Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rodzina homoseksualna...?
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #76
 
Kasjopea napisał(a):Ja zadam tylko jedno pytanie....Gdzie dziecku jest lepiej? W domu dziecka czy w rodzinie homoseksualnej?
A ja na nie odpowiem w bardzo prosty i rzeczowy sposób: zawsze istnieje 3 wyjście.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
18-06-2007 20:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #77
 
Kasjopea napisał(a):Ja zadam tylko jedno pytanie....Gdzie dziecku jest lepiej? W domu dziecka czy w rodzinie homoseksualnej?
Ja sądzę, że w domu dziecka ma zagwarantowaną (przynajmniej w teorii) opiekę właściwie przygotowanych osób ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
18-06-2007 20:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #78
 
Taki nieortodoksyjny pogląd: wszystkich, którzy są zdeklarowanymi i czynnymi homoseksualistami należałoby wywieźć do Arabii Saudyjskiej, tudzież do Algierii...
Albo by się nawrócili na hetero, albo już w ogóle, nigdzie by nie wrócili...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
18-06-2007 23:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kasjopea Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 26
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #79
 
Ks.Marek napisał(a):zawsze istnieje 3 wyjście.
Nie istnieje, ponieważ nie każdy chce mieć dziecko z domu dziecka, i już sie robi mniej chętnych a dzieci przybywa.
Ks.Marek napisał(a):wszystkich, którzy są zdeklarowanymi i czynnymi homoseksualistami należałoby wywieźć do Arabii Saudyjskiej, tudzież do Algierii...
Albo by się nawrócili na hetero, albo już w ogóle, nigdzie by nie wrócili...
I to mówi ksiądz? W zasadzie czego innego sie spodziewać, w końcu w naszym wyznaniu prokreacja po pierwsze, mnie homoseksualiści czynni czy bierni zupełnie są obojętni- dla mnie to też ludzie i mogą koło mnie egzystować bez przeszkód na tych samych prawach człowieka.

W moim niebie b?d? mi?kkie sier?ci, nosy, ?apy, ogony i k?y.
19-06-2007 00:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #80
 
Właśnie. Stawiasz nam za wzór kraj, w którym za kradzież obcina się ręce, a kobiety za zdradę kamienuje?
Ks.Marek napisał(a):Albo by się nawrócili na hetero, albo już w ogóle, nigdzie by nie wrócili...
Hehe nawrócili... to jest orientacja i tyle...

Ogniu, krocz ze mn?!!!
19-06-2007 07:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Krystian Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #81
 
Kasjopea napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):zawsze istnieje 3 wyjście.
Nie istnieje, ponieważ nie każdy chce mieć dziecko z domu dziecka, i już sie robi mniej chętnych a dzieci przybywa.
Ks.Marek napisał(a):wszystkich, którzy są zdeklarowanymi i czynnymi homoseksualistami należałoby wywieźć do Arabii Saudyjskiej, tudzież do Algierii...
Albo by się nawrócili na hetero, albo już w ogóle, nigdzie by nie wrócili...
I to mówi ksiądz? W zasadzie czego innego sie spodziewać, w końcu w naszym wyznaniu prokreacja po pierwsze, mnie homoseksualiści czynni czy bierni zupełnie są obojętni- dla mnie to też ludzie i mogą koło mnie egzystować bez przeszkód na tych samych prawach człowieka.

I jak tu okazywać szacunek panu księdzu?..
Najlepiej niech pan sam pojedzie i powie jak było.

Co do tematu gdzie dziecku lepiej w domu dziecka czy u rodziny homo? – Na chwile odniosę się do tego co napisał pan Marek. Otóż zapewne według niego trzecim wyjściem jest tatuś i mamusia. Oczywiście że każdy mu przyzna racje, tylko zazwyczaj jest tak że takie dzieci trafiają do rodzin patologicznych ze względu na nasze prawo i to nikogo za bardzo nie obchodzi, i sorry tu moje pytanie czy chcecie żeby takie dziecko potem zabijało kradło i chlało przed sklepem czy wolicie aby miało inną (orientacje?: sorry ale każdy z nas jak się rodzi jest Bi.) – I miało jaką kol wiek miłość ? pff.. ale według was oczywiście nie niech lepiej żyje w domu dziecka gdzie po 18.. roku życia nikt mu pomocy nie zapewni i niech zdycha na ulicy… macie takie podejście do życia jak kura do komputera.
19-06-2007 10:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #82
 
Krystian napisał(a):tylko zazwyczaj jest tak że takie dzieci trafiają do rodzin patologicznych ze względu na nasze prawo i to nikogo za bardzo nie obchodzi, i sorry tu moje pytanie czy chcecie żeby takie dziecko potem zabijało kradło i chlało przed sklepem czy wolicie aby miało inną (orientacje?: sorry ale każdy z nas jak się rodzi jest Bi.)
Bzdury waśc piszesz i tyle. Obrażasz przy tym szereg osób mi znajomych, którzy wkładają mnóstwo serca jako rodzice zastępczy, bądź jako prowadzący rodzinny dom dziecka.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-06-2007 12:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #83
 
Krystian napisał(a):tylko zazwyczaj jest tak że takie dzieci trafiają do rodzin patologicznych ze względu na nasze prawo i to nikogo za bardzo nie obchodzi
Chyba Cię pogięło! Czy Ty myślisz, że ośrodki adopcyjne wysyłają dzieci do byle jakich rodzin?! Pierwszych lepszych które się trafią?! Puknij się facet, w sam raz masz zerowe pojęcie na ten temat. Ja jako pedagog mogę Cię zapewnić, że tak nie jest!

Krystian napisał(a):sorry ale każdy z nas jak się rodzi jest Bi.
Skąd wy kurde macie takie informacje?! Bo na pewno nie z lekcji biologii.

[ Dodano: Wto 19 Cze, 2007 13:46 ]
Cytat:I jak tu okazywać szacunek panu księdzu?..
Najlepiej niech pan sam pojedzie i powie jak było.
Acha i jak jesteś na forum katolickim, wykaż trochę szacunku do osób duchownych.

[ Dodano: Wto 19 Cze, 2007 13:50 ]
Krystian napisał(a):ale według was oczywiście nie niech lepiej żyje w domu dziecka gdzie po 18.. roku życia nikt mu pomocy nie zapewni i niech zdycha na ulicy… macie takie podejście do życia jak kura do komputera.
Kto ma takie podejście?! Ktokolwiek z nas pisał, że ma takie podejście?! Umiesz czytać ze zrozumieniem? Po pierwsze: czas wziąć się za kwestie społeczne tego kraju, między innymi za to, o czym piszesz. Bo fakt, tu jest problem, ale komu by się chciało coś w tej kwestii zmieniać w naszym zacnym rządzie... :krzywy: Ale podobny problem jest nie tylko z osobami opuszczającymi placówkę opiekuńczo-wychowawczą, ale także z tymi, którzy opuszczają placówki resocjalizacyjne. Ale to tak na marginesie.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
19-06-2007 13:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kasjopea Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 26
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #84
 
Krystian, rodziny dla dzieci z domów dziecka sa wybierane bardzo skrupulatnie, i zawsze trafiają do nielicznych rodzin, które mają odpowiednie kwalifikacje lub spełniają stawiane przed nimi wymagania. Nigdy nie spotkałam się z taką sytuacją jaką opisujesz....

W moim niebie b?d? mi?kkie sier?ci, nosy, ?apy, ogony i k?y.
19-06-2007 19:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #85
 
Kasjopea napisał(a):Nigdy nie spotkałam się z taką sytuacją jaką opisujesz....
Ja również, nie mam bladego pojęcia skąd wytrzasnąłeś takie tezy.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
19-06-2007 21:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Krystian Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #86
 
Z góry zaznaczam i przepraszam że trochę chaotycznie się wypowiedziałem ale pisałem w pospiechu, może trochę sprostuje wcześniejszą wypowiedź. Ale też odpowiem na wasze wypowiedzi.

Cytat:Chyba Cię pogięło! Czy Ty myślisz, że ośrodki adopcyjne wysyłają dzieci do byle jakich rodzin?! Pierwszych lepszych które się trafią?! Puknij się facet, w sam raz masz zerowe pojęcie na ten temat. Ja jako pedagog mogę Cię zapewnić, że tak nie jest!

Myślisz że gdybym nie miał o tym pojęcia to bym o tym pisał? Tak się składa że mam przyjaciół z domu dziecka i wiem jak jest. Przykro mi że ci to powiem ale takie dzieci nikogo nie obchodzą, nie mówię że we wszystkich domach dziecka ale w większości przypadków tak. Placówki są przepełnione nie ma pieniędzy na remonty itp. I w tym wypadku myślisz że jest czas na biurokracje?

Cytat:Skąd wy kurde macie takie informacje?! Bo na pewno nie z lekcji biologii.

Nie, ale to jest to samo stwierdzenia że każde narodzone dziecko jest ateistą.

Cytat:Acha i jak jesteś na forum katolickim, wykaż trochę szacunku do osób duchownych.

I teraz ja ci odpowiem cytatem „Chyba Cię pogięło!” Myślisz że mnie można obrażać, a ja miłościwego pana w stópki będę całował?

Cytat:Kto ma takie podejście?! Ktokolwiek z nas pisał, że ma takie podejście?! Umiesz czytać ze zrozumieniem? Po pierwsze: czas wziąć się za kwestie społeczne tego kraju, między innymi za to, o czym piszesz. Bo fakt, tu jest problem, ale komu by się chciało coś w tej kwestii zmieniać w naszym zacnym rządzie... :krzywy: Ale podobny problem jest nie tylko z osobami opuszczającymi placówkę opiekuńczo-wychowawczą, ale także z tymi, którzy opuszczają placówki resocjalizacyjne. Ale to tak na marginesie.

Wiem o jakim problemie mówisz i doskonale go rozumiem, wiedz jeszcze jednak że często dzieci z domów patologicznych nie są odbierane rodzicom a to ze względu na brak miejsca w placówkach opieki, jak i braku pieniędzy. Często też takie dzieci mają szanse trafić do rodzin zastępczych bo z tego co wiem jest dużo chętnych ludzi którzy z różnych powodów dzieci mieć nie mogą. Ale oczywiście tu nagle biurokracja, jak to jest że dziecko które ma szanse wyjść z rodziny patologicznej do lepszej zastępczej blokowane jest przepisami, a z domu dziecka dzieci są oddawane ludziom nie odpowiedzialnym?!

Pozdrawiam.
20-06-2007 11:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #87
 
Krystian napisał(a):Myślisz że gdybym nie miał o tym pojęcia to bym o tym pisał?
Myślę, że nie wiesz o czym piszesz. Najpierw pleciesz coś trzy po trzy o tym, ze dzieci z domu dziecka najczęściej trafiają do rodzin patologicznych, a teraz wypisujesz coś, że domu dziecka są zaniedbane i przepełnione. Zdecyduj się o co Ci chodzi.

Krystian napisał(a):I w tym wypadku myślisz że jest czas na biurokracje?
Na to jest zawsze czas, gdyż pewne rzeczy uwarunkowane są ściśle przepisami prawnymi, których każda placówka ma obowiązek przestrzegać. A wg Ciebie dzieciaki z domów dziecka trafiają do pierwszej lepszej, byle jakiej rodziny, która się zgłosi do środka adopcyjnego, tylko dlatego, że dom dziecka jest przepełniony i należy z tego powodu pozbyć się dzieci. Podaj mi adres tego domu dziecka, w którym taka sytuacja zachodzi, a zadbam by zajęły się tym odpowiednie organy.

Krystian napisał(a):Nie, ale to jest to samo stwierdzenia że każde narodzone dziecko jest ateistą.
Ta jasne, tym bardziej, że noworodek wie co to jest ateizm :roll2:

Krystian napisał(a):jak to jest że dziecko które ma szanse wyjść z rodziny patologicznej do lepszej zastępczej blokowane jest przepisami, a z domu dziecka dzieci są oddawane ludziom nie odpowiedzialnym?!
Nie masz bladego pojęcia o systemie opieki.

Krystian napisał(a):a to ze względu na brak miejsca w placówkach opieki, jak i braku pieniędzy.
To należy zmienić w końcu system opiekuńczo-wychowawczy, uregulować pewne punkty prawne. Zabijanie nienarodzonych dzieci w celu "ulżenia" przepełnionym domom dziecka to totalnie idiotyczny argument, pójście na łatwiznę. Pora ruszyć d*pę i zająć się dokumentami prawnymi. Ale przecież po co, łatwiej zabić, wyeliminować, niż usiąść i pomyśleć jak można rozwiązać ten problem od strony prawnej :krzywy:

Krystian napisał(a):Myślisz że mnie można obrażać, a ja miłościwego pana w stópki będę całował?
Ciebie miłościwy panie nikt tu nie obrażał, a pewne zasady na tym forum obowiązują. Rejestrując się na nim, automatycznie wyrażasz zgodę na ich przestrzeganie. Więc albo zaczniesz to robić, albo się pożegnamy.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
20-06-2007 12:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Krystian Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #88
 
Cytat:Taki nieortodoksyjny pogląd: wszystkich, którzy są zdeklarowanymi i czynnymi homoseksualistami należałoby wywieźć do Arabii Saudyjskiej, tudzież do Algierii...
Albo by się nawrócili na hetero, albo już w ogóle, nigdzie by nie wrócili...

A to? To co to jest, bo chyba nie pozdrowienia z marsylii.
20-06-2007 12:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #89
 
Krystian napisał(a):A to? To co to jest, bo chyba nie pozdrowienia z marsylii.
A gdzie tu jest napisane: "Krystiana należałoby wywieźć do Arabii Saudyjskiej tudzież do Algierii"? Wskaż, wtedy przyznam Ci rację. Bo ja niczego takiego tu nie widzę, by Twoją osobę ktoś tu obrażał. W tym wypadku - sorry Winetou.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
20-06-2007 12:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kasjopea Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 26
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #90
 
Offca napisał(a):Bo ja niczego takiego tu nie widzę, by Twoją osobę ktoś tu obrażał. W tym wypadku - sorry Winetou.
Mnie sie czasami Twój język również nie podoba, ja znam kilka języków obcych, ale pisze do ciebie wyłącznie w języku ojczystym, bo tak wypada. Poza tym, może Krystian jest homoseksualistą poczuł sie obrażony? Pan piszący powyższą wypowiedź nie liczył sie z jego uczuciami, i uczuciami innych osób, a powinien.

W moim niebie b?d? mi?kkie sier?ci, nosy, ?apy, ogony i k?y.
20-06-2007 17:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów