Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obrączka różańcowa
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #31
 
Bozy_Wariat napisał(a):A ja się spotkałam z tym, że właśnie pewna osoba uznała za świadectwo to, że noszę obrączkę różańcową. Uznała, że skoro ją noszę to wiąże się też z tym jak żyję, co jest dla mnie ważne i czym się w życiu kieruję. A od Przystanku Jezus oprócz obrączki, staram się mieć zawsze w torebce, czy kieszeni taki zwykły Różaniec.

Ja zapomniałam, że zmieniłam torebkę i go nie mam. I dziś na nabożeństwie mi go strasznie brakowało Uśmiech - a obrączki nie mogę nosić Smutny

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
28-10-2008 23:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
A ja powiem na przekór wam - dziwactwo!
[Obrazek: rozaniec.gif] To jest Rózaniec.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
28-10-2008 23:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #33
 
No podobny miałam, ale jaśniejszy Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
28-10-2008 23:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #34
 
A 10 Różańca to co? ;P

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
28-10-2008 23:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #35
 
Ks.Marek, ja dostałam taki z Rzymu wielgaśny, ale mam alergię na ten róż Oczko

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
28-10-2008 23:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
Cytat:A 10 Różańca to co?
To też dziwactwo.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
28-10-2008 23:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #37
 
Jeśli dzięki temu "dziwactwu" więcej osób odmawia.. to chyba dobrze :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
28-10-2008 23:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #38
 
AbiSh napisał(a):@OT
Tak wszystko jest złe. Nie jedzcie, bo mogłą to robić osoba zsła. Nie pijcie, bo złą osoba mogła pićz tego źródła.
Złe jest podejście do życia sądząc, że wszystko jest złe. To dopiero Zuo.

Zadziwia mnie Twoja totalna ignorancja.
Nie widzisz znaczących różnic - jak wynika z tej oto wypowiedzi Twojej.
Poza tym jak się ma ten tekst do obrączki różańcowej?
29-10-2008 17:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AbiSh Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 77
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #39
 
To co cytowałaś do było do wypowiedzi nade mną. Podspodem pisze, że mam obrączke różańcową. Wolę modlićsiędo Boga niż do różańca, lub "obrączki". Równie dobrze moge używać kalkulatora, lub liczydłą na którym mam krzyży,albo napisać skrypt i zrobić interaktywny różaniec.
29-10-2008 17:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #40
 
AbiSh napisał(a):To co cytowałaś do było do wypowiedzi nade mną. Podspodem pisze, że mam obrączke różańcową. Wolę modlićsiędo Boga niż do różańca, lub "obrączki". Równie dobrze moge używać kalkulatora, lub liczydłą na którym mam krzyży,albo napisać skrypt i zrobić interaktywny różaniec.

Podejrzewasz, że jestem aż tak mało bystra?
Temat jest o obrączce różańcowej. Jeśli chcesz się wypowiedzieć w tym drugim temacie, znajdź odpowiedni wątek - a jest taki Oczko
Proszę Cię, przynajmniej nie ironizuj w kwestiach religijnych, bo możesz kogoś urazić. Dla Ciebie różaniec może być czymkolwiek, ale przepraszam bardzo - nikt z nas nie modli się do różańca, tylko na różańcu, a to jest zasadnicza różnica.
29-10-2008 17:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AbiSh Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 77
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #41
 
aga napisał(a):nikt z nas nie modli się do różańca, tylko na różańcu,
Narazię. Właśnie chodzi o to aby się nie pogubić w istocie modlitwy. Nie będe spawmował bo moje wiadomości pójdą w eter. Jak kgoś uraziłem to Źle mnie zrozumiał. Już się tu nie będe wypowiadał i przeszkadzał. :papa:
29-10-2008 17:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Upiorzyca Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 71
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
Abstrahując nieco od tego co wyżej Uśmiech
zauważyłam ostatnio zwyżkującą modę na obrączki różańcowe w moim mieście, i to w środowisku młodzieży określającej się jako niewierząca... Po prostu taka obrączka wygląda ciekawie i oryginalnie - tak więc nie każdy kto ją nosi jest człowiekiem wierzącym, niekoniecznie jest nawet katolikiem.
Trochę smutno mi gdy na to patrzę.

Szukam, Szukania mi trzeba,
Domu z gitar? i piórem.
A góry nade mn? jak niebo,
A niebo nade mn? - jak góry.
30-10-2008 23:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #43
 
Jak ktoś nosi pentagram to się czepiacie, jak nosi wasze symbole to Wam smutno, jest coś co Wam nie przeszkadza?
31-10-2008 08:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
Komzar napisał(a):Jak ktoś nosi pentagram to się czepiacie, jak nosi wasze symbole to Wam smutno, jest coś co Wam nie przeszkadza?

Komzar, my tu nie o pentagramach, ale o obrączce różańcowej mówimy. Wypowiedz się w temacie, a nie gadaj o symbolach okultystycznych i to w dodatku szatańskich. :krzywy:

Zatem wracamy. Obrączka różańcowa ma tą zaletę, że nie można jej zgubić, a jeśli nie mamy odwagi wyjąć różańca np. w autobusie to taka obrączka pozwala nam spokojnie zanurzyć się w modlitwę. Obrączka różańcowa też jest dobra na pielgrzymki piesze bądź rowerowe do sanktuariów. Zatem zalety też dostrzegam.

Co do karty różańcowej to z jej użyciem można się modlić tylko w domu, poza tym łatwo taką kartę zgubić w przeciwieństwie do obrączki różańcowej.
31-10-2008 10:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AbiSh Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 77
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #45
 
Cytat:o symbolach okultystycznych i to w dodatku szatańskich. :krzywy:
To, że sataniści przyjeli go za swój symbol to jest najśmieszniejsza rzecz jak ktoś wie cokolwiek o pentagramie.
Polonium napisał(a):Co do karty różańcowej to z jej użyciem można się modlić tylko w domu, poza tym łatwo taką kartę zgubić w przeciwieństwie do obrączki różańcowej.
Równie łatwo zgubić można tą obroączke Język
31-10-2008 10:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów