Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Glemp się popisał :(
Autor Wiadomość
Baptysta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 58
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #16
 
a o to chodziło, sorry =;

A skoro już poruszylismy ten temat, to o co tak wogóle w tym chodzi ?
- czy taki kardynał mający przydzielony jakiś kościół - coś go łączy z tym kościołem ?
kardynałów nazywa się książętami Kościoła - czy to są w takim razie ich "pałace watykańskie" ?

a dodam, że ja znam inny podział kardynałów - na:
- z prawem głosu (chyba zwyczajni)
- i bez prawa głosu (chyba niezwyczajni, czy jakoś tak...)
[chodzi oczywiście o udział w Konklawe]

a i dla jasności dodam, że kardynałowie nie mają w chierarchii Kościelnej żadnej władzy (bo kardynał to godność, a nie urząd). Ich funkcja jest powołana tylko dla wyboru papieża, bo gdyby biskupi mieli wybierać to było by to niemożliwe z tego względu, że jest ich za dużo. Oczywiście kardynałowie mają pewne uprawnienia duchowe (np. mogą spowiadać na terenie dowolnej diecezji, bez pytania nikogo o zgode; są w pewnym sensie dyplomatami Stolicy Apostolskiej wykonując zadania powierzone przez papieża)

Dla wi?kszej chwa?y Bo?ej, zbawienia dusz i zniszczenia grzechu!

Zachwyca mnie mój Bóg...
Bóg zawsze i we wszystkim mój Bóg
(?w. Wincenty Pallotti)
06-09-2008 16:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
Przecież to jest tylko propozycja a nie narzucenia czegoś UE.

Morfeusz, czyżby ci chodziło o tegoż boga z mitologii greckiej Duży uśmiech Matrixa nie oglądałam, mam niestety jednoznaczne skojarzenia.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
06-09-2008 19:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #18
 
Cytat:Morfeusz, czyżby ci chodziło o tegoż boga z mitologii greckiej Duży uśmiech Matrixa nie oglądałam, mam niestety jednoznaczne skojarzenia.
W takim razie nie wiesz o jakiego mi chodziło, bo nie o tego z mitologii. Uśmiech

Z tym tytułowaniem osób to dobry temat na osobny wątek, na razie nie bedę tego komentował.

Piszecie o historii zakładanie UE, tylko co to ma do rzeczy? Gdyby spełniły się tamte plany to mieli byśmy Unię Chrześcijańską a mamy Europejską zrzeszającą nacje o różnych wyznaniach. W takiej sytuacji nie należy ze względów praktycznych mieszać wiary z polityką a tym zajmuje się parlament europejski.
Poza tym co konkretnego Maryja jako patronka wniosła by do UE, jakie jej cechy są tak fajne, że przydały by się wszystkim członkom UE? Załóżcie, że jestem jakimś muzułmaninem i spróbujcie mnie rozsądnie przekonać do takiego patrona.


Cytat:co jak co, ale ten temat uważam za kolejny atak zła w strone katolicyzmu!
A to niby czemu? Czy ktoś tu obraża Maryję? Nie mówię tylko, że to kiepski pomysł co raczej uznał bym za pomoc Katolicyzmowi (tak rozumiem pokazanie komuś błędu zawczasu)


Cytat:Przesadzacie moi drodzy....
Cóż złego w tym, że jest dzieło wzywające do modlitwy? Stanie się komu co, że zdrowaśkę zmówi w parlamencie? Gdzie jak gdzie, ale tam potrzeba mnóstwo modlitwy.
Fakt, ale stanie się coś złego jak każdy pomodli się po swojemu? A ile mniej problemów wtedy? Poza tym jak część ludzi zdrowaśkę będzie klepać a nie modlić się bo nie czują związku duchowego z Maryją to przyniesie to szkodę w porównaniu z modlitwą od serce do wyznawanego bóstwa.

Może warto Wam przypomnieć, że UE bardzo chętnie skorzysta z polskiej kultury chrześcijańskiej czerpiąc dobre społecznie wzorce ale to nie to samo co ewangelizacja europy i próby zaszczepienia tej wary u innych. Pierwsze jest OK, drugie to dno moralne. Po 2000 lat praktyki powinniście się nauczyć, że wiarę szerzy się własnym dobrym przykładem (dając świadectwo) a nie metodami administracyjnymi. Na szczęście krucjat już nie ma Uśmiech
07-09-2008 10:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
Komzar, zauważ że ojcowie Zjednoczonej Europy, to były osoby głeboko wierzące. Dwóch z nich ma rozpoczęty proces beatyfikacyjny.
Oni raczej oczekiwali aby Europa nie była antychrześcijańskim wartościom, gdyż widzieli co oznacza odrzucenie owych wartości.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
07-09-2008 10:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #20
 
Rachel, a co ja napisałem? Wartości OK, ale nie symbole to zupełnie co innego i dlatego między innymi poprosiłem o podanie jakich to wartości jest symbolem Maryja.
Poza tym żyjemy w sytuacji obecnej a nie w historii i nasze działania powinny być adekwatne do stanu obecnego.
07-09-2008 11:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Baptysta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 58
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #21
 
Maryja jest osobą a nie symbolem i ma być patronką naszego kontynentu a nie tylko figurką w parlamencie. A Maryja ma moc zetrzeć głowę szatana i bronić uciskaną przez nie ludzkość i jest źródłem wielu łask - jak sama o sobie mówi - Bóg nie odmówi jej żadnej łaski o jaką prosi dla człowieka...

Po za tym Maryja jest Niewiastą Apokaliptyczną.

a widze, że najwyraźniej wiecie jaki to komputer główny znajduje się w Brukseli ?

Maryjo, Królowo Europy módl się za nami.

Dla wi?kszej chwa?y Bo?ej, zbawienia dusz i zniszczenia grzechu!

Zachwyca mnie mój Bóg...
Bóg zawsze i we wszystkim mój Bóg
(?w. Wincenty Pallotti)
07-09-2008 16:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #22
 
No to teraz już całkiem nie kumam, jeżeli chodzi o jej wstawiennictwo to do tego nie musi być oficjalnie patronką UE, wystarczy, że ludzie będą się do niej modlić i ogłoszenie ją patronką w tej kwestii akurat niczego nie zmieni.

Cytat:Maryja ma moc zetrzeć głowę szatana
To co ją powstrzymuje? Uśmiech

Ale poważnie, to to jest częścią twoje wiary i zrozum, że nie wszyscy członkowie UE w to wierzą! Według innych kto inny ma taką moc i zaraz zacznie się dyskusja która figura ma większą moc i będzie lepsza na patrona. Masakra po prostu powrót do wielobóstwa i kłótni plemiennych. Które plemię ma silniejszego Boga.

P.S. a cóż to za komputer?[/quote]
08-09-2008 08:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
Zgadzam się ,że Europa jest przebogata odnośnie wyznawanej wiary. Ale to nie znaczy, że z KK nie mogą wyjść z incjatywą.
Przecież była już akcja,że jednego z deputowanych wyleciał [nie pamietam nazwiska, ale chyba to był Włoch] czy też nie został przyjęty gdyż zadeklarował się jako katolik, więc to też zapewne może nie przejdzie.
Uważam, że należy uszanować pomysł.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
08-09-2008 09:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #24
 
To nie kwestia tego co można a co nie można. Bo mamy wolność słowa i każdy głos zostanie przedyskutowany.
Twierdze tylko, że takie propozycje są nierozsądne, żeby nie powiedzieć szkodliwe dla Polski, bo zniekształcają obraz nas jako obywateli. Nawet polska jest krajem wielowyznaniowym!
08-09-2008 09:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
Zniekształcony wizerunek już mamy od dawna.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
08-09-2008 09:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #26
 
Nooooooo właśnie Uśmiech
08-09-2008 09:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
Tylko on brzmi najczęściej : pijak, złodziej itd
Więc w tym wszystkim to raczej wyjście z incjatywą wyznania wiary, to coś nowego Uśmiech choć Polska jest odbierana jakoś kraj o mocnych korzeniach katolickich i jeszcze posiadający znaczą liczbę praktykujących.
Cóż szkoda że Francja czy Niemcy tym nie mogą się poszczycić Smutny Nie chodzi o sam słupek statystyczny, tylko o wymiar walki o wartości moralne. Jednak one są łączone z wiarą, Bogiem jako najwyższym Źródłem tego co dobre i święte.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
08-09-2008 09:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #28
 
Dlaczego zakładasz pozytywny odbiór tej akcji. Moim zdaniem jedną z podstawowych cech jakie ma człowiek w obecnych czasach jest przyczepianie się do różnic i szukanie tego co dzieli (co z resztą fajnie wyszło na tym forum). Tak więc ja stawiam na to, że w tej inicjatywie nie zauważone zostaną wartości moralne ale to, że Maryja dla wielu jest obca co przełoży się na kolejny przydomek polaków w stylu:
Polak = maniak religijny a może nawet ekstremista.
Na pewno zauważyłaś, że trzeba się nieźle nastarać i cały czas mieć to na uwadze, by druga osoba zauważyła w twoim działaniu dobre intencje a nie próbę ataku czy oszukania.
Takie czasy i wymagany jest rozsądek i roztropność. Niech KrK pokaże jak konstruktywnie można pomagać dobrym inicjatywą UE (bo te poronione to szkoda strzępić języka) a na pewno przez to jako Polacy zdobędziemy spore uznanie.
Mówiąc inaczej, zrobić to samo ale inną drogą Uśmiech
08-09-2008 10:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
Nie chodzi napewno o szukanie różnic. Zgadzam się z tobą, że takie incjatywy należy przedstawiać roztropnie aby nie doszło do nieprawidłowego odbrania danej intencji.
Zakładam tylko tyle, że sam pomysł jest dobry i można spróbować. A kwestia przyjęcia czy odrzucenia to zależy od ludzi w Brukseli. Mam nadzieję, że będzie prowadzona normalna dyskusja a nie rzucania pustych haseł.
Odnośnie Maryji, to jest przekonanie które jest głęboko zakorzenione w sercu i proponować mogę ale napewno nie narzucać.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
08-09-2008 13:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #30
 
To brzmi rozsądniej. Uśmiech
Chciałem jeszcze tak poważnie zapytać, co UE da (jakie wymierne korzyści) to, że Maryja została by patronką?
08-09-2008 13:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów