Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Strach"-książka, która wstrząśnie Polską
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
M. Ink. * napisał(a):to ciągłe i nachalne wmawianie Polakom antysemityzmu
to tylko zwykły, prymitywny antypolonizm
I to przeżyjemy, podobnie jak i wiele innych spraw. Poza tym: kto ma media ten rządzi. I świetną robotę robi Grzegorz Górny w >>Demonie Południa<<

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
14-01-2008 02:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Znowu będą medialne pyskówki, niech to....

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
14-01-2008 10:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
Oglądaliście wczoraj (21.01.2008, TVN24 relacja na zywo) debatę z p. Grossem w Kielcach?.....merytoryczne, faktograficzne wypowiedzi mieszkańców Kielc i przyznanie w końcu przez p. Grossa, że i wśród Żydów byli także łotrzy i oprawcy.
22-01-2008 22:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meritus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #19
 
nie lubię wysiadywać pod gniazdem i czekać aż mi ptak narobi na głowę żeby tylko wyszło jaki cham z niego
22-01-2008 23:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Az cztery dychy ta szmira, zbiór inwektyw na Polaków kosztuje...
A ks. Zalewski podszedł do sprawy taniej, 19.90 płaciłem za jego bucher....

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-01-2008 23:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
Ks.Marek napisał(a):A ks. Zalewski podszedł do sprawy taniej, 19.90 płaciłem za jego bucher....
a ja nic, mam w formie elektronicznej.

A odnośnie ksiązki "Strach" to sama okładka odstrasza. A tereściowo, to szkoda słów.
Ale zaskoczyło mnie, ze stwiedził
alus napisał(a):że i wśród Żydów byli także łotrzy i oprawcy.
.

Niedawno poznałam Rosjankę, która ma korzenie żydowsko-polsko-rosyjskie. I interesuje ją holocaust, tylko aby pośród tylu książek wiedziała to można wybrać iprzeczytać, aby poznać prawdę a nie zakłamanie.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
23-01-2008 00:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
Jednym słowem nie oglądaliście...szkoda, żałujcie Smutny ....jestem dumna z postawy i godności mieszkańców mojego miasta, którzy wykazali to w dyskusji =D> =D> ....to naprawdę bardzo dobra lekcja partiotyzmu.
meritus - uciekanie nie zawsze jest najlepszym wyjściem.
Ja książki nie czytałam i nie zamierzam czytać, ale owa dyskusja mogłaby stanowić materiał do nauki dla młodych.
Rachel - gdy przytoczono nazwiska, fakty, daty podłego, okrutnego zachowania Żydów wobec Polaków po wojnie - tych ukrywanych przez Polaków i tych, którzy przyszli z Armią Czerwoną i stanowili sztab UB w Kielcach, p. Gross nie mógł przeczyć oczywistym faktom.
23-01-2008 00:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
alus napisał(a):Jednym słowem nie oglądaliście...szkoda, żałujcie
Niestety, ale w akademiku , w swoim pokoju to mam tylko kompa a TV brak.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
23-01-2008 00:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
alus napisał(a):Rachel - gdy przytoczono nazwiska, fakty, daty podłego, okrutnego zachowania Żydów wobec Polaków po wojnie - tych ukrywanych przez Polaków i tych, którzy przyszli z Armią Czerwoną i stanowili sztab UB w Kielcach, p. Gross nie mógł przeczyć oczywistym faktom.
No i chwała Panu za taki stan rzeczy! Żałuję, że widziałem tego materiału, ale po prostu o nim nie wiedziałem. Może niebawem pojawi się w sieci...
...chociażby stenogram Duży uśmiech

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
23-01-2008 00:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
alus napisał(a):Rachel - gdy przytoczono nazwiska, fakty, daty podłego, okrutnego zachowania Żydów wobec Polaków po wojnie - tych ukrywanych przez Polaków i tych, którzy przyszli z Armią Czerwoną i stanowili sztab UB w Kielcach, p. Gross nie mógł przeczyć oczywistym faktom.
Napewno ciekwe i dobrze zrobione przedstawienie faktów w odpowiednim świetle.
P.Gross raczej tworzy własną historię na rzecz własnej kieszeni a nie dla pokazania prawdy.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
23-01-2008 00:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
W nawiązaniu do manipulacji:
- TVN24 relacjonował dyskusję "na żywo" - komercyjna telewizja - a publiczna, która ponoć ma "misję", żaden z 3 kanałów nie relacjonował, ani nie retransmitował....przypadek?
- inna manipulacja - na spotkanie wybrano najmnieszą salkę jaka można było wybrac w Kielcach - raptem może zmieścić się ok 300 osób.
A w Kielcach jest kilka nowoczesnych, przestronnych sal, gdzie mogło pomieścic się setki ludzi.
Nie sądzę, aby decyzję podjęli lokalni organizatorzy - raczej p. Gross nie chciał stawić czoła większemu audytorium.
Bo z przyczyn oczywistych zainteresowanie w Kielcach było ogromne.
Efekt taki, że na spotkanie, które rozpoczęło się o godz. 18, ludzie z Kielc i woj. świętokrzyskiego o godz 16 zajmowali miejsca, a i tak 2/3 albo 3/4 odeszło z kwitkiem. Ludzie stali w zagęszczeniu jak przysłowiowe śledzie w beczce.
- p. Gross wywodził jak cenne jest każde życie ludzkie i to motywowało go do napisania książki.
Na ten argument padło z sali pytanie do p. Grossa czym wyjaśnia fakt, że w momencie mordu w Kielcach, UB - padły konkretne nazwiska osób pochodzenia żydowskiego stanowiących dowóctwo UB w Kielcach - nie podjęło żadnych działań aby rozgonić tłum i uratować Żydów.
P. Gross znalazł proste wyjaśnienie - bali się o swoje życie świadomi antysemityzmu kielczan.
Na to dictum padła konkretna argumentacja - czemu się bali...
- otóż w małej wiosce pod Kielcami - Ciepielowie, rodzina ukrywała Żydów. Po wejściu armii sowieckiej, jeden z uratowanych Żydów wstąpił do UB i zadenuncjował owa rodzinę, która go ukrywała i sąsiadów, jako tych, którzy współpracowali z Niemcami i wydawali Żydów.
Efektem fałszywego oskarżenia był najazd na wieś UB i NKWD, podczas pacyfikacji wsi zginęło kilka osób a kilka wywieziono do mordowni ubeckich, i nigdy nie powrócili do domów.
Na co p. Gross nie zaprzeczył faktowi - podsumował tylko, że "wśród Żydów byli także łotrzy i oprawcy.
Ale w książce "Strach" przypadku z Ciepielowa nie opisał, choć był mu znany......zatem książka to horrendalan manipulacja.
23-01-2008 14:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
Ja dziś jeszcze przeczytałam Felieton odnosnie tej kwestii.

a oprócz tej dyskusji "na zywo",kielczanie w jakiś sposób bronią się przed słowną napaścią p.Grossa?

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
23-01-2008 14:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
Pan Gross wtyka kij w mrowisko, rozjątrza rany, które dzięki takim jak on czy jego adwersarze - nigdy się już chyba nie zagoją.
Jestem zniesmaczony, odcinam się od tego.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
23-01-2008 14:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
Od pomówień nie da się obronić...są w Kielcach historycy, humaniści, którzy od lat zbierają materiały o pogromie, wydają opracowania, książki - prof. Żak. ks. Śledzianowski, Prof. Meducki (nie pamiętam wszystkich nazwisk).
Władze miasta i społeczność miasta corocznie obchodzi rocznicę pogromu, wzniesiono tablice, pomnik pamięci pomordowanych. W uroczystościach biorą udział przedstawiciele gmin żydowskich, przedstawiciele państwa Izrael.
Cóż można więcej uczynić?...nieprzekonanych i "udawadniających" swoje tezy trudno przekonać, że błądzą i nie mają patentu na prawdę.
Nota bene - za mord odbył się po 7 dniach "proces sądowy" - 11 lipca, tego dnia zapadł wyrok śmierci i następnego dnia został wykonanych - rozstrzelano 9 osób.
Następne wyroki to długoletnie więzienia.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pogrom_kielecki
Kielce i okolice za pogrom dostawały cięgi do lat 70-tych...za Żydów, odwet za bardzo liczny udział społeczności w walce z faszystami w jednostkach AK, BCh.
Dopiero gdy I sekretarzem PZPR został E. Gierek, który odunął od władzy centralnej mnóstwo ludzi pochodzenia żydowskiego, kielecczyzna złapała oddech....napłynęły jakieś pieniądze, zaczęły się inwestycje...bo do tego czasu Kielce wyglądały jak "kleryków" Żeromskiego.
23-01-2008 17:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
W sprawie pogromu kileckiego jest wiele niejasności i do tego wskazujących, że to było czynione pod patronatem ZSRR.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
23-01-2008 17:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów