Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Glemp się popisał :(
Autor Wiadomość
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
Komzar napisał(a):Chciałem jeszcze tak poważnie zapytać, co UE da (jakie wymierne korzyści) to, że Maryja została by patronką?
Korzyści w niebie Duży uśmiech Uśmiech
Wskazania Maryji jako najlepszy wzór kobiety,żony, matki. Wskazanie zarazem Rodziny Świetej jako piękny wzór rodziny, trwałej rodziny. I zarazem przykład prawidłowego modelu rodziny [choć homoseksualiści moga sie rzucać automatycznie].
W obecnym obrazie dużej demoralizacji, Maryja byłaby dobrym przykładem , wzorem do podjęcia pracy aby odjeść do konsumpcji ciała a pójśc ku temu co wyższe i cenniejsze.
Nie aby była tylko symbolem. Bo nie chodzi o wyciągnięcie na pierwszeństwo tego że jest Królową nieba i zmieni, ale tego co jest nam bliższe jako nam.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
08-09-2008 18:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #32
 
Cytat:Korzyści w niebie Duży uśmiech Uśmiech
Obawiam się, że wielu w to nie uwierzy, tym bardziej, że samo danie jej tytułu patronki nie przekupi jej Uśmiech, myślę że nadal tak samo będą oceniane czyny europejczyków.

Cytat:Wskazania Maryji jako najlepszy wzór kobiety,żony, matki.
Wybacz, ale jakoś nie bardzo podoba mi się wzór zony dziewicy, poważnie! Co do matki nie mam zastrzeżeń Uśmiech

Cytat:I zarazem przykład prawidłowego modelu rodziny
Z powodu jej dziewictwa to raczej patologiczny model rodziny, myślisz, że nikt tego nie zauważy? Dobrze przynajmniej, że się Kochali Uśmiech

Cytat:wzorem do podjęcia pracy aby odjeść do konsumpcji ciała a pójśc ku temu co wyższe i cenniejsze.
Kolejny problem, bo najlepiej jest jak się zachowuje równowagę a Ona reprezentuje skrajność.
09-09-2008 07:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #33
 
'skrajność' dla ateuszy.... a korzenie Europy - chcesz czy nie chcesz - są chrześcijańskie....
:forum: :forum: :forum: :forum: :forum: :forum: :forum:
09-09-2008 08:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #34
 
Nie rozmawiamy tu o korzeniach (już to było w tym wątku mówione więc nie wniosłeś nic nowego) tylko o stanie obecnym, jak nie masz nic sensownego do powiedzenia to nie zaśmiecaj wątku ludziom, którzy chcą się czegoś nauczyć i coś sobie wytłumaczyć.
Jak widać nauka działania roztropnego wymaga wielu dyskusji.
09-09-2008 09:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #35
 
widzisz jakas droge rozwiazania problemow? wniesiesz cos nowego do watku? :-s
09-09-2008 09:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #36
 
Przeczytaj najpierw cały wątek to zauważysz, że sporo w nim wniosłem a Ty na razie nic.

A droga rozwiązania jest prosta, wystarczy, że dostateczna liczba ludzi (szczególnie duchownych na wysokich stanowiskach) zrozumie, że postępować trzeba roztropnie i brać pod uwagę uczucia każdego z mieszkańców europy.
Na razie rozmawiam sobie z Rachel, i jak widać pomału dochodzimy do tak zwanego kompromisu a Ty walnąłeś tekst który jest porównywalny z pomysłem Glempa i raczej prowokuje do wojny niż zgody. Jak chcesz coś dodać to proszę powiedz co myślisz osobiście o pomyśle Glempa, tylko z argumentacją a nie suche podoba mi się lub nie podoba.
09-09-2008 09:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #37
 
Obserwuje UE - i myślę, ze to sztuczny twór....

Kościół - istnieje już od ponad 2000 lat... i jest recepta na jedność. Jakakolwiek jedność...
Jednak - skoro UE chce zapomnieć o swej chrześcijańskiej identyfikacji - to nie mieszał bym w to Kościoła.
Powinniśmy jako Chrześcijanie angażować się w dzieła charytatywne, pokojowe, humanitarne. Ale jeśli chodzi o politykę - to mam sceptyczne podejście do tej sprawy.
To raczej działka dla dobrze (po chrześcijańsku) uformowanych osób ŚWIECKICH.
Przyszłość dla Akcji Katolickiej? Chyba tak.

To tyle suchych tekstów.
09-09-2008 10:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #38
 
Dziewictwo tutaj nie jest przeszkodą, też może być przykładem trwania aż do ożenku.
Jeżeli ktoś szuka tylko co by utrudniło, to zawsze coś się znajdzie.
Maryja nie pokazuje skrajności, uwierz mi. Jeżeli by się tak patrzyło to wśród izraeliskich niewiast z tamtych czasów byłoby dużo skrajnych Oczko
Są przecież małżenstwa białe Uśmiech Ale chodzi o model rodziny, o wzajemną troskę, odpowiedzialność itd
Zauważ, że coraz częściej jest tak, że dzieci same się wychowują i jest poprostu katastrofa.
I dlatego Maryja byłaby dobrym wzorem rodzica, matki. A to, że była dziewicą to wynik interwencji Boże [dla wielu kwestia trudna do pojęcia].
A o.Pacyfik ma rację, korzenie Europy są w chrześcijaństwie :mrgreen:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
09-09-2008 10:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #39
 
Skrajnością wg mnie jest propagowana w Europie "wolność religijna" (czyt. "wolność od jakiejkolwiek religii") czy chrystianofobia.
Por. http://zbawieni.blox.pl/2008/04/CHRYSTIANOFOBIA.html
Ale trzeba byc poprawnym politycznie i nie mówić o takich sprawach. (tak?)
09-09-2008 11:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #40
 
Mówić należy o wszystkim i ciesze się, że jest internet i forum i możliwość dyskusji.
Zgadzam się z Wami co do tego, że przede wszystkim należy dawać przykład. Jestem od dawna podobnego zdania.
Co do tych skrajności, to szczerze mówiąc nie mam tu wyrobionego zdania. Dla mnie skrajnością jest fanatyzm, ale to, że jednym terenie żyją ludzie o wielu wyznaniach to dla mnie normalne.
No chyba, że nie rozumiem co miałeś na myśli mówiąc "Wolność religijna".

Rozbawiła mnie ta chrystianofobia Uśmiech Właściwe to normalne, skoro jest Chrześcijaństwo to i musi być chrystianofobia tak jak są pająki to jest arachnofobia. Zawsze znajdzie się ktoś kto ma nieracjonalny lęk do czegoś tam Uśmiech Swoją drogą ciekaw jestem jak liczna jest ta grupa?
09-09-2008 19:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #41
 
Komzar napisał(a):Swoją drogą ciekaw jestem jak liczna jest ta grupa?
To zachęcam do przeczytania ksiażek G.Weigla tam ten problem jest poruszony.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
09-09-2008 20:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #42
 
Dzięki za podanie źródła. W chwili obecnej jednak nie mam bezpośredniego dostępu do tej literatury a i mam inne ciekawe w kolejce Uśmiech ale może kiedyś.
10-09-2008 10:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #43
 
Rachel napisał(a):Wskazania Maryji jako najlepszy wzór kobiety,żony, matki. Wskazanie zarazem Rodziny Świetej jako piękny wzór rodziny, trwałej rodziny. I zarazem przykład prawidłowego modelu rodziny [choć homoseksualiści moga sie rzucać automatycznie].
Oj lepiej nie Oczko Jak naucza Kościół - Maryja była "zawsze dziewicą", nawet po urodzeniu Jezusa nie obcowała z Józefem, chyba nikt nie chciałby takiej żonyUśmiech Ale to takie moje materialistyczne wtręty.
Cytat:W obecnym obrazie dużej demoralizacji, Maryja byłaby dobrym przykładem , wzorem do podjęcia pracy aby odjeść do konsumpcji ciała a pójśc ku temu co wyższe i cenniejsze.
Nie wyobrażam sobie obecnie masowego odejścia ludzi od "konsumpcji". Jest to niemozliwe.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
18-09-2008 13:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #44
 
Cytat:Nie wyobrażam sobie obecnie masowego odejścia ludzi od "konsumpcji". Jest to niemozliwe.
I w tym cały problem. Między Być czy Mieć ludzie coraz częściej wybierają Mieć no i efekty są do zaobserwowania. Na przykład coraz większy popyt na psychoanalizę (tak zwaną kozetkę gdzie można się wygadać).
19-09-2008 12:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów