Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozkosze życia w pojedynkę, czyli single i singielki
Autor Wiadomość
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #16
 
byłam jestem i nrazie bede xD

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
10-04-2008 20:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Właśnie..."narazie" Uśmiech ...."Nie jest dobrze, żeby mężczyzna był sam" (Rdz 2,18) - a kobieta tym bardziej...zwłaszcza, gdy odezwie się instynkt macierzyństwa Uśmiech
10-04-2008 21:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
alus napisał(a):zwłaszcza, gdy odezwie się instynkt macierzyństwa
Odezwał sie, i relizuje go ale gorliwie dbając od Dominikę Uśmiech

Ale napewno jak jestem sama, tak to pozostanie. Oczywiście sama ale napewno nie samotna Oczko

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
10-04-2008 21:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nika92 8177 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 167
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #19
 
"kobieta bez mężczyzny więdnie,a meżczyzna bez kobiety głupieje" Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
<tylko prosze nie brać tego zbyt do siebie>

chyba każdy powinien mieć kogoś na kim móglby się wesprzeć w trudnych chwilach

" Powierz Panu swoj? drog? i zaufaj Mu: On sam b?dzie dzia?a? " Ps 37
10-04-2008 21:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #20
 
alus napisał(a):zwłaszcza, gdy odezwie się instynkt macierzyństwa Uśmiech

No właśnie tu jest problem.

[ Dodano: Czw 10 Kwi, 2008 21:30 ]
nika92 8177 napisał(a):"kobieta bez mężczyzny więdnie,a meżczyzna bez kobiety głupieje" Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
<tylko prosze nie brać tego zbyt do siebie>

Ale ja się z tym zgadzam.
10-04-2008 21:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
aga napisał(a):alus napisał/a:
zwłaszcza, gdy odezwie się instynkt macierzyństwa


No właśnie tu jest problem.
A czemu problem ?
Kobieta może realizować swe powołanie macierzyńskie, nie posiadając własnych dzieci.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
10-04-2008 21:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #22
 
Rachel napisał(a):
aga napisał(a):alus napisał/a:
zwłaszcza, gdy odezwie się instynkt macierzyństwa


No właśnie tu jest problem.
A czemu problem ?
Kobieta może realizować swe powołanie macierzyńskie, nie posiadając własnych dzieci.

Niby jak?
Dla mnie to jest problem. Jak jestem w domu i codziennie widzę mojego bratanka to później nie mogę wyjechać, a w Zielonej Górze usycham z tęsknoty.
10-04-2008 21:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
aga napisał(a):Niby jak?
Ja mam troszeczkę dzieci duchowych Uśmiech
a przede wszystkim Dominikę , która ma 3 latką, traktuję jak własne dziecko.
Kochany szkrab z niej.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
10-04-2008 21:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #24
 
Ja nie mam żadnych dzieci i nie interesuje mnie inna droga ich posiadania (choć posiadanie kojarzy mi się z przywłaszczaniem czyjejś wolności), poza naturalną w ścisłym znaczeniu słowa 'macierzyństwo".
10-04-2008 22:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
A ja nie chce posiadać dzieci... chce być dla nich. Ale zauważyłam , że np.Dominika bardzo dużo daje nam do siebie. Dla nas to jest dar od Boga.
Jak co Dominika to jest moja najmłodsza siostra Uśmiech ale traktuję, ją jak własną córkę.
Zuwazyłam, że najlepiej jest i będzie jak będę sama. Uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
10-04-2008 22:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
A ja bym była z kimś chętnie.

[Obrazek: mysz4.gif]
12-04-2008 15:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
Ale Dominika za parę lat dorośnie i pójdzie swoja drogą.
Rachel - jeśli samotność wybierasz jako poświęcenie Bogu to inna sprawa.
Ale jeśli to tylko młodzieńcza moda "na singla", to przez kilka lat może to być atrakcyjnym wyróżnikiem....ale tylko do czasu...do czasu Smutny Smutny
Najgorsze co robią takie zawiedzione sfrustrowane singielki to fundowanie sobie dzidziusia.... to tylko skrajny egoizm.
Dziecko jak tlenu potrzebuje dwojga rodziców....nawet w wieku kilkudziesięciu lat, dzieci samotnych matek mają poczucie odrzucenia (wiem coś o tym) ;(
12-04-2008 17:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
alus napisał(a):Ale jeśli to tylko młodzieńcza moda "na singla", to przez kilka lat może to być atrakcyjnym wyróżnikiem....ale tylko do czasu...do czasu
albo też boją się zakładać rodziny. Nie potrafią byś z drugiem. Smutny Smutny

alus napisał(a):Rachel - jeśli samotność wybierasz jako poświęcenie Bogu to inna sprawa.
Innej opcji nie obrałam.

alus napisał(a):Ale Dominika za parę lat dorośnie i pójdzie swoja drogą.
Mam tę nadzieje, tak samo jak wszyscy w rodzinie. Jak co proszę o modlitwe za Dominikę, aby zespół Downa nie był utrudnieniem, w usamodzielnieniu się Uśmiech

[ Dodano: Pon 05 Maj, 2008 11:30 ]
Polecam jeszcze pewien artykuł Ryzyko samotności

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
13-04-2008 13:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
werkaczerwinska Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 15
Dołączył: Jul 2008
Reputacja: 0
Post: #29
 
Myśle.. ze z czasem i taki typowy singiel czy singielka znajdzie tą swoją drugą połówkę pomarańczy... Ja tez można powiedziec ze jestem singielka.. no bo nie mam partnera zyciowego.. a mam 15 lat.. gdzie moje kumpele sa juz w zwiazku nawed 3 albo i 4 lata .. a ja chyba tez nie chce na razie .. i jest mi z tym dobrze jak na razie Duży uśmiech pozdrawiam Uśmiech

"?ycie jest pi?kne, kiedy ?y? si? umie, gdy jedno serce.... drugie rozumie"

Kocham ten tekst :**
19-07-2008 00:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daniela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #30
 
werkaczerwinska napisał(a):partnera zyciowego.. a mam 15 lat.. gdzie moje kumpele sa juz w zwiazku nawed 3 albo i 4 lata
15 czy 25?, bo jak 15, to heheh ja w wieku 10ciu lat pomykałam po babcinym podwórku z wózkiem i lalką;p Jak mozna miec życiowego partnera w tym wieku?
Wracając do tematu ... ważne, aby kierować się zasadą aby w związku nie być samotnym. Singlem nie jest się z wyboru, zgadza się, ze bywają takie okresy w życiu człowieka, kiedy zakłada, ze będzie samotny, ale przychodzi dzień, godzina i ciach;p po singlowaniuUśmiech
Rachel: Dominika może mieć Ciebie przez całe swoje zycie, co nie skazuje Ciebie na samotność, jezeli ta druga połowa pokocha Ciebie to także i Twoją siostrę. Trzymam kciuki.
19-07-2008 08:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów