Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozkosze życia w pojedynkę, czyli single i singielki
Autor Wiadomość
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #151
 
Ja wiem na 100%, że już minęłam się z powołaniem. Niestety z własnej winy Smutny
15-12-2008 21:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #152
 
To w miejscu którym jesteś pros Boga abyś mogła rozwijąc to które teraz okrywasz.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
15-12-2008 21:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #153
 
Rachel napisał(a):To w miejscu którym jesteś pros Boga abyś mogła rozwijąc to które teraz okrywasz.

Nawet nie ma takiej możliwości. Zdaje mi się, że pewnych przeszkód nawet Bóg nie pokona.
15-12-2008 21:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #154
 
aga napisał(a):Nawet nie ma takiej możliwości. Zdaje mi się, że pewnych przeszkód nawet Bóg nie pokona.
Gdzie twoja wiara niewiasto?

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
15-12-2008 23:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #155
 
aga napisał(a):Zdaje mi się, że pewnych przeszkód nawet Bóg nie pokona.

To już bluźnierstwo Język

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
15-12-2008 23:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #156
 
Chodzi o przeszkody, które są we mnie - by tak rzec, zdaje się, że nie do przełamania.
15-12-2008 23:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #157
 
aga napisał(a):Chodzi o przeszkody, które są we mnie - by tak rzec, zdaje się, że nie do przełamania.
To nie znaczy, że nie można ich przełamać i iść dalej. Ja to jestem utwierdzona, że to jest moje powołanie, ale też dopiąć do końca pewne działania a jest multum przeszkód o kilku już lat, ale próbuje aby móc powiedzieć, tak Boże to co mogłam uczyniłam teraz jestem niepewna co dalej, mi się pomysły skończyły powiedz jak mogę wykonać to do czego jestem powołana. On nie zostawia człowieka, On Go kocha. Nawet jak ludzi przyczynili że człowiek nie jest zdolny do innego powołania[jak pisałam o sobie] to jednak On pokazuje, aby móc żyć. Jednak nie znaczy, że to będzie łatwe.

[ Dodano: Sob 27 Gru, 2008 17:07 ]
http://angelus.pl/index.php?option=com_c...Itemid=793

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
17-12-2008 14:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Stahs Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #158
 
aga napisał(a):A ja bym miała ochotę dać w zęby temu, kto twierdzi, że życie samemu jest takie ekstra.

Rzecz w tym że bycie singlem nie ma nic wspólnego z samotnością. Wprost przeciwnie, bycie singlem nie neguje relacji z innymi ludźmi, one opierają się na innych zasadach. Można rzecz że mamy tu do czynienia z czymś w rodzaju umowy o dzieło. Single nie wchodzą w związki w małżeńskie ale nie rezygnują z współżycia, więc jest to raczej kolejna nazwa tzw. wolnego związku. Zasadniczą ideą jest tutaj wyrzeczenie się odpowiedzialności i obowiązków względem drugiej osoby (przypomina mi się dukajowska wizja w której małżeństwa zawierane są kontraktowo na czas określony).

Jest się więc wolnym ale żyje z innymi ludźmi. Toż to to nic innego jak kolejne określenie karierowiczów, poświęcających kwestie życia w rodzinie na rzecz pracy. To kolejna forma przypadkowego seksu albo samców typu alfa, których głównym celem w życiu jest zaliczenie jak największej ilości partnerek bez babrania się w długoletnią odpowiedzialność. Tak było od lat, teraz nazwy się zmieniają (można to nazwać konformizmem).
08-02-2009 20:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #159
 
A tutaj coś z dyskusji na SB Uśmiech
Cytat:Rachel: Dla mnie to też dziwne, bo stan zwany bezżeństwem dotyczy kapłanów , zakonników, zakonnice i tych co w takim stanie są z innych powodów ale realizują pewne dzieła. Więc singel dla mnie to ktoś kto użala się że jest sam [bo nazwa pojawiła się od niedawna i dotego mi się kojarzy z płytą a nie z osobą dziś na to wpadłam człowiek jak całe dnie lezy w łóżku to mądre rzeczy wymyśla no nie
[Pią 21:45] Rachel: Aby mnie singelki nie zabiły
[Pią 21:56] aga: okazuje się,że księża to też faceci i bardziej się "znają" niż ci "normalni" bo są zazwyczaj nauczeni bycia mężczyzną
[Pią 21:57] aga: przynajmniej tak wynika z moich obserwacji i doświadczenia
[Pią 21:57] Rachel: tak
[Pią 21:58] aga: siostry zakonne też nie zatracają swojej kobiecości,wcale a wcale więc choćby człowiek chciał się wypierać nie wiadomo jak...
[Pią 21:59] aga: ten cały feminizm, "singlowanie" to moim zdaniem zaprzeczanie swojej płciowości i brak akceptacji,z tego to wynika

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
08-02-2009 23:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #160
 
Wiecie, zauważyłam ciekawą rzecz, mieszkając z koleżanką. Otóż ona tak bardzo jest poraniona przez mężczyzn i tak bardzo się ich boi, że nawet nie jest tego świadoma. A przejawia się to w chorobliwej agresji wobec płci przeciwnej. Otóż nigdy nie zdarzyło się, by rzeczona koleżanka powiedziała cokolwiek pozytywnego, zawsze wyraża się o mężczyznach z nienawiścią i pogardą, twierdzi, jakoby wszyscy byli tępi, głupi, bezmyślni i wszystko, co najgorsze. Zaczęłam ostatnio zauważać, jak bardzo jej poglądy stają się pod tym względem śmieszne, a wynikają ze strachu.
12-02-2009 14:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Milky Way Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 359
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #161
 
Nie ze strachu,ale urazów jakich doznała od nich, ze złości też.

http://pl.youtube.com/watch?v=-k173d6TO9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=KBS4MQ1JS9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=mG0HCICxHj...re=related
13-02-2009 01:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #162
 
Milky Way napisał(a):Nie ze strachu,ale urazów jakich doznała od nich, ze złości też.

Też. Pierwotną przyczyną były urazy, bo chłopacy nigdy jej nie lubili, a ona sama prowokowała ich do bicia i sama ich biła.
13-02-2009 11:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Acant Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 79
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #163
 
aga napisał(a):... mieszkając z koleżanką. ...ona tak bardzo jest poraniona przez mężczyzn i tak bardzo się ich boi, że nawet nie jest tego świadoma....jej poglądy stają się pod tym względem śmieszne, a wynikają ze strachu.
Mogą to być skutki wychowania rodzinnego. Despotyczny ojciec, albo matka hetera mogą zakodować takie zachowania. Ale miłość może to przezwyciężyć.

Dla kobiet do przemyślenia:

W pewnym kraju otwarto sklep, w którym każda kobieta mogła sobie kupić męża. Miał sześć pięter a jakość facetów rosła wraz z każdym piętrem. Był tylko jeden haczyk: jak już kobieta weszła na wyższe piętro nie mogła zejść niżej, no chyba, że prosto do wyjścia bez możliwości powrotu.

Wchodzi więc tam sobie pewna pani poważnie zainteresowana kupnem męża. Na PIERWSZYM piętrze wisiała tabliczka: "Mężczyźni tutaj mają pracę" - To już coś, mój były nawet roboty nie miał- pomyślała kobieta-ale zobaczę co jest wyżej. Na DRUGIM piętrze był napis: "Mężczyźni tutaj mają pracę i kochają dzieci" -Miło, ale zobaczymy co jest wyżej.
Na TRZECIM piętrze widniała tabliczka: "Mężczyźni tutaj mają pracę, kochają dzieci i są niesamowicie przystojni" -No coraz lepiej- pomyślała - ale wyżej to musi być obłędnie.
Na CZWARTYM piętrze przeczytała: "Mężczyźni tutaj mają pracę, kochają dzieci, są niesamowicie przystojni i pomagają przy pracach domowych" - Słodko, słodko... ale chyba wejdę piętro wyżej.
PIĄTE piętro: "Mężczyźni tutaj mają pracę, kochają dzieci, są niesamowicie przystojni, pomagają przy pracach domowych i są bardzo dobrzy w łóżku".
- No niesamowite, wręcz cudownie - pomyślała kobieta - ale jak tu jest tak wspaniale, to co musi być piętro wyżej!?!

Na SZÓSTYM piętrze zdziwiona kobieta przeczytała:
"Na tym piętrze nie ma żadnych facetów. Zostało ono stworzone tylko po to, aby udowodnić, że nie można kobietom dogodzić..."


I pewnie dlatego jest tyle singielek Uśmiech
01-05-2009 09:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #164
 
Acant napisał(a):I pewnie dlatego jest tyle singielek
Delikatne uogólnienie.
Bogu dziękuję, za każdego mężczyznę....który sprawia, że dostrzegam piękno. xD
Niektórym niewiastom to malo do szczęścia wystarczy :mrgreen: :roll2:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
01-05-2009 12:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #165
 
Ładna bajeczka , Acant.
Z humorem i polotem.

[Obrazek: mysz4.gif]
01-05-2009 14:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów