Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Życie zakonne
Autor Wiadomość
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Życie zakonne
http://zyciezakonne.pl/

sama nazwa stronki mowi za siebie :mrgreen:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
17-05-2008 16:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daniela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #2
 
Ojej, przyznam, z enawet nie zajzałam do tej stronki, ale życie zakonne wg mnie jest chore. Ksieża ok, wiara itd, ale nic zdrowego z psychiką człowieka się nie dzieje, znam pewien ośrodek prowadzony przez zakonnice, w którym pracowały moje ciotki i znajomi, tam panuje obłuda, a te siostry - nic ciekawego. Moje zdanie jest takie: jak ktos chce oddac swe życie w posłudze Bogu, to niech zostanie anonimowym darczyńcą na rzecz ubogich, niech wspomoże wolontariatem, może zostać pustelnikiem, może wyjechac na misje, ale niech pozostanie "wolny", w takim zakonie nic dobrego się nie dzieje, zbyt cięzkie jak na psychikę ludzką".
18-05-2008 21:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #3
 
Aktualnie mam trochę podobny pogląd do Danieli, ale ja jednak rozumiem albo raczej był czas, kiedy rozumiałam to, że ktoś daje się zamknąć na całe życie w zakonie. Ażeby to pojąć, trzeba zrozumieć, czym jest powołanie. Powołanie jest łaską, ale też wielką tajemnicą. Człowiek tak bardzo rozkochuje się w Bogu, nawiązuje tak intymną relację z Bogiem, że tylko ta osoba i Bóg potrafią ogarnąć to, co dzieje się między nimi. Człowiek tak rozmiłowany w swoim Boskim Oblubieńcu chce na zawsze złączyć się z Nim w miłosnej więzi. Cały świat przestaje wtedy istnieć, bo sam Bóg człowiekowi wystarcza. To tajemnica, której nie można ogarnąć ludzkim rozumem.
18-05-2008 21:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Ja jestem za życiem zakonnym. Sama miałam zamiar wstąpić, ale z przyczyn nie zależnych od mne nie zostałam przyjęta. [chociaż szykowana byłam powoli do postulatu, nastąpiły komplikacje].
Dla osob, które zamykają zycie zakonne w pewnych schematach, steoretypach raczej nie zrozumieją. To jest oczywiście tajemnica, zwłaszcza między Bogiem a osobą powołaną.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
18-05-2008 22:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daniela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #5
 
Nieprawda! dziewczyna chora umysłowo zaszła w ciążę z robotnikiem fizycznym i siostry podały jej tableki wczesnoporonne, inne iały(kilka "przeciw") ale przełożona-trzeba słuchać. Przepraszam za obuzenie.
18-05-2008 23:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #6
 
Skąd ty takie cuda wytrzaskujesz Język :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
18-05-2008 23:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daniela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #7
 
z zakonu, który jest kilka metrów ode mnie Uśmiech
18-05-2008 23:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Rozumiem że opowiadała CI siostra przełożona ?

pozdrawiam
Marek
19-05-2008 00:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Ja uważam, że generalizowanie i wrzucanie do jednego worka ogółu jest krzwdzące.
Nie powiem, że wszyscy księża są źli, bo podobno ojciec Rydzyk ma majbacha.
Nie powiem, że życie zakonne nie ma sensu, bo słyszałem tragiczną historię o 3tzech zakonnicach z niedalekiego klasztoru.
Nie powiem, że wszyscy nauczyciele są źli, bo jeden pociągnął mnie za ucho:>

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
19-05-2008 07:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Raz: generalizowanie jest krzywdzące.
Dwa: kto ci Danielo powiedział, że było tak, jak piszesz? Dziewczyna, która zaszła w ciążę? Robotnik, który być może ją najsprośniej wykorzystał? Czy są to tylko ciotczane domysły, spekulacje, etc?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-05-2008 08:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Ks.Marek napisał(a):generalizowanie jest krzywdzące.
do tego jak się coś zapisze na karcie historii, to później raczej nie jest to do odkręcenia.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
19-05-2008 10:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daniela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #12
 
Już nie bedę sie wypowiadała w tym temacie Uśmiech
19-05-2008 14:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
Ks.Marek napisał(a):Raz: generalizowanie jest krzywdzące.
Wystarczy postawić obok siebie zakony np. Karmelitanów Bosych oraz Pijarów (jeśli chodzi o zgromadzenia i zakony kobiece nie mam rozeznania). To zakon i to zakon. A ileż róznic je dzieli...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
20-05-2008 07:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
Helmutt napisał(a):A ileż róznic je dzieli...
można zacząc od charyzmatu zgromadzenia Uśmiech
Gdyż to określa konkretną działkę, która sie zajmują.

[ Dodano: Sob 31 Maj, 2008 16:15 ]
A tutaj cóś ciekawego :- PORADNIA POWOŁANIOWA

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
20-05-2008 11:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów