Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Żydzi mesjanistyczni
Autor Wiadomość
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #31
 
Carminelle napisał(a):, świętują sabat.
To co oni świętują, bo pastor Borys mówi na linkowanym przeze mnie video kilka postów wyżej że świętują niedzielę. A może jedno i drugie. Takim to dobrze.

[ Dodano: Pią 22 Lut, 2008 22:11 ]
Terebint napisał(a):[Ale fakt, faktem nie prowadzę dyskusji na tym poziomie, bo już mi się nie chce. EOT.
A co nie dorosłeś jeszcze do niego.
A mit cieśli był stworzony poto aby uzasadnić kolejny mit zwany mitem świętego prostaczka.
22-02-2008 23:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #32
 
Talmid napisał(a):A generalnie mają bardzo małą wiedzę na temat judizmu i jidiszkejt i dla Żydów są poprostu śmieszni i żałośni,
Sorry młody człowieku - czytałeś coś na temat Judaizmu Mesjanistycznego? Rozmawiałeś kiedyś z kimś z tego ruchu? Wydajesz dość kategoryczny osąd - mam nadzieję, że umiesz go obronić, bo póki co z Twoich wypowiedzi to nie wynika.

[ Dodano: Pią 22 Lut, 2008 23:58 ]
Talmid napisał(a):Do tego ruchu przystępują głownie zsekularyzowani Żydzi, którzy przeważnie są ateistami czasem od pokoleń jak w przypadku pastora Borysa z Kijowa.
Osobiście nie słyszałem z wiarygodnego źródła o żadnym ortodoksyjnym wierzącym Żydzie, który by się do nich przyłączył.
No niezły tekst Uśmiech
http://www.bartalmay.alleluja.pl/tekst.php?numer=36038

[ Dodano: Sob 23 Lut, 2008 11:03 ]
Dzisiaj ten link chyba już działa Uśmiech

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
23-02-2008 00:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #33
 
krzysiek_enoch napisał(a):Sorry młody człowiekuUśmiech
Po pierwsze to nie jestem dla Ciebie młodym człowiekiem, bo jestem parę lat od Ciebie starszy, oczywiście przy założeniu że podany przez Ciebie wiek jest prawdziwy. Ja też podałem swój wiek w "dziale poznajmy" się mogłeś to sprawdzić, a zatem jak sam widzisz tu już po raz pierwszy minołeś się z prawdą.

krzysiek_enoch napisał(a):czytałeś coś na temat Judaizmu Mesjanistycznego? Rozmawiałeś kiedyś z kimś z tego ruchu?
Przeczytaj całą dyskusje to znajdziesz odpowiedź na te pytania. Nie czytając dokładnie dyskusji wykazujesz lekceważanie wobec innych dyskutantów. Z moich osobistych kontaktów nie zamierzam się przed Tobą tłumaczyć.

krzysiek_enoch napisał(a):Wydajesz dość kategoryczny osąd - mam nadzieję, że umiesz go obronić, bo póki co z Twoich wypowiedzi to nie wynika.

Ale żeś przykład znalazł, ale chyba na poparcie mojej tezy.
Otóż r. Jicchok Kaduri znany kabalista i twórca amuletów, bardzo kontrowersyjna osoba.
Jak wszyscy wiemy amulety są przez KRK uważane za surowo zakazane , a kabała za system sprzeczny z nauczaniem KRK.
R. J. Kaduri nigdy nie był wyznawcą Jezusa z Nazaretu, nie uważał go nawet za Mesjasza , a co dopiero za Boga. To ortodoksyjny Żyd nawet Menachem Mendel rebe Chabadu go popierał i nawet Arutz Sheva o nim dobrze mówili , a gdyby coś miał wspólnotego z nawracaniem Żydów na wiarę w Jezusa to by go wykleli od najgorszych.
Jako ciekawostkę podam że był zdecydowanym przeciwnikiem nauczania kabały nieżydów.

Według niesprawdzonych plotek pod koniec swojego życia spotkał osobę, która rzekomo miała się później (dokładnie w rok po jego śmierci) objawić się jako mesjasz. A imię tej osoby miało być - Jechoszua. Ale jak wszyscy widzimy nie pojawił się żaden mesjasz. Trzeba tu zaznaczyć, że syn r. J. Kaduriego wyraźnie temu zaprzecza i zapewne ma rację. Zresztą z punktu widzenia naszej dyskusji to jest bez znaczenia, gdyż nie chodziło tutaj z pewnością o Jezusa z Nazaretu o czym wyraźnie mówi życie r. Kaduriego, aż do ostatnich jego dni, że na pewno uczniem Jezusa z Nazaretu nie był.

A jak kogoś interesuje to więcej o r. J. Kadurim można przeczytać na wikipedi:
http://en.wikipedia.org/wiki/Yitzchak_Kadouri

A podany przez Ciebie link bartalmay nie jest dla mnie wiarygodnym źródłem, jak chcesz mnie przekonąć, że jakiś ortodoksyjny Żyd przyłączył się do jakiegoś zboru chrześcijańskich Żydów mesjanicznych to podaj mi jakiś link do powszechnie uzawanego ortoksyjnego źródła z powszechnie uznawaną ortodoksyjną haskamą to wtedy uwierzę, a to dlatego że jak sami ortodoksi napiszą o takim przypadku to będzie to wtedy zupełnie jasne. Ja takiego przypadku nie znam osobiście, ale może jest jeden czy dwa wyjątki tego wykluczyć nie można.

Dowodu na obronę mojej tezy o małym zasobie wiedzy osób z dyskutowanego ruchu na temat judaizmu i jidiszkejt sam dostarczyłeś podając link do strony bartalmay, znanej mi zresztą wcześniej.
http://www.bartalmay.alleluja.pl/tekst.php?numer=36038

Myślę, że te trzy uwagi wystarczą.

1) Za pomocą kombinacji różnych znaczeń hebrajskich liter można udowodnić każdą dowolnie sformułowaną tezę. Wie o tym każdy kto choć trochę się zna na judaiźmie. Takie spekulacje jak przedstawione na tej stronie mogą wywołać jedynie uśmiech politowania na twarzy osoby posiadającej choćby podstawową wiedzę na temat judaizmu. Oczywiście KRK w swojej mądrości tego typu interpretacji nie uznaje.

2) Na stronie została użyta wokalizacja niewymawialnego imienia jud, hej, wow, hej co całkowicie dyskredytuje tą stronę w oczach ortodoksyjnego Żyda.

3) Cytat z strony bartalmay. "4 listopada 2003, rabi Kaduri spotkał Mesjasza, wtedy poznał, jakie jest Jego Imię. Wówczas zaczął ostrzegać o nadejściu katastrof naturalnych na całym świecie (huragany, trzęsienia ziemi, tsunami), i jak wszyscy wiemy, te przepowiednie spełniły się i nadal się wypełniają."

Nie dość że żenujące to do tego jeszcze fałszywe w takim znaczeniu, że r. Kaduri żadnego mesjasza nie spotkał w co dla wszystkich katolików chyba jest oczywiste. Oraz w drugim, że syn r. Kaduriego wyraźnie temu zaprzecza.

W ten sposób żadnego wierzącego ortodoksyjnego Żyda nie przekonacie, narażacie się tylko na śmieszność.
23-02-2008 12:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #34
 
Talmid napisał(a):Po pierwsze to nie jestem dla Ciebie młodym człowiekiem, bo jestem parę lat od Ciebie starszy,
Przepraszam Cię za moją niegrzeczność. :oops:

[ Dodano: Sob 23 Lut, 2008 12:06 ]
Czy te teksty są dla Ciebie wiarygodne? http://www.jezus-izrael-zydzi.pl/htm/ksiazki.htm

[ Dodano: Sob 23 Lut, 2008 12:07 ]
a szczególnie: http://www.jezus-izrael-zydzi.pl/htm/ksi...tykaja.pdf

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
23-02-2008 13:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #35
 
Już Ci napisałem jakie są wiarygodne widzisz tu gdzieś haskamę czy to jest ortodoksyjna strona?

Ja dopuszczam istnienie nielicznych wyjątków, ale reguła jest taka jak napisałem, a wyjątki mogą tylko stanowić potwierdzenie reguły. Ja osobiście uwierzę dopiero wtedy jak sami ortodoksyjni Żydzi się przyznają do tego i będzie to jakiś powszechnie znany rabin, dobrze wykształcony itd.
Bo jeśli nawet jakiś niedouczony rabin o kontrowersyjnych poglądach nawraca się na chrześcijaństwo to dla mnie to żaden dowód.
Zobacz już 2000 lat chrześcijanie próbują nawrócić Żydów na wszelkie możliwe sposoby i się to nie udało. To uważaszasz że teraz się uda. Nie bądź naiwny.
Nawet byli w Polsce tacy frankiści oni się póżniej nawrócili na KRK , a potem się zasymilowali i przestali być Żydami również kulturowo.
23-02-2008 13:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #36
 
A co powiesz o tym zestawieniu?
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_con...om_Judaism

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
23-02-2008 14:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Carminelle Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 34
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #37
 
Talmid napisał(a):To już wiemy przeczytaj całą dyskusje
wyluzuj gośc Uśmiech
Talmid napisał(a):A to że ktoś mówi że największa to nie znaczy że taka rzeczywiście jest.
a co byłeś ,że wiesz że nie? bo moi przyjaciele tam byli i sama też się wybieram w wakacje to Ci napisze jak jest Duży uśmiech
Talmid napisał(a):Przeczytaj całą dyskusje to znajdziesz odpowiedź na te pytania.
- co Ty tak wszystkich posądzasz o nie czytanie? ;P
Talmid napisał(a):To co oni świętują, bo pastor Borys mówi na linkowanym przeze mnie video kilka postów wyżej że świętują niedzielę. A może jedno i drugie. Takim to dobrze.
Bardziej uroczyście świętują sobotę co wynika z tradycji ale niedzielę też.
23-02-2008 16:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #38
 
krzysiek_enoch napisał(a):A co powiesz o tym zestawieniu?
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_con...om_Judaism

Na przedstawionej liście co ciekawe znalazłem tylko jednego rabina, bo Michael Solomon Aleksander był tylko nazywany rabinem, ale faktycznie nim nie był. Jak na 2000 lat historii nawracania Żydów to wynik raczej nie najlepszy.

Najbardziej znanym i kontrowersyjnym przypadkiem jest r. Israel Zolli były rabin Rzymu co do jego wykształecenia i pochodzenia nie można rzeczywiście się przyczepić.
Jednak jego "nawrócenie" nie może być brane pod uwagę przedewszystim dlatego, że było ściśle związane z tragedią holocaustu. Byłoby wysoce nieetyczne osądzać postępowanie tego powszechnie szanowanego rabina. Można jedynie przytoczyć fakty. Podczas wojny rabin opóścił swoją gminę co zostało ocenione przez jej członków jako dezercja. Po zakończeniu wojny chciał powrócić do gminy, ale został odrzucony przez jej członków. Po tym odrzuceniu zdecydował się na konwersje, a następnie pracował jako profesor w Watykanie.

Michael Solomon Alexander późniejszy biskup Jerozolimy - protestancki.Urodził się po Poznaniem w 1799. Był człowiekiem przeciętnie wykształconym. Po konflikcie ze starszym bratem wyjechał do Anglii, gdzie w kolejnych miastach pełnł funkcje melameda - (nauczyciela małych dzieci), szocheta (rzezaka rytualnego), był nazywany rabinem, ale nim nie był. Po wykryciu jego kontaktów z chrześcijanami został zawieszony w tych funkcjach i pozostał bez środków do życia. Szybko zdecydował się na chrzest i od tego momentu rozpoczeła się jego błyskotliwa kariera uwieńczona stanowiskiem biskupa Jerozolimy.

I jeszcze dwie typowe postacie tzn osoby zsekularyzowane i niereligijne,. a zarazem bardzo znane

Mojsze Rosen założyciel Jews for Jesus najbardziej znanej i aktywnej organizacji mesjanistycznej działającej również w Polsce (przynajmniej od czasu do czasu.) Przed nawróceniem niereligijny zsekularyzowany Żyd.

Jean-Marie Lustiger kardynał arcybiskup Paryża Pochodził z niereligijnej rodziny polskich Żydów Sam niereligijny również, aż do czasu studiów.

A Osobiście uważam iż autentycznych konwersji religijnych jest bardzo mało. Zazwyczaj ludzie zmieniają wiarę z takich powodów jak : brak pogłębionej wiedzy o swojej religii, sprawy osobiste, emocjonalne, kariera, przesłanki ekonomiczne, sprawy matrymonialne, sekciarskie manipulacje.

Aż nadto często można to zobserwować podczas odejść z kościoła katolickiego szczególnie młodych ludzi, którzy odchodzą do niby kościołów, które istnieją np. tylko 5 lat i nie posiadają własnej wielowiekowej tradycji tak jak KRK, czy judaizm ortodoksyjny.

Taki mały akcent ekumeniczny na koniec.
A przecież wiele z tych niby zborów synagog te poprostu sekty, które kuszą zarówno Żydów jak i nieżydów fałszywymi obietnicami, a jak się to kończy to wszyscy wiemy.

A w tej dyskusji to nikt nikogo nie przekona , bo Ty jesteś protestantem i zawsze będziesz bronił konwersji.

[ Dodano: Sob 23 Lut, 2008 18:48 ]
Carminelle napisał(a):
Talmid napisał(a):]A to że ktoś mówi że największa to nie znaczy że taka rzeczywiście jest.
a co byłeś ,że wiesz że nie? bo moi przyjaciele tam byli i sama też się wybieram w wakacje to Ci napisze jak jest Duży uśmiech
Nie pisałem że wiem, poprostu nie za bardzo jestem do tego przekonany, ale nie wykluczam tego.
Nie trzeba być na miejscu. Wyystarczy znąć dane statystyczne z całego świata na ten temat, żeby móc porównać , a o ile mi wiadomo takich danych nie ma więc każdy może tak napisać.
23-02-2008 19:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Carminelle Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 34
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #39
 
Talmid napisał(a):Zazwyczaj ludzie zmieniają wiarę z takich powodów jak : brak pogłębionej wiedzy o swojej religii, sprawy osobiste, emocjonalne, kariera, przesłanki ekonomiczne, sprawy matrymonialne, sekciarskie manipulacje.
ja też zmieniłam wiarę ale nie dla żadnego z tych powodów i co ? :zmieszany:

Talmid napisał(a):młodych ludzi, którzy odchodzą do niby kościołów, które istnieją np. tylko 5 lat i nie posiadają własnej wielowiekowej tradycji tak jak KRK,
no tak :/ przecież tradycja kościoła jest ważniejszym żródłem objawienia od słowa Bożego...

Talmid napisał(a):A przecież wiele z tych niby zborów synagog te poprostu sekty, które kuszą zarówno Żydów jak i nieżydów fałszywymi obietnicami, a jak się to kończy to wszyscy wiemy.
oczywiście może wszystkieinne kościoły poza KK uznajmy za sektę!

Talmid napisał(a):Nie pisałem że wiem, poprostu nie za bardzo jestem do tego przekonany, ale nie wykluczam tego.
To zapraszam do Kijowa, jak zobaczysz na własne oczy to się przekonasz Uśmiech
23-02-2008 20:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #40
 
Carminelle napisał(a):
Talmid napisał(a):Zazwyczaj ludzie zmieniają wiarę z takich powodów jak : brak pogłębionej wiedzy o swojej religii, sprawy osobiste, emocjonalne, kariera, przesłanki ekonomiczne, sprawy matrymonialne, sekciarskie manipulacje.
ja też zmieniłam wiarę ale nie dla żadnego z tych powodów i co ? :zmieszany:
A rozumiesz co znaczy słowo zazwyczaj?

[ Dodano: Sob 23 Lut, 2008 20:03 ]
Carminelle napisał(a):
Talmid napisał(a):Nie pisałem że wiem, poprostu nie za bardzo jestem do tego przekonany, ale nie wykluczam tego.
To zapraszam do Kijowa, jak zobaczysz na własne oczy to się przekonasz Uśmiech
Miałem okazje zobaczyć w Warszawie, ale nie skorzystałem.
23-02-2008 21:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kimi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 132
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #41
 
No więc poszukałem, poszperałem w książkach....

Żydzi Mesjanistyczni - ruch religijny, prawnie uznany przez większość krajów za legalny będący połączeniem dwóch wielkich religii świata. Wg. przekonań wyznawców - ponad 20 lat temu w jednej z amerykańskich synagog w trakcie nabożeństwa kilkuosobowej grupie założycieli objawił się głos Chrystusa, mówiący o swym Mesjaństwie oraz pragnienia jedności w swoim Kościele. Żydzi mesjanistyczni pierwotnie nie chcą wstępować do Kościoła Rzymskiego, dopóki wszystkie odłamy chrześcijaństwa nie połączą się ponownie.

Ruch zyskał popularność w USA, gdzie mniejszość żydowska szybko zamieniła się w wyznawców nowego ruchu - jak sami mówią - Mesjasz przyszedł.

Żyją według metod żydowskich (obrzezanie itp...) szabat i tu w zależności od podgrupy świętują:

a) samodzielnie w sobotę
b) razem ze Zmartwychwstaniem w sobotni wieczór i poranek niedzielny

Bardzo wielu żydów przeszło do tego ruchu, bo coraz więcej chcąc zachować swe dziedzictwo kulturowe "łaknie" Chrystusa.

Liczą od ok. 1.2 do 1.6 miliona wyznawców.

Nieoficjalnie podejmują działania w zakresie połączenia wspólnot Kościoła.

Biorą udział w misjach świętych. Nawiązują kontakt z Izraelits. Są jedną z najszybciej rozwijających się wspólnot. Uznawani przez ISLAM, podobnie jak chrześcijaństwo za wiarę odchodzącą od właściwego monoteizmu.

Kościół Rzymskokatolicki nie zajął jeszcze oficjalnego stanowiska i nie podejmował dialogu (w sferze oficjalnej) z wyznawcami Judazimu Mesjanistycznego.

Żydzi Mesjanistyczni uważają, że nie obrzezanie, nie świętowanie szabatu nie jest grzechem i nie jest nakazane przez Chrystusa. Pragną jedynie pozostać przy tych obrzędach zachowując swoje dziedzictwo kulturowe.

Dążą do jedności w Kościele, ale pragną, aby władze Rzymskie (kościelne) zaakceptowały zróżnicowanie kulturowe i zachowanie korzeni tradycjonalizmu.

Głośno stało się o nich w 2006 roku, kiedy Kościół Protestancki nieoficjalnie potwierdził o zawarciu niejawnego "kompromisu" z hierarchią KRzK, co ma poprowadzić do pojednania. Podobno żydzi mesjanistyczni towarzyszyli w dialogu. Oficjalnie nikt nie potwierdził tych danych. Żadne z dialogowych storn nie zaprzeczyły też tej informacji.

NO I TYLE MAM... Teraz macie to bliżej przybliżone.
Książki: RELIGIE ŚWIATA, RUCHY RELIGIJNE WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE i moje zeszyty Uśmiech
23-02-2008 21:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #42
 
Kimi napisał(a):- ponad 20 lat temu w jednej z amerykańskich synagog w trakcie nabożeństwa kilkuosobowej grupie założycieli objawił się głos Chrystusa, mówiący o swym Mesjaństwie oraz pragnienia jedności w swoim Kościele. )
Założycieli ? chyba jakiegoś lokalnego zboru , albo co najwyżej jednej z wielu istniejących federacji. Sam ruch jest dużo starszy patrz wcześniejsze cytaty z Wikipedii.
23-02-2008 21:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #43
 
Kimi napisał(a):Żydzi Mesjanistyczni - ruch religijny, prawnie uznany przez większość krajów za legalny będący połączeniem dwóch wielkich religii świata. Wg. przekonań wyznawców - ponad 20 lat temu w jednej z amerykańskich synagog w trakcie nabożeństwa kilkuosobowej grupie założycieli objawił się głos Chrystusa, mówiący o swym Mesjaństwie oraz pragnienia jedności w swoim Kościele. Żydzi mesjanistyczni pierwotnie nie chcą wstępować do Kościoła Rzymskiego, dopóki wszystkie odłamy chrześcijaństwa nie połączą się ponownie.
to to o czym ja na początku pisałam. hmm... :-k

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
23-02-2008 21:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #44
 
Kimi napisał(a):Żydzi Mesjanistyczni[...] będący połączeniem dwóch wielkich religii świata.
Raczej pomieszaniem z poplątaniem.

[ Dodano: Sob 23 Lut, 2008 21:20 ]
Kimi napisał(a):Dążą do jedności w Kościele, ale pragną, aby władze Rzymskie (kościelne) zaakceptowały zróżnicowanie kulturowe i zachowanie korzeni tradycjonalizmu.
A o co w tym chodzi domyślam się, że o tak zwany kościół hebrajski w Izraelu.

[ Dodano: Sob 23 Lut, 2008 21:32 ]
Kimi napisał(a):Biorą udział w misjach świętych.
Masz na myśli nawracanie Żydów. Chyba nic tak nie szkodzi obecnie dialogowi między chrześcijaństwem, a judaizmem jako organizacje typu Jews for Jesus, które prowadzą akcje misyjną wśród Żydów.
KRK obecnie nie prowadzi zorganizowanych akcji misyjnych wśród Żydów, z tego co mi wiadomo chyba, że masz jakieś informacje na ten temat to podziel się nimi.
Podstawą, każdego dialogu międzyreligijnego, jest szacunek dla drugiej religii a co za tym idzie nie nawracanie jej wyznawców, przynajmniej ja tak uważam.
23-02-2008 22:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kimi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 132
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #45
 
Oni są "bardzo skomplikowani". Są wśród nich zagorzali żydowscy rabini, którzy nie wiadomo do czego dążą, a są także, najczęściej młodzi wyznawcy, którzy mają jakieś cele.

KrzK nie prowadzi misji i "najazdów" na żydów, wręcz przeciwnie - od kiedy JP2 wszedł po raz pierwszy do synagogi nawiązujemy dialog.
Z tym szacunkiem - masz 100% rację.

Cytat:A o co w tym chodzi domyślam się, że o tak zwany kościół hebrajski w Izraelu.

I znów sprawa skomplikowana. Jedni uważają, że mają na celu nawrócić judaizm na mesjanistyczny, inni, że mają pojednać judaizm z chrześcijaństwem, a jeszcze inni, że mają być orędownikami pojednania w Europejskich Kościołach Chrześcijańskich. Ponownego połaszenia wszystkich odłamów.

Jak widać - 1.4 milionowa wspólnota także ma podzielone zdania.
23-02-2008 22:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów