie obrazam. to jak kto moje wypowiedzi interpretuje to jego sprawa i za to nie odpowiadam.

EOT bo donikad to nie prowadzi,po za tym zapalenie pluc mam i myslec mi sie nie chce.
oi!
22-04-2008 19:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów