Ankieta: Na tronie kicz-ziomal powinien/nna usiąść:
Kombi2
Doda
Gosia Andrzejewicz
Feel
Stachursky
Piasek
Rubik (mój faworyt, głosy na niego mnożone są razy 3)
Zagrobelny
Bajm
Górniak
Pink Floyd
jakiś inny
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najbardziej kiczowata polska muzyka
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #61
 
Polonium napisał(a):Heavy metal odpada całkiem, bo są tam dzikie wrzaski, że tak powiem.
To nie słuchałeś nigdy heavy metalu, jak widzę... Zapoznaj się z twórczością takich zespołów jak Iron Maiden, Running Wild, Nightwish, XIII Stoleti - naprawdę warto. Zapewniam, że dzikich wrzasków tam nie uświadczysz - a świetną muzę.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
09-10-2008 06:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #62
 
Helmutt napisał(a):
Polonium napisał(a):Heavy metal odpada całkiem, bo są tam dzikie wrzaski, że tak powiem.
To nie słuchałeś nigdy heavy metalu, jak widzę... Zapoznaj się z twórczością takich zespołów jak Iron Maiden, Running Wild, Nightwish, XIII Stoleti - naprawdę warto. Zapewniam, że dzikich wrzasków tam nie uświadczysz - a świetną muzę.

Zależy, co kto lubi. Te "dzikie wrzaski" to bardzo agresywna muzyka i nie przekona się do niej osoba o łagodnej osobowości. Co do tekstów - trudno powiedzieć, bo nawet nie znam angielskiego, zresztą - z "wrzasków" trudno niekiedy wydobyć jakiś tekst. 8)
09-10-2008 11:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #63
 
Helmutt, przecież też Therion ma super twórczość. Mi się przynajmniej podoba Oczko

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
09-10-2008 11:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #64
 
Rachel napisał(a):Helmutt, przecież też Therion ma super twórczość. Mi się przynajmniej podoba Oczko
E tam - to dzikie wrzaski Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
09-10-2008 12:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #65
 
Jak w popie i innych gatunkach tak i w heavy metalu są zespoły, piosenki robiące wiochę, śpiewające utarte slogany i inne bzdety.
Można lubić albo nie lubić - są różne gusta. Na pewno nie można ogólnie odmówić panom/paniom heavy metalowcom "rzemiosła".
Dla niezorientowanych dodam, że heavy metal to tylko jeden z wielu nurtów ogólnie pojętego metalu i to co zazwyczaj słyszycie/widzicie na teledyskach rzadko kiedy jest heavy metalem.
Różnice dobrze opisuje filmik:
http://pl.youtube.com/watch?v=Td8hBBIDhOA

Ale pamiętajcie, jak powiedział kiedyś pewien mędrzec*:
"Jeśli w niebie gra się muzykę, to na pewno jest to metal"

*oczywiście to byłem ja
09-10-2008 12:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #66
 
Uważam iż każdy z nas ma swój gust..,a o nich się nie dyskutuje. Na domiar złego kazdy bedzie zawsze narzekała ze to mu się nie podoba itd i itp...

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
10-10-2008 16:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #67
 
Gust gustem, ale niektóre gatunki muzyki i polscy jej wykonawcy powinni sobie darować wydawane przez siebie dźwięki...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
10-10-2008 17:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #68
 
Jeśli chodzi o Dodę sama jako osoba mi nie imponuje ale teksty piosenek ma fajne xD

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
10-10-2008 17:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #69
 
Doda napisał(a):Co za pech,że spotkałam ich
Brak mi słów,by opisać to
Który kowal rzeźbił serce twe?
Znałam go,przyjacielem był
Nie dał mi znieczulenia gdy
Zdeptał wspomnienie,rozszarpał marzenie
Jak więc wybaczyć mu mam?

ref:
Nie chcę zrozumienia
Nie chcę pocieszenia
Chcę wierzyć w człowieka
Od zemsty uciekam,walczę chociaż wiem
Zawiodę nie raz się

2.
Tępy ból w duszy wierci mnie
Był jak Bóg,nie wątpiłam więc
Kłamca - to komplement zwać cię tak
Nie wiem czy,kiedykolwiek już
Zdrajcy dłoń swoją podam bo
Ślepo ufałam,prawdziwie kochałam
Jak więc wybaczyć mu mam?

ref:
Nie chcę zrozumienia
Nie chcę pocieszenia
Chcę wierzyć w człowieka
Od zemsty uciekam,walczę chociaż wiem
Zawiodę nie raz..
Wierzę w miłość,wierzę w przyjaźń
Wzmocni bardzo mnie,wzmocni mnie
(Co nie zabije jej)

ref:
Nie chcę zrozumienia
Nie chcę pocieszenia
Chcę wierzyć w człowieka
Od zemsty uciekam,walczę chociaż wiem
Nie chcę zrozumienia
Nie chcę pocieszenia
Chcę wierzyć w człowieka
Od zemsty uciekam,walczę chociaż wiem
Zawiodę nie raz się
http://kulpek.wrzuta.pl/audio/xFweIPAdEQ/doda_-_judasze

No comment.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
10-10-2008 21:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #70
 
aż mi się łezka w oku zakręciła
10-10-2008 21:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #71
 
Helmutt napisał(a):Rachel napisał/a:
Helmutt, przecież też Therion ma super twórczość. Mi się przynajmniej podoba

E tam - to dzikie wrzaski
Czasami przy tych "wrzaskach" usypiam Oczko jak w akademiku jest głośno lepiej włączyć Therion albo Lacrimose Duży uśmiech :diabelek:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
10-10-2008 22:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #72
 
Czasem Therion prezentuje też prawdę o dzisiejszym świecie w utworze: "Rise of The Sodom and Gomorrah". :shock:

[ Dodano: Sob 11 Paź, 2008 13:58 ]
http://www.youtube.com/watch?v=HFOddQf0HjA
11-10-2008 13:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #73
 
Nie powiedziałam że WSZYSTKIE!! I niech mnie ksiądz za słówka nie łapie yyyyy!!!

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
12-10-2008 16:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #74
 
I po co znowu krzyczysz jak dziecko :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
12-10-2008 17:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
_aguś Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 65
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #75
 
"Nie daj sie ludzie niech swoje myślą(...) Warto być zawsze tylko sobą.."
"Więc nie martw się uśmiechnij się problemy sa lecz zdrowie masz by rozwiązać je..."
No wg mnie tekst tych dwóch piosenek tj. Nie daj się i Szansa w jakimś tam stopniu sens mają...
Doda ma kawał dobrego glosu...
co najwazniejsze ma bardzo fajną barwe...
Naprawde jeśli chodzi o śpiew jest to mistrzyni...
i moge sie kłócić..
bo naprawde tak uważam.
Natomiast w kwestii zachowania no moze nie skomentuje robi z siebie idiotke ale cóż... jak kto woli Uśmiech Język

[Obrazek: k5h2]

Panie pozosta?,
ma się ku wieczorowi,
dzień się już nachylił...

[Obrazek: 06008c49c5.png]
13-10-2008 15:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów