Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzieci Indygo
Autor Wiadomość
Bozy_Wariat Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 131
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #13
 
Komzar napisał(a):Co do dzieci Indygo bo o nich jest temat to nie można im pomóc ponieważ są zdrowe. Są tworem natury, dziećmi bożymi i próby 'leczenia' ich to gwałt na ich osobowości.
A jednak psycholodzy uznali ADHD za zaburzenie. Jak widać dzieci te mają problemy z koncentracją uwagi i nadpobudliwością. A chęć leczenia ich nie wynika z próby ich eliminacji ze społeczeństwa ale właśnie z chęci pomocy im. Po to, by mogły żyć normalnie. To, że nie ma jeszcze skutecznych środków leczenia wynika z tego, że jeszcze ich nie znaleziono. Ja nie mówię tylko o stosowaniu leków, ale terapia polega też na konkretnej pracy z dzieckiem z ADHD i to jest praca nie tylko dziecka ale i psychologa oraz rodziców. I wynika z troski a nie chęci zaszkodzenia. To tak jakbyś uznał, że ludzi chorych, np. z wrodzoną wadą serca, nie powinno się leczyć, bo zadaje się im gwałt.

Cytat:Na szczęście Bóg zadbał o to by każdy z nas był iny i nie ma obawy, że wszyscy będziemy tak myśleć a ponadto każde dziecko indygo jest inne i taka generalizacja to ignorancja. Każdy z nas ma swoją rolę i zadanie. Przy takim myśleniu jak prezentujesz dzieci upośledzone od razu powinno się spuszczać w klozecie bo jak by wszyscy tak się zachowywali jak one to dopiero był by bajzel.
Przypomnij sobie co mówił Jezus na temat kochania bliźniego. Kochanie między innymi oznacza, że nie 'naprawia' się go na siłę bez jego świadomej zgody.[/quote]
Każde dziecko jest inne. I tu się zgadzam, ze każdy ma swoją rolę i zadanie. Ale nie rozumiem dlaczego nawiązujesz do dzieci upośledzonych. Uważam, że każde dziecko, w tym dziecko upośledzone, jest wartościowe i każdego człowieka należy kochać. Ale sam przyznajesz, ze dziecko upośledzone nie jest dzieckiem zdrowym. I przecież takie dzieci, jeśli są niesprawne fizycznie się rehabilituje i próbuje się w miarę możliwości nauczyć je funkcjonowania w społeczeństwie. I o to samo chodzi w przypadku dzieci z ADHD, by potrafiły funkcjonować w społeczeństwie. BY poradziły sobie w dorosłym życiu i by nauczyły się jak najwięcej.

Cytat:Zjawiska się nie wymyśla tylko zostało zaobserwowane, a krzywdzenie tych ludzi jest spowodowane niezrozumieniem ich sytuacji i chęcią ich zmiany zamiast akceptacji i stworzenia im warunków adekwatnych do ich potrzeb (tak jak podjazdy dla niepełnosprawnych potrzeba normalnego nauczania tych dzieci a nie indoktrynacji po przykuciu do szkolnej ławki)
Zaobserwowane jest zjawisko ADD i ADHD a podciąganie go pod indygo to dla mnie bajka. A nikt nie przykuwa tych dzieci do szkolnej ławki. Chodzi tylko o to, że nie można pozwolić im robić tego, co im się tylko podoba, bo należy pamiętać że są tylko dziećmi i nie potrafią często jeszcze określić, co jest dla nich dobre i potrzebne.

Cytat: O matko, ale to straszne, brrrrr

Tobie moze się wydawać, ze to nic strasznego. Za to moje zdanie myślę, że może potwierdzić praktyka niejednego egzorcysty. Bo czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, w co wchodzimy. I możemy nie mieć pieniędzy, ze tym czy innym sposobem, otwieramy drogę szatanowi.

[Obrazek: qw000003.gif]

"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia"
29-08-2008 21:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Dzieci Indygo - Ks.Marek - 14-02-2008, 00:09
[] - alus - 14-02-2008, 11:57
[] - Offca - 14-02-2008, 12:10
[] - Polonium - 14-02-2008, 12:12
[] - PS - 14-02-2008, 13:02
[] - Anonymous - 05-04-2008, 21:10
[] - Ks.Marek - 05-04-2008, 21:53
[] - Komzar - 29-08-2008, 12:53
[] - Bozy_Wariat - 29-08-2008, 14:45
[] - Komzar - 29-08-2008, 20:51
[] - Annnika - 29-08-2008, 20:57
[] - Komzar - 29-08-2008, 21:09
[] - Bozy_Wariat - 29-08-2008 21:52
[] - Komzar - 30-08-2008, 21:26
[] - Bozy_Wariat - 30-08-2008, 22:55
[] - Komzar - 31-08-2008, 09:12

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów