Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O Harrym Potterze luźne gadki
Autor Wiadomość
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #136
 
"Niespokojne jest serce człowieka, póki nie spocznie w Panu" (św. Augustyn)....a jeśli odejdzie od Pana to szuka bożków zastępczych - w XXI wieku "oświeconym" takim bożkem staje się magia :diabelek:
27-01-2008 11:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meritus Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 192
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #137
 
Ks. Posacki - jezuista i demonolog opublikował kolejny artykuł o Harrym Potterze, tym razem o VII tomie.
http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ...d=my14.txt
27-01-2008 13:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #138
 
Hmm osobiście nie czytałam i nie mam zamiaru sięgać. Nie lubię takiej tematyki. Uważam , że to strata czasu, lepiej sięgnąc po jakąś inną, moim zdaniem mądrzejszą. Lubię sesacyjne itd,ale musi to być dobra książka. Dotego Harry Potter od samego początku źle mi się kojarzy. Szkoda tylko, że człowiek jest zdolny przeczytać w wekeend cały tom tej książki, a np. nie potrafii przeczytać lektury szkolnej [chodzi tylko o tych co do szkoły jeszcze chodzi].
Pamiętaj jeszcze jak w tej diecezji przynajmniej , był czytany list aby nie sięgać po tą książką. I stwierdzam, że w taki sposób zrobiono dobrą reklamę książce a nie odwrotnie. Przecież zakazany owoc najlepiej smakuje :twisted:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
28-01-2008 02:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #139
 
Rachel napisał(a):Pamiętaj jeszcze jak w tej diecezji przynajmniej , był czytany list aby nie sięgać po tą książką. I stwierdzam, że w taki sposób zrobiono dobrą reklamę książce a nie odwrotnie. Przecież zakazany owoc najlepiej smakuje :twisted:
Taki list to sprawdzian dojrzałości chrześcijańskiej jego odbiorców. Jednak z drugiej strony, człowiek jaki jest, każdy widzi. Tylko potem zaczyna wzmagać się argumentacja: Mądry Polak po szkodzie...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-01-2008 00:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
motylek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 158
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #140
 
Rachel napisał(a):Szkoda tylko, że człowiek jest zdolny przeczytać w wekeend cały tom tej książki, a np. nie potrafii przeczytać lektury szkolnej
:oops: ciut jak o mnie, tylko że lektury mnie nudzą i dlatego ich nie czytam

Co do HP to przyznam się szczerze przeczytałam wszystkie tomy, wiekszość kilkakrotnie... Uwazam że książki tej nie powinny czytać dzieci, gdyz może nieźle namieszać w ich psychice. Jest to książka która pozwala choć na chwilę oderwać się od rzeczywistośći, czy to dobrze czy źle niech każdy według siebie osądzi. Ja wiem, że gdy spędzałam nad nią dłuższy czas w moim sercu rodził się jakiś niepokuj, ale nie miała ona wpływu na moje życie
Jestem przezorna,, unikam okultyzmu, mogi, horoskopów, wiem jakie to bagno i nawet ta ksiązka nie jest w stanie mnie do tego skłonić.
Lubią ta książkę, ale traktuję jak zwykłą bajkę...

"Wierzysz, ?e jest jeden Bóg? S?usznie czynisz - lecz tak?e z?e duchy wierz? i dr??"
Jk 2,19
31-01-2008 21:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #141
 
motylek napisał(a):Lubią ta książkę, ale traktuję jak zwykłą bajkę...
Jeżeli na serio tak traktujesz to spox. Tylko badać swe serce, intencje, aby nie dojśc do nieznanej krainy , gdzie słońce znika :diabelek:
Łatwo jest znaleźć osobę, która czytała HP i zawsze są stwierdzenia tego typu, że ksiąąka ta ją wciągneła,że nie może przerwać. Ja tak mam ale przy innej tematyce ...np. Obozy i miejsca oddosobienia dla ludości niemieckiej na terenie Polski.
Realizm całą parą i jak wciąga.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
31-01-2008 23:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #142
 
Rachel napisał(a):Szkoda tylko, że człowiek jest zdolny przeczytać w wekeend cały tom tej książki
Ja osobiście potrafię przeczytac pierwsze 3tomy w ciągu weekendu a każdy dom zajmuje mi niecały dzionek.
Rachel napisał(a):a np. nie potrafii przeczytać lektury szkolnej [chodzi tylko o tych co do szkoły jeszcze chodzi].
Osobiście zawsze czytam lektury. Nie przeczytałam tylko Ogniem i mieczem w 6 klasie xD ale gdzie takim dzieciakom takie lektury;/
motylek napisał(a):uwazam że książki tej nie powinny czytać dzieci, gdyz może nieźle namieszać w ich psychice.
Dokładnie dzieci do 14/15 roku zycia nie powinni czytać Harrego.
Cytat:Lubią ta książkę, ale traktuję jak zwykłą bajkę..
Dokładnie to tylko bajka. Osobiście mam wybrane ciekawże książki. Uwielbiam wojenne a w szczególności o obozach koncetracyjnych. No na pewno ale Harry Potter to tyko taka lekka rozrywka.

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
02-02-2008 10:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
David Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 38
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #143
 
Hm..no tak już jest..czyta się najczesciej to co się lubi bądz to co wprowadza w nasze życie wiele interesujacych rozwiazan. Jesli chodzi o Harrego to tez lubię go czytac, ale tylko dla zaspokojenia swojej wyobrazni. Lubie ksiazki fantastyczne, przygodowe itp. Wiem, że Harry Potter moze doprowadzic do zniewolen bo sam bylem tego swiadkiem podczas gdy egzorcysta podszedl do pewnego chlopca, dlatego tez nie mozna zbytnio brnac w magie ktora w tej ksiazce wystepuje bo moze prowadzic do praktyk okultystycznych... :?wiec jesli chcesz czytac czytaj z umiarem nie zaglebiajac sie w sidla zlego.

[center][Obrazek: duch_swiety.jpg]
"Crux sancta sit mihi lux, non draco sit mihi dux! Vade retro satana, nunquam suade mihi vana! Sunt mala, quae libas! Ipse venena bibas!"[/center]
02-02-2008 14:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #144
 
David napisał(a):dla zaspokojenia swojej wyobrazni
Dokładnie, trzeba rozbudowywać wyobraźnię.

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
02-02-2008 14:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #145
 
A co mają mówić studenci kryminalistyki i patologii kryminalistycznej, kiedy czytają w podręcznikach opisy morderstw?
Cały problem leży właśnie w tym, że trzeba umieć oddzielić fikcję literacką od rzeczywistości nas otaczającej.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
02-02-2008 14:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
David Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 38
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #146
 
Co do 7 czesci to strasznie zaniepokoił mnie wiersz na jednej z pierwszych stron..przepisze go dla Was sami zobaczcie i osadzcie.. :|

Dziedziczny grzechu nasz!
Klatwa to twoja straz.
O ty najkrwawsza z ran!
Komu wytchnienie dasz?
Ktoz twego bolu pan?
Tylko Artydow plod
Rozetnie dawny wrzod.
Dziedzicu dom swoj lecz!
Bogow tu wzywam wprzod.
By twoj nie chybil miecz.
O mieszkancy podziemnych stref
Jesli dotarl do Was przysiagł zew,
Dajcie pomscic dzieciom Ojca krew.

Sami ci bogowie mi sie nie podobają...w ogole dziwne to wszytsko... #-o

[center][Obrazek: duch_swiety.jpg]
"Crux sancta sit mihi lux, non draco sit mihi dux! Vade retro satana, nunquam suade mihi vana! Sunt mala, quae libas! Ipse venena bibas!"[/center]
02-02-2008 15:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #147
 
Ks.Marek napisał(a):A co mają mówić studenci kryminalistyki i patologii kryminalistycznej, kiedy czytają w podręcznikach opisy morderstw?
Ale są to studenci którzy żyją w takich okolicznościach a HP to książka i nie jest to moźliwe co sie w niej dzieje żeby było w realu. To są słowa, zdania przelane na papier,a nie na rzeczywistość. Studenci natomiast oni żyją realnie i wiedzą ze to co robią jest prawdziwe a nie na jawie.

[ Dodano: Sob 02 Lut, 2008 14:09 ]
David napisał(a):Dziedziczny grzechu nasz!
Klatwa to twoja straz.
O ty najkrwawsza z ran!
Komu wytchnienie dasz?
Ktoz twego bolu pan?
Tylko Artydow plod
Rozetnie dawny wrzod.
Dziedzicu dom swoj lecz!
Bogow tu wzywam wprzod.
By twoj nie chybil miecz.
O mieszkancy podziemnych stref
Jesli dotarl do Was przysiagł zew,
Dajcie pomscic dzieciom Ojca krew.

Sami ci bogowie mi sie nie podobają...w ogole dziwne to wszytsko... #-o


Cóż czytałam ten wiersz zrozumiałam go jak przeczytałam książkę. Bynajmniej mi sie tak wydaje :-k

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
02-02-2008 15:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #148
 
duszyczka napisał(a):Ale są to studenci którzy żyją w takich okolicznościach a HP to książka i nie jest to moźliwe co sie w niej dzieje żeby było w realu. To są słowa, zdania przelane na papier,a nie na rzeczywistość. Studenci natomiast oni żyją realnie i wiedzą ze to co robią jest prawdziwe a nie na jawie.
Ja nie kwestionuję tego, że istnieje zasadnicza różnica między HP a np podrecznikami do kryminalistyki. Jednak nie przypuszczam też, by Rowling wydumała sobie wszystko ot tak, samiusieńka, z palca. I ktoś, kto powodowany ciekawością, zacznie doszukiwać się sensów ukrytych w HP z pewnością je znajdzie.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
02-02-2008 17:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #149
 
Ks.Marek napisał(a):I ktoś, kto powodowany ciekawością, zacznie doszukiwać się sensów ukrytych w HP z pewnością je znajdzie.

Ma ksiądz racje. Każdy szuka czegoś innego w tej książce.

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
02-02-2008 18:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #150
 
Oby każdy szukał w tej - i nie tylko w tej - ksiązce obiektywnej prawdy, i takiż samych dobra, piękna. Wówczas będzie nadzieja na lepsze jutro, na lepszego człowieka...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-02-2008 00:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów