Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy można odciąć się od rodziny?
Autor Wiadomość
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #61
 
Zmuszanie dziecka do wierzenie napewno nie pomorze budowaniu dobrych relacji wręcz odwrotnie.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
28-03-2008 14:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #62
 
aga napisał(a):Ja tam mam wspaniałych rodziców, tylko z mamą nie można się dogadać, która jest zaborcza, nieustannie zaniża moje poczucie wartości, a jak mam depresję to uważa, że nic mi się nie chce i takie tam.
:coo: To jakoś się nie klei, w porównaniu z wcześniejsza wypowiedzią:
aga napisał(a):a tam mam wspaniałych rodziców,
Helmutt napisał(a):Ja się nie wtrącam w ich życie religijne, a że ich coś w moim zyciu drażni - no to przepraszam, kto tu ma problem? Swoim ateizmem im krzywdy nijakiej nie robię.
Tu nie tyle o ich życie religujne chodzi, ile bardziej o twoje racje, które nie mają rzeczowej argumentacji w oczach twoich bliskich. Problem zatem lezy po twojej stronie, by uczynić je przejrzystymi...
alus napisał(a):W Polsce zawsze kapłan w rodzinie to nobilitacja dla rodziny...Ty swoim "ateizmem" pokazujesz, że te "ochy i achy" adresowane przez rodzinę wobec brata, w niemniejszym a nawet większym stopniu tyczą Ciebie....opiekujesz się matką
Syn ksiądz - oczko w głowie mamy, spełnienie też w pewien sposób jej oczekiwań, a z drugiej strony "brat syna marnotrawnego"...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
28-03-2008 14:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #63
 
Ks.Marek napisał(a):
alus napisał(a):W Polsce zawsze kapłan w rodzinie to nobilitacja dla rodziny...Ty swoim "ateizmem" pokazujesz, że te "ochy i achy" adresowane przez rodzinę wobec brata, w niemniejszym a nawet większym stopniu tyczą Ciebie....opiekujesz się matką
Syn ksiądz - oczko w głowie mamy, spełnienie też w pewien sposób jej oczekiwań, a z drugiej strony "brat syna marnotrawnego"...
Nie nie jest tak. Wiem dobrze, że jeśli chodzi o brata - mama oczekiwała zupełnie czego innego. Uszanowała jego wybór, ale na początku nie raz dało się poznać, że cierpi przez to, że on poszedł tą drogą.
Nie jestem żadnym "synem marnotrawnym", w tej przypowieści chodzi o co innego zupełnie. Nie widze związku z moją osobą.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
28-03-2008 14:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #64
 
Helmutt napisał(a):Nie jestem żadnym "synem marnotrawnym", w tej przypowieści chodzi o co innego zupełnie. Nie widze związku z moją osobą.
Przecież piszę, żeś "brat syna marnotrawnego"...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
28-03-2008 14:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #65
 
Helmutt napisał(a):Uszanowała jego wybór, ale na początku nie raz dało się poznać, że cierpi przez to, że on poszedł tą drogą.
Nie dziwie się. Mojej cioci 5 synów poszło do Seminarium.
To w naszej rodzinie pewien fenomen.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
28-03-2008 14:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #66
 
Mam pomysł.
Módlmy się, by Helmutta córeczka poszła do zakonu kontemplacyjnego. Co wy na to wierzący forumowicze?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
28-03-2008 14:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #67
 
Ks.Marek napisał(a):Mam pomysł.
Módlmy się, by Helmutta córeczka poszła do zakonu kontemplacyjnego. Co wy na to wierzący forumowicze?
Uśmiech Też wymiśliłeś. No niestety - będzie tego chciała, będzie pewna, że tego chce - to ze łzami w oczach ale będę musiał to zaakceptować. Oczywiście pod warunkiem, że się wcześniej sama ochrzci itp - bo ja jej tego robić nie zamierzam Oczko

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
28-03-2008 14:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #68
 
Helmutt napisał(a):Oczywiście pod warunkiem, że się wcześniej sama ochrzci itp - bo ja jej tego robić nie zamierzam
To na koniec off topika: Będe modlił się o nawrócenie dla pewnego ateusza... i innych zachęcam też.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
28-03-2008 14:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #69
 
Helmutt napisał(a):Ks.Marek napisał/a:
Mam pomysł.
Módlmy się, by Helmutta córeczka poszła do zakonu kontemplacyjnego. Co wy na to wierzący forumowicze?

Też wymiśliłeś. No niestety - będzie tego chciała, będzie pewna, że tego chce - to ze łzami w oczach ale będę musiał to zaakceptować. Oczywiście pod warunkiem, że się wcześniej sama ochrzci itp - bo ja jej tego robić nie zamierzam
Ja to mogę się pomodlić aby dobry z niej czlowiek był Duży uśmiech
A co będe na Bogu wymuszać powołanie Uśmiech Jak będzie chciała to aby odkryła to które spowoduje , że bedzie się dobrze rozwijać i wpierać swym działaniem innym :mrgreen:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
28-03-2008 15:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #70
 
"Bo ja jej tego robić nie zamierzam"...teraz nie zamierzasz Uśmiech ...ale nie wiesz czy za dzień, rok...etc, nie otworzysz drzwi Twego serca na Boga - On nie wtargnie na siłę, ale stoi i czeka.....może Ty będziesz miał dość warowania po drugiej stronie Przytulanie
28-03-2008 15:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #71
 
alus napisał(a):"Bo ja jej tego robić nie zamierzam"...teraz nie zamierzasz Uśmiech ...ale nie wiesz czy za dzień, rok...etc, nie otworzysz drzwi Twego serca na Boga - On nie wtargnie na siłę, ale stoi i czeka.....może Ty będziesz miał dość warowania po drugiej stronie Przytulanie
To normalne, że w każdej chwili moge się nawrócić, ale będzie to proces samorzutny, a nie dlatego, że tak uznam za stosowne. "Nie zamierzam' - na obecną chwilę.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
28-03-2008 15:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #72
 
oki Uśmiech ...bo też i wiary nie da się zaprojektować na "stosowną" porę.

ps. Helmutt - czy czytałeś kiedy książkę zakonnika Phila Bosmansa "Bóg któremu wierzę"?...
- "Przy lekturze tych stron miej zawsze świadomość, że swymi przemyśleniami do niczego nie chcę cie zmuszać.
One stanowią jedynie propozycję i zaproszenie.
O nic cię nie pytam.
Nie nalegam.
Wcale nie musisz sie ze mną zgadzać, ja jedynie zasiewam.
Być może, że sieję wiarę, a może rzucam ziarno na kamienną glebę.
Lecz wierzę w zasiew.
Gdzieś, kiedyś, padnie na dobry grunt".
Są w niej dwa rozważania - "Rozumiem niewierzących" i "Niewierzący przyjaciel" Przytulanie
28-03-2008 16:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #73
 
wpadam w środku to jak zwykle zmieniam pewnie temat i wogle.
uważam ze można odsunąc sie od rodziny znaleźć sobie inną. lepszą taka jaką by sie chcialo mieć wiem coś o tym bo tego doświadczyłam.

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
28-03-2008 16:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #74
 
Helmutt napisał(a):To normalne, że w każdej chwili moge się nawrócić, ale będzie to proces samorzutny, a nie dlatego, że tak uznam za stosowne. "Nie zamierzam' - na obecną chwilę.
A więc jest pragnienie ukryte. To i jest nadzieja...
duszyczka napisał(a):uważam ze można odsunąc sie od rodziny znaleźć sobie inną. lepszą taka jaką by sie chcialo mieć wiem coś o tym bo tego doświadczyłam.
Marto - prosze rozwiń myśl.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
28-03-2008 16:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #75
 
Ja powiem co mi sie z tym skojarzyło - w czasie gdy mi było najgorzej "przygarnęło " mnie zaprzyjaźnione małżeństwo. Mimo że to nie więzy krwi, t o więcej na nich mogę liczyć niż na krewnych. To oni pokazali mi, że człowiek jest wartością samą w sobie inie musi na okrągło udowadniać, że jest przydatny, jak to było w moim domu pochodzenia Smutny

Anyway, bliższa relacja mnie wiąże z przyjacielem, niż z rodzonym bratem, bardziej mi bratem ten, którego znam od 4 lat niż ten, z którym się wychowałam.

O to chodziło duszyczko :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
28-03-2008 21:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów