Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzieci Indygo
Autor Wiadomość
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #14
 
Cytat:A jednak psycholodzy uznali ADHD za zaburzenie.
W tym przypadku to ich błąd i wielu psychologów z podaną definicją ADHD się nie zgadza ponieważ jest 'miałka' Uśmiech. A to że ktoś odbiega od normy nie oznacza, ze jest chory, to stereotypowe i prymitywne podejście do otaczającego nas świata który prezentuje wielu naukowców. Podobnie z resztą naukowcy odnoszą się do wiary i elementów z nią związanych nie są więc autorytetem.

Cytat:To tak jakbyś uznał, że ludzi chorych, np. z wrodzoną wadą serca, nie powinno się leczyć, bo zadaje się im gwałt.
Nietrafione porównanie, ponieważ dzieci z wadą serca zgłaszają chęć życia i inni próbują to życzenie spełnić. Dzieci z ADHD nie proszą o to by pasowały do obecnych wzorców kulturowych i edukacyjnych nie proszą również by faszerowano je farmakologią o nieznanych skutkach długofalowych (w samej Anglii sprzedaje się miliony tabletek z psychotropami rocznie).


Cytat: przecież takie dzieci, jeśli są niesprawne fizycznie się rehabilituje i próbuje się w miarę możliwości nauczyć je funkcjonowania w społeczeństwie. I o to samo chodzi w przypadku dzieci z ADHD, by potrafiły funkcjonować w społeczeństwie. BY poradziły sobie w dorosłym życiu i by nauczyły się jak najwięcej.
To chyba żyjemy an innych planetach. Dzieci ADHD faszeruje się tabletkami! a jak słusznie zauważyłaś powinno się uczyć i rehabilitować. Twoje wyznanie wyraźnie mówi o szkodliwości środków psychotropowych (narkotyki) a tu stosuje się je na skale masową i to w przypadku niewinnych i nieświadomych dzieci - uzależnia się je.



Cytat:Zaobserwowane jest zjawisko ADD i ADHD a podciąganie go pod indygo to dla mnie bajka. A nikt nie przykuwa tych dzieci do szkolnej ławki. Chodzi tylko o to, że nie można pozwolić im robić tego, co im się tylko podoba, bo należy pamiętać że są tylko dziećmi i nie potrafią często jeszcze określić, co jest dla nich dobre i potrzebne.
Przecież już pisałem że ADHD i Indygo to dwie różne sprawy. ADHD wykrywa się wątpliwymi testami psychologicznymi natomiast Indygo określa zwykłym wahadełkiem które jest narzędziem pomiarowym tak jak waga. Oczywiście może się zdarzyć, że dziecko Indygo będzie miało problemy z nadpobudliwością.
Problem w tym, że dzieci indygo bardzo dobrze potrafią określić co im jest potrzebne, tylko dorośli tego nie chcą zaakceptować. Ja nie jestem dzieckiem indygo ale mimo tego doskonale wiedziałem, że w podstawówce uczą mnie głupot i dziś mając 32 lata i doświadczenie życiowe nadal jestem tego samego zdania. Nauczyciele nie potrafili jednak tego uszanować, dobrze że nie faszerowali mnie tabletkami bo pewnie teraz miał bym problem z pisaniem na klawiaturze. Uśmiech


Cytat:Tobie moze się wydawać, ze to nic strasznego. Za to moje zdanie myślę, że może potwierdzić praktyka niejednego egzorcysty. Bo czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, w co wchodzimy. I możemy nie mieć pieniędzy, ze tym czy innym sposobem, otwieramy drogę szatanowi.
Trzeba było tak od razu, sprostuje więc. Chodziło Ci o partaczy a nie o Ezoteryków a partacze zdarzają się w każdej profesji. Egzorcyści wyświęceni przez biskupów tez odnotowali nie jedną porażkę Uśmiech.
30-08-2008 21:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Dzieci Indygo - Ks.Marek - 14-02-2008, 00:09
[] - alus - 14-02-2008, 11:57
[] - Offca - 14-02-2008, 12:10
[] - Polonium - 14-02-2008, 12:12
[] - PS - 14-02-2008, 13:02
[] - Anonymous - 05-04-2008, 21:10
[] - Ks.Marek - 05-04-2008, 21:53
[] - Komzar - 29-08-2008, 12:53
[] - Bozy_Wariat - 29-08-2008, 14:45
[] - Komzar - 29-08-2008, 20:51
[] - Annnika - 29-08-2008, 20:57
[] - Komzar - 29-08-2008, 21:09
[] - Bozy_Wariat - 29-08-2008, 21:52
[] - Komzar - 30-08-2008 21:26
[] - Bozy_Wariat - 30-08-2008, 22:55
[] - Komzar - 31-08-2008, 09:12

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów