Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spoczynek w Duchu Świetym
Autor Wiadomość
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #511
 
Annnika napisał(a):bashca napisał/a:
ciekawe czy można się modlić o to żeby nie spocząć w Duchu Świętym? Duży uśmiech Bo dla mnie to też jest krępujące...

Spoczynek jest w 100% dobrowolny. Więc ja nie bardzo rozumiem... Nie chce ktoś - nie poddaje się temu. Inny układ świadczy jednak o tym, że "się chciało".

Ale przecież temu nie można się nie poddać, po prostu lecisz. Moim zdaniem gdyby był dobrowolny mogłabym go w pełni kontrolowac, ale wtedy już nie byłby pod wpływem Ducha Świętego, tylko "kiedy mi sie spodoba"
heh, ale zagmatwałam, nie wiem czy wiecie o co mi chodzi :-s

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
04-05-2010 18:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #512
 
Basiu - a może dlatego "po prostu lecisz", że oddajesz się w modlitwie Panu i zapraszasz Go z otwartością co do sposobu przychodzenia? Uśmiech
Tylko się cieszyć, jeśli zostawiasz Mu wolną rękę w działaniu i jest to dla Ciebie naturalne.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
04-05-2010 20:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #513
 
bashca napisał(a):Ale przecież temu nie można się nie poddać, po prostu lecisz. Moim zdaniem gdyby był dobrowolny mogłabym go w pełni kontrolowac, ale wtedy już nie byłby pod wpływem Ducha Świętego

Duch Święty nie może się sprzeciwić naszej wolnej woli więc zawsze można odmówić.
Opowiadali mi raz o osobie która bardzo chciała dostać zaśnięcia w Panu no i czekała na to i w końcu kiedy czuła ze leci powiedziała nie , i sobie trochę twarzyczkę poturbowała ....... :?

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
04-05-2010 20:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #514
 
bashca napisał(a):Ale przecież temu nie można się nie poddać, po prostu lecisz.

Od 9 lat mi się udaje opierać, poza 2przyapdkami kiedy sama swoją wolną wolą na to się zgodziłam.

bashca napisał(a):Moim zdaniem gdyby był dobrowolny mogłabym go w pełni kontrolowac,

Bóg daje wszystko do naszej decyzji, nic na siłę.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
04-05-2010 22:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #515
 
Cytat:Ale przecież temu nie można się nie poddać, po prostu lecisz.
Potwierdzam zdanie Annniki. U mnie zdarzyły się zasłabnięcia i nierozsądni ludzie odebrali to jako spoczynek i musiałam demontować info. Ludzie zbytnio dążą do takich atrakcji a przecież takie zdarzenie nie jest obowiązkiem. bez niego również dojdzie do wzrostu duchowego, tylko inną drogą.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
04-05-2010 23:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #516
 
Tylko co ma jedno z drugim wspólnego? To, że może się zdarzyć zasłabnięcie nie implikuje pełnej kontroli nad spoczynkami.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
04-05-2010 23:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #517
 
omyk, niektórzy są chorzy i wiedzą co się dzieje. Są też osoby, które wymuszają pseudo-spoczynek. Więc, osoba znając siebie wie co się z nią dzieje.
Nigdy nie doświadczyłam spoczynku i nie zależy mi na tym. Ale osoby które mi opowiadały, to nie odczuły krzywdy i nie czuły się przymuszone - więc potrzebna jest zgoda (wolna wola)

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
04-05-2010 23:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #518
 
Rachel napisał(a):Są też osoby, które wymuszają pseudo-spoczynek. Więc, osoba znając siebie wie co się z nią dzieje.

I tu 100% zgody.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
04-05-2010 23:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #519
 
Rachel, ja się zgadzam, tylko doświadczenia zasłabnięć albo emocjonalnych celowych 'upadków' nie mają nic wspólnego z omawianym zagadnieniem :arrow: "czy istnieje bezwzględna pełna kontrola nad spoczynkiem w Duchu Świętym".

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
04-05-2010 23:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #520
 
omyk, jak to nie ma. Temat dotyczy Spoczynku w Duchu Świętym - czyli wszelka forma - od Ducha i nie od niego pochodzące.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
04-05-2010 23:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #521
 
Cytat:Spoczynku w Duchu Świętym - czyli wszelka forma - od Ducha i nie od niego pochodzące.
Uważasz, że spoczynkiem w Duchu Świętym jest upadek nie pochodzący od Ducha Świętego?! :hm:

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
05-05-2010 00:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #522
 
Rachel napisał(a):omyk, jak to nie ma. Temat dotyczy Spoczynku w Duchu Świętym - czyli wszelka forma - od Ducha i nie od niego pochodzące.
Cytat:Uważasz, że spoczynkiem w Duchu Świętym jest upadek nie pochodzący od Ducha Świętego?!

oczywiście ze nie jest !!
Albo mamy autentyczne zaśnięcie w Panu , albo symulację , albo tez coś co pochodzi od złego ....

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
05-05-2010 16:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #523
 
omyk napisał(a):Uważasz, że spoczynkiem w Duchu Świętym jest upadek nie pochodzący od Ducha Świętego?!
Przekręcasz moje stwierdzenia. Jawna manipulacja.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
05-05-2010 18:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #524
 
ale to wszystko już było Oczko
http://forum.e-sancti.net/search.php?mode=results

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
05-05-2010 19:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #525
 
Cytat:Przekręcasz moje stwierdzenia. Jawna manipulacja.
W którym miejscu? Udowodnij, proszę.

Czy nie napisałaś:
Cytat:Temat dotyczy Spoczynku w Duchu Świętym - czyli wszelka forma - od Ducha i nie od niego pochodzące.
:?:

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
05-05-2010 19:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów