Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podpis Krzyśka-enocha
Autor Wiadomość
Piter Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 81
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #46
 
M. Ink. * napisał(a):piszesz, że nie dał nam nowych zasad (zasada: norma postępowania), tymczasem w Ewangelii - w samym tylko Kazaniu na Górze - aż się od nich roi:
.......
to są właśnie zasady postępowania i jakbyś ich teologicznie nie interpretował, mój wykształcony Przyjacielu, pozostaną zasadami...

Sa. Podobnie jak wiele innych rzeczy. I co z tego? "Roi się" od gatunków literackich. I co z tego? Ani nie upowaznia, w kontekscie chrzescijańskiej teologii objawienia, a nie ćwiczeń erystycznych, do twierdzenia że w objawieniu "Bóg dał nam gatunki litaerackie". Piszemy o objawieniu, a nie o tym, o czym możemy poczytać w takiej czy innej księdze Biblii. Oczywiscie, w ogólnym sensie, wszystko "dal Bóg", bo w Nim wszystko ma istnienie; w Nim poruszamy sie, zyjemy i jestesmy. Ale nie o to chyba chodzi w pytaniu co Bóg dał człowiekowi. To juz kwestia synergii, wspólpracy, wobec ktorej rzeczywitość tego co "Bóg dał" jest cakowiecie uprzednia. Być może to po prostu róznica pewnej konfesyjnej wrazliwosci kiedy słyszymy słowa "Bóg dał". W takim sensie napisałem że Bóg nie dał zasad lecz

Chodzi mi po peostu o to, ze chrzescijańskie objawienie {"Bóga dał") polega na tym, ze Bóg stał się w Chrystusie człowiekiem umarł i zmartwychwstał, abyśmy mieli jego zycie. To jest konstytutywne dla rzeczywistosci jaką Bóg "dał" człwiekowi, a nie w tym że dał nam wzory postepowań albo pozostawił wykład metodyki teologii. Choć oczywiście dla poszukiwań jednego i drugiego Biblia odgrywa ważną rolę. Chrystus był prawdziwie szlachetnym czlowiekiem, zostawił nam wzór zycia ale nie do tego sprowadza się jedgo rola. Nie tyle chodzi o to by "nasladować Chrystusa" ale o to by "żyć w Nim", a wtedy i jedynie wtedy wszelkie nasladowanie bedzie miało sens i znaczenie. Prawo, prorocy, pisma i apostolskie nauczanie zwiastują nam Chrystusa. "Badacie Pisma, bo sądzicie, że macie w nich żywot wieczny; a one składają świadectwo o mnie; (J 5:39). W tym mozna by strescic całe reformacyjne odniesienie do Pisma.

Piter napisał(a):nie rozumiem zdziwienia
a czemu je w ogóle a priori zakładasz? :-k [/quote]
Bo nie wiem skad w ogóle pomysł, aby poszczególne zasady takiej czy innej teologii były "dane przez Boga".

Piter napisał(a):To nie kwestia takich czy innych poglądów. Takie jest stanowisko naszych Kościołów ugruntowane w reformacyjny rozumieniu Kościoła.
W agendzie Koscioła ewangelicko-reformowanego obrzęd konfirmacji (i konwersji) zaczyna się właśnie między innymi od zapewnienia konfirmantów, ze "Kościół Chrystusowy istnieje dziś w wielu Kościołach".
owszem, to kwestia prywatnych poglądów, bo można być wiernym nauczaniu swego Kościoła i nie uprawiać brutalnego prozelityzmu....[/quote]

jezeli ktoś "jest wierny nauczaniu" naszych Kościołów to prozelityzmu nie uprawia, tym bardziej brutalnego.

Cytat:
Cytat:w stylu krzysiek_enocha; czytaj: "Swojej decyzji odejścia z KRK absolutnie nie żałuję. Jest mi żal, że tak wielu rodaków żyje i umiera w tym zwodniczym systemie"

... czy może życzysz sobie Piterze,

Nie zyczę sobie, aczkolwiek zrobisz co zechcesz, mamy wolność słowa. Nie wiem w jakim to 'niezwodniczym" jedynokoscielnym systemie krzysiek-enoch się znalazł. Na pewno nie w protestanckim, reformacyjym. Chyba że to jego osobiste poranienia.
Cytat:
Cytat:w stylu krzysiek_enocha; czytaj: "Swojej decyzji odejścia z KRK absolutnie nie żałuję. Jest mi żal, że tak wielu rodaków żyje i umiera w tym zwodniczym systemie"

... czy może życzysz sobie Piterze,

Nie zyczę sobie, aczkolwiek zrobisz co zechcesz, mamy wolność słowa. Nie wiem w jakim to 'niezwodniczym" jedynokoscielnym systemie krzysiek-enoch się znalazł. Na pewno nie w protestanckim, reformacyjym. Chyba że to jego osobiste poranienia.
09-08-2008 15:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #47
 
Piter napisał(a):Nie wiem w jakim to 'niezwodniczym" jedynokoscielnym systemie krzysiek-enoch się znalazł. Na pewno nie w protestanckim, reformacyjym. Chyba że to jego osobiste poranienia.
Nie wiem jak rozumiesz "protestantyzm" i "reformacyjność" swojej formacji wyznaniowej ale ja zdecydowanie uważam się za spadkobiercę Reformacji. Czy jestem "poraniony"? Na pewno czuję żal do Kościoła Rzymskokatolickiego za to, że zwodził mnie przez tyle lat swoimi bałamutnymi naukami. Bóg w swojej łasce wyzwolił mnie z tej instytucji i teraz mogę cieszyć się błogosławieństwem prawdziwie chrześcijańskiej wolności. Nie rozumiem tych spośród protestantów, którzy nie dostrzegają niebezpieczeństwa zwiedzenia przez "Rzym". Szczególnie w naszym kraju gdzie jest to tak namacalnie, na co dzień widoczne.
Szczerze mówiąc ma spore wątpliwości co do tego czy Twój system kościelny - poza nazwą - ma coś wspólnego z Reformacją XVIw. ale tej dyskusji nie zamierzam tu prowadzić.

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
09-08-2008 16:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #48
 
Piter napisał(a):Sa. Podobnie jak wiele innych rzeczy. I co z tego?
ano to, że przeczysz sam sobie:

Piter napisał(a):Chrystus [...] dał nam nowe zycie, a nie nowe zasady do wypełnienia
Cytat: [...] to są właśnie zasady postępowania
Piter napisał(a):Sa.
to weźże się, Przyjacielu, zdecyduj - są zasady czy nie ma zasad w Ewangelii: bo albo za pierwszym, albo za drugim razem mijasz się z prawdą :/

Piter napisał(a):Ale nie o to chyba chodzi w pytaniu co Bóg dał człowiekowi.
ależ Ty mi tu trujesz... a pytanie jest konkretne: są zasady w Ewangelii - które dał Chrystus - czy nie ma zasad, które dał Chrystus?

i o to chodzi - o konkret; a dlaczego o konkret? a choćby dlatego:

Cytat:Jan Maria Vianney podczas egzorcyzmów usłyszał od demona następujące wyznanie: Jak bardzo podobają mi się te ogólnikowe kazania wielkomiejskich kaznodziei, które nikomu nie wadzą. Szatan dodał też, iż bardzo nienawidzi Proboszcza z Ars za jego bardzo konkretne kazania. Istotnie, tradycyjna chrześcijańska duchowość daleka jest od powtarzania miałkich banałów, za co skupia się na jasnym odróżnianiu dobra od zła, nazywaniu prawdy i kłamstwa po imieniu, tak by nie było wątpliwości co jest grzechem, a co cnotą. Powtarzanie miło brzmiących ogólników i hasełek, nie może przynieść dużo dobra, a w dalszej perspektywie sprzyja tylko usypianiu sumień.

stąd
tak więc zapewniam, że zrobisz lepiej, gdy swe elaboraty - długie, acz nudne i jakby bez treści - zostawisz książkom, których nikt nie czyta... :zieeew:

Piter napisał(a):Bo nie wiem skad w ogóle pomysł, aby poszczególne zasady takiej czy innej teologii były "dane przez Boga".
teoretyzowanie nie implikuje zdziwienia

zaś pytanie: czy Bóg dał kiedykolwiek człowiekowi zasadę "sola Scriptura", czy to wymysł człowieka...? było postawione w kontekście jednej z dyskusji na tym forum, skąd zostało przez moderację usunięte; który to był dokładnie temat na tym forum i z którego dokładnie miejsca mój post został tu przeniesiony - proszę spytać moderację, bo dokładnie nie pamiętam

Piter napisał(a):jezeli ktoś "jest wierny nauczaniu" naszych Kościołów to prozelityzmu nie uprawia, tym bardziej brutalnego.
najwyraźniej sugerujesz, że krzysiek_enoch nie jest zbyt wierny... :/ jego sprawa

Piter napisał(a):
Cytat:w stylu krzysiek_enocha; czytaj: "Swojej decyzji odejścia z KRK absolutnie nie żałuję. Jest mi żal, że tak wielu rodaków żyje i umiera w tym zwodniczym systemie"

... czy może życzysz sobie Piterze,
Nie zyczę sobie, aczkolwiek zrobisz co zechcesz, mamy wolność słowa
nie zamierzam naśladować błędów braci odłączonych: ani tych błędów, ani tamtych Oczko

Piter napisał(a):Nie wiem w jakim to 'niezwodniczym" jedynokoscielnym systemie krzysiek-enoch się znalazł. Na pewno nie w protestanckim, reformacyjym. Chyba że to jego osobiste poranienia.
jako napisałem: jego sprawa; ja tego lepiej od krzysiek-enocha nie wytłumaczę

ale widzę, że antykatolickiego jadu jest w nim dość sporo - potwierdza to kolejnymi 'ekumenicznymi' wypowiedziami:

Cytat:Na pewno czuję żal do Kościoła Rzymskokatolickiego za to, że zwodził mnie przez tyle lat swoimi bałamutnymi naukami. Bóg w swojej łasce wyzwolił mnie z tej instytucji i teraz mogę cieszyć się błogosławieństwem prawdziwie chrześcijańskiej wolności. Nie rozumiem tych spośród protestantów, którzy nie dostrzegają niebezpieczeństwa zwiedzenia przez "Rzym".
tia... bez komentarza... :/

Cytat:Szczególnie w naszym kraju gdzie jest to tak namacalnie, na co dzień widoczne.
jak ktoś za dużo ćpa jadowitych, antykatolickich komunałów, to później miewa tzw. haluny i widzi rzeczy, których nie ma - polecam jakiś rozsądny odwyk :/

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
09-08-2008 20:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Piter Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 81
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #49
 
M. Ink. * napisał(a):to weźże się, Przyjacielu, zdecyduj - są zasady czy nie ma zasad w Ewangelii: bo albo za pierwszym, albo za drugim razem mijasz się z prawdą :/

jesli mowiąc "Ewangelia" chodzi ci o teksty z 4 ksiąg, to oczywiście; piszac "Ewangelia" miałem na myśli nie tyle teksty, ile wydarzenie, czyn Boga który uwalnia człowieka od grzechu i obdarza swoim zyciem. To własnie jest zwiastowane w Kościele, na podstawie Pisma, w tym także 4 ewangelii, jako żywa, obecna i skuteczna rzeczywistość a nie pouczenia o zasadach czy inne opowiesci, może interesujace, ale nie chodzi chyba o to by po prostu ciekawie spedzic czas.

M. Ink. * napisał(a):
Piter napisał(a):Ale nie o to chyba chodzi w pytaniu co Bóg dał człowiekowi.
ależ Ty mi tu trujesz... a pytanie jest konkretne: są zasady w Ewangelii - które dał Chrystus - czy nie ma zasad, które dał Chrystus?

i o to chodzi - o konkret; a dlaczego o konkret? a choćby dlatego:

Redukcja chrzescijaństwa jedynie do umoralniajacych pogadanek, a Chrystusa do nauczyciela etyki nie jest własciwa, nawet jeśli bywa ciekawa. Do pogadanek o dobru i złu nie jest chrzescijastwo koniecznie potrzebne.



Cytat:tak więc zapewniam, że zrobisz lepiej, gdy swe elaboraty - długie, acz nudne i jakby bez treści - zostawisz książkom, których nikt nie czyta... :zieeew:

1. Wybacz, ale kazań na katolickim forum pisac nie będę, ani nie zamierzałem. To trochę inny rodzaj twórczości. Wiec nie wiem do czego odnosisz swoje uwagi z Vianneya. O kazaniach wypowiadać się nie bedę, kaznodzieją nie jestem i nie zmierzam być.
2. Jak cię nudzi, to przecież nie musisz czytać.... Jednak myslenie nie boli, choc wymaga czasem troche wysiłku, więc zachecam mimio wszystko do spróbowania.

M. Ink. * napisał(a):
Piter napisał(a):jezeli ktoś "jest wierny nauczaniu" naszych Kościołów to prozelityzmu nie uprawia, tym bardziej brutalnego.
najwyraźniej sugerujesz, że krzysiek_enoch nie jest zbyt wierny... :/ jego sprawa

Nic nie sugeruje. Własnie widzę, ze jest członkiem Kościoła Wolnych Chrzescijan. To wolny Kościół, a nie protestancki. Zalożyli go Polsce rzymskakatoliccy księża na poczatku ubiegłego wieku, nic dziwnego ze ma takie poglądy. Ale to nie protetsanci.

Piter napisał(a):
Cytat:Szczególnie w naszym kraju gdzie jest to tak namacalnie, na co dzień widoczne.
jak ktoś za dużo ćpa jadowitych, antykatolickich komunałów, to później miewa tzw. haluny i widzi rzeczy, których nie ma - polecam jakiś rozsądny odwyk :/
To samo się tyczy jak ktos ma za dużo jadowitych, antyprotestanckich komunałow. Tak tez bywa. i też odwyk bywa przydatny.
09-08-2008 21:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #50
 
Piter napisał(a):(...)jesli mowiąc "Ewangelia" chodzi ci o teksty z 4 ksiąg, to oczywiście; piszac "Ewangelia" miałem na myśli nie tyle teksty, ile wydarzenie, czyn Boga który uwalnia człowieka od grzechu i obdarza swoim zyciem. To własnie jest zwiastowane w Kościele,(...)
to jest właśnie pobożne pierniczenie Pitera, ot co!

Uwaga moderatorska: uważnie cytuj dyskutantów.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
09-08-2008 21:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #51
 
Piter napisał(a):Jak cię nudzi, to przecież nie musisz czytać....
chyba się dostosuję...

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
10-08-2008 10:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #52
 
Piterze, im więcej sloganów i "yntelygencji" w twoich wypowiedziach, tym bardziej ręka świerzbi by wcisnąć [Obrazek: icon_ignore.png]
Zatem proszę, zejdź do naszego (a przynajmniej mojego) poziomu, bardzo cię proszę.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
10-08-2008 11:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #53
 
Piter napisał(a):myslenie nie boli, choc wymaga czasem troche wysiłku, więc zachecam mimio wszystko do spróbowania.
och my biedni głupcy... :roll2:

mimio^ wszystko głupcy... [Obrazek: s003.gif]

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Nie 10 Sie, 2008 14:42 ]
[Obrazek: zakaz.JPG]

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
10-08-2008 12:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #54
 
Piter napisał(a):W tym rzecz, iż rolę i miejsce jakie w judaizmie zajmuje Tora (w całym swym kompleksie, nie tylko jako tekst poszczególnych ksiąg), w chrześcijaństwie zajmuje nie Biblia.

Skąd wziołeś takie rewelacje? :shock:

[Obrazek: userbarewangelizacja24.jpg]
Nie wystarczy mieć wartości, trzeba je jeszcze umieć wypromować.
11-08-2008 10:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #55
 
Piter napisał(a):W ten sposób ujmujac rzecz, można by dopowiedzieć "a prostestanci mają Chrystusa". W tym rzecz, iż rolę i miejsce jakie w judaizmie zajmuje Tora (w całym swym kompleksie, nie tylko jako tekst poszczególnych ksiąg), w chrześcijaństwie zajmuje nie Biblia, nie Tradycja, lecz Chrystus. Kosciół nie zwiastuje ani ksiazki ani samego siebie (choć oba pozostaja wazne i konieczne), lecz Chrystusa.

Że niby gdzie? Jakiś prywatny przekaz, może holograficzny, dany Doktorowi Lutrowi "po cichu"?
Niedorzecznie brzmi to, co piszesz w tym passusie.
Popatrz jeszcze raz:
Żydzi mają Torę spisaną oraz ustną - tzw misznę. Jako że zmieniały się pod wpływem czasu warunki życia, nakazy Tory koniecznie potrzebowały nowych interpretacji oraz wyjaśnień. Miszna powstała w Palestynie w II wieku. Sama nazwa znaczy: powtórzenie - w znaczeniu: uczenia się na pamięc bądź nauczania). Składa się z 6 porządków:
zeraim/moed/naszim/nezikin/kodaszim/tohorot. Po Misznie powstał jeszcze Talmud.
Katolicy mają PŚ oraz Tradycję. Jest ona (Tradycja) niczym innym, jak właśnie ową "miszną" żydowską, dając możliwość nie tylko akceptacji ale tez i wypełnienia nakazów Pisma.

Jeśli zatem protestanci uważają, że jedynie Pismo może cieszyć się ich przychylnością, to proszę, wyjaśnij mi, czemu nie obcinają sobie rąk, nóg, oczu nie wyłupiają - co? Święci są, czy jak? Czemu unikasz odpowiedzi na to pytanie, albowiem już ci je wcześniej postawiłem?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
12-08-2008 23:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #56
 
Ks.Marek napisał(a):jedynie Pismo
jeśli oni myślą, że nie mają tradycji - to sami siebie oszukują; wystarczy, że powołują się na któregoś ze swoich teologów - jest to tożsame z odwołaniem do protestanckiej tradycji :/

z resztą... samo hasło "sola Scriptura" jest jedynie hasłem tradycji protestanckiej... #-o

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
13-08-2008 10:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #57
 
M. Ink. * napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):jedynie Pismo
jeśli oni myślą, że nie mają tradycji - to sami siebie oszukują; wystarczy, że powołują się na któregoś ze swoich teologów - jest to tożsame z odwołaniem do protestanckiej tradycji :/

z resztą... samo hasło "sola Scriptura" jest jedynie hasłem tradycji protestanckiej... #-o

Dokładnie tak! Jednak fachowcy z naszego forum zaraz stanowczo zaprzeczą. Nie dopuszczając nawet do głosu faktu, iz ich kaznodzieje, których jest od metra na całym świecie, nie czynią nic innego, jak układają cegiełka po cegiełce tradycję. Traditio = przekaz, proklamacja, przepowiadanie...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-08-2008 10:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
miasto Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 391
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #58
 
Ks.Marek napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):jedynie Pismo
jeśli oni myślą, że nie mają tradycji - to sami siebie oszukują; wystarczy, że powołują się na któregoś ze swoich teologów - jest to tożsame z odwołaniem do protestanckiej tradycji :/

z resztą... samo hasło "sola Scriptura" jest jedynie hasłem tradycji protestanckiej... #-o

Dokładnie tak! Jednak fachowcy z naszego forum zaraz stanowczo zaprzeczą. Nie dopuszczając nawet do głosu faktu, iz ich kaznodzieje, których jest od metra na całym świecie, nie czynią nic innego, jak układają cegiełka po cegiełce tradycję. Traditio = przekaz, proklamacja, przepowiadanie...
nie zaprzeczą, tylko grzecznie wyjaśnią panom o skromnej wiedzy w temacie, że jest to tradycja przez malutkie "te" a nie jakaś "Święta Tradycja" którą można stawiać na równi z Pismem Świętym!

odrobinka wiedzy i wszystko zaczyna się zgadzać Uśmiech

tylko Smok Eustachy
13-08-2008 11:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #59
 
miasto napisał(a):nie zaprzeczą, tylko grzecznie wyjaśnią panom o skromnej wiedzy w temacie, że jest to tradycja przez malutkie "te" a nie jakaś "Święta Tradycja" którą można stawiać na równi z Pismem Świętym!
A czemuż to odmawiacie panowie kacerze równości z Biblią Świętej Tradycji? Bo co, nie załapała się w tekstach spisanych, co? Zachęcam do poznania tego punktu widzenia: http://www.magazyn.ekumenizm.pl/content/...319739.htm

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-08-2008 12:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #60
 
Ks.Marek napisał(a):Miszna powstała w Palestynie w II wieku.
Nie powstała tylko została skompilowana z wcześniejszej tradycji ustnej.

A protestanci mają dogmaty?

[Obrazek: userbarewangelizacja24.jpg]
Nie wystarczy mieć wartości, trzeba je jeszcze umieć wypromować.
16-08-2008 13:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów